Омъжена отскоро
Знам че звучи изключително глупаво това че от 3 месеца съм омъжена а вече се чудя как съм могла, но наистина имаме проблеми. Първо аз съм на 24, а той е на 22 но проблема не е във възраста. Става въпрос за бившата му.

Доколкото знам от негови приятели между тях е имало нещо много силно и може би истинска любов, но тя започнала да го подозира и той в яда си и казал да си тръгва и тя го направила и в продължение на 2 години нито дума от нея. Аз се запознах с него преди 1 година.

Той изобщо не ме възприемаше като жена а само като приятелка.Даже двамата не се понасяхме и само се карахме.След това станахме някакси много близки и някакси се оженихме.Не че не сме щастливи,напротив,но бившата му се появи отново.Започнаха да се виждат и тя даже спи у дома понеже имала проблеми с приятеля си и моя добър самарянин и предложи да се премести без да ме попита.

Миналия месец ги чух да си говорят за преди и колко са си липсвали и ми стана ясно че тяхното наистина е било специално и тн. но все пак нали се е оженил за мен? После поразпитах брат му и той ми каза че докато са били заедно той малко е хойкал и че било нормално за човек на 20 години. Не ми стана приятно понеже от опит знам че стари навици трудно се забравят а за стара любов да не говорим.

Напоследък когато се прибирам вкъщи ги заварвам все да водят задушевни разговори.Всеки път когато отворя вратата се плаша че може и да са направили нещо.Попитах го уклончиво за отношенията им и какво става,но той ми се учуди защо се притеснявам.А аз не знам какво вече да кажа или направя.Моля дайте събет.

Коментари

1.   Независимо колко голяма е била любовта на съпруга ти с бившата му приятелка това да живее при вас е недопустимо.Постави му ребром въпроса за това.кажи му че тя трябва да си тръгне и то веднага.Като им е била голяма любовта защо не са се взели?Сега те те унижават независимо дали имат интимност или не.Не му вярвай за нищо.Като има проблеми кая жена има и други приятели,родители,колеги да отиде при тях.Вие сте младо семейство.За мен това е унижение и то огромно.Защо си допуснала това.Къде е твоята роля в случая.Ти какво си?:хазайка- приятелка или свидетел на любовта им?Говори с половинката си веднага и ако той откаже да махне бившата си от къщи просто си тръгни-няма смисъл.Не се притеснявай че пак ще се срещат-шило в торба не стой и ти ще разбереш.Остави го тоя човек тогава.

2.   To, вий сте егати италианското семейство. Луда работа.

3.   Боже как можеш да търпиш това. Бившата му у вас. Чак нямам думи. До сега да съм ги изхвърлила и двамата.

4.   Абе, мила, с "някакси" не върви. Звучи ми като "между другото се оженихме". Има нещо, така да кажа, много несериозо и малко безоговорно в цялата история. Много сте млади бе, но това не оправдава поведението и на тримата. Тя - да си върви да си търси подслон ! Със съпруга си поговори спокойно, без излишни емоции. Обясни му как се чувстваш и бъди конкретна в исканията си. Ако се обичате, ще опазите брака си от закъснели посегателства. По принцип даването на съвети е отговорна работа. Послшуай сърцето си. А твоят съпруг обича ли те всъщност ?

5.   И дваматя на улицата !!! Пффф... !! как си останала така спокойна!! божеее!!!

6.   Tази 3тата е яко хитра според мен и жъне на 2 стана...използва положението...а твоят мъж не е нормелен и не те уважава според мен

7.   Ужас ! Щом е потърсила него,значи още има чувства.А това,че той я е приютил и то без да го е грижа за твоето мнение и чувства значи че и тя не му е безразлична.Трябва или да я изгониш или да се разделите.Той не те зачита от сега,ако така ще я карате в скоро време ще започнат да правят секс пред очите ти.Питай го какво иска.По-добре се разберете от сега как ще живеете,докато още нямате деца

8.   От авторката: Ами благодаря ви много за съветите и ако ви хрумват още кажете.Знам че всичко се свежда до един директен разговор,но как да го направя когато тя е винаги вкъщи?А дали ме обича все още-не е показвал обратното.Макар да не сме могли да бъдем само двамата от известно време той ми купува цветя почти всеки ден,но също и на бившата си за да не се обиди.А и ми праща всевъзможни SMS-и с любовни послания,ако така мога да ги нарека.Благодаря ви още веднъж и ако наистина имате идея как да постъпя кажете ми ,защото в момента незнам какво да правя.

