Годежен пръстен след 4 години раздяла
Здравейте,
Последните два дни се чувствам много объркана. Случи ми се нещо неочаквано, изненадващо и объркващо. Видях се с бившия ми приятел 4 години след като се разделихме. Бяхме се виждали и в началото на годината и тогава забелязах, че той още има чувства към мен. След това си замина, тъй като живее в чужбина и известно време ми се обаждаше да ме чуе. По едно време спря да се обажда и аз видях във фейсбук, че е намерил приятелка и по снимките разбрах, че живеят заедно, че тя е чудесна домакиня и че е хубава. Аз от 3 години имам друга връзка, но за съжаление нещата не вървят в посоката, в която искам и усещам че любовта от страна на сегашния ми приятел изчезва лека полека. Може би е въпрос на време да се разделим, въпреки че аз не искам да се разделяме, защото го обичам. Напоследък обаче разредихме срещите до 1 път седмично, а тази седмица дори не се видяхме. Обажданията преминаха от всеки ден на през 2-3 дни. Имам чувството, че всичко върви към края си, за мое голямо съжаление. Бившия ми приятел се прибра тези дни в България и ме покани да се видим. Мислех, че ще е обикновена среща да си поговорим да сподели той за неговата връзка да разкаже за пътешествието, което са направили до екзотична страна със сегашната си приятелка. И така разходихме се в планината и той започна да говори как иска да се съберем, как аз съм много по-красива от неговата приятелка, как с мен му било по-хубаво, как е сгрешил като ме е изоставил преди 4 години. Аз му казах, че вече нещата са се променили и че е по-добре да опита със сегашната си приятелка да изгради сериозна връзка и да изчака още известно време, през което може да се влюби в нея. Той обаче каза, че иска да е с мен. Въпреки че аз му обясних как стоят нещата, той изведнъж извади от раницата си кутийка с годежен пръстен и каза че го е бил подготвил, в случай че разговорът тръгне в друга посока. Останах много изненадана, изгубих ума и дума. Не съм предполагала, че е възможно такова нещо, да има приятелка, да си живеят заедно, да ходят по екскурзии, на снимките да изглеждат така щастливи, а в същото време той да носи пръстен и да предлага на мен, след като сме се разделили преди 4 години и след като знае, че и аз имам приятел (макар че му споделих, че нещата не вървят). Той държа кутийката отворена доста време, стори ми се, че е взел скъп пръстен, не знам имаше някакъв камък, може би е бил скъпоценен. В момента не можех да мисля, не можех да повярвам, че на мен се случва такова нещо, за което мечтаех от години да ми се случи, но сега се случваше в такава странна ситуация и всичко беше толкова объркано. Ако преди години ми беше предложил щях да приема, но сега чувствата ми към него са се изпарили и са чисто приятелски, имам си друг любим, а и той си има друга приятелка, но тогава какво прави тук и защо ми предлага. Поговорихме си, той се просълзи, на мен ми стана мъчно и неприятно, че на такова чудесно и мечтано предложение аз трябва да откажа. Той ми каза да взема пръстена и да си помисля, но аз отказах и не го взех. Вчера като на майтап ми се случи така, че се обади друг мой бивш първата ми любов и искаше да се видим. Не можех да повярвам, че ми се случва такова нещо като на филм. Видях се и с него и си поговорихме, добре че и той не носеше кутийка с пръстен. :) Не знам вчера бях много объркана. Прибрах се легнах си и плаках. Мислех си от една страна за разпадащата се връзка, за това че няма изгледи да се подобрят нещата между нас, от друга страна за предложението и за това дали не бъркам като отказвам и дали някога пак ще имам такова предложение. Помислих за чувствата си и любовта си към сегашния приятел и за това какво ли не опитах, за да се оправят нещата, защото той преди много ме обичаше, но вече не усещам любовта му. Вече разредиха срещите по негово желание, изпаднал е в някаква апатия към всичко и към света, опитвам се да му помогна, но само влошавам нещата и реших да оставя той когато реши да се виждаме. Към бившия имам само приятелски чувства, но много се впечатлих от това, че ми направи предложение, че се е подготвял за това, че е толкова романтичен, нещо което вече е много далечно на сегашния ми приятел. Не знам дали не сгреших като отказах. Чувствам че постъпвам правилно като отказвам предвид обстоятелствата, предвид че докато е подготвял пръстена е бил с другата и е спял с нея и са ходили на екскурзии. Стори ми се ужасно нередно и нечестно от негова страна да постъпва така с нея, да твърди че има чувства към мен, а да спи с нея. За това и отказах, е не само за това, но това е една от причините. Другата причина е, че обичам сегашния си приятел.
Стана доста дълго. Ще се радвам да чуя вашите мнения и коментари. Много съм объркана и имах нужда да споделя, да ми олекне и да почерпя от опита на другите. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Момчето те обича и осъзнава какво прекрасно създание е загубил и иска да поправи грешката която е допуснал преди 4 години. Аз също разбрах какво съм имал (да не се отклоняваме от темата) чак когато го загубих. Това дали трябва да се омъжиш за него не мога да ти кажа защото сама прецени дали той е човека с когото искаш да прекараш живота си.

