Не иска секс с мен :(
От 4 години живеем заедно. Има ме си детенце и всичко вървеше добре. Преди около година половина секса много се разреди по неизвестни за мен причини. Уж всичко беше наред и се обичах ме, а секса липсваше в живота ни. Винаги е изморен, заспива рано. Помислих, че си има друга, но изобщо не ми е давал поводи за съмнение. Здрав мъж е на 30 години, сигурна съм, че не ми изневерява, щях да го усетя.

Много странна ситуация. Говорили сме много пъти какво се промени, защо. Може би всички двойки минават през такава фаза. Нормално ли е в месеца да сме заедно 4-5 пъти. Май ще си търся любовник. Не издържам повече така.

Коментари

351-400 от 664

368.   до 367 - много интересно обяснение за нещата си дала,радвам се,че не губиш вяра надежда и любов ;)
много ми хареса теорията ти за вечерята,ако се добавят още малко варианти като допълнение определено ще се пречупи тази бройка от веднъж и ще преминете на второ ниво-два пъти месечно,после той ще си припомни онези първи 4-5 години и определено след няколко седмици или месеца ще се храните и ще правите секс и ти ще си доволна и той ще е доволен и така,до следващата мини сексуална криза....
да ти кажа честно завиждам му ,да има жена,която да иска секс,повечето искат парични или предметни награди,а ти искаш душевна,браво на теб :)
... та да си довърша мисълта-всичко е преходно,на приливи и отливи,на възходи и падения...и до като се чудим как да се справяме с тях-живота изведнъж е минал,вече сме остарели и са ни останали само спомените,за това определено ти се възхищавам,че не се предаваш и ще настояваш и ще искаш и ще се радваш на новите хубави моменти,които ви предстоят,а факта,че сподели твоите думи с усмивка ми подсказва,че нещата при теб наистина не са за паника,просто сега отиваш от долна точка към горна,тоест работата се вдига :)))

369.   Здравейте и от мен! Аз съм на 35 години, мъжът ми е на 42 години. Заедно сме от 7 години - с общо три деца от предишни връзки. Както е станало при почти всички вас, в началото правихме секс всеки ден по няколко пъти, след няколко години по веднъж в месеца, а сега, от една година нищо не се случва. Всяка вечер си лягаме един до друг, той ме прегръща, и заспива. Аз правя опити да започна някаква интимност, но безуспешно. Гушка ме цяла нощ, преплитаме си краката, целува ме, но дотам... нищо друго. Аз през една седмица се ядосвам, развиквам се и отивам да спя в хола. Няколко дни по-късно ми минава, връщам се при него и всичко се повтаря. Някой беше написал, че мастурбирането помага... това въобще не е вярно, цялата обмяна на енергия, флуиди и нежност при секса не могат да се сравнят с нищо. Аз не съм сигурна, че мъжът ми си няма любовница, но не мога да го следя и дебна. Не знам какво да направя - вероятно ако си намеря любовник, ще променя поведението си и няма да ме интересува дали правим секс или не. Със сигурност тогава ще се чувствам добре, но това е глупаво, защото нямаме брак, общо дете или нещо, което да ни свързва, освен желанието да сме заедно. Не знам как да си запазя семейството и спокойствието.

370.   Теб поне те гушкат, на мен и това ми отказваха.
Откакто се появи друг мъж, оттогава моят започна да ме гушка и да си иска - явно се усети застрашен.
Ама вече след дъжд качулка.
Така че не си мисли че любовникът ще ти реши проблема.
Напротив, само ще го задълбочи, защото когато си хванеш любовник значи си изгубила изцяло надежда че нещата с мъжът ти ще потръгнат.
Не го осъзнавах докато не го направих.

371.   Израелка даде под съд бившия си съпруг, който
в течение на 10 години не е изпълнявал съпружеските си задължения в леглото.
За всяка нощ, прекарана в пустото брачно ложе, незадоволената жена иска компенсация от 165 шекела. Общо искът ? е оценен на около 600 хиляди шекела (около 120 хиляди евро), съобщава агенция „Мако".
В иска си жената пише, че преди сватбата са имали сексуални отношения с мъжа си, но те били прекратени много скоро след сключването на законния брак.
През всичките тези десет години мъжът спял в хола, далеч от съпругата си.
Според адвоката на жената тя има голям шанс да спечели делото. Защитата ? смята, че това едва ли ще я направи по-щастлива, но със сигурност поне ще подобри материалното ? състояние.

372.   Със съпругът ми правим секс на 10-15 дни 1 път. Заедно сме от 5 години имаме детенце на 3. В началото разбира се не беше така, нищо не му пречеше, сега вечно е изморен и т. н. оправдания. Аз съм на 21, той на 30 години, какво да правя -мисля, че изглеждам добре и не е там проблема. Започвам да се съмнявам за любовница.... Не издържам повечее така, винаги съм обичала секса и имам нужда от него. Много пъти сме говорили на тази тема и нищо, даже съм му показвала статии до какво води липсата на секс. Аз самата се чувствам мн изнервена той все ме обвинява, че съм викала и крещяла, ами как няма.... Дайте съвет, не се живее по този начин, всяка вечер да се надявам да се случи и ако се случи да е за 10-15 минути...

373.   До 372 -
поредната идентична ситуация с повечето описани тук, а до кога ли ще е така!!! Това, което си описала наистина е странно, ти и той млади, очевидно ти по-жадна за ласки и игри, а той без грам инициатива за нещо такова! Проблем има очевидно, от негова страна разбира се, въпроса обаче е ти какво мислиш да правиш по въпроса.... трябва да прецениш кои твои действия биха били най-правилни и да действаш. Дали с по-различен подход, дали с мисъл за изневяра, дали със същите метози каквито мъжът ти използва, за да се измъква от ситуация за правене на секс... просто си помисли добре и действай, защото без да се прави нещо по семейните въпроси нещата не отиват на добре. Израза "всяка вечер да се надявам да се случи.... " - направо ме разбива, какъв смахнат свят, та има ли нещо по-хубаво от това да отдадеш макар и малко любов на любимия човек до себе си.... ако бях някой от приятелите на мъжа ти и виждах какво е положението при вас, сигурно бих опитал да те прелъстя!

