Стара любов
Здравейте аз съм жена на 29 години и имам голям проблем. Имах сериозна връзка продължила 4 години.

Не знам какво стана, но се самонавих, че не сме един за друг и не се държах добре с него. Преди да се разделим се запознах с мъж, който ми сваляше звезди и от еднообразието потддадох. Така се разделихме, като раздялата беше много болезнена за него не и без моя помощ. Не исках да разбира за това че си имам някой и му казвах че просто сме различни характери.
Звънеше ми няколко месеца подред, а а все му повтарях, че счупеното не се лепи и че ншма да излезе нищо от това.

Така той един ден спря да звъни и загубихме всякакъв контакт. След година го потърсих, искахд а знам как е, но си беше сменил и телефоните. Аз още бях с другия за който споменах. Той е красив, силен, осигурен, държи се добре с мен, но аз все по-често започвах да мисля за бившия. Даже започнах да се душа, да ми става лошо. Не знаех защо след година и нещо аз мисля за него, а преди това не толкова често и силно. Уж казват че невиждани очи се забравят, но поне при мен не беше така.

Един ден отидох до тях, той живее в съседния град, срам не срам, исках да знам дали е добре, дали е жив, дали си има приятелка. Беше много трудно решение за мен, защото през близо 2 години избягвах този маршрут, не исках да виждам общи познати, защото ми изникваха спомени.

Мислех че ще умра, но отидох.
Срещнахме се, аз се опитах да говоря, но той ме прекъсна и каза само " Ти се подигра с мен, разбрах че преди да скъсаш с мен си имала паралелна връзка, а ме накара да търся причината за раздяла в себе си".
След това ми тръшна вратата под носа.
Имаше сълзи на очите си, никога няма да забравя тои момент.

Какво да направя, дайте ми съвет?

Коментари

1.   Забрави някога да бъдеш отново с него! Подиграла си се, наранила си го жестоко, при вас не просто всичко е счупено, а всичко е на прах и го е отнесъл вятъра на предателството ти. Никога няма да бъдеш с него, така че колкото по-скоро приемеш това, толкова по-лесно ще продължиш да живееш скапания си живот!
М 31

2.   Ами направи си съответните изводи и не прави никога подобни глупости спрямо някого втори път... Нищо друго не можеш да направиш.
Счупеното не се лепи, особено когато сам си го счупиш.

3.   Ами постъпила си глупаво, това е. От тука нататък остави човека на мира, поне това заслужава. И колко пъти съм казвал, ако не се получава връзката, просто бъдете честни с човека, скъсайте и тогава си търсете щастието другаде. Все пак този човек е посветил време от живота си на вас, дарил ви е и хубави моменти и дори и да не се получат нещата, заслужава поне честност. Дано повече хора го разберат това, че да има по-малко наранени занапред.

Чак на мен ми стана кофти за човека... :(

vova4ka

4.   Момиче, той е прав абсолютно за всичко. За мерзостта на твоята постъпка няма думи, а още по-малко пък, прошка. Отвратително, подло, мръснишко. И какъв го търсиш пак на вратата му с всичката си наглост? То е ясно каква стока си, ами поне един път в живота си извърши нещо благородно - изчезни от живота му. Остави го да заличи спомена за теб и да намери истинското си щастие. След опустошителното ти присъствие, той го заслужава.

5.   Явно със закъснение си се досетила какво си изгубила. Недей да объркваш живота на човека, сигурно вече те е преживял, а ти си тръгнала да напомняш за себе си.
Не завиждам и на другия мъж до теб - прецени много сериозно дали искаш да си с него, за да не се окаже в същата ситуация като предния ти приятел. Не можеш да си играеш с хората по този начин!

6.   Спри да мислиш за него, защото си постъпката ти е била повече от ужасна! Един уважаващ себе си мъж никога, ама никога няма да се върне при такава неоценяваща, незаслужаваща жена... НИКОГА! Затова продължи си живота като гледаш само напред. Не мисли за него, защото от това няма да излезе нищо добро! Аз също бях наранен от бивша приятелка... много я обичах, но в момента дори да е последната жена на света не бих бил отново с нея!

7.   Всеки допуска грешки.... няма безгрешни хора. Осъзнала си вината си, дори си понесла и последствията. На него не му е било лесно, но явно и на теб също. И все пак аз мисля, че трябва да се оттърсиш от чувството си за вина и да продължиш напред. Нямаш друг избор... Всеки има право на своето щастие!

