Да му призная ли какво чувствам?
Здравейте! Накратко:С него сме колеги в работата. Той ми каза, че ме харесва и че има чувства към мен, а аз си замълчах. Проблемът е, че той си има приятелка, а аз приятел но и аз имам чувства към него. Да му кажа ли какво изпитвам или да оставя нещата така? Как реагират мъжете на подобно нещо? Това би ли го стреснало или напротив би се зарадвал, че и аз имам чувства към него?

Коментари

1.   A така!!!
"Той си има приятелка, а аз приятел но и аз имам чувства към него". Сега в задачката се пита какво правиш ти с твоето гадже, което не обичаш и защо нямаш смелост да си тръгнеш от очевидно неудовлетворяващата за теб връзка, а седиш и губиш времето на някой, който може би те обича? Същото важи и за колегата ти, който има приятелка. Не ги разбирам тия неща аз. Как е възможно да стоиш във връзка, в която не искаш да бъдеш? Пустият му секс, нали авторке? Ще си караш, щото не искаш сама и като се появи някой хоп - хващаш новия клон. Не е честно госпожице, не е честно да мамиш твоя приятел! Не започвай връзка докато не приключиш стара, не живей в лъжи, бъди честна към твоето момче и си отиди преди да е станало късно и преди да го нараниш жестоко. Обясни му, че нямаш чувства и не му губи времето, щото все пак добре е, че сега си осъзнала, че не го обичаш, а не след години, когато да речем ще сте женени и с деца. Тогава с чиста съвест се занимавай с други мъже. Колкото до колегата ти, щом те е харесал и има чувства, няма как да не се зарадва, но нека зарадването стане, когато и двамата сте необвързани, иначе играете подло и наранявате други хора, а щастие никога не се постига върху гърба на чуждо нещастие. Егати пича, чувства имал към теб, ама спи с друга? Като е такъв мъж и не я обича, що е с нея? страх го е от самотата ли? Да остави приятелката си, пък после да ти се обяснява в чувства, ама друго си е да се ползваш от сигурното, да си имаш сигурен секс, пък ако си намериш нова за секс (че и с чувства) зарязваш старата, ама чак тогава. Колко е подло и гнусно това, просот не е истина.

И накрая авторке, помни, че връзки започващи като изневяра между обвързани, почти винаги се провалят, просто защото са заченати в лъжи и се явяват като коректив на куцащи връзки. Такава връзка, каквато вие сте на път да осъществите по всяка вероятност няма да има собствена стойност ако започне като изневяра и от двете страни. Сори за острия тон, но как да кажа поведението и на колегата ти е много НЕмъжко, а твоето е на път да стане също доста подло и коварно!

2.   Браво No. 1!!!
Казал си всичко, което исках и аз да й напиша.

3.   Поздравления за номер 1, шях да напиша същото, но няма да го повтарям. Всичко си е написано ясно, изчерпателно и точно.

4.   Евалата, номер 1!
За съжаление повечето днес са така... същински маймунки. Хващат следващото клонче и тогава пускат първото. Че даже понякога и двете ги държат и се люлеят в разни размисли "ама аз сега, тя дали, то другия.. " докато не си паднат на трибуквието толкова неочаквано, че свят им се завива

5.   Ако искаш да си съсипеш връзката, давай скъсай с сегашният и тръгвай с този, само че не очаквай и той да направи същото и накрая рискуваш да останеш сама. КУПИДОН

6.   И аз с поздравления за номер едно.
Няма какво да се допълни просто.
И все пак, човек има право да избира. Ако връзките в които сте са нещастни или просто изчерпани напуснете ги. Ако и тогава привличането с колегата се запази, опитайте, създайте връзка, пък може да сте половинките на едно цяло. Късмет.

