И има ли някакъв начин да разбера дали ме обича
Здр. бих искала да помоля за съвет. Никога до сега не ми се е случвало да пиша по форуми, но винаги си има 1-ви път.

Както и да е. Та моя проблем е следният: Имам приятел, за който всичко бих дала и мн го обичам ходим близо година, но винаги не ми стига това което ми дава. Не знам защо така се получава. Говорим за това всеки ден, че съм недоволна и така нататака а той ми казва "каквото кажеш това ще направя". В много моменти ми писва от всичко и искам да се резделим, но това което не ми дава достатачно е внимание поне в повечето случеи не ми стига и това, че съм му казвала няколко пъти докато правим любов, че го обичам, а той нищо и това ме вбесява буквално. Та това е общо взето има ли смисъл да продължаваме така и тои да не си показва какво чувства и ако вообште нещо чувства или да се разделим тъй като може мн повече да получавам и да съм мн щастлива с него. И има ли някакъв начин да разбера дали ме обича тъи както вече казах не си показва чувствата по принцип. Благодария предварително!

Коментари

1-50 от 57

1.   Моя съвет е да си поговорите отново и този път го питай дали те обича наистина и дали има смисъл да продължавате. На нас жените винаги ни липсва нещо, но аз вярвам че ще намериш човек които може да ти даде всичко това.

Може би ако се разделите ще осъзнае колко значиш за него и ще съжалява. Най-добре ще е и за двама ви ако си дадете малка почивка и двамата преосмислите нещата. Така и тои ще осъзнае че ако те обича трябва да го показва.

Успех !!!

2.   Не гледайте отговорите преди да се отговорили на въпросите, иначе няма да ви е интересно! И така:

1.Напиши името на човек от срещуположния пол.
2.Кой е любимия ти цвят от тези - Жълт,черен,зелен,син или червен
3.Първият ти инициал: А-P,Л-Р,С-Я
4.Месецът ти на раждане
5 .Кой цвят харесваш повече-черен или бял
6.Напиши името на човек от същия пол като теб
7.Любимото ти число
8.Калифорния или Флорида
9.Кое харесваш повече: Езерото или океанът
10.Напиши желание.

Отговорите:

1.Това е името на човека,в който си истински влюбен.
2.Ако си избрал:
Червено - Ти си жив и изпълнен с любов.
Черен - Ти си скромен и агресивен.
Зелен - Твоята душа е щастлива и излъчваш спокойствие.
Син - Ти си човек със спонтанен характер.
Жълт - Ти си щастлив човек и даваш добри съвети на другите хора.
3.Ако инициалът ти е:
А-Р - Имаш много приятели и любов в живота
Л-Р - Опитваш се да се насладиш на живота и любовта ти скоро ще
разцъфне.
С-Я - Обичаш да помагаш и бъдещето ти изглежда добро.
4.Ако си роден през:
Януари-Март - Годината ще е много добра и ще разбереш, че си се
влюбил в този, който не си очаквал.
Април-Юни - Ще имаш силна връзка, но тя няма да трае дълго.
Юли-Септември - Ще имаш незабравима година с много промени.
Октомври-Декември - Годината няма да е от най-добрите, но ще
откриеш сродна душа.
5.Ако избереш:
Черно - Живота ти ще тръгне в различна посока, ще има много
промени и ще се радваш на тях.
Бяло - Ще намериш приятел, който ще ти се доверява и ще
направи всичко това, но може и да не го разбереш.
6.Това е най-добрият ти приятел.
7.Това е броят на близките ти приятели, които ще имаш в живота.
8.Ако избереш:
Калифорния - Обичаш приключенията.
Флорида - Романтична душа си.
9.Ако избереш:
Езерото - Верен си на приятелите и си малко резервиран.
Океан - Ти си спонтанен и обичаш местата с много хора.
10.Желанието ти ще се сбъдне, ако пуснештова в друг форум до 1 час!!!

УСПЕХ!!!!

3.   Гледай какво прави за теб - грижи ли се, помага ли ти при нужда, всеотдаен ли е, кажи му, че си в голяма беда, примерно трябва да върнеш заем спешно и му поискай пари на заем. Виж дали ще ти даде. Ако няма и те обича ще намери на заем. Ако всичка това е така, не се съмнявай, че те обича. Някой мъже тредно казват обичам те, но го проявяват по всякакъв начин. Моят приятел ми каза, че ме обича чак след 2 години и то след като се бяхме разделили и беше осъзнал, че не може да живее без мен. Успех!

