Любов ли е това и струва ли си да чакам?
Здравейте! Имам проблем и се нуждая от вашите мнения и препоръки. Момче на 24 години съм, имам приятелка на 18, която познавам от 2008ма. Запознахме се по скайп с нея, тръгнахме, ходихме 2 години, скъсахме, след което след почти 2 години се събрахме пак миналата година. Сега нещата зациклиха много сериозно. Не живеем в един град, аз съм в град в южна България, а тя в Северната част на страната. И шанса ни да се виждаме е да ходя при нея 1 път в месеца за по 2-3 дни. Наскоро почина майка ми и тя ми предложи да ида при нея да живеем и да работя там докато завърши 12-ти клас, след което да идем в моя град, да учи там и да живеем заедно. Аз отказах, защото всеки бяга от малкия град в тази криза, там няма шанс за развитие. Аз завърших магистратура тази година и си търся работа в или около моя град. Но тя започна да охладнява, 4 седмици поред я моля да ида да се видим, намира буквално чудати причини да не ходя - ще ходя на село да пера килими, ще съм в София на концерт, ще бера асмата на село и тн. Питах я в прав текст по телефона иска ли да бъде с мен, каза, че не е казала, че не ме иска, просто решила, че й се живее, излизало й се по дискотеки, барчета и тн (досега не излизаше). Аз й казах, че нямам против да го прави, все пак и аз съм минал по този път както и всички вие. Но тя мисли, че ще й забраня да излиза и ще й преча на свободата. Не смятам да го правя, освен ако не мисли да ми кръшка... моля ви изкажете мнението си по моя казус, заслужава ли си да я чакам да се наживее, все пак това е 5 годишна връзка... и тези откази да ходя дали не означават индиректно: махай се, остави ме да си живея живота? Как бихте постъпили Вие в случай като моя? Благодаря предварително за отговорите на отзовалите се! Всичко добро и успехи на всички потребители на сайта! :)

Коментари

1.   Чакай малко, искаш да кажеш, че приятелката ти е била на 13г, а ти на 19, когато сте се запознали!??

2.   В момента, както ти е казала, й се живее.. може би е объркана и несериозна за нещата, които сте си обещавали за съвместен живот.. остави я малко да видиш, че ще те потърси, но и не се отдалечавай много, за да не помисли, че си се отказал.. ако пък не те потърси, й кажи в прав текст това, което чувстваш, попитай я дали смята така да продължавате, защото на теб не ти се нрави и така.. все пак нея я чак нещо съвсем ново, а ти започваш да си устройваш живота.. не съм на мнение, че трябва да рискуваш за някого, на когото не му пука за теб! Успех! :)

3.   Значи ще бъда много реалистична. Има разлика между сериозна връзка на вашата възраст, и такава на 30-40 когато е време за брак и деца. По принцип 18-25 не е възраст за сериозни връзки, но и аз съм в такава. На принципа съм - ''Ако ти е добре с един човек, бъди с него и нямай предразсъдъци ''. Затова и аз съм с моя човек. Тъпо и ограничено мислене е да си кажа например, че тъй като искам семейство на 30, е безсмислено да съм във връзка сега.
Ключът към поддържането на успешна сериозна връзка когато си толкова млад, е да я накараш да осъзнае двете разлики между сериозна връзка сега и такава на 30-40. Да я накараш да осъзнае, че сега сте заедно, за да ви е приятно, да се забавлявате когато успеете да се видите, да държите един на друг, да се изслушвате, да имате хубави моменти и тн. Да я убедиш, че ти по никакъв начин не и пречиш тя да има свободата, която желае ( с изключение на изневяра, разбира се, това не е позволено). Кажи и, че е безсмислено да се плаши, че като е с теб, едва ли не вече е на път да стане майка и съпруга. А тя се е уплашила, защото сте правили планове да заживеете заедно както и други неща.

