Човекът когото обичам е болен от рак
Здравейте читатели!
Пиша защото няма с кого друг да споделя, а може би някой ще бъде и полезен със съвета си. Без да се впускам в подробности- човекът когото обичам истиски, е болен от рак. Лекарите са му казали че му остава максимум 6 месеца живот. От както ми каза тази новина той избягва всякакъв контакт с мен. Не иска да говорим, да обсъдим ситуацията, изтрил е имейл акаунта си и ме изхвърлил от скайп. Не отговоря на моите обаждания по телефона, нито на смс. Нищо. Каза ми преди 2 седмици че е болен и умира и изчезна от живота ми. Написа ми прощално писмо че няма смисъл да сме заедно, няма смисъл да се интересувам от него. Че колкото и да ме обича няма смисъл защото не можем да бъдем заедно. Написал ми да не го търся повече, защото така ситуацията става още по- болезнена. Кажете ми моля ви какво да правя? Аз искам да съм до него и да си поговорим, аз дори не зная подробности около заболяването- нищо. Чувствам се изгубена, объркана и отчаяна. Да обичаш някого толкова силно и да бъдеш безсилен, в такъв момент искам само да бъда близо до него и да го прегръщам силно. Благодаря Ви за отделеното време!

Коментари

1.   Виж сега.. Ти знаеш отговора.. Само ти знаеш какво да правиш.. Знам, че е болезнено за теб и наистина съжалявам, но според мен трябва да бъдеш до него. Ако мислиш, че не можеш да преживееш това, не го прави. И пак ти казвам, единствено ти знаеш как трябва да постъпиш!

2.   Няма безнадежни ситуации !

Докато има ВЯРА ще има и НАДЕЖДА !

3.   не се отказвай, не спирай да го търсиш, отиди в дома му, разпитай общи познати, не знам, но не се отказвай, бъди до него..

4.   А ти сигурна ли си, че е болен от рак. Нямате ли общи приятели за да разбереш какво в действителност става. Не знам, но аз съм Тома неверни. Докато не се уверя не вярвам.. Каква е гаранцията, че не иска да скъса от раз с теб.. А бе я престанете с тази наивност. Аз също имам 2 приятели. За единият научих преди близо месец, че има рак на дробовете и веднага е заминал на Дания за лечение. От човешка гледна точка се обърнах към сестрите му и ги помолих да му предадат поздрави и, ако желае си даде номера за да контактувам с него. Не се обадиха. Което ми дава основание да смятам, че на този етап не желае контакти освен с най-близките си хора. Просто уважих желанието му. С вторият ми скъп и добър приятел разбрах преди 2 седмици, че има тумор на главата.. Всеки ден му пиша емейли и му се обаждам често. За болестта избягвам да коментирам. Подбирам си думите и обикновенно го избивам на хумор. Това го радва. Така, че помисли добре. Най-лесното е да кажеш обичам го и искам да съм до него. Може в този момент да има нужда най-близките муу същества да са до него..

5.   Номер 4, дано приятелите ти се оправят.
Съгласна съм с номер 4. Това, което ме усъмни е факта, че са му казали че ще живее още максимум 6 месеца. В България лекарите избягват да се ангажират с време при онкоболните и гледат да си спестят информацията, когато ги разпитваш. Така, че внимателно и без да се набиваш на очи проучи ситуацията.

6.   Мнението на номер 4 е много точно. В България не съобщават точно месеците или годините. Майка ми, баба ми както и доста мой близки бяха болни от рак. Била съм близо до тях през цялото време и съм на ясно с практиката на лекарите в тези случаи. Другото, което усещам е че той е решил да скъса с тебе. Не мисля че болеста е причината да те изтрие от всякъде. Провери нещата дали са така.

7.   От Авторката
Нека поясня, че действието не се развива в България. В чужбина лекарите много добре обясняват и дават прогноза, аз самата съм здравен работник и съм много добре запозната. Все пак благодаря за коментарите.

8.   Към авторката. Прочети за Макс Герсон. Може би има все още надежда!

9.   Аз също живея в чужбина и съм наясно.. Не съм наясно как може да нямате никаква връзка с негови близки и приятели.. Не знам. Но нещо гнило има в цялата история.

10.   Авторе: Прочети книгата и гледай филма Луиз Хей - Излекувай живота си както и книгата Подсъзнанието всичко може на Джон Кехоу. Все още не е късно. Най-важното е да не се поддава на болеста и да не слуша лекарите, че нямало да живее. Има надежда.

Успех