374.   До 373, пробвала съм да се държа като него... но не помага, и да го накарам да ревнува пак. Бях споделила за проблем на една негова братовчедка и тя му беше казала как може да не желаеш малдо красиво момиче на 21 отиди на сексолог или уролог той отрича да има проблем, незнам може и да има любовница нямам идея, но ако е така не мисля, че е защото му е липсавало нещо в секса. Не разбирам защо така се получава... той нито е най-големия красавец, нито с атлетично тяло... а аз не иска да се унижавам повече като някоя грозна и отблъскаваща жена, която никой не иска да погледне. Вярно аз също не съм с перфектна фигура след раждането, но се страя да се поддържам, доколкото е възможно с детето. Изневерявала съм му преди да се оженим той знае за този случай, а аз не се гордея с постъпката си и на този етап не бих го повторила. Искам мъжът до мен да ме глези, да се чувставам желана.... не ми липсва внимание от мъже, но не и от моя :(

375.   изчетох почти всичко което сте написали и бих искала да ви помоля за съвет макар да знам че има и доста по сериозни проблеми но просто искам да споделя с някой не издаржам аз съм на 19 приятелят ми на 24 от около 3 г сме заедно не сме имали проблеми със секса но не сме правили от 10 дни а това не се случва често и когато се е случвало постояно ми е говорил колко ме желае и т. н а сега нищо подозирам че прави секс с момиче доста по малко от него и на всичкото отгоре и на малкия ми праст не може да стапи знам че външния вид не е всичко но не само че изглеждам наистина много добре през цялото време сам се държала повече от добре с него просто не мога да си обясна защо би му било нужно да изнежери уж много ме обичал но не мисля че последно време усещам това момичето с което мисля че спи не живее в бг и след седмица заминава но това няма значение направил ли го е веднаж и още пъти ще го направи преди да се обваржем бяхме приятели дълго време и ще е малко да кажа че е бил много активен и в малкото случаи в които е имал сериозно връзки е изневерявал просто не искам да повярвам че и с мен би постапил така говорили сме преди на тази тема и ми е казвал че на мен не би могъл да го причина все пак нашите взаимотношения бяха доста по различни преди да сме заедно споделяхме всичко даржахме един на друг а на него преди това не му се е случвало да е толкова сериозен но можеби му е омразнало да бъде само с мен и по ужасното ще е ако наистина спи с онова момиченце не само е гадно и отвратително да ми изневери а и то точно с тази която наистина не може да ми стапи на малкия пръст от кадето и да го погледнеш и имаме доста общи познати и ще е повече от унизително а както винаги в такива случаи последен разбира потърпевшия и това ме изяжда отвътре че други хора знаят какво става а аз излизам като най-голямата глупачка при толкова мъже които искат да са с мен аз да търпя на луда да ме прави много го обичам и не искам да се разделя с него но имам ли доказателства че е бил с други бих го направила просто не бих могла да пренебрегна факта че аз мога да съм само с него а той да ми ходи на ляво и на дясно

376.   До 372 пак от 373....
"Искам мъжът до мен да ме глези, да се чувставам желана.... не ми липсва внимание от мъже, но не и от моя :( "
ами всичко е много хубаво, държиш на него, имаш достойнство и не би паднала на неговото ниво-да изневериш само защото той може би го прави, но най-важното е, че не би го направила защото явно наистина го обичаш, но последното ти изречение описва нещата в много неприятно. Какви са ви отношенията извън темата секс, семейните въпроси как ги обсъждате, говори ли лесно той, споделя ли за проблеми, усещаш ли напрежение да има насъбрано в него, ти си познаваш човека най-добре, просто погледни всеки детайл от поведението му, от душевността му, виж има ли разлики и ако има какви са и тогава почни да мислиш по-задълбочено... но ако продължи положението да е както го описваш в онова изречение, което ти цитирам... според мен не вървят добре нещата :(

377.   375 , мислиш ли, че наистина ти изневерява? Ако и преди го е правил и ти е споделял за това като на приятел, то тогава ти си му се доверила и си приела, че с теб не би имал нужда от забежки, но ако мислиш, че ти изневерява то значи е излъгал, което пък означава, че може би сексуално иска да потърси ласки другаде, но факта, че ти си толкова млада и както казваш чаровна, не виждам причина нормален мъж, който обича да прави такива работи. Според мен вероятността той да се окаже поредния мъж огорчил жената до себе си, е голяма, което след себе си води последствия неприятни за останалите мъже, защото една огорчена жена не би повярвала, или много трудно би повярвала, че все пак на тази земя има и такива мъже, които не биха я огорчили :(!

378.   Чета, чета и ми изниква една умна мисъл "Количествените натрупвания водят до качествени изменения. ":) Липсата на нормален секс в нужното количество не е ли точно такова натрупване във времето, което води до изкривявания у хората... Колкото и да се мъчи човек да го замести с работа, сън, самоудоволствия и подобни... нема как да се получи. Организмът си Го иска... Нека някой с по дълъг стаж без секс, любов и внимание в живота си да напише как се чувства след години в "лишения" и търсене на заместители!

379.   Аз съм мъж и мога да кажа другата гледна точка. С жена ми сме заедно от 9 години, но през последните 2-3 секса между нас започна да се случва все по рядко - вече сигурно веднъж на 2-3 месеца. Причината за това съм аз. Обичам си я, но просто не изпитвам желание да правя секс с нея. И то не е защото си имам друга или нещо подобно. Единствено понякога се самозадоволявам, защото все пак си имам сексуални нужди. Иначе много пъти ми се е искало да го направя с някоя друга, но все съм се възпирал за да не й изневерявам. Може би ние мъжете, а бих казал и много жени по природа сме си полигамни и имаме нужда от различни партньори за да бъдем наистина сексуално задоволени, но заради разни предразсъдъци и стереотипи сме приели моногамията са по-нормално наше поведение и в повечето случай страдаме от това.

380.   И за какво са ви тези мъже, за да спят ли. Или го осъзнавай навреме или си хващай любовник

381.   Дааа! При нормални обстоятелства трябва да започне да мрънка при налично изтощаване (над 6 пъти в седмицата) Различни ситуации от това могат да наложат психически или физически излизания от норма. Спрете алкохола и цигарите, спрете телевизията, грижете се за телата си и няма да ви възникват такива проблеми.
Даже като се запитате "Какво искам аз? " а не "какво трябва да искам аз? " ще осъзнаете че има различни моменти в живота. Понякога ви трябва повече понякога по-малко. Интернет не може да ви каже по-правилно от телата ви дали пиете повече вода на ден от колкото трябва ; )

382.   До 379. А дали на теб би ти било приятно жената до теб да не те желае да е безразлична и да се задоволява сама, а дали и тя не би желала друг. Не искам да те обидя просто ми е интересно как така решавате че вече не ви привлича жената която сте искали и обичали или още обичате просто изведнъж. А същото време искате да останете с нея за постоянно. Просто не го разбирам. Може би аз самата сам такъв човек. Повтарям че не искам да засегна никого.

