Идеалната ми жена не иска да се оженим
Аз съм мъж на 29 години и живея с 1 жена. Тя е нереално красива- с червени къфрици, супер изразителни очи, невероятно тяло и е супер в леглото. Естествено с нея сме перфектна двойка-намираме време 1 за друг, говорим за всичко и се разбираме.

Миналата седмица я изненадах с уикенд в Турция-Анталия и си прекарахме страхотно. Имаше една малка подробност- последната вечер бях запазил един ресторант с страхотна гледка само за нас. Вечеряхме, смеехме се и всичко беше супер. Когато пристигна десерта аз и предложих да се омъжи за мен. Тя ме гледаше известно време и после избяга. Аз тръгнах след нея, но тя беше изчезнала. Обиколих всички места, за които се сещах, че сме били. После съвсем отчаян се върнах в хотела. Успокоих се като ми казаха на рецепцията, че се е прибрала малко преди мен.

Влезнах предпазливо в стаята и я видях да плаче. Приближих се до нея и понечих да я прегърна, но тя ме отблъсна. Попитах я какво става- тя мълчеше. Аз седнах на единия края на леглото докато беше тя на другия и я чаках да ми каже нещо. Не знам след колко време ме попита дали съм щастлив с нея. Аз естествено и отговорих, че съм и то много повече от щастлив.Т огава тя ме попита какво не ми харесва във връзката ни- бях много учуден, но и казах, че всичко е ок. Тогава тя ме попита защо искам да се оженим. Аз и казах, че съм искал само, защото много я обичам и си мисля, че и тя това го иска. Тя ме попита отново защо- кои качества в нея ме привличат. Аз и казах всичко-от усмивката, решителноста, характера до леглото. Тя само се усмихна и ми каза, че не знам нищо. Че не я разбирам и че не осъзнавам сериозноста на брака. После каза, че е уморена. На другия ден се прибрахме в София и само си мълчим.

Моля ви кажете ми къде съм сгрешил. Искам поне да оправя нещата и да си говорим- никога повече няма да и говоря за брак, но поне да се говорим.

Коментари

1.   Ти си голям филмар май.... :D

2.   Ама че турски сериал !

3.   Тя не ти вярва.. това е... чуства се наранена и бяга.

4.   Кво да разясняваме и да ти помагаме, като няма с какво и как, по простата причина че няма такова животно като жената ! Никога не знае какво иска. Ако беше нормално мислещо същество щеше да ти каже ДА и всичко да си продължи както трябва, но не, това е жената... Няма обяснение на ситуацията.

5.   Според мен приятелю, ти си имаш колега! Само постой и погледай, скоро всичко ще ти стане ясно.

6.   Според мен тя самата не е готова за брак! Друго обяснение не виждам. Може би доста се е уплашила, явно от много време си е мислела, че може да й предложиш и просто не е била готова за това.
Остави я няколко дена, не я насилвай да говори за това, когато се пооправи, тя сама ще ти каже. Бъди търпелив и внимателен.
Пиши какво е станало ;)
Успех. :)

7.   Тука, май има баджо намесен.

8.   Според мен тя крие нещо, не знам дали е мъж, дете, мрачно минало или има някаква болест. Тя ти е казала, че не разбираш, какво обаче? Кажи й, че я обичаш и няма да я притискаш за брак повече, че така също си доволен, но държиш да ти сподели какво е това, което не знаеш, какъв е проблемът да ти откаже!?

9.   Нещо се къса нишката във вашите отношения,или аз не мога да разбера.Не казваш от колко време сте заедно.Струвами се че някак повърхносно гледаш на тази връзка.

Виждам че си готов за това предложение,а в същото време много розово гледаш на нещата,в смисъл то ясно че си влюбен,но явно че тя иска да я опознаеш душевно.Като че ли не я познаваш,някак гледаш на нея през розови очила.

Не мога да си представя че аз ще съм готов за такава стъпка,иняма да знам защо тя се дърба.Това означава че не я познаваш достатъчно.Не всичко в една връзка е само секс и външност приятелю.

Говори със нея и се помъчи да разбереш какъв е проблема.
А и не е за исключване "третия фактор"както се изказаха по-горе,и само да те използва.

