Ревността ми е голям проблем
Здравейте! :) Наскоро се запознах с едно момче, което ме грабна още от първия поглед. НО проблемът е, че приятелката ми също го харесва и той днес дори я прегърна няколко пъти пред мен. Въпреки, че се смеех, вътрешно изпитвах изпепеляваща агресия и ревност. Винаги когато сме сред момчета, тя се смее постоянно без причина и аз.. оставам на заден план. :(
Но при него е по-различно. Тя го познава от доста време и това мисля, че ги прави близки. Тя знае, че аз го харесвах, но й казах, че не го харесвам, само защото не обичам някой да си мисли, че може да ме подразни.
Също така приятелката ми често го докосва по косата и ръцете.. Това просто ме кара да изгарям отвътре.
Не съм грозна, тя също..
Ще помоля админа да публикува историята ми, защото имам нужда от съвет..
П. С. Аз съм зодия Скорпион и за нас-скорпитата е известно, че сме доста ревниви. Има ли някой мой себеподобен сред вас? :))

Коментари

1.   Аз също съм твоята зодия и разбирам как се чувстваш, ние сме най-ревнивите хора на този свят. Първо, не знам как с твоята приятелка сте въобще приятелки, като ти явно изпитваш злоба, към това което се случва. Според мен, ако наистина с нея сте приятелки, както твърдиш, то никога няма да позволите момче да ви раздели. Веднъж така с моята аверка си обещахме, че никога няма да позволим някое момче да ни скара. Явно наистина май само на думи сте приятелки, иначе щеше да й споделиш твоите чувства и да се разберете. Ако се уважавате достатъчно трябва и двете да се откажете от него. В случай, че не ти пука дали ще я загубиш просто действай, сваляй го, смей се на шегите му, слагай ръка на рамото му и общо взето да имате повече контакт, идете на дискотека заедно, седни до него, ако те харесва ще те целуне, ако не значи не.

2.   Здрасти,
Да започна, че и аз съм Скорпион и знам за какво говориш хехе... Само дето съм момче и бих ти дал само този съвет. Първо и аз наскоро имах една връзка която почна със "от пръв поглед ме грабна" всичко беше ок за месец и после стана доста кофти... и страдах доста.
Второ - Покани го само двамата някъде-кафе, парк, кино или у вас даже. Виж как ще се развият нещата ако има някакъв интерес към теб ще излезне, и докато си говорите ще се опознаете, ще видите какви са ви допирните точки (без да я има твоята приятелка да ти пречи или притеснява).
Имай впредвид, че каквото и да се случи (ти да тръгнеш със него или тя) отношенията между теб и приятелката ти ще почнат да се изострят.

Нядявам се че съм ти помогнал поне малко или съм ти дал някоя полезна идея!

3.   Ти не си ревнива, а просто не можеш да преглътнеш факта, че човекът, когото обичаш, се радва на компанията на друга!!

4.   Сама си видяла какво значение има усмивката. Казваш, че приятелката ти се смее постоянно. Ами, смей се и ти! Не става дума за шумен, безсмислен, глупав смях. Но усмихнатото лице привлича, на човек подсъзнателно му се струва, че тече положителна енергия от такъв събеседник и той се привлича от него. Остави момчето само да реши. Не можеш да накараш някого да те обича насила. Но можеш да бъдеш момиче за обичане! Бъди такава!

5.   От авторката:Уж сме ''най-добри приятелки'', но може да се скараме и за най-малкото нещо. Обаче нещата станаха още по-лоши.. Той започна да я щипе я по краката, я по бузките..
Напоследък изпитвам огромна агресия към всичко и всички.. Но не мога да я оставя, защото тя е единствената ми ''приятелка'' и ако не съм с нея си оставам самичка :( Сега поне като се преместя в друго училище се надявам да намеря хем нова приятелка, хем нова тръпка. Това е единствената ми надежда. :(

6.   Аз съм Скорпоин. И съм ужастно много ревнива!!! Чак се мразя.... Отблъскам всички с моята ревност!! Но в твоя случай мисл, че ще е добре да покажеш, чувствата си!! Ако не му кажеш той как ще разбере?? Направи нещо по-въпроса и вярвай в себе си!!! Смело напред и успех!! :)

7.   И аз съм от тази набедена за свръхсексуална зодия, ама не съм много ревнив май.
А иначе от разказа ти лъха, че всички главни действащи лица са тийнове и няма какво толкова да ви мисли човек. Направете си тройка и толкова:)
_Az_

8.   мда аз също съм зодия Скорпион - и съм АДСКИ ревнива!!! (нямам гадже)
но ако примерно харесвам момче...ще си държа очите на четири!!
да, гадно е да гледаш как приятелката ти харесва същото момче като теб и го прегръща и т.н...
ти пък действай по по - различен начин...вместо да му се натискаш-поговори с него..като приятели...сигурна съм че тя знае че го харесваш независимо какво казваш...и може би за това го прави...или от инат...
и двете не сте грозни...въпросът е момчето коя от вас ще намери за красива(смис коя харесва)..не че другата е грозна..
говори повече с него когато нея я няма...пишете си...и ще разбереш дали те харесва ..нали знаеш-инстинкта!!!
Късмет, дано станете гаджета!!!

9.   аз съм зодия Стрелец и съм ужасно ревнива. Не знам има ли общо със зодиите, но съм ужасна направо. Моето е болестно състояние...

10.   Аз пък съм Водолей, и съм ревнива повече от вас. Ревнувам го дори от сестра му(нахална е). Не сте единствените най-ревнивите хора на света мили дами! :*