8.   Всички пишещи до тук са много възмутени, но аз лично шапка ти свалям. 90% от разделите са по същия начин, само че много малко биха тръгнали да го признаят и да кажат точно защо е станало. Повечето биха премълчали това и биха писали съвсем по друг начин нещата, така че хората да кажат, добре че си го зарязала тоя, защо сега страдаш.
Не оправдавам постъпката ти по никакъв начин, но поне си имала куража да го погледнеш в очите, както и да признаеш пред себе си какво си направила. Иначе и аз мисля като другите че той не би те погледнал.

9.   Избягвам да критикувам, но ти какво очакваше да направи? Да те приеме с отворени обятия ли? Искала си любов, дал ти е. После ти е писнало и си скочила в леглото с друг. С цялата си наглост си го обвинила него. На края пак си се сетила, че ти трябва любов и си отишла при него, тъкмо когато той може би е позабравил за болката. Ти си се появила, за да му напомниш за всеки случай за болката и едва ли не очакваш да те прегърне. На края пишеш тук и питаш какво да правиш. Ами елементарно - освободи го от присъствието си, ако ти е останало поне малко уважение към него, за да спреш най-после да му причиняваш болка.

Стига критики, сега да минем към съвета - все пак едно от правилата на сайта е да бъдеш полезен. Значи, станалото - станало. Оттук нататък гледай да не повтаряш грешката и разбери, че света не се върти около теб и хората не ти приндлежат, не са парцалени кукли и не са длъжни да задоволяват твоите нужди ту от секс, ту от любов.

10.   Ако искаш да си с него - дерзай!

Помоли го да те изслуша. Обясни за паралелната си връзка, обясни, че си се влюбила и те е било страх да му кажеш, за да не се почувства зле. Обясни, че си искала да скриеш впоследствие, защото си знаела как ще реагира и ще му стане мъчно.

Опитай да се сприятелиш с него. Обясни му, че го търсиш, защото те е грижа, защото ти липсва, защото искаш да останете по някакъв начин близки един на друг.

Напиши му го в писмо примерно - щом не иска да те слуша. Все ще го прочете. Ако още има някаква любов към теб - ще те потърси.
Ако не може да ти прости и забрави - няма.
Дай си някакъв срок - примерно един месец след като му изпратиш писмото и чакай реакция. Ако няма, поне наистина ще знаеш, че всичко е свършило.

Успех

11.   Ей, аман от ******* Какво да правела, пита милата тя!? !? !? !? ! Как какво, остави човека намира! Имаш късмета, че е добър и свестен, иначе ако беше друг нямаше да се разминеш само с клопането на вратата... Не може да се подиграваш с хората и после да чакаш от тях да те обичат! Оправяй си се с онзи финансово стабилния и остави човека намира! Аман от *******

12.   Не се коси. И аз бях в същото положение. Гаджето ме заряза най-брутално - с бележка, а бяхме 4 години заедно. Живеехме заедно, деляхме всичко. Е, преди това си беше "подсигурила" заместника ми. Обичах я безкрайно много, пропих се. Спрях да ходя на работа. Общо взето зле - много зле. Няколко месеца. След това не мога да кажа, че не съм я обичал, да, много я обичах, но обичам повече собствения си живот. И спрях да мисля за нея. От време на време се чувахме, виждахме, тя все още си беше с другия. Адски ми беше гадно, но какво да се прави. Даже и секс правихме. Но аз бях номер 2 сега. И реших - ще се завърна в родния си град. Тя междувременно беше скъсала с новия. Навиваше ме да не се връщам. Но решението беше взето. Сега след толкова време - години, да мисля за нея понякога, тя вече е семейна, аз също. От време на време се виждаме. И секс правиме. Но всичко е само едно удоволствие. Без чувства. И съм в пъти по-добре... Тъй, че не го мисли момъка. Ще му е по-добре без теб.

13.   Номер 6, стига с тия клишета, че "уважаващият себе си мъж" не би простил подобно поведение. Имах едно гадже, който не само няма проблем със самооценката си, но и оценката на околните за него е доста висока. Същият този пич го замених с един левент, който събираше тен по строежите. Пичът възприе новата ми любов като грешка на растежа и заяви, че като ми дойдел акълът, ще се върна при него, а акомеждувременно имам нужда от нещо, да не съм се колебаела да го търся. Та мисълта ми беше, че хората с реално висока самооценка, обикновено са благородни и не им е проблем да простят на прегрешилите пред тях.

14.   Номер 13, този твой заменения любим или е НЕуважаващ себе си, или просто ще ти натрие носа когато тръгнеш да се връщаш при него. Не се обнадеждавай, че ще те приеме обратно, твърде наивно е ако мислиш така :)

15.   Пострадай и си намери трети. После гледай да не го зарязваш заради четвърти и след време пак да се сетиш за третия:)
_Az_