By SILVESTER

10.   Мерси за съветите.Незнам дали има друг или неща които крие от мен но се опитах да говоря с нея отново без да я притискам и и казвах колко я обичам но тя отново нищо.През цялото време мълчеше.Иначе имаме някакъв напредък-вече ми се обажда по телефона, а след като и предложих почти не ми говореше.А иначе сме заедно от 4 години и отношенията ни не са само заради секса.Но съм съгласен с този който е написал четвъртия коментар-определено жените незнаят какво искат !

11.   Тя не е искрена с теб.
Не може след 4- годишна връзка да се държи така.
Проблемът не й е бракът, проблемът са й чувствата.

Тази жена за мен не е ''читава''. Не знам колко те обича (аз лично се съмнявам), но тя дори не те уважава- да избяга, все едно ти не съществуваш и не й пука за теб!?Да те накара да я търсиш обезумял?
И защо, моля ви се- като че ли си я пребил от бой, а всъщност си й доказал любовта си.
И ти на такава жена й предлагаш брак?

Е, кажи сега -тази жена обича ли те?

Не, драги, тя НЯМА чувства към теб. Никакви. Обаче е изпечена интересчийка- не отказва поканата за Анталия, обаче халката я изплаши. Хе-хе...

Ами как няма да я изплаши - докато намери този, за който сърцето й ще трепне, или просто по-БОГАТ от теб, ще те изцежда -подаръчета, заведения, парцалки, екскурзийки в Турция....

Това е истината. Съжалявам, ако не си я прозрял.
Поведението й говори много. Споко.... няма да се ожени за теб. А на теб не ти и трябва точно тя.

12.   ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ИЗРАЗА ПРЕДВАРИТЕЛНО "КАКВА ИДЕАЛНА ЖЕНА ,КАКВИ ПЕТ ЛЕВА",???
ТЯ Е ПОРЕДНАТА МАТЕРИАЛИСТКА ,НЕ ТЕ ОБИЧА, ИНАЧЕ КАКЪВ Е ПРОБЛЕМА ДА НЕ СЕ СЪГЛАСИ ???ЖЕНА С ОПИТ ,НА 49 Г.,НАПРОТИВ....ТЯ ВЕЧЕ ЗНАЕ КАКВО ИСКА........
ТЕБ НЕ ТЕ ИСКА ....
ПОЗВОЛИ МИ ДА ПОЗНАВАМ ЖЕНСКОТО МИСЛЕНЕ.....
АПРОПО: НЕ ТЕ ХАРЕСВА ........
ОРИЕНТИРАЛА СЕ Е Е ДРУГАДЕ.....НЕ СЕ УНИЖАВАЙ ....
НЯМА ДА БЪДЕ С ТЕБ....

13.   Пффф и аз съм жена и не мога да я разбера тая... пита те какво не ти харесва във връзката.. ти й предлагаш а тя си мисли че нещо не харесваш.... за да й предложиш трябва да си безумно влюбен... а май тя не го осъзнава... според мен тя си е чиста загуба на време... и както се казва няма идеални хора... но всеки си има и положителните качества.. Ти ако държиш на брак и семейство с деца и прочие, просто си намери някоя която ще оцени предложението ти и ще приеме с радост... тази просто не си струва.... знам че сигурно адски, ужасяващо много я обичаш и че ще ти е трудно ако се разделите, но това е по добре за теб..

14.   Оф, от гледане на турски сериали, народът съвсем изтрещя, вече почнаха и да си ги съчиняват.

15.   авторе, според мен тя нещо крие, или просто нейното семейство - бракът на родителите ? не е или не е бил читав.
Най-простото обяснение е, че има друг, който обича. Друго може да е, че в миналото е направила нещо, за което съжалява - аборт, изоставила е дете в дом или пък е безплодна....
нещо не е ок тук

16.   Мисля, че № 3 има право... помисли дали преди време не си я наранил по някакъв начин, дали не си сгафил. Тази реакция прилича точно, че го е очаквала, че го е искала, но ако си я наранил тя се страхува да не се повтори... точно липсва доверието.
не е изключено и да има друг мъж, но тогава защо ще бяга и дори ще плаче.... НЕЕЕЕЕЕЕЕ и аз мисля като №3