383.   80-90% от жените тук се оплакват от нередовен секс в дълготрайните връзки,
заслужава си да се обърне внимание и определи, че щом се случва масово, би трябвало по-скоро да е нормално, отколкото обратното,
обяснения колкото искаш, факта си е факт,
ако една жена смята, че решава проблема със смяна на партньора, във времето ще се върне на изходна точка.

384.   Като човек, решил да избере точно този начин за решаване на проблема, ще кажа че искрено се надявам да не се върна в изходна точка, а засега няма и такива изгледи.
Все пак, ще се изкажа пак след още 2 години.

Колкото до това дали е изключение или норма - не ме интересува особено дали е норма.
Я ми кажи, като жена, която се издържа изцяло сама, за какво ми е мъж, ако не за са го обичам, уважавам и чукам?
И каква ми е файдата да получа мъж който да пера, готвя, отглеждам, помагам му да напредне, обичам го и го уважавам, а да получавам студено отношение, да бъда абсолютно лишена от ласки и секс и въобще от усещането да бъда жена?
Животът достатъчно ни е очукал, имаме задължения наравно и отгоре с мъжете на тоя свят, достатъчно мъже сме в обстановката която ни заобикаля.
Защо тогава поне вкъщи да не можем за малко да бъдем жени, да бъдем желани и обичани и подкрепяни (макар последното и само на думи)?
Момичета, за добро отношение и вярност към човек, който явно не му пука особено за вашите нужди и желания няма да получите медал и никой няма да ви ръкопляска.

385.   "И каква ми е файдата да получа мъж който да пера, готвя, отглеждам, помагам му да напредне, обичам го и го уважавам, а да получавам студено отношение, да бъда абсолютно лишена от ласки и секс и въобще от усещането да бъда жена? "
Хубавице... отглеждаш и помагаш да напредне детето ти, а не мъжът ти. За пореден път /жените/си превишавате отговорностите, с които ако наистина сте се захванали, е по ваше желание. Мъжът ти е отгледан от родителите си и ако напредва, повечето пъти е ВЪПРЕКИ жената.
И... за каква файда става дума? ! Нали сте уж безкористни и най важното е духовното за вас!?
Иначе, по основната тема-мисля, че си взела правилното решение. Успех в разрешаването на проблема!

386.   От хубавицата:
Аз проблемът го реших с ампутация, да се надяваме да не се повтори.
Колкото до файдата - не страдай от идиотизъм, всеки човек води някакъв баланс на връзката си - какво давам и какво получавам, като този баланс далеч не се разпростира върху пошли финанси, така че да, безкористни сме ;)
Не става аз да давам любов, а да получавам безразличие.
Колкото до това кой как напредвал - повярвай ми, повечето мъже ако не ги буташ и чеп за зеле не става от тях.
В моя случай това беше факт, но не защото беше глупав , а точно обратното - защото беше прекалено интелигентен, което качество обикновено се съпътства от безбожен мързел заедно с високо самочувствие.

За всеки случай си научих урока - повторно връзка която да изисква такива лишения от мен (както лишение от ласки, секс, нормалното усещане да можеш да разчиташ на някого, така и други личностни и финансови лишения - последното го вмъквам специално за теб) не бих поддържала.
Успех на всички, дано някой да разгадае ребусът.

387.   Ами може да не му харесваш вече. Може да не си миеш зъбите преди лягане; може да не се обезкосмяваш; може да си надебеляла; може целулита ти да прилича на купичка с юфка... абе всичко може да е.

Уникум сте жените!
Мъжа ти спрsл да спи с теб и ти веднага търсиш вината в него. Днес за първи път пиша коментари в този сайт и всичките ми около десет са едни и същи - ПОГЛЕДНИ ПЪРВО СЕБЕ СИ!

Защо жените се мислите за толкова сложни и потайни същества, а пък мъжете мислите за прости и отворени като книга, само защото имаме по-праволинейна логика. Ние също имаме сложен вътрешен свят, който вие изглежда не разбирате много-много.

Кого плашиш с тоя любовник? Гаргите?
Така написано ми изглежда, че си безсилна, а любовник и с полиция да издирваш няма да намериш.
А защо мислиш, че мъжа ти не праска друга и просто е много печен и ти за това не можеш да го хванеш, с твоя иначе така развит детективски нюх.
Тия дето са най-сигурно обикновено, после изхвърлят дрехи през прозореца.

Кога за последно си била мила с него? Кога за последно си му казала, че се гордееш с него и той е твоя силен мъж? Кога за последно си го хванала за задника, просто ей така, щото си е твоя мъж? Кога за последно не мрънкаше постоянно на главата му и му сготви любимото ядене? А?

Май знаеш само да се оплакваш и да пишеш по форуми, да не полагаш грам труд, да оценяваш и съдиш с думи като "здрав мъж е на 30"... ми от къде знаеш, може да е болен от нещо страшно и да не иска да ти каже. Може да му е тежко. КОГА ГО ПОПИТА КАК Е И КАКВО СТАВА С НЕГО???
А на всичкото отгоре, като се прибере машината от работа, трябва да има и сили да те ебе.

Повтарям съвета: ПОГЛЕДНИ СЕБЕ СИ И СЕ СТЕГНИ СЕ МОМЕ, ЧЕ ЛЮБОВНИЦИ МНОГО, АМА МЪЖЕ МАЛКО!

388.   Ние сме женени от 24г. и имаше моменти, в които си я карахме като братче и сестриче в леглото, а бе умряла работа. А аз като жена все очаквах да бъда пожелана от него, макар винаги да бях готова, но никога не започвах първа, от неудобство. Един стандартен секс и това беше.

