Изпадам ли в депресия?
Преди осем месеца напуснах работа въпреки, че момента не беше подходящ-криза и т.н. Съпругът ми ме подкрепи въпреки, че не беше на работа, за което съм му много благодарна. Той отиде в чужбина, за да може да ни издържа. Имам 2 прекрасни деца. До един момент в къщи ми беше добре ,защото имам време за децата, но от два месеца взе да ми писва. Не съм свикнала някой да ми дава пари и това ми тежи, не ми се излиза навън, не ми се среща с хора, дори децата ми ме дразнят въпреки, че не са ми виновни за нищо.

От една седмица съм изпълнена с подозрения към съпруга ми, въртят ми се мисли за виртуална изневяра от негова страна, защото той има лаптоп, а нали знаете ,че в интернет всичко може да се прави . В същото време аю не мога да направя такова нещо, защото имам чувството, че наистина му изневерявам. Знам ,че това са нормални неща ,в днешно време всеки общува в интернет. Какво да правя

Коментари

1.   Не си в депресия, а в тежка параноя ;) . Намери си работа и всичко ще се оправи.

2.   Не била свикнала ама от 8 месеца все и дава пари мъжа и. И кво значи някой?! Нали мъжа ти ти дава пари, а не някой от улицата като подаяние. Миличка на хората, които нищо не правят им закърняват мозъците. Вземи се в ръце и си намери работа, вместо да изпростяваш още повече.

3.   Това да не би да съм го писала аз ?! Преди месеци постъпих по същия начин - знам, че не беше подходящо време за напускане на работа, но го направих. И се случи това, което описваш...Нищо ново...модел на поведение. И изобщо не "изпростяваш", това е нормално психическо състояние. Останеш ли по-дълго време вкъщи, насаме с мислите си, те обхваща лека параноя. Започваш да изпитваш съмнения във всичко и във всеки.
Съветвам те да не го правиш... Не помага, не носи нито полза, нито удовлетворение. Намери си занимание (ако в настоящия момент е трудно да си намериш работа), запиши някакъв курс за усъвършенстване на умения или каквото и да било и общувай с повече хора, та дори и с непознати в нета. Това не означава автоматично, че изневеряваш. Просто поддържай някакви контакти, па макар и с непознати. Понякога те могат да ти бъдат по-добър коректив от приятелите, защото са безпристрастни.

4.   Като се съмняваш в мъжа си пробвай го. Направи си нов профил с чуждо име в скайпа и виж поддава ли на флирт.Ако се хване, значи и с други го прави.