7.   До номер 1:Първо искам да ти благодаря за изчерпателния отговор. Тук нещата не опират до секса, а до нещо по голямо и силно! Когато ми каза какво чувства аз се паникьосах и не му отговорих нищо. Той ходи от скоро с това момиче но не мисля че е сериозно. Когато го видях че не е сам, реших и аз да излизам с някой-не съм монахиня все пак и да си стоя в къщи и да го чакам нали? От това би трябвало да се разбира че със сегашният ми приятел сме от скоро в самото начало. Но я няма онази тръпка която чувствам към колегата-знам че и той изпитва същото-:))))Изпраща ми любовни смс-си, подарява ми цветя, чака ме пред входа на сградата с чаша кафе. Както и да е. Аз не смятам да се задържам с сегашния си приятел мисля още днес да говоря с него. А с колегата какво ще стане незнам-само времето ще покаже

8.   До номер 4: Никога не съм била такава каквато описваш и няма да бъда. Не харесвам двойни игри. Исках съвет но не видях такъв в коментара ти

9.   Благодаря също на 5 и на 6 -:))))
Обаче никой не ми отговори конкретно на въпроса:Как реагират мъжете на подобно нещо? Радват ли се, стряскат ли се или се качват в небесата?

10.   Номер 1 съм

"Тук нещата не опират до секса, а до нещо по голямо и силно"! Е те точно това ще ти изяде главата един ден. Хващаш се с мъж, който е обвързан (а да, знам, той ти е казал, че с нея не е сериозно, но всички така казват, обаче стоят с нея, докато новата не е сигурна в кърпа). Сега чака да види дали ти ще му се вържеш и бинго - бие и шута на мацката и тръгва с теб, щото е путьо, който не може да не чукне вечер свежа женска плът. Ако не му вържеш, еми пича ще си седи с нея, докато друга му се върже. Честно казано радвам се и за твоя приятел, че се отървава от теб и за неговата "несериозна" приятелка, която иначе поебва, докато осигури друга женска плът. Не ми ги разправяй на мен тия. Тоя пич даже и да не е обикновен курвар, явно е жена в мъжко тяло и също живее за тръпки, мръпки и тем побни дивотии. Като ви мине страстта (а тя ще мине след година две) ще се чудите кво правите заедно. Авторке, налягай си парцалките и се освествай овреме. Тия тъпотии за тръпки, мръпки и т. н. са временни неща. Понятие си нямаш в какъв капан влизаш. Твоя приятел е щастливец, че се е отървава от такава като теб!

Впрочем написал съм ти, че ще се зарадва като му признаеш чувствата си, но явно толкова си и чела коментара. Няма как да не се зарадва, нали ще чука новата си тръпка...

11.   Във всяка ситуация има две решения. Понякога и двете са вярни, понякога само едното, а понякога и двете грешни. Номер 1 описва едно развитие на нещата, а аз мога да кажа друго развитие. Обикновенно логиката ни е такава, че първосигнално се сещаме за лошия изход от ситуацията, а пък и ако зависим и от моментното си настроение и състояние на духа подтикваме, към това което изпитваме. Не се заяждам. Никой не може да каже на момичето, какво точно ще се случи. Определено обожателя й, ще се зарадва. И то доста. Все пак, както чета е хвърлил доста усилия за да я впечатли. Какви са му намеренията-дългосрочни, краткосрочни... само той си знае това. Момичето за да се увери найстина в него и неговите намерения, нека протака още малко признанието си. Нека го поизмъчи -знам че е малко гадно, и ще изглежда така сякаш си е навирила носа, но колегата, ако е истински мъж, ще разбере нейните действия, и ще ги отчете правилно. Пък момичето от своя страна, сама ще получи още отговори на своя въпрос. Стойностните неща не се случват, а се творят и развиват... успех в делата й пожелавам на авторката. Орфей

12.   Имал чувства към теб.... хахаха... ествественно, че ще ти каже неюо такова... та нали иска те изчука... ама не иска да оставя приятелката си и няма да го направи... а ти ако оставиш приятеля си сега ще съжаляваш... защото ония ще си направи кефа с тебе и ще ти бие шута... ама сърбежа ти май е по сиелн от тока... като си чупиш главата, ще разбереш тогава какво е...!