9.   Хаха, яко...нямам коментар. Това е тотален пълен абсурд. егати пича.... бих казал, че си доста търпелива, нопрекалената търпеливост си има друго име...няма да го казвам, за да не те обидя. предполагам се сещаш за какво говоря.
Ралф

10.   Мила извинявай,но това че ти носи цветя и ти пише мили смси нищо не означава.Положението ти е много унизително.Как така не можеш да му кажеш в очите какво ти е?Направи нещо.Неможеш просто да стоиш и да чакаш.Ами ако след нея дойде предишната и тя със затрудниения?Просто с това си действие съвсем ясно ти е показал,че не те уважава.А уважението е важно толкова колкото и любовта.Аз имам идея какво да направиш.Всички хора преди мен ти казаха какво трябва да направиш.Поставяш въпроса открито "За мен това е пълно унижение и искам въпросната бивша да се изненсе.Това е"И си съвсем в правото си.А ако той не желае тя да се изненсе тогава ти се махай,защото цял живот тя ще баде преди теб.Успех и пиши как се развиват нещата.Дано се оправи всичко,но не и отстапвай безропотно.Направи нещо.

11.   Пълен абсурд е тази история. Приличате на млада семейна "тройка". Не искам да пророкувам, но в скоро време една от вас ще си тръгне. И ако не се вземеш в ръце и да и покажеш пътя, това ще си ти. Нямаш друг избор, освен да проявиш характер, иначе иде зима, може да и стане студено и да се пренесе между вас в леглото. Пък той пак нека те ласкае с цветенца и мили sms-и.

12.   Момиче искаш съвети,но не вземаш от тях.Това е недопустимо,абсурдно и не се опитвай да търсиш оправдания.Такива няма.Всяко едно е невероятна глупост от твоя страна.Ти достойнство нямаш ли?Какви са тези цветя и писма като поведението на мъжа ти е една огромна обида за теб?Съвети се търсят когато има смисъл в цялата работа.Но това при теб е пълна глупост.Има си правила на поведение:писани и не писани.Но твоята ситуациа не се побира в тях.Случки много хора различни,но това при вас прилича на харем.харемите съществуват днес при шейховете.Твоят не ми прилича на такъв!!!

13.   Носити цветя и ти пише есемеси за да ти замаже очите, понеже иска да го направи с бившата си приятелка а няма как да го скрие от тебе за това му служиш за параван.Много си тъпа наистина.

14.   От авторката : Истината е че ми беше трудно да поставя директно въпроса пред мъжа ми.Когато го попитах той реагира както обикновенно-засмя се.После докато вечеряхме дойде и приятелката му-тогава попитах и нея колко време ще стои.Той ми отговори вместо нея каза че приятелят и я биел и че тя щяла да си тръгне когато той напуснел София.Аз отидох в стаята ни и стоях там може би половин час.После той дойде при мен каза ми че съжалявал за положението в което ме поставя,но тя за него е била приятелка и това било нормално.Каза също че до 1-2 месеца тя щяла да си тръгне.Сега когато знам че остава само толкова малко време с нея малко се успокоявам,но от друга страна незнам как ще издържа.Благодаря ви за съветите,но бях много объркана.

15.   Ти и сега си много объркана.Чета по-горе пишат ти много жени/с опит,интелигентни и умни,някой ядосани/.Ти заслужаваш всичко това.Една здравомислеща жена дори и ромка да е няма да търпи и два дни тамо ли два месеца.Съпругът ти ли е единствения познат на другата жена.Бъди уверена,че тя може да отиде на още поле три места но си е избрала вашето семейсто.Защо ли?Ами ако "приятеля" и не напусне София тя при Вас ли ще живее завинаги?Недей да искаш мнението на другите,ти не го заслужаваш.Колкото и да обичаш този мъж трябва да обичаш и себе си.Но ти не,превърнала си се на фон на една интрига и всяка глупост и оправдание може да те заблуди.Чудя си защо съпругът ти си дава труд да ти обяснява?На тебе и лошото време да ти изтъкнат като причина за тая любовна тройка,пак ще си щастлива.Ами бъди си!Не занимавай публиката повече с тою абсурд.

16.   Ти си луда за връзване.Докато има такива глупачки като теб,ще има и хитри женички като въпросната приятелка.Боже,не е възможно да си толкова проста!Но уви си и това е факт.Когато фактите говорят и боговете мълчат!

17.   Стига сте обиждали жената ! Тя просто не знае как да постъпи.Това че си затваря очите не означава че непременно е като кон с капаци.Просто иска да запази семейството си и това е разбираемо.Въпреки че и аз не бих търпяла това толкова време може тази бивша просто да и трябва подкрепа.Аз никога няма да забравя 1 човек когото много обичах , който ми изневери и всичко свърши така и неговото завръщане само би ме объркало.Но момиче аз на твое място директно тази щях да я изгоня и да я оставя като мокро коте на улицата, но щом ти можеш да търпиш.............търпи