Обаче сега обърнах стратегията-заявих на мъжа ми, че ще правим отсега нататък здрав и хубав секс през ден. Така и той си почива и не се натоварва, а и двамата си знаем кога ще сме си на разположение един на друг и се подготвяме психически и физически. Аз се раздавам на макс-няма "не искам това" или онова. Правя му пълна програма така да се каже, всичко каквото може човек да се сети, даже той ми вика:Малее, ще ме побъркаш, а пък какво беше скромно като те взех".... Сега няма нещо което да му откажа или да го правя без желание и хъс, така, че да го изкефи максимално... даже си мисля, дали не му идва много, ама в следващия момент си викам-"Айде сега, ще го жаля и то за секс... ще му взема въздуха". Някой път ми вика, че бил уморен и искал да спи-"как ще спиш бе, алооо, аз да не те държа тука да ми спиш, олееее" и го почвам. Ее, и на мен главата ми се е врътнала от свирки и на някои места съм протрита от време на време, ама всяко нещо си иска жертви-не смея да се оплача-като върви секса в семейството, всичко останало върви. :)

390.   Да се изкажа и аз по темата :)) Не знам за вас но аз си имам 7 годишна връзка и секса при нас върви по- скоро по- план, първо той ме задоволява, след това аз него, нямаме скруполи по отношение на суйнг или групов секс, и въпреки това когато сме си двамата всичко си е ок, правим го почти всяка вечер, понякога и сутрин... Всичко в секса зависи от жената, колкото повече разкрепостена е тя, и колкото по малко мрънка и се оплаква толкова по- голямо е желанието на мъжа да са заедно ( сексуално ) Като с това нямам в предвид да правите компромис със себе си и да се подлагате на мазохизъм разбира се, мен просто секса си ме кефи, ако вас не ви харесва то тогава не виждам от какво се оплаквате :))
Поздрави Лилит

391.   Въпрос към мъжете: сутрин или вечер предпочитате?

392.   Ами да се присъединя и аз освен...
От нередовен секс така ми писна, че си имам с кой друг да си го правя и е къде къде по- вълнуващо! Стоя си с мъжа, защото съм свикнала, обичам го колкото и странно да звучи, но той не е от сексуалните мъже, откакто го познавам го твърди, лошо, че се е хванал с такава като мен. Хем знае, че съм с голям апетит, но... нищо... , не се трогва. Явно това е доста срещано явление вече, чудя се на какво се дължи. Може би пренасищане отвсякъде на порното... знам ли. Но не е нормално... НО е много жалко!!! Иначе си има самочувствието на супер як мъжкар... но на думи...

393.   До 391....
ТИ НАПРАВО МЕ ШАШНА С ТОЗИ ТВОЙ ВЪПРОС, кога го предпочитам!!! Със сигурност знаеш, че тези неща не стават нито под определен час, нито без желание, нито само сутрин или вечер...
ПРЕДПОЧИТАМ ПО ВСЯКО ВРЕМЕ, ей така, като видя, че жената има поне малко признак, подсказващ, че го иска.... веднага бих и отвърнал и да направим нещо страстно и хубаво, няма значение бързо ли ще бъде или продължително, важното е да се усетим взаимно и да използваме момента.... предпочитам и сутрин към 5:00 като се събудя преди да е звъннала алармата, предпочитам и в 7:29 - 15 минути преди да тръгна за работа, предпочитам и в 10:14 когато минавам покрай вкъщи да се отбия да се поглезим със страсти... предпочитам и в 12.... и в 13 предпочитам и в 14, 15, 16, 17... и по всяко време искам да правим секс, обаче не става, секса не е всичко на тая земя, за това остава варианта да го правим, когато многото фактори позволят, или накратко казано ПРЕДПОЧИТАМ ДА ГО ПРАВИМ ПРИ ВСЯКА УДОБНА ВЪЗМОЖНОСТ

394.   От 372
393, защо и моя съпруг не е като теб.... вече 10 дни минаха от последния път.... а той милия все е изморен и предпочитаа да виси на лаптопа, Ноооооо има нещо гнило в цялата тази ситуация, дадоха му служебен телелфон той продължава да прави големи сметки на телефона, а разпечатката отива при майка му, ще взема да я пренасоча към мен :D Инче искам да ви кажа, колкото и долно да звучи, в разрез с моите принципи, ако сега ми падне някой мъжкар, само за секс, няма да откажа... не е работа да си перманентно незадоволена жена, на 22 години...

395.   До 394 от 393.... ами явно тези 10 дни много те зареждат с желание и очакване на следващия път, но лаптопа взима превес... а наистина ако имаше как да се докоснем щеше да стане интересно, ... остави телефони и сметки, помисли за живота като цяло, дали е хубаво така да продължава, дали има вероятност и желание от негова страна нещо да се промени и разбира се вашето детенце трябва да расте като попива от хармонията, която двамата създавате, ако проблема е само секса и всичко останало е ОК хвани го този друг мъж, просто за секс, това е усещането душевно и физическо... а само ако знаеш пък аз от колко време не съм правил секс, по-добре да не ти казвам, че ще ти внуша нови страхове как може да се живее без ласки :(
интересно може да си поприказваме с теб, дано имаш повече време и успяваш да пишеш тук, лека нощ
:*

396.   До 393
от 372
Ето, днес мача е по важен от мен. Уж нямаме други проблеми, освен нормалните дразги от време на време. Ох, незнам аз ли съм с прекалено голямо либидо, но имам нужда от секссс, идва ми да крещя, да разберат всички... но те може би знаят, само той се прави, че не знае. Сто пъти повдигам върпоса, отговора е О моляти се, бля бля бля... От всичко се отказах за да бъда с него да създадем семейство, забременях на 18 нито бал нито сватба имах като хората, да не говорим, че не можах да се наживея като хората. Да вярно-аз го избрах, не съжалявам единствено за прекрасния си син, но живота далеч, не е това което исках и мислех, че ще бъде. Не стига, че всичко е толкова трудно и гадно, ами и един пуст секс не правя... на никой не мога да кажа, срам ме е, то си е за срам, младо момиче, да не го желаят... ужас

397.   От 391

Добре, мъже, обяснете ми как може на моя мъж да му е до секс сутрин в леглото, минута след алармата, когато на мен: 1) ми се ходи до тоалетна; 2) искам да си измия зъбите и очите. Нямам против 10 минути след сутрешния тоалет да се забавляваме, но той веднага минава в отстъпление - ааа, свърши вече, нищо не ми се прави. Аз ли се обърках вече, сечено ли ми прави? !

398.   До 372 от 393...
нито мач, нито новини на таджикистански език, нито каквото и да било друго, което дават по телевизията е на по-преден план от половинката... не знам щом правенето на секс помежду ви е толкова "проблемно" то дали присъстват нещата водещи до секс, например закачки, съблазън... подтикването към възбуда става или спонтанно или целенасочено, ако тези работи са също толкова проблемни колкото самия секс, нещата са много ЗЛЕ!!!
Давам ти пример само какво бих направил аз, ако жена ми обича толкова много секса както теб... а какъв по-хубав пример от това да и покажеш, че я желаеш по всяко време, независимо дали си изморен или не, да и покажеш, че щом мислиш за нея всичко в тялото потръпва от желание, .... прибирайки се от нощна смяна мислиш ли, че бих бил толкова изморен, че да не намеря дори време, за да не го гушна моето любимо момиче след като я засичам как още е в леглото....? Фактори като умора и липса на желание за любов, които се дават като причина, за да не става нищо, не ги признавам, това е тъпо!
Сега наистина лягам в леглото, след нощна смяна, но за мое съжаление единствено възглавницата ще прегръщам, за това недей се отчайва, ставаме двама без секс тази сутрин :)