4.   Изневери му и ако ти прости-обича те. Аз направих така, е, не исках да ме залови, ама това стана и той ми прости.

5.   Според мен той те обича но не е свикнал да показва чуствата си може и да му се е случило нещо лошо от преди да го е наранила някоя или нещо подобно моя съвет е поговори с него.

6.   Напълно те разбирам, защото имах същия проблем. Имах две-годишна връзка, която вече приключи за съжаление. Моят приятел не можеше да показва чувствата си, но аз го научих, като непрекъснато показвах моите. Моят съвет е по-често да му показваш, че го обичаш и ако чувства неудобство да ти го каже, повярвай ще намери начин да ти го покаже. Пожелавам ти успех!

7.   Здравей много добре знам как се чувстваш аз съм във същото положение но моят съвет е наистина да поговориш с него разговорите в една връзка са най важните. Пожелавам ти успех.

8.   Вярно е, че разговорите в една връзка са най-важните, но след като си му казвала, че го обичаш, а той не е отговарял нищо означава, че или е бил силно наранен преди и сега изпитва проблем с изразяването на чувствата си или че просто не може да обича. Има и такива студени типове. Ако те измъчва настоящата ситуация, поговори с него, но това може да доведе до разрив в отношенията ви. Ако имаш търпение просто го изчакай още известно време, но се оглеждай и за някой друг междувременно, защото живота си минава и биологичния часовник цъка ли, цъка. Лично аз имах такава връзка, която продължи около 1 година, време през което очаквах човека отсреща да ме обикне, бях всеотдайна към него, проявявах разбиране към душевните травми, нанесени от бившата му приятелка, но за съжаление нещата си останаха на чисто сексуално ниво.

Много мъже, просто ни използват, за да получат секс, дори и много им харесва секса, те просто не се влюбват, така е по-лесно за тях. Според мен е най-добре да анализираш много внимателно ситуацията, вгледай се във всеки детайл от вашите взаимоотношения, дали го е грижа за теб като цяло, какво е готов да направи за теб, колко време прекарва с теб, как те докосва, дали те гали, дали те прегръща след секс или просто ти обръща гръб и др. Спрямо направения извод, действай, но ако си с човек който не ти дава нужната любов и уважение, ти просто ставаш негова ходеща сянка, губиш човешкото си достойнство. А нужно ли е това? Ти си личност и заслужаваш да бъдеш щастлива с партньора си.

9.   Здравей, разбирам те много добре, защото съм във същото положение, за съжаление не мога да ти дам съвет защото, аз самата не знам какво да направя, но мого до ти кажа единствено че хората които обичат могат да прощават, това в никакъв случай не означава, че трябва да правим грешка след грешка и да чакаме прошка! нз в случая какав съвет би ти бил полезен, но ми е много интересно да разбера мнението на другите, защото аз също се нуждая от помощ!

10.   :D :D

11.   Кратко и ясно : Говори с него .. Ако продължава така значи не те заслужава !!! Успех .

15.   Успех.

16.   Ако поровиш малко из нета ще намериш много материали писани по тази тема ,но ще ти кажа че ако знаеш колко пъти може да бъде казана думата '/обичам те/ и да бъде лъжа,По добре е да наостриш сетивата си и да я почувстваш,в дума в жест,в грижа,в разберателство,в ласка,от колкото да изкаш да я чуеш.Дънов пише че ако я чуеш и любовта се разпада.И ти не я казвай -грешиш,показвай я ,изживявай чувствата си това е хубавото в една връзка!Питай сърцето си ако вярваш на приятеля си -целувай го,ако ли не бягай и не лъжи и себе си!