17.   Преди години имах много дълга връзка с един мъж, който много ме беше наранявал, и когато една вечер дойде и ми каза същото, предложени за брак, отговорът ми беше- ДА, НЕ, НЕЗНАМ... , ... това говори за обърканост, това говори за желание, но и че не си сигурен, че го искаш, тоест страхуваш се да не те наранят отново и че човек не е сигурен в отсрещния, а при мен нямаше друг мъж, нямах очи за други мъже, само той беше единствения когото виждах, в случая на моя приятел

18.   Авторче, наистина силно се надявам да прочетете коментара ми!!!! Да започна с останалите коментари, които ме потресоха! Масово писани от мъже... за жалост нямам достатъчно време да анализирам по единично всеки отговор по темата, но мога да обобща, тези мъже правят голямата грешка да НЕ коментират безпристрастно. При прочит на историята, тя веднага е свързвана съзнателно или не с техни преживявания сходни с вашето тоест първичният отговор на тези хора е отражение на тяхните преживявания, което при вашата ситуация действа по-скоро объркващо от колкото ориентировачно! Масово отговорите бяха от мъже с предрасъдаци към жените, което не ви помага! Единственото АДЕКВАТНО мнение е на СИЛВЕСТЪР

. Нещо се къса нишката във вашите отношения, или аз не мога да разбера. Не казваш от колко време сте заедно. Струвами се че някак повърхносно гледаш на тази връзка.

Виждам че си готов за това предложение, а в същото време много розово гледаш на нещата, в смисъл то ясно че си влюбен, но явно че тя иска да я опознаеш душевно. Като че ли не я познаваш, някак гледаш на нея през розови очила.

Не мога да си представя че аз ще съм готов за такава стъпка, иняма да знам защо тя се дърба. Това означава че не я познаваш достатъчно. Не всичко в една връзка е само секс и външност приятелю.

Говори със нея и се помъчи да разбереш какъв е проблема.
А и не е за исключване "третия фактор"както се изказаха по-горе, и само да те използва.

By SILVESTER
..... . В В нито едно мнение по-горе никой не каза, че вие имате вина за нещо, ето момента в който това ви се казва... ВИЕ сте виновен! Разбира се в това няма лошо, човек се учи докато е жив... Крайно далеч съм от мисълта, че жена ви е ялова, влюбена в друг или има двойнствен живот и всякаквите други глупости изръсени по-горе. Жените са емоционални същества, кажете го хормони или каквото и да е, но това се забравя, което е грешка!
Направи ми впечатление, че почнахте историята с, , Моята жена е червенокоса с кафяви очи и е супер в леглото'' Ако не знех, че става въпрос за предлагане на брак щях да си помисля, че просто е някоя моментка.... (помислете как звучи от страни начина по който я приемате)
Вие наистина гледате нещата през розови очила а лошото е, че тя го вижда! Като се ожените за нея и напълнее с 30 килограма косата и оредее от раждането какво, няма да ви останат думи за нея, ще я зарежете? Вие реално имате ли представа какво представлява бракът, но не от модернизираните измишлиотини женя се за една чукам друга, жените се плашат от това, а точно хората с розовите очила изглеждат най-податливи на такива измислени бракове... Имам много какво да кажа, но мнението ми напълно съвпада със мнението на СИЛВЪР няма нужда да се повтаряме, отговорете си на въпросите ми! Храна за размисъл. Разбирам, че сте бил отчаян, но хората няма да ви решат проблемите, ако не седнете и не се изясните със себе си и всички факти няма кой да го направи вместо вас!

19.   Аз съм жена и недоумявам поведението това момиче? !!? Според мен не те обича достатъчно, за да се обвърже с теб или крие нещо, с което мисли че ще те загуби и не е достойна за теб.

20.   Тая не е за теб, плаче защото е гузна, има си друг а теб те лъже 100%

21.   Тва съм го чела някъде хахах :D

22.   Не разбрах ти си на 29, а приятелката ти на колко години е?

23.   Само не разбрах кое и е идеалното на тази.
Вземи се у ръце, бии си два шамара и се събуди

24.   Идеалната жена не иска да се омъжи за теб, защото ти НЕ си нейният идеален мъж! Какво сложно? Няма как да го промениш.