399.   до 393 и всички читатели от 372
Явно вече не съм любимото момиче....
А как беше преди, как нещата се завъртяха на 360 гр, когато се запознахме бях 16 годишно момиче, никога, ама никога не ми е липсвало внимание от страна на мъжете, винаги съм имала ухажори и т. н. Аз и мойте приятелки бяхме сред фаворитките на училището, всеки искаше да е с нас. А аз се захванах с него-"готиния батко", който ми сваляше звезди, беше ми интересно с него, ходихме насам натам... и накрая зазбременях още преди бала, явно това му беше целта, страхуваше се, че като стана студентка ще се запоззная с нови хора и ще харесам някой друг. Имах възможност за аборт, разбира се не го направих предпочетох този живот пред купоните, свободното време и т. н. Станах майка на 18 имам прекрасен син, но нещо в семейството куца. Как да разбера какво, как да го поправя, жертвах толкова много за това семейство, а дори секс не получавам. Нее случайно хората казават за някоя намусен жена, че не я "оправят" редовно... Преди правехме секс всеки ден и по няколко пъти, нямаше изивинения, оплаквания... сега аз се моля, като най-протвното същество на света... той ме тласка в ръцете на друг, искам внимание, нежност, комплименти, като му го кажа- той казва -"Нали знаеш такъв ми е характера".... Викам -ще ида при друг, разбери имам нужда от ласки, от любов и той Иди, само да не разбирам. Любовница ли има, рутината ли ни погълна, не го ли привличам вече, незнма. Явно съм неопитна жена и не разбирам какво става, вече така си мисля.... Какво да правя... сигурно звуча, като някоя "разгонена кучка", но съм сигурна ще разбере, всеки има дори физическа нужда от секс, не е ли той резултата от една любов, може ли тя да е само на думи... 893

400.   372 пак твоя "съветник" по любовта ти пише (393) - с всеки следващ коментар все повече чувам тази твоя крещяща нужда от всичко, което си изброила в последното си откровение... дано да успея поне мъничко да ти вдъхна увереност с думите, че ТИ СИ ЖЕНА, не за друго, красива си, очарователна, и всичко останало(по думите ти), но на първо място си ЖЕНА с големи букви, защото си майка, защото си постигнала най-голямото щастие на тази земя, и ако не ми се сърдиш бих ти казал, че всичко останало освен твоето малко момче минава много много на заден план, за това радвай се на щастието, което ти дарява и не се кахъри за липсата на секс, още повече за глупавия ти мъж, който показва такова пренебрежение към теб по отношение на близост... ще се появи друг мъж, все пак сме около 3 милиарда на тази земя, е вярно шанса това да съм аз е.... както казах 3 милиарда към едно :), но... щастието не е само в секса, но те подкрепям, че без секс живота е без една от хубавите си съставки, по-безвкусен е за съжаление :(

401.   399 намирам много общо в това което споделяш с това, което се случва при нас... ЧУствам се ужасно нежелана, моят мъж работи сега много и дори каза 3 месеца изобщо да не го търся, защото неможе да си почине хубаво. Явно секса за него е изключително натоварващо занимание, това е откакто го помня, винаги извинения някакви, само сега наистина бих го разбрала, но ми е много тежко. Изпадам в някакви депресии, а съм млада, хубава, за секс винаги има кой да се намери, но аз си искам моя мъж! Чуствам се меко казано отвратително, постоянно съм кисела, искам съвсем малко, а и него не получавам. Замислям се и за раздяла, но го обичам истински и не се решавам. :(468

402.   Ехееее, я пък тук какво имало, ха, ха, ха! Дядо ви Манол го нямаше малко, а какви теми тук изплували, ха, ха, ха!!! Момичетааааа, момичета, прави сте! Не можах да изчета всички коментари, но тези дето изчетох - та то всяка втора жена у нас май секс няма, ха, ха, ха! И си е така, точно така си е! Колкото и да е жалко, оказва се, че ние мъжете сме зле! Един мъж трябва да си е мъж у дома поне 4-5 пъти седмично ако държи на жена си! В няколко кометара все съм писал за думата Любов и пак ще го кажа: Колкото и да е зает, колкото и да е уморен, колкото и да не му се иска, един мъж когато има любов и приятелство с жена си, винаги ще си поиска, винаги ще намери начин да разнообразява и пози и действия, та да не му е секса рутинен и еднообразен, винаги ще те прегърне и ще те целуне, винаги ще иска първо ти да си задоволена, а после той да свърши, абе с две думи ще си бъде мъж. Когато ти за него си нищо - дреме му на шапката, че на Вуте му умряло магарето. Любов, приятелство и секс! Секса е само черешката на тортата! Как ще искате черешката като вече я нямате изобщо тортата!
Дядо Манол

403.   от 372
393 а ти защо нямаш любимо момиче... жалко е, там някъде те чака.. някоя отегчена, скучаеща жена.. виж има над 300 мнения тук хихихиих
Шегата настрана, оплакахме се всички тук, но отгвор няма, и мъже пишат посътветвайте ни. Секс с друг-това ли е ключа за палатката.
401- и аз го обичам, но това негово държание ме убижда, наранява, огорчава. Аз също съм изморена, кажи речи сама се грижа за сина си, домакинствам и уча, не съм седнала да си кръстосвам краката, но намирам време и сили за нежност и подкрепа. Ако най-близкия до теб не те разбира, не отговаря на нуждите ти, ами какво ти остава в тоя скапан живот, само детенце... но 3 годишния ми син не може да разбеере защо мама пак е тъжна. Никога не съм мислила, че ще споделям на непознати във форум... но трудно се признава, че в семейството нещо не върви, то какво-ами мъжат ми вече не ме иска, след всичко, което направих за него....
М. 22