17.   Eми мисла че триабва да си по дискретна към чуствата си
да спреш да му приэнаваш колко го обичаш
може това да го эадушава не бъди не прекъснато с него
и не му напомниат всеки път че не ти обръшта достатачно внимание эаштото можеш да му омръэнеш
suzi_15_kn@abv.bg

21.   леле къв гаф напраих :D значи на почивка съм с нашите на хотел пълен с германци и сякви други ама не и българи :D ама видях едно много готино момче от германия пак и си разменяхме погледи постоянно после зе да се прави на интересен пред мен постоянно правеше смешки и се надяваше да се засмея и поглеждаше към мен за да види дали го правя.после ми махаше и се смяхме заедно на едни скечове от хотела организирани.даже се опита да ми каже нещо ама аз не го разбрах.проблема е че мисля че ме харесваше и искаше да се запознаем а и аз така :D обаче неска беше само до обяд и след това не го видях и мисля че си е тръгнал :( [надявам се да греша] та мисълта ми е,момичета,ако харесвате някого , когото не познавате не чакайте да си тръгне и да стане късно.запознайте се с него и действайте ;)

24.   Гледай какво прави за теб - грижи ли се, помага ли ти при нужда, всеотдаен ли е, кажи му, че си в голяма беда, примерно трябва да върнеш заем спешно и му поискай пари на заем. Виж дали ще ти даде. Ако няма и те обича ще намери на заем. Ако всичка това е така, не се съмнявай, че те обича. Някой мъже тредно казват обичам те, но го проявяват по всякакъв начин. Моят приятел ми каза, че ме обича чак след 2 години и то след като се бяхме разделили и беше осъзнал, че не може да живее без мен. Успех!

26.   За твоя случай,има подходящ виц...

Жена към мъжа си:
-Това не може да продължава така,трябва да се научиш че ние жените се нуждаем от внимание...
Мъжа отговаря...
-Добре...
-Добре?!?
-ВНИМАНИЕЕЕЕЕ,ще те чукам!!!
:)))))))

28.   Аз съм в абсолютно същата ситуация, но от по-кратко. Ние сме говорили също за това, дори и повечето ни караници идват от там, че той е по-студен. Отпуска се единствено след няколко чашки, но как да вярваш на нещо казано в нетрезво състояние. При мен проблема е не, че не казва "обичам те", а че е по-въздържан от към ласки, целувки...

Знам че е преживял голяма травма преди няколко години- трябвало е да се раздели с приятелката си,която много е обичал за да замине тя извън страната. Но аз не искам да съм другата, по-малко обичаната.
Интересни са ми коментарите, защото и аз се нуждая от помощ

29.   Много е трудно с такъв тип човек. Имаш чувството, че постоянно се раздаваш, а в замяна нищо. Започваш да се чувстваш жалък, казваш си: къде, по дяволите, ми отиде достойнството?! Да показваш постоянно любов и нежност, а в замяна нищо. Все пак нали в това се крият дребните детайли на щастието на една връзка- взаимната обич, нежност, споделените мигове на близост.

30.   Здравейте мой проблем просто е толкова труден за разбиране че незнам. Той понякога е мил после става студен. Когато си кажа край защо го обичам за едното нищо става толкова мил че човек всеки би си помислил че дори ме обича а като го оставя и продължа за го обичам става студен. Незнам що го прави. Знае че го обичам самата аз му казах и не съжелявам ама сърцето май съжелява. Боли ме много и много го обичам. Нямаме нищо пощи... той преи харесваше моята братовчетка за сега незнам но що някой път е МИЛ после става СУДЕН? !?

33.   оффф и при мен е тъка, аз му казвам, че го обичам а той нищо, заедно сме от година, не сме правили секс
а иии мен тва ме притеснява, че не ми казва обичам те
липсваш и ми е мн тъпо

36.   подкрепям мнението на момичето което каза да се вгледаш в действията му, моят приятел също не ми е казвал че ме обича, но веднъж докото двамата танцувахме в един клуб, го почувствах , по погелда му , след това спрях да мисля за това че не ми го казвал, защото се убедих че го чувства :)

37.   моя проблем е следния моя приятел ме обича и ми го показва винаги дори и го казва това е страхотно преди седмица обща позната ми каза че тои си има друга аз го попитах засмя се и каза че не далжи обяснение за нищо и на никои така се скарахме реших че е лажа но не го потарсих слид два дни го видях с онова момиче заяви че са заедно от пет месеца на другия ден бух до тях и го попитах защо не е скасал с мен каза защото те обичам и искам да сам с теб на вапр защо си с нея каза че незнае сега е обаркан и иска време каза че ще ме потарси и всичко ще е както преди каза че дори не се целуват когато са заедно мисли за мин и говори за мен проблема е че ме ревнува от всичко и всички от доста време мисли че имам друг може би иска да ми го варне нз какво да правя хора дайте съвет

38.   моят съвет е да му дадеш малко време... .. може и той да те обича, но по негов си начин всеки е различен ( думата обичам те в леглото не е най - подходящата... . ако я използват по време на секс или любене значи не го мисли истински... .. ) Всеки обича някой силно и би дал всичко за да бъде добре половинката му... .. трябва всичко бавно да се развива... .. на теб ти е писнало защото може би сте заедно постоянно 24х7... .. дай му малко време поговорете като големи хора и т. н.