4.   Здравей, аз ще ти отговоря от името на момиче, минало по този път! На нея и се живее, не е казано, че не те обича, но пък може да не е любовта за която си мислиш! Може да те обича, но не с трепета, на мъжа на живота и! Пък това, че с измисля малумни извинения, ауж иска да е с теб, може да е защото я е страх да остане сама, пък и все пак е хубаво някой да е влюбен в теб! От друга страна, според мен, държи клона( демек теб) докато не хване друг! А ако си и първия, това е още по лошо, защото може да е с теб, заради спомена, това че си пръв! Моя съвет е да спреш да контактуваш с нея, т. е. Говори дръпнато, не мило! И виж реакцията и! Сподели след това с нас!

К 24

5.   Според мен трябва да я оставиш намира, поне за малко, за да помисли. Ако те обича - ще се върне при теб.

6.   Най-вероятно, тя не се е наживяла. Според мен, остави я, нека излиза по дискотеки, нека си отземе, иначе ще те лъже и пак ще ходи. Но не може да се отрече, че поведението и говори за охладняване и ти го усещаш. Ако спешно не вземете някакво решение да сте заедно, боя се, че краят няма да е добър. Благодаря за хубавите пожелания към потребителите. Рядко тук някой казва добра дума. Обикновено все предупреждения и инструкции раздават. Ти си добър човек и заслужаваш да си щастлив. От сърце ти го желая!

7.   все едно чета моята история.. щом си намира причини и уж иска да се наживее просто я е страх да ти каже че иска да скъсате.. поне при мен е така в момента..

8.   От автора: след нейното охладняване аз също започнах да го правя, макар да е против волята ми. Не й звъня и не я търся, тя пише първа или звъни. Снощи качи нова снимка във фейсбук и реших все пак да покажа отношение, да види, че не съм се отказал. Харесах я и написах мил коментар. Хареса ми коментара, след което се чухме по телефона и говорихме 2 часа, нещо, което не сме правили от 1 месец. Има няколко изисквания, за да останем заедно: да не й звъня и да не я питам къде ходи вечер, с кого и какво прави. Да спра да се филмирам, че има друг, ако имало друг щяла незабавно да ми каже, не била любителка на двойните игри. За ходене при нея да не съм питал повече, когато решала, че искала да се видим щяла да ми каже. Друг проблем на нашата връзка е, че ние все още не сме я консумирали пълноценно. За да отговоря на коментар No. 1 - да, беше на 13 и 4 месеца, а аз на 19 и половина. Това не ме прави педофил или човек с лоши намерения към момичетата. Откакто се събрахме съм я чакал за всичко, разделихме се след 2 години връзка и тя си беше девствена, не съм я натискал. Сега като се събрахме ми каза, че още била такава, не съм натискал пак и вече 1 година сме заедно и не сме консумирали връзката си. Сега ще прочета коментари от сорта на: хаха, ти си глупак, не може да чакаш толкова и тн. Но факт, за мен секса не е най-важното нещо, по-ценно ми е да се разбираме и уважаваме с нея. Не че не ми се прави секс... просто си чакам търпеливо за всичко. Попитах я днес иска ли да се чуем след училище, намери 4-5 дейности, които ще върши след това - ще си лее куршум, ще ходи да кара колело, ще ходи с приятели не знам къде си. Вечерта да съм се обадел ако можела щяла да говори с мен... ситуацията е много интересна, аз също се дръпнах леко, но отвреме на време напомням за себе си. Продължавам да очаквам вашите коментари по темата и благодаря на всички отзовали се! И да предпочитам да съм учтив както тук така и в живота, защото омразата и злобата ни залива отвсякъде в достатъчни количества! Всичко добро, бъдете щастливи! :)

9.   Има друг!

10.   Авторе, от позицията на жена на средна възраст, мога да ти кажа само, че ти си златно момче - жалко, че такива мъже сте малко. Въпреки, че си доста млад има много мъдрост в теб, каквато не притежават доста по-зрели мъже. Не знам какво повече може да желае приятелката ти и въобще която и да било жена от теб като характер. Надявам се и предполагам, че тя ще те оцени подобаващо. Щом казва, че няма друг и ще ти каже, ако има - вярвай й и ако те удовлетворяват условията й и въобще отношенията ви - чакай я.