404.   372, как искаш да имам любимо момиче, когато 95% от хората в днешно време (и жени и мъже) са станали толкова алчни и егоистични, че гледат да направят най-доброто да постигнат това най-добро за себе си на каквато и да е цена, а това значи с лицемерие, с подлост, с играене на всякакъв вид мръсни и подмолни игри, само и само да си подсигурят някое друго благо, кажи ми къде да го търся това мое момиче, след като почти всяко такова ще се понтересува първо далиимам собствено жилище в село София, дали случайно джоба ми е издут от някоя друга пачка левове или евро.... кажи ми къде да намеря това непокорно и чисто по душа създание-момиче, което да не се интересува от материалното? За мен отдавна несъществува този тип човек, интересуващ се от всичко друго, само не и от човека срещу него, с когото живее...
Да те похваля за начинанието ти да учиш, поздравявам те специално за това, че си събрала сили и успяваш да се справяш, но как няма, нали вкъщи имаш малък юнак, който ти дава толкова много положителна енергия, за това давай смело напред и ще видиш как след положените усилия ще береш хубавите плодове от тях :)
А що се отнася за това, че споделяш на непознати в интернет за своите неволи по отношение на любовта, недей да го мислиш това, важното е, че си опитала начин, който евентуално да ти даде някакви подсказки, начин, който да ти помогне по някакъв начин нещо да се промени в положителна насока....
и последно да ти кажа, че започвам да се пристрастявам към коментарите ти, мине немине време и започвам да си мисля, дали номер372 е написала нов коментар, какво ли е написала, дали най-после няма да се похвали, че нейния мъж се е вразумил и е променил отношението си към нея.... , но аз съм тук и чакам, надявам се да дойде момента, когато да го напишеш и това, само не знам ти дали ще имаш сили и търпение да дочакаш това вразумяване негово....
Защо вярвам, че може да стане ли, ами защото този мъж ако все пак те обича и теб и детето ще вземе да се вразуми най-накрая, и ще осъзнае какви пропуски е направил с неговото държание към вас!

405.   от 372
393 как да има такива момичета, аз бях такова момиче и още съм, никога не съм се интересувала от парите на моя мъж, до сега за 5 години един път не сме ходли на почивка и сме на квартира. Живот охолен не съм живяла никога, броя си стотинките, защото освен наема имаме и 300 лв заем на месец, дето той го е теглил като ерген за колата и за други глупости и сега ние се лишаваме с детето заради неговия заем. Никога не съм била меркантилна и какво получих нищо, никой не ми каза евала намираш сили да живеш този живот, 5 месеца да събирам пари за 1 блуза. Ето за това няма такива момичета, защото няма смисъл да се гърчиш и накрая винаги любовта преминава в ритуна. На 22 години съм, а какво съм видяла от тоя живот, едно голямо нищо.... Добре че поне взимам стипендия за отличен успех да не ме обвинява, че не вкарвам пари в семейния бюджет.... Хората оценяват какво имат, едва когато го загубят.... Но все се надявам, че ме чакат по-хубави дни. Сега съм 4ти курс, дано си намеря работа по специалността... Секса е последния ми проблем нали, но по този начин поне убивам напрежението, чувставам се жена... тази вечер дали ще ме огрее...

406.   До 372
Да припомня, какво си написала горе, че малко се позагуби

„Със съпругът ми правим секс на 10-15 дни 1 път. Заедно сме от 5 години имаме детенце на 3. В началото разбира се не беше така, нищо не му пречеше, сега вечно е изморен и т. н. оправдания. Аз съм на 21, той на 30 години“
Значи - залюбила си се с човека на 16 г., на 17 вече си била бременна, на 18 си родила... и днес се чудиш, че броиш стотинките и нямаш секс?
Ами мила, нямаше ли майка, която да ти каже първо да не забременяваш на 17, второ да не раждаш, трето да не бързаш с брака?
Да, сега си стигнала до някакви полезни изводи, но след дъжд-качулка. Трябва ли да мине влака през теб, за да се сетиш, че разхождането по релсите е нездравословно?
Поздравления за отличния успех, но никакъв успех в училище и универитет не могат да компенсират провала в живота.
Както и да е, желая ти всичко хубаво. Продължавай да пишеш, за да научат младите момичета, че ходенето по релсите в е опасно и да не правят твоите грешки.
Не е нужно да допълвам, че мъжът ти е страшно безотговорен човек. Не само те е забременил на невръстна възраст, но и заеми е взимал. Права си да се гневиш в това отношние.
Не вярвам да има иначе любовница, просто си му писнала с мрънкането си, но сори - сам си е виновен и много ме учудваш, че се разминавате само с мрънкане, а не си го зарязала до сега. Но правилно - ти имаш дете, къде да ходиш с него. Остава ти само едно решение - да търпиш и да спестяваш пари за вибратор. Успех ти желая и не забравяй - трудностите в живота са временни. Рано или късно ще намериш някакво решение на проблемите си или ще потънеш. От теб зависи.

407.   До 406 от 372
Благодаря за коментара, уважам всяко едно мнение тук.
Първо да поправя забременях на 18. Майка ми си е тук до мен и добре че я има винаги ме е подкрепяла и много ми помага. Заставам отговорно зад избора си и пиша тук не за да видят момичетата, че съм се провалила, а обратното мисля, че не съм, защото като забременях не само станах студентка, но и мисля, че съм много грижовна майка и съпруга. Не се отказах от образованието, препусках ту към нас, ту към университета, за да мога да храня детенце. Мисля, че това е постижение. А за съпруга ми -стоя с него, защото след всичко друго е много работлив и не е легнал да лежи вкъщи, виждам, че много се старае в работата, но до там... пиша тук за да разбера, къде е проблема в мен или него. Той можеше да ме остави тогава нали така, не го направи, но сега нещата са малко по-различни. Наясно съм, че секса ми е последния проблем, но ми дотежа, пък и темата е за това нали(малко я разводнихме). Надявам се тук да намеря някакъв отговор. Не винаги някой, който е родил на 18 се е провалил в живота, просто никога няма да имам "оная" свобода на студентския живот.

408.   До 372 - не ме разбра - не съм казала, че не си се старала, че си мързелив и негоден човек, но това не значи, че не си се провалила. Успехът в живота не е винаги право пропорционален на усилията на човека за разлика от упсеха в училище. Не е справедливо, но е факт. Всяка, която не е забременяла и родила, а е почнала да следва, да работи е постигнала на този етап и възраст повече от теб. На този етап казвам, може като завършиш да постигнеш повече, но в момента самата ти казваш, че живееш в мизерия, която не вярвам да не засяга малко или много и детето ти, което вече е страшно. Не можеш да работиш, а размерът на стипендията за успех е смешна. С две думи - в задънена улица си, колкото и да го въртим - провалила си се ... за сега.
Родила си на 18, значи си забременяла в началото на 18 - кажи-речи на 17 г. Решила си нещо и от тогава се влачиш по корем, но да - евала ти прави, че си търпиш последствията. Да, майка ти също.