39.   какво ми дава гаранция че ако го оставя ще ме потарси. и защо щом като е тръгнал с онова момиче не се е разделил с мен и не иска да го направи въпреки че е с нея. Аз като не го търся може да реши че не ми пука за него и да реши да си остане с нея и да не ме потарси повече.Тогава в тоя случай какво да направа такаче да не го изгубя и пак да сме заедно? незнам според вас той обича ли ме?

41.   Зависи.. има доста начини да разбереш а едно временно разделяне би скапало работата не си показва чувствата направи нещо хубаво за него или просто отъпкай темата
внимателно ако не ти идват никакви идей се успокой и когато
ти дойде "музата" ще се сетиш как да го попиташ и кога
разбира се. А и когато е до теб като те погледне ако му се променя погледът или нещо от сорта значи те харесва поне
ако е разсеян значи още повече а ако с теб се чувства
добре, спокойно, щастливо. радостно и там другите глупости/мизерий значи те обича се пак го доказаха че любовта е просто ток който преминава от 1 част на мозъка към друга и т. н...

42.   С питане и до Цариград се стига...

44.   добре защо момчето което обичам и на което споделих чувствата си ми каза да не се занимавам с глупости че не е по връзките, а после когато му казах че значи, че няма чувства ми се ядоса, развика ми се и каза ако беше така щях ли да те търся, да ти звъня, да се интересувам от теб каза че питам за неща на които и сама мога да си отговоря след разговора цял месец бяхме заедно при последната ни среща каза че когато не е с мен много му липсвам видяхме се за малко и се разбрахме да се видим зад блока му на другия ден нестига че го чаках час и половина а накрая се показа на балкона и ми се развика Аре да не се мотаеш пред нас щото много се нерва така, казах му Добре, а той добре не ме устройва От тогава вече две седмици не сме се виждали вчера дойде при мен и маи искаше да ми каже нещо, ама аз му казах чао това е моята история, а въпроса ми е как един ден казваш на някои липсваш ми, мисля си за теб, имам чувства към теб и си искрен, а на другия ден махай се от тука че много се нерва така, и то без никаква причина моля ви да ми помгнете със съвет какво да правя в случая и според вас защо се държи така

45.   Някои хора се емоционални инвалиди...

46.   а как да разбера дали е влюбен в мен дали има наистина чувства и как да го накарам да ги покаже Вие в моя случай какво бихте направили Мили хора дайте някакъв съвет на едно влюбено и загубено момиче което не знае какво да прави благодаря Ви

50.   Аахх и аз си имам така един любим и съм страшно объркана... казва ми че вече всичко е свършило, има си друга голяма любов, а ме прегръща, гали, казва ми скъпа, любима иска ми прегръдки, вдига ме, а неговите приятели се занемават постоянно с мен.. искали ме... аз му легнах на рамото ии той само се усмихна... мн съм объркана и аз... а на теб УСПЕХ!!! :))

51.   Здравейте бих желала съвет от вас за едно момче, което искам да заговоря но ме е срам за да го накарам да ме хареса, но е доста по-голям

52.   Годините нямат значение. опитай да го впечатлиш, а относно за това как да го заговориш просто действай не чакай за да не те изпревари някоя друга малко по-смела от теб не се притеснявай какво да кажеш , дали ще се изложиш просто действай не чакай да не съжаляваш

53.   Здравеите аз имам приятел вече близо един месец обаче с него преди сме късали и сме се сабирали много пъти и аз го обичам ама тои незнам дали изпитва същото към мен МОЛЯ ЩЕ МИ ДАДЕТЕ ЛИ СЪВЕТ

благодаря предварително

54.   Здравейте!
Как да разбера дали някой ме обича?

