Отказвам се от любовта
Не знам дали искам съвети, но бих се почувствала по-добре ако не съм единствената, на която и е дошло вече до гуша. Някога вярвах в голямата, луда, красива, споделена любов. Имала съм връзки, опити не малко, кратки, дълги, обичах, бях обичана, изневерявали са ми, сблъсквала съм се със смъртта, с лъжи, със скандали, с психически тормоз, наранявали са ме и съм наранявала. Не съм безгрешна, но кой ли е? Е писна ми! Преди година бях най-щастливата жена. Бях лудо влюбена. Казах си това е човекът! Той е страхотен мъж и всичко, което някога съм търсила. Разбирахме се, пасвахме си и такава страст, толкова разговори, смях... Чувствах го моята сродна душа. Няма да задълбочавам, но зарязах всички и всичко заради него и си казах, че ще е като за последно. И наистина беше. Аз дадах цялата си любов, но е било едностранно. Той изстина към мен и в последствие разбрах, че никога не е бил влюбен. Каза ми, че никога не е обичал жена, което е странно за мъж на 30 год. Щял да си остане сам явно. Разделихме се и бях много зле. Нещо умря в мен оново. Мислих си, че може би си е такъв, но не истината е, че просто мен не ме е обичал, просто аз не съм била подходящата. Боли от истината, но я проумях на скоро, когато разбрах, че е обвързан и толкова щастлив. Каза ми, че сега разбирал за какво съм говорила и щял да й даде цялата си любов. Била Жената и било прекрасно да знаеш, че това е Човека, че можел да обича. Почувствах се зле. Не съм го виждала 9 месеца, няма и да го видя никога повече. Не поддържаме вече контакт. Видях, че се е обвързал в социалната мрежа и реших да бъда добра и да му пожелая щастие. И тогава ме заля цялата тази плеада колко влюбен е. Тя имала дете, което приел и щял да се мести заради тях в друг град, да остави работата си, която толкова обичаше, за да са заедно. Някога аз се приместих заради него, за да сме заедно. Бях шокирана от всичко. Сякаш говорех с друг човек. Пожелах му да я обича много и да я направи щастлива. Само аз си знам какво ми костваше това. Аз още не съм го забравила и това наистина беше последния ми опит в любовта. Не искам нищо вече. Не моля за любов, страст, тръпки и тнт примирих се, че може би не на всеки му е писано. На прага на 30те си години съм и се чувствам безкрайно изтощена вече от опити и надежди. Има човек до мен, който е страхотен и ме обича. До сега се дърпах, но вече не. Той е наистина прекрасен човек и го осъзнавам и мисля да съм с него. Отказвам се от голямата, луда любов! Ще дам всичко от себе си да е щастлив с мен, защото той го заслужава. А може би след време ще го обикна, заради това което е, а именно един прекрасен мъж. Как взех това решение ли? Бях натровена и ми беше много зле. Той беше там до мен, държеше ми косата докато повръщах... Не ме остави и минута. Направи всичко, за да се почувствам добре и осъзнах какво имам до себе си. Е не, не е онази любов, която исках, която усещах, когато обичах с вряща кръв, пулсираща във вените ми, но е спокойствие и сигурност. Това исках да споделя. Дано вие имате и двете... аз не можах.

Коментари

1.   Какво значи отказвам се от любовта? ! Няма как да се откажеш, въпреки всичко преживяно. То идва и не пита!

2.   Ако не го обичаш, не го лъжи, не повтаряй грешката на първият.

3.   Не се отказвай от любовта. Тя е всичко на този свят, под каквато и да е форма.
Може би нямаше да те боли така силно ако не беше пожертвала толкова много. Пожелавам ти да обикнеш мъжа до теб и да сте много щастливи, защото го заслужавате.

Късмет и любов

4.   Охх.. сърцето ме боли като чета, защото минавам през същото в момента, не 1 към 1, но със същата сила и разочарование... МИЛА МОЯ от цялото си сърце ти пожелавам всичко най-най-най добро, и което за мен е решението-ДЕТЕ. Дори нямам сили да пиша в момента, за да си довърша мисълта..