Едно обаче сама усещаш, но не искаш да наречеш с думи. Провалил се е и брака ти. Трудно е да се каже, кой е виновен, но сексът е последният индикатор.
Внимавай много, това е началото на краят.
Кой крив, кой прав - не е важното, важното е да намериш решение на проблема, а то понякога зависи и от мъжа.
Съвет нямам, честно казано. Просто най-добрият съвет е човек първо да не изпада в такава ситуация. Това е най-трудното. Веднъж счупеното, десет пъти залепено, не е същото, а бракът ти е жестоко пропукан. Мъжете поставят често знак за равенство между любов и секс. Помисли си, защо мъжът ти не те желае вече - ако не е обиден от ежедневни караници и упреци, то най-вероятно чувствата му са охладняли. Не е важно, кой виновен и кой невинен... това е положението.
Сега не вярвам да си има любовница, но е въпрос на време. Не знам, дали можеш да промениш нещо просто, защото вярвам, че и сега правиш всичко от себе си, не си някоя глупачка, усетила си се, но резултати - никакви. Само времето ще покаже. Успех в живота, но не вярвам да успееш поне в този брак.
Разликата между успеха и провала понякога е много тънка. Човек може да прави всичко от себе си и все пак да се провали. Не се обвинявай, имаш дете, за което отговаряш и се грижиш. Гледай да не се провалиш в майчинството, другото не е толкова важно. Искала си всичко на 18, примири се, че на 30 е възможно просто да имаш втори брак, че мъжът ти може да започне наново с друга. Не е нещо особено в днешно време, но не си въобразявай, че ще можеш да продължиш да живееш така в следващите 10 г.

409.   пропуснал съм нещо ми се струва, малък слоесен дуел, но пак заставам в подкрепа на "моето" момиче - 372
да оставим приказките за миналото и защо пишеш тук, сподели какво се случи последната нощ, получи ли нежност, получи ли поне мъничко такава, някакъв сигнал за такава, усети ли топлинка, някакво чувство, което мъжът ти да сподели с теб, за да ти подскаже, че ти си неговото момиче и никакви любовници и проблеми в работа и извън нея не могат да те изместят от мислите му, ... само ме е страх сега да си помисля нещо, абсурдно, страшно, може да ми се обидиш дори, но съзнанието на човек какво ли не може да породи.... дано не е така, но дали е възможно един човек да си мисли за друг, без да го познава в детайли, без да го е виждал, без нищо, просто ей така да се насади в съзнанието му от няколко изречения, като приказен герой, дали е възможно човек така да мисли за някого.... да си мисли повече за този човек от колкото мъжът ти да мисли за теб! Но колкото повече споделяш, в подробности, толкова повече събуждаш любопитството ми, толкова повече започваш да ме интересуваш...
от 393

410.   Нищо не получих предната нощ, той легна преди мен. Аз чакам детенце да заспи, за да мога да уча и си лягам късно. Питах го директно дали тази вечер да очаквам нещо, той каза, че не му е добре, разболявал се. Каза ми-аз исках предните вечери, ама ти учиш, лягаш късно. Аз естествено му обясних, че не е нужно да чака да си легна, може да дойде и да ме прекъсне, не да чака всичко наготово и инициативата да е в мен. Но вчера се случи нещо много интересно. Ходихме до известен магазин да купуваме техника и консултанта на щанда явно изразяваше симпатии към мен, когато обясняваше говореше само на мен, мъжът ми го пита нещо, той отговаря, но пак гледа към мен... стана ми много приятно, не за друго, ами мъжът ми видя наживо, че мога да събудя интерес у другите мъже. Разбира се купихме стоката от др. магазин. Аз разкривам моите проблеми, 393 сподели нещо с мен и читателите, каква е твоята мъка. Да не очерням само половинката, да споделя и малко мой качества. Определям се като голям перфекционалист, обичам всичко да е както аз искам и да е перфектно направено. Следя постоянно мъжът и синът ми да са в приличен вид. Може и смешно да звучи, но мразя мъже с обрасъл врат или косми в носа или лош дъх бляксссс и гледам да напомням постоянно. Моя мъж е от малък град, аз го научих да не говори на диалект, накарах го да се запише да учи и сега с моя помощ заема мн добър пост на работното място. Не искам хората тук да останат с грешното впечатление че като съм се оженила на 18, съм някоя хлапачка, която не знае какво да прави със живота си. Завършвам образованието си и съм убедена, ще успея да се реализирам в този бранш. Възпитавам сина ми с най-новите дидактични материали и средтсва. Но човек явно не може да има всичко, секса куцаааааа

411.   372 - благодаря, че сподели повече.
Все повече обаче ме караш да мисля, че проблемът е в теб. Според мен, мъжът ти се чувства подтиснат и смачкан. Отпусни малко юздите, остави го да бъде мъж в семейството му, върни му панталоните и си носи полата. Не може да си дизайнер на човека, когото би следвало да обичаш. Да, добре си постъпила, че си му помогнала да се образова и т.н., но мисля, че човекът се е доказал и е хобаво да отпуснеш малко юздичките.
Ако не си искала мъж, който да говори на диалект, да имал косми и т.н., защо си взела мъжа си?
Но както и да е. Хубаво е, че се стараеш. Мисля, че не е зле да оставиш детето за една събота и неделя при баба и дядо, макар че не притежават най-новите журнали по възпитание и да прекараш малко време със съпруга си като мъж и жена. Старай се ти да си жената.

Внимавай много, ако искаш да запазиш брака си. Напомняш ми страшно за съпруга номер 1 на мъжа ми, която в момента си гледа старините ...сама. От много перфекционизъм и книги взе, че фалира бизнеса, който той ? остави и унищожи брака си. Така и не е успяла да се научи да обича и приема хората такива, каквито са. Тази жена не може да задъжи мъж и се проваля във всяко нещо, до което се докосне, защото не може да приеме, че не може да контролира и моделира всичко и всеки.
Аз съм също човек на книгите и науката, но не е зле човек чат-пат да прочете един любовен роман или една трагедия на Шекспир. Но най-важното - не цялото знание се намира в книгите, понякога една жена трябва да се довери на инстинктите си.
Моят в случая говори, че той има друга. Дано не съм права. Имаш шанс да си го върнеш, но задължително му върни панталоните, защото вече ги търси (или ги е намерил) в шкафа на друга жена.
Аз на моя мъж първо му наденах панталона, дадох му ключа за колата и го потупах по рамото. Колкото и да имам да работя, когато той се върне от работа, зарязвам всичко и обръщам внимание само на него. Е, когато съм учила съм нямала деца, но съм работила на 3 места. Признавам, че твоето е по-трудното, но не е невъзможно! Отдели поне една събота и неделя в месеца на съпруга си като жена, няма да съжаляваш! Намали малко напрежението, отпусни се и всичко ще се получи.