2.   незнам какво да ти напиша.. Щом не го обичаш не проваляй бъдещето си. Опитай се да закрепиш сегашната ти връска.. И все едно това не се е случвало. Мисля, че си постъпила добре.. Ако беше ти на мястото на момичето нямаше да ти е хубаво. Мисля, че така е най-добре за всички ви. Успех

3.   На мен тази история ми се струва много гнила. И аз не бих приела, мисля, че си постъпила правилно. Ще ти кажа моите аргументи, според това което прочетох.
1. Минали са 4 години, и през цялото това време той не се е сетил за теб, не е осъзнал колко те обича, и сега чак ти идва с пръстен, при условие че има друга връзка. Моето обяснение за това е, че не те е обичал достатъчно преди, защото ако те обичаше щеше още тогава да ти предложи, или след като се разделите поне в рамките на една година да разбере, че те обича и му липсваш. Но след 4 години. На мен ми понамирисва на това, че е търсел нещо по-добро през това време, може и други връзки да е имал, и на фона на тях ти да му се струваш най-удачния вариант. Но помни, че ако се хванеш с него и тогава се появи тази по-добра, която е търсил, ще те зареже заради нея.
2. Начина по който ти е предложил за мен е много изнудвачески. Ето ти пръстена, ето ти прекрасното предложение по такъв начин, че ти едва ли не да не може да откажеш, че и сълзи пуснал даже. За мен едни нормални и сериозни хора в такава ситуация биха постъпили така - виждате се, той ти споделя, че не вървят нещата с приятелката си, ти казваш, че и с твоя не вървят, обсъждте дали си струва да зарежете половинките си, и да опитате отново нещо да се получи между вас. А то какво - ти с връзка, той с връзка и хайде да се женим, на мен много как да кажа странно ми се струва това. Още повече както казваш демонстрира любов с приятелката си, значи ако не лъже теб, лъже нея че я обича и се чувства добре в нейната компания. За какво ти е такъв лицемерен човек? Ако не се чувства щастлив с нея е редно да се разделят, дори да остане сам след това.
3. Минали са 4 години и малко или много вие сте се променили като хора, имали сте различен опит. Я си представи, че живееш със старата представа за този човек, омъжиш се за него и се оказва, че през тези 4 години се е променил коренно и вече не е човека за теб. От тази гледна точка също предложението му е лишено от какъвото и да е здрав разум. Разбирам да решите да се съберете и да бъдете известно време заедно, и след това да решите за такава важна стъпка като брак.
5. Ти казваш, че не го обичаш, а обичаш приятеля си. По добре се опитай да спасиш сегашната си връзка и не се връщай към минали неща. Щом сте се разделили е имало за какво, и вече няма връщане назад.
6. Ти каза, че винаги си мечтаела за такова предложение. Не позволявай на силното желание, което имаш за женитба, да те доведе дотам да направиш грешен избор. Може да ти предложт по най-романтичния начин с пръстен с диамант на Айфеловата кула, но важно е не предложението, а човека с който ще се обвържеш и то сериозно. Затова не се подвеждай, а мисли трезво.

4.   Жалко е, наистина, че хората осъзнават какво са имали чак, когато го загубят, дори в случая на бившия ти приятел е отнело малко повече време. Добре си постъпила, когато си отказала, обаче трябва да се замислиш за друго- не заслужаваш ли точно такова нещо от твоя приятел? Много е странно как сте от 3 години заедно, а се чувате на 2-3 дни, виждате се веднъж в седмицата... Не е ли сега момента в който трябва да прекарвате най- много време заедно, да правите планове за бъдещето...? Не позволявай всичко във връзката ВИ да се случва когато и защото той така е решил, защото един ден ще ти омръзне от това и е много вероятно той да се окаже на мястото на бившия ти приятел.

5.   Има в живота ситуации, когато както и да постъпиш, все може да съжаляваш. Тази е от тях. В такива случаи най-правилно е да избереш едното и да следваш избора си, без да се обръщаш назад. Обърнеш ли се, завръщат се съмненията, спомените, колебанията и сам човек си прави своя малък ад.