55.   С детектора на лъжата, 54!

Шегичка - ами поживей малко с него, ако си щастлива, ако той е щаслив, ако ви е готино заедно, значи се обичаТЕ.

56.   Ами ние сме щастливи обаче всичко му става по важно от мен какво да правя, иначе много ме ревнува дали ме обича ! Неговите фр казват че ме обича и моите мислят така и аз мисля така.

57.   Единственият начин да разбереш е като скъсаш с него аз имах гадже което правеше всичко за мен но недоволствах винаги пред него и когато скъсахме разбрах какво означава за мен и какво съм изгубила сега искам да върна времето назад но не става и ако пак сме заедно ще гопазя много !!!

58.   Обичайте се и не крийте нищо един от друг!

59.   Искам да попитам защо на хората им е трудно да говорят защо мъжете не казват какво чувстват защо трябва да въде сложно като в деиствителност е толкова просто защо осъзнаваш какво си имал слид като го загубиш а няма ли да е по лесно ако казваме какво искаме и какво чувстваме ако сме по искренни може би проблемите ни идват от факта че неговорим страх ни е че няма да бадем разбрани и ще бъдем разочаровани а именно от факта че няма диалог помежду ни идват всичките ни проблеми хора говорете си по често и искренно за да бъдете разбрани и да нямате проблеми

63.   По добре винаги бъдете откровени, казвайте директно, когато обичате без да се притеснявате дали ще ви разбере. Защото след години се получава така, че може да искате да кажете всичко, но този човек вече е някъде с другаде и всичко между вас е свършило. Бъдете себе си, казвайте каквото мислите, ако го обичате показвайте го, за да не съжалявате, когато го загубите заради гордост от премълчаване на истината. Разирате ли защо хората се женят и след години вече разбират кой всъщност е бил човекът когото обичат. Защото човек се жени млад и когато е влюбен мисли че обича. И в един момент след 10-20години иска да е вече с човекът, който наистина е обичал и ще обича, но в почти всички случаи вече е много, много късно. А защо ли се получава така, че когато си с любимия човек не разбираш, че това е той. Защото не умееш да споделиш истинските си чувства и затова като не се разкриеш нацяло и любовта е неясна и не ти показва кой е човекът до теб. За жалост много едини се женят за правилния човек. И почти всички търсят след време старата любов от миналото, която вече е далеч...

64.   Да, така е. Имаше мъж, който беше искрен, не скриваше чувствата си и ги показваше навсякъде и пред всички. Искрено споделени без заобикалки и притурки. Но моят характер не позволяваше да се впусна веднага в тази любов и исках малко време да изчака. Но той искаше сега и веднага, а аз не се реших. Минаха години и се срещнахме и защо ли, за да разберем, че се обичаме дори и след години. Но всеки вече е създал семейство и аз отново не се реших. Не си играйте с чувствата си, отдайте им се и те ще ви покажат дали грешите. По добре да сгрешите, отколкото да загубите нещо, което вече е късно да имате. Става така, че двама човека страдат, защото са разделени, а се обичат. И другите двама, които са половинките на тях, също страдат, защото винаги усещат, че тя или той има истинска любов, която им липсва.

65.   Не съм чел всички коментари, но 4 ми скри шапката:)))
Това не е ОБИЧ...
Ще вярваш ли на твоята половинка от тук на сетне ако ти изневери???
4 бъди сигурна на 100%, че връзката ви е изчерпена от самото начало, но едва ли ще си го признаеш :)))
spybot

66.   Здр. и аз съм в същото положение. Как да разбера да ли ме харесва. Той един път когато стоях на прозореца един негов приятел ме удари. Той го наби и ме защити. По някога ме закача. Но точно сега не знам да ли има чувства към мен. Моля ви дайте ми съвет. <3

70.   Здравейте, явно не съм само аз в объркваща ситуация :) Моля за съвет - да призная ли на мъжа, с когото съм и с когото на практика живея от година, че го обичам? Знам, че много държи на мен, показва го постоянно, промени се заради мен, но досега не е казвал думичките "Обичам те", въпреки че е подхвърлял темата, но сякаш очакваше аз да му призная... от няколко месеца не е споменавал нищо вече. Аз не съм казвала на никого досега "Обичам те", въпреки че съм на 26 год., но той преобърна всичките ми представи... да му кажа ли аз първа, че го обичам или ще сгреша? Скоро има юбилей и си мислех, че ако му го кажа на рождения ден ще е романтично и ще го запомни... но... по дяволите, какво да правя, дайте съвети. Благодаря предварително