5.   Която и да си, където и да си... голяма грешка правиш да си с някой, който за тебе е : "спокойствие и сигурност".. Така сякаш правиш компромис с себе си. Остави се на съдбата и те ще те срещне рано или късно с твоят избранник, който нито ще е сегашния успокоител, нито палещия кръвта ти. Ще е просто истинския. Относно палещия кръвта ти, ако е писано някога ще сте заедно, ако не.. търпение. Щом не си с него сега той не е твоя избранник, да съдба. Остави времето да си свърши работата, ще ти мине, но не оставай с успокоителя. Коварно е да бъдеш с него, без страст... от една страна излиза така: той те иска ти него не, сякаш те е страх от самотата. Хубаво правиш.. откажи се от любовта, все ще дойде и този който отново ще те накара да повярваш в нея , колкото и сега да ти се струва те мираж легенда.. вярвай в нея... наслади се от неизвестността, от това което предстои... горе главата съдбата си знае работата :)

6.   Според мен със всеки човек се случва следното- тази голяма изпепеляваща любов, която описваш е просто моментът на влюбването, химията, привличането, което ВИНАГИ отминава с времето. И накрая остава познай какво- това спокойствие и сигурност, идеята, че това е правилния човек, любовта, обичането. Нямала ли си момент на влюбване с човека, който сега е до теб?
Ако все пак не чувстваш, че той е правилния, по-добре да не си с него. Лично мнение.

7.   Аз съм Авторката. Хубаво е, че вие вярвате в това, че рано или късно срещаме своя човек. Факт е обаче, че има хора, които не са го срещнали или по-скоро са се разминали. Какво ме отличава мен, че да съм различна? Казваме си: "Не на мен не може това да ми се случи. " А защо не? Не съм на 20, не е като да не съм обичала или не съм вярвала. Оооо вярвах, много вярвах. Като се замисля на 20 каква наивна оптимистка бях... Вярвах, че е там някъде и скоро ще се срещнем. Но след всеки следващ път надеждите ми намаляха, а след последния вече ги няма. Безброй причини имаше да не се получи. Може би в мен е проблемът, не знам. Обичала съм два пъти. Първият път 5 год., след които много време ми трябваше да изпитам същото отново. За това, когато го изпитах дадох всичко от себе си. Осъзнавах какво богатство имам, за това. Както и да е... И сама съм била година, две. Не винаги съм била във връзка. Просто се уморих ако ме разбирате. А колкото до мъжът, който иска да е с мен. Той е наистина много влюбен. Аз нямам тръпка към него въпреки, че не е грозен, даже е симпатичен мъж. Просто химия няма според мен. Но той толкова ме обича и честно казано никой мъж не се е държал така с мен. Би бил чудесен съпруг и баща. Обикнах го някакси, но не със страст, а като човек. Надявам се с времето да го обикна и като мъж. Все си мисля едно време хората не са се познавали особено. Как се е получавало тогава? Може би с времето, като виждам как се държи с мен, а той няма да спре, защото просто си е такъв, ще го обикна. Осъзнавам, че на 20 год. не бих, но вече не съм на 20 и искам и аз да имам семейство, дом, деца, да знам, че има някой на който мога да разчитам. Уморих се да търся и да опитвам. А най-вече се уморих от това да допускам хора в живота си, които един ден просто изчезват. Изтощително е.

8.   Даам явно всеки преминава през това, . и аз като теб имах тази изпепеляваща, главозамайваща и погубваща любов. Отказах се от много хора и неща, жертвах се давах и раздавах себе си, уви не се получи. Разбрах едно. Независимо колко се мъча и напъвам, ако има нещо да става то ще се случи въпреки или заради моите усилия или немощ, ако ли не, каквото и да направя и света да обърна едно нещо не е ли "писано" да стане няма да се случи. Как мразя това "писано е ", но в моя живот сякаш важи с пълна сила, което съвсем не значи, че съм оставила нещата на произвола, но разбрах, че има неща които не зависят само от мен и моите желания и за добри или лошо те или се случват или не. Сега след години, аз съм омъжена жена. Срещнах прекрасен мъж и преживявам различна любов. Любов със разум и сърце, любов осъзната, зряла, любов изграждаща, привдигаща, лекуваща и даваща смисъл на живота ми. Не е онази, която ме разтреперваше, разплакваше и подлудяваше. Пожелавам ти да бъдеш щастлива! Колкото и клиширано да е времето наистина лекува. Ако не си сигурна, че обичаш новия мъж в живота си не се обвързвай. Дай си време, подреди преоритетите си, вземи си въздух и продължимапред. Ти може да се откажеш от любовта, но тя от теб никога. Несъмнено пак ще я изпиташ и ще бъдеш пълноценна и щастлива. Успех мила, от сърце!