13.   И пак Браво на Номер 1 за коментара си под Номер 10!!! :)))

14.   Най смисленият коментар до тук е на номер 11 за което му благодаря.

Към номер 1: Пич ти имаш сериозни проблеми с жените... Чудя се ако това беше писано от мъж а не от жена пак ли така би реагирал? Ако продължаваш в същият дух-не че и никоя няма да ти върже ами и ще си отстанеш сам до края на живота си. И какво се оказва от думите ти-че май не жените са големи маймуни ами мъжете... но както и да е не ми се влиза в спорове... написах това за да чуя мнения а не разгорешен дебат на спортен мач

Животът е да се живее а не да се спи нали? Ако не стане нищо с колегата ще продължа напред но поне ще съм опитала... Аз вярвам че не всичко е секс... Някъде там има любов ако не беше така света щеше да е едно много гадно място за живеене нали... Има една стара приказка:Ако поне веднъж в този живот не си обичал, значи не си живял!!!

15.   Номер 12-далеч си от истината пич

16.   Аз няма да ви съдя, ще ти кажа само: Нищо не прави, докато не се откаже от приятелката си, защото ти ще си чесалото и накрая ще станеш излишна.
S. A. D.

17.   номер 1 съм

Авторке, осъзнаваш ли, че грам не си вденала какво съм ти написал. Дали е жена, дали е мъж, няма значение, щом иска нова връзка преди да приключи старата. Това да седиш с човек, който не обичаш се нарича простичко задоволяване на сексуален нагон. Във връзката обаче са двама и единия е възможно да се е влюбил. Ако необичащия бъде честен и му каже простичко, че няма чувства - ок. Тогава нека обичащия си прецени дали иска да бъде с някой, който не го обича заради единия секс. Пак ще има нараняване, но няма да бъде като ти изневерят, да те мамят, да тя зарежат просто заради друг. Сигурно авторке си казваш: "ами другата страна няма да разбере". Ами ако пък разбере? И толкова ли е далече от ума, че щом някой си тръгва от връзка по всяка вероятност има замесена трета страна.

Казваш, че живота е за да се живее, а не да се спи. За теб ако е живот да лъжеш, да мамиш, да нараняваш, да си играеш с хората... Много съжалявам, но твоята "ценностна система"... Същото важи и за колегата ти. Чука пича гаджето си, обаче сваля друга! Като не е щастлив с нея, защо и губи времето? Простичко да прекрати връзката си.

Колкото до моите сериозни проблеми с жените, ти не бери грижа! Нагледал съм се на жени, познавам женската психология от опит до такава степен, че никоя с нищо не може да ме изненада. Преживял съм и раздели и изневери, видял съм "акъла" на много жени и смея да твърдя, че все още има свестни жени, независимо от горчивия ми опит с женския пол. С времето съм претръпнал и съм осъзнал, че и сред двата пола е пълно с мърша. Дали курвата е женска или мъжка, няма значение, все си е курва. Ти помни само, че с разсъждения от сорта на твоите не те чака нищо хубаво. Щом поддаваш на мъж, който те сваля, бидейки обвързан, значи си доста глуповата и наивна (съжалявам, не се обиждай). Един истински мъж не се бои от липса на секс, както твоя колега. Това го запомни добре. Жени за секс колкото щеш. За да има предпоставки за успех една връзка, тя трябва да започне на чисто, а не като изневяра и измама!

18.   До номер 1

Много добре знам за какво говориш-била съм и от двете страни и са ме наранявали, лъгали и съм наранявала но НЕ СЪМ ЛЪГАЛА, забележи има разлика-огромна! Дълго мислих и реших да оставя нещата така. Мъжът до мен трябва да е с главно ''М'' ти ще ме разбереш за какво иде реч... Когато казах, че животът е за живеене, а не да се спи нямах в предвид да се лъже, маже, да се наранява и т. н, а да не пропускаш да се насладиш на всеки хубав момент на човека до себе си...
Аз продължих напред...