71.   ти си разглезена и искаш да скъсате, защото не винаги ти казва обичам те. Той може да го показва, а не да го казва. Някои хора дават мило и драго за гадже, но ти явно не си от тях.
От Боби

72.   Здравейте,
искам и аз да Ви помоля за съвет.
Ситуацията е такава, че имам силни чувства към едно момче, за известно време той беше заминал извън Б-я и ние си пишехме и говорехме по скайпа доста често, споделяхме си неща, които не бихме казали на друг. И сега той се прибра и преди известно време мина покрай училището в което аз уча, аз бях седнала на една пейка с моята приятелка и изведнъж тя го забеляза и ми каза да се обърна. Аз се обърнах, засрещнаха ни се погледите, но веднага след това се обърнах с гръб към него. Мойта приятелка ми казваше, да се обърна, защото той ме гледал, но аз не се обърнах и чаках той да се провикне и да ме поздрави пръв. И сега той ми е много убиден, по какъв начин да му се извиня и как да разбера дали и той има някакви чувства към мен..

73.   Здравеите значи ходя с една мацка 4години ноо ме е страх да неме остави защото си мисля че никога повече няма даси намеря момиче никоя няма даме иска защото не изкарвам много пари и така и много съм се сдухал а съм само на 23 и даже ме е срам от самия себе си къде ги пиша тия неща ама няма на кои даги споделя :((

75.   Не гледайте отговорите преди да се отговорили на въпросите, иначе няма да ви е интересно! И така:

1. Напиши името на човек от срещуположния пол.
2. Кой е любимия ти цвят от тези - Жълт, черен, зелен, син или червен
3. Първият ти инициал: А-P, Л-Р, С-Я
4. Месецът ти на раждане
5. Кой цвят харесваш повече-черен или бял
6. Напиши името на човек от същия пол като теб
7. Любимото ти число
8. Калифорния или Флорида
9. Кое харесваш повече: Езерото или океанът
10. Напиши желание.

Отговорите:

1. Това е името на човека, в който си истински влюбен.
2. Ако си избрал:
Червено - Ти си жив и изпълнен с любов.
Черен - Ти си скромен и агресивен.
Зелен - Твоята душа е щастлива и излъчваш спокойствие.
Син - Ти си човек със спонтанен характер.
Жълт - Ти си щастлив човек и даваш добри съвети на другите хора.
3. Ако инициалът ти е:
А-Р - Имаш много приятели и любов в живота
Л-Р - Опитваш се да се насладиш на живота и любовта ти скоро ще
разцъфне.
С-Я - Обичаш да помагаш и бъдещето ти изглежда добро.
4. Ако си роден през:
Януари-Март - Годината ще е много добра и ще разбереш, че си се
влюбил в този, който не си очаквал.
Април-Юни - Ще имаш силна връзка, но тя няма да трае дълго.
Юли-Септември - Ще имаш незабравима година с много промени.
Октомври-Декември - Годината няма да е от най-добрите, но ще
откриеш сродна душа.
5. Ако избереш:
Черно - Живота ти ще тръгне в различна посока, ще има много
промени и ще се радваш на тях.
Бяло - Ще намериш приятел, който ще ти се доверява и ще
направи всичко това, но може и да не го разбереш.
6. Това е най-добрият ти приятел.
7. Това е броят на близките ти приятели, които ще имаш в живота.
8. Ако избереш:
Калифорния - Обичаш приключенията.
Флорида - Романтична душа си.
9. Ако избереш:
Езерото - Верен си на приятелите и си малко резервиран.
Океан - Ти си спонтанен и обичаш местата с много хора.
10. Желанието ти ще се сбъдне, ако пуснештова в друг форум до 1 час!!!

УСПЕХ!!!!

76.   мила, ако те обича досега нямаше ли да ти го покаже. Не е важно какво казва, а какво прави за теб. Аз лично не вярвам, че мъж може да обича, те само така си говорят, но когато стане напечено бягат. Не искам да те отчайвам, но това е самата истина.

1-50 от 57