9.   Съдбата си знае работата, помни и не се отчайвай. Ако това ще те успокои, мисля, че на предишния ще му се върне същото както той е постъпил с теб. И недей да страдаш за някакви луди любови. При мен се случи почти същото - бях влюбена до безумие в един човек и аз като теб мислех, че е любовта на живота ми. После разбрах, че само си е играел с мен, имал си е и други, с които го видях и т. н. Наистина ми беше ужасно болно, като знаех колко съм вложила и колко истински са били чувствата ми. Вече отдавна не го обичам, но като се сетя за него има една неотмнала болка, която сигурно никога няма да отмине. Но друго исках да ти кажа- след време срещнах човек, който ми беше безразличен, настояваше да сме заедно, аз се дърпах, но той беше упорит. След време когато го опознах, разбрах, че той е човека за мен и вече 3 години сме заедно, не искам да давам оценки колко ще продължи, но това което получавам като отношение, никога не бих го заменила с лудата любов от преди. И никога на този етап не бих предпочела предишния, защото не може да стъпи на малкия пръст на този с който съм сега. Та мисълта ми беше, съдбата си знае работата, може да си мислиш, че си изгубила голямата си любов, а всъщност си загубила човек, който не е бил за теб, и си щяла само да страдаш с него. И именно когато си се отказала се появява човек, който наистина може да те направи щастлива, макар на пръв поглед да не изглежда така.

10.   От любов няма как да се откажеш. Но знаеш ли, точно защото си се отказала ще дойде истинската любов, която си търсила цял живот? в живота често така става - когато чакаш нещо, не идва, а когато се отчаяш и спреш да го чакаш, точно тогава идва най-неочаквано.

Успех!

vova4ka

11.   Преминавам през същото... имаше един човек, който обичах повече от всеки друг, обичах го повече от себе си, от приятелите си, от семейството си дори... продължи 2 години. Раздялата едвам не ми костваше живота. Разделени сме от 9 месеца, не поддържаме контакти. Преди няколко месеца си намерих друг приятел, който се държеше добре с мен, уважаваше ме, даваше ми спокойствие... но до тук. Реших да сложа край на връзката-не беше честно спрямо човека до мен. От тогава съм сама и единственото за което се моля с цялото си сърце е някой ден да срещна тази голямата, единствена любов... Не се отказвай, мила... тези, който умеят да чакат, получават най-доброто.

12.   Привет!
Моят съвет към теб е да не се примиряваш с новият човек и да си мислиш че само защото е добър и се грижи за теб си склонна да го приемеш и да се примириш завинаги. От личен опит ти казвам че няма да се получи, любов и обич трябва да има. И аз така преди години се омъжих за човека който беше стабилен, отговорен, обичаше ме, грижеше се за мен, но от тогава минаха почти 10 години и мога да кажа че последните 3 са много тягостни. Аз имам някакви чувства към него, но не са силни, когато човек не изпитва любов го няма и стараенето да удовлетвори потребностите на своят партньор. Ти си на почти 30 години, които не са никак много, просто се носи по течението живота ще те сблъска с това което ти се полага. Не се примирявай с някого само защото той изглежда добра партия. Кое е по- добре човекът да обича или да бъде обичан?

13.   Аз съм се отказала отдавна... просто няма смисъл.

14.   Защо не вярваш в любовта след като всъщнпст си я изпитала? ! А това, че не е била споделена - ами никога няма гаранция, че другият ще откликне със същото. Може би трябва да си благодарна, че си се докоснала до това чувство, макар и изпепеляващо. Някои хора не го изпитват цял живот.
Голямата любов съществува, но не се случва на всеки и невинаги е споделена!

15.   Горкото момче! .. Така е бе хора, такива наранени кокошки винаги си търсят изупителни жертви. Дано това момче да усети, че не го обича тази жена, а е само със него защото е отчаена и объркана и да я зареже той. Стискам палци за момчето, дано дано дано да се усети на време!