Изгубих 5 години от живота си в интернет-любов
На 22 години съм и единствената любов, която съм изживявала е със съвсем непознат човек.
Пишехме си в скайп, после преминахме на телефони и когато много настоях да се видим ми каза, че всъщност първоначално ме е добавил по "заръка" на бившия ми приятел. Запознали си във форум и решили да се погаврят. Всичко започнало като шега, но после наистина се влюбил.

Примирих се с това, но след още няколко месеца се оказа, че и снимките не са негово, точно защото всичко започнало на шега и би било глупаво да прати свои снимки. Получих нова снимка. Пак се примирих - влюбен човек лесно прощава. След още няколко седмици се оказа, че ме излъгал мъничко и за годините си и гони 34.

След много убеждения, че го обичам и нищо не би ме разколебало да съм с него се видяхме. Мина доста неловко и изобщо .. зле. След срещата ни, имах дълго съобщения в скайп, което на кратко гласеше "ми не ми допадна, не мисля , че нещата м/у нас ще се получат, не че си грозно, просто си по-различна от снмките, желая ти успех"..

Дори не съм му бясна вече, само толкова разочарована, чувствам се излъгана и се ядосвам на себе си, колко глупава съм.. 5 години не са малко. Всички излизания, дискотеки, купони, изобщо най-хубавите ми години съм прекарала без човек до себе си. Винаги съм се пазела, не съм си позволявала дори флиртове, просто защото бях влюбена. много, много ми е мъчно и не знам как да се преборя със себе си, как да го забравя този човек. Ще ми се да го истрия от паметта си..

Коментари

1.   Кофти история... Определено ти си онеправданата в тази история и две мнения по въпроса няма. Не познавам момчето, но съдейки от съобщението по скайп, не мога да не кажа, че ако наистина така разсъждава, то е доста елементарен...

Сега освен да направиш това, което си написала в последното си изречение, няма да е лоша идея да започнеш да общуваш в реалния живот с противоположния пол - нямам предвид мазни чалга дискотеки, където е пълно с такива мъже, а места, на които по принцип ти се чувстваш добре и смяташ, че ходят по-интелигентни хора. 5 години са си много дълъг период от време, но не съжалявай за нищо - следвала си чувствата си, имала си си принципи и т.н и т.н. Той губи, не ти. Даже съм сигурна, че си спечелила от цялата работа.

Бъди смела и знай, че колкото и да ти е трудно в началото, този период ще мине и един ден ще си отново щастлива! Успех!

2.   Как може 22 годишно момиче да стои пред компа вместо да ходи да се забавлява. Не мога да разбера как така се влюбвате по тоя скайп. Къде отидоха срещите, излизанията? Ми секс по скайпа ли ще правиш? Кво ви става бе хора, осъзнайте се малко така. Просто нямам думи.....

С.И.

3.   5 години ??? Наистина ли ? о_О ! Момиче, стягай се !!! И започвай да излизаш, да се забавляваш, да флиртуваш!!!

4.   Благодаря !
забавлението и интимните отношения с противоположния пол са съвсем различни неща. Не съм се ограничавала в излизанията си, но в контактите си с момчета - да! И сега съжалявам искрено..

Попита дали сме правили секс по скайп - не, НО и в реалния живот не ми се е случвало това чудо .. Това не бих променила. Ако нямам чувства истински и дълбоки към някого, то не бих си легнала с него. Но заради една илюзия не съм допускала никого до себе си .. това е жалкото

5.   Ами така е, като стоиш само пред компа как ще изживееш пълноценно живота си с достатъчно тръпка и емоция. Време е да се стегнеш и да живееш живота си и да забравиш за случката.

С.И.

6.   Тоя скайп май трябва да се забрани. В повечето случаи само създава проблеми. Влюбваш се без да се усетиш в някакви нереални илюзорни образи, общо взето измислени, защото всеки се прави на хубав пред непознати, вместо да излизаш, да виждаш хората на живо, да се забавляваш с тях реално. Вярно е, че всички сме станали зависими от и-нет, но не е зле да сме малко по-мнителни в такъв случай. Изключвай компа по-често и излизай с приятели на дискотека.

7.   Постъпила си много глупаво. Наивно.

През тези 5 години как не ти хрумна, че този ''мъж'' едва ли стои на сухо и без жена в живота си и как не си зададе въпроса защо все още не иска да се запознаете наяве, за да решите подхождате ли си или не.

Ами за мен е ясно защо- защото не те взел насериозно и защото си му трябвала, за да му гъделичкаш егото (''Голям съм пич, щом като си падат по мен без да ме познават...'').

Смятам,че вината е в голяма степен твоя. Около нас има много измет (визирам хора-боклуци), но ние решаваме ще имаме ли нещо общо с тях или не.

8.   Аз съм от няколко месеца в твоето положение и смятам да сложа край. Обаче това 5 години, си е направо мазохизъм.

9.   Аз съм мъж на 26г и наистина ти съчувствам. Аз бях в чужбина и поради тази причина нямаше как да се видя с момичето, с което се запознах случайно в Интернет. Както и да е, забавлявах я всяка вечер, уикендите и по цели нощи, говорихме си, винаги имаше за какво. Не беше точно мой тип, но с времето почнах и аз да се влюбвам в нея, кефеше ме много. Минаха така 9 месеца, дойдох си не се видяхме - тъй като живеем много далеч 1 от друг. Знаех предварително че няма да се получи нищо, но все пак чувствата са си чувства. И какво се оказа накрая, че тя е лъгала още 1 или 2-ма като мен, накрая се изпраска с 1я, продължавайки по телефона да ме лъжи че той не значел нищо за нея и били само приятели / явно чисто сексуални /. Щяхме да се виждаме, но така и не стана. Не съжалявам... истината наистина е на живо да се виждаш с човека, макар че е трудно да се реализира понякога знам... и сега съм пак сам, но поне не съм излъган! :-)

10.   Привет!
Все още си млада и тази грешка ти е дала един безценен урок - научила си че живота може и да е грозен. На твоите години и аз направих тази грешка, но не смятам че комуникацията с този лъжец ми даде и други преимущества - това да започна да се харесвам като жена и да се стремя да бъда добър специалист в това което правя, а не просто женичка.

След 4 години реших да му се обадя - оказа се че и аз съм се променила - този път не понесох лъжите и се зачудих как съм могла да харесвам такъв човек. Той вече е в миналото.

Ние жените винаги създаваме образ според представите си и това ни кара да си мислим неща, които понякога са далече от реалността. Внимавай следващия път и докато не видиш човека до няколко месеца не приемай такива връзки на сериозно! Успех!

11.   Отдавна не бях виждал толкова романтична натура, историята ти напомня на романи от класиката. Това, че има хора като теб, значи че не всичко се е унифицирало. Лошото е, че лесно ставате жертви на комуникациите, из нета сърфират всякакви измамници, а ти явно нямаш опит или вярваш на всеки. Изгубила си само време, слава богу, тази история би могла да свърши доста зле. Ами иди в църква, запали си свещичка и благодари на провидението, на 22 си, имаш още много какво да научиш. Жалко запървата ти любов - разочарование. А моят съвет е - залагай на живия контакт, не растеш в гората и стой по-далеч от компютъра.

12.   Аз съм пръч на 34, изядох го същия като тебе,аз обаче горях само 3 години...супер тъпо, но глупостта ходи по нас хората. Никви нетове, никви чатове, Хора!!! Истината е реала!