412.   Извинете, че се намесвам в разговора ви, но мисля, че №411 е напълно права. Също да кажа на №410, че не е правилно от нейна старна да предписва всички заслуги и постижения на мъжа си за нейни. Не е правилно да не отделя внимание и да чака да й бъде отделено такова. Не е правилно дори да пита "да очаквам ли тази вечер". Осъзнай се момиче по този начин ще загубиш добре одялкания от теб мъж и някоя друга ще му се радва.
Правиш така, че мъжът до теб да се чувства по низш от теб самата, после как искаш той да се доказва като мъж в твоето легло не разбирам. Никога не натяквай, какво си направила ти за семейството или за него, че той е от малък град, дори не си позволявай да го споменаваш, защото така човекът до теб се чувства, че ти го имаш за по низш. Би трябвало да ти светне от това, че магазинерът е предлагал стоката на теб значи от далеч си личи кой командва вашият бюджет, кой взема решенията в семейството и осъзнай се така мъжът ти не те ревнува, а се срамува, че изглежда пред хората като мъж под чехъл. Мъжът ти не трябва да е под чехъла ти, а да е глава на семейството, ти тайно бъди вратът, въздигай го пред хората, покажи им че без него не би могла да се справиш толкова добре. Нека той мисли, че семейните решения са негови, ти само леко го побутвай към "правилните решения". Да обираш хорските овации за постиженията на мъжа си е глупаво, по добре хората и мъжът ти да мислят, че постиженията и решенията са негови, а само ти да си знаеш истината, ако разбира се искаш добър семеен живот.

413.   До 412 от 411 - много добре си разбрала, какво съм искала да кажа. Най-вероятно самата ти си вникнала в мъжката природа и потребността им да носят панталони и да пикаят прави.
На моя мъж му нареждам така нещата, че всички (той включително) да си мислят, че човекът е скала, постига всичко сам и е направо голямата работа.
Иначе, аз го убедих да напусне предишната си работа, да поиска двойна заплата при сегашния си работодател, да се преместим в друг град... Аз го убедих да не купуваме жилище на дебелите цени, а да изчакаме, скоро започваме да строим, защото имаме пари на влог, не на кредит (както щеше да бъде преди).
Обаче не забравям да му оставя решенията... или да го накарам да си мисли, че е така. Иначе винаги имам начини (като шия на семейството) да обърна главата в една или друга посока.
В секса съответно е Мъж. Чувства се пълен с енергия и желание, защото и там не забравям да му дам признание. Само в леглото му свалям панталоните. Ако повече жени можеха да се придържат до това много просто правило, щеше днес да има много по-малко разводи.

414.   Благодаря ви за мненията и съветите. Но как да не взимам аз решенията, като той винаги ме пита за всички, сам не може да реши нищо. Много добре го усещам, че оставя на мен тежката дума. Може би защото съм се доказала в много ситуации, че преценям по-правилно. Явно гордостта ми е по-голямо, но щом казвате ще го оставя да си мисли, че той е открил "топлата вода" да видим какво ще стане. А за семейния бюджет изобщо не сте усетили как стоят нещата. Далеч не съм аз човека, който да казва тея пари за това, онея за онова, тва няма да го купуваш и т. н. За парите винаги сме решавали заедно. И как да не го побутвам акто виждам, че не е достатъчно ентусиазирам. И защо да е глупаво да си предписвам заслугите, като това е самата истина. Преди да ме срещне нищо не беше постигнал в живота, а само беше натрупал заеми. Никога не съм му натяквала, че е от малък град. Аз обожавам родното му място и много често ходим там. Според вас е невъзможно една жена да в водешата фигура във семйството така ли. Винаги мъжа трябва да е този, който постига всичко. Защо на мен да не ми се признае, евала успя да направиш това и това. Аз от неговата уста едно не съм чула едно браво, само от хорските. По вашите думи съдя, че пак компромисите трябва да идват от мен. Не си мислете, че в една сутуации, проблемите идват само от една страна.
Така има и друго нещо, което искам да споделя, може да има връзка.
Преди забременея беше много разкрепостен в секса и аз нищо не съм му отказвала. Но когато раждах бях на косъм от смъртта, родих в 8смия месец, а лежах още 2 месеца в София, от който 10 дни в кома... моя случай даже го даваха по новините, ето сега може да разгадаете коя съм ххахах, както и да е оживях, оццелях. От тогава той е много сдържан в секса. Питам го защо не искаш да правим това и онова нали ти харесваше, а той казва вече не искам, питам защо.. няма отговор. Не дава да отваряме темата за моя престой в болницата, болна тема му е. Знам че го е преживял много тежко, лекарите не са давали надежда са се събудя. Когато са вадили детенце, чрез секцио ме е видял, когато са ме изкарвали от операционната в момент на гърч, цялата в кръв както той разкава. Възможно ли е тази картина да се е запечатала в съзнанието му и да ме вижда вече в друга светлина....

415.   Хм, да ви кажа честно, във всеки коментар има по доза истина. И при нас е така. БЕЗ секс. На 35 съм, с висше, с мастер, със собствен бизнес, с дете на две години и страхотен мъж ( това, не вниманието на 406). И двамата сме перманентно изморени, но аз намирам сили за една ароматна вана, хубаво бельо, бутилка червено вино и безброй "инициативи", които най-често завършват с "направо съм труп", "хайде утре, по-добре, че вече е късно" и много други. До скоро не ми пукаше. Казвах си ( а и го вярвам), че сексът не представлява основата на една връзка/брак и тъй като при нас всичко останало е чудесно, не е болка за уиране. Да, ама не! С времето усетих, че без секс трудно се издържа. Станах сприхава, нервна, придобих огрооомна колекция от комплекси относно външния си вид. И се заех с промени. Бях 60кг, при 1. 73см височина. Реших, че съм дебела. Свалих 8 кг - сега съм 52 и казано честно, не се харесвам повече от преди - даже напротив. Смених си прическата. Тук е моментът да спомена, че съм със светло кестеняв естествен цвят на косата. До 25тата си година я боядисвах черна. Малко преди това се запознах и с мъжа си и ми казваше, че обожава контраста между сините ми очи, бялата ми кожа и черната коса. Тъй като, обаче, останах почти без коса, беше наложително да спра да я третирам с каквито и да било бои. И до ден днешен си е естествена. Отплеснах се малко, но... половинката ми много се зарадва на новата ми прическа, но не скри съжалението си, че не съм я боядисала черна. Стана ми криво, защото много добре знае, че няма как да я боядисвам, но си замълчах... Започнах да се движа навсякъде с колело, защото време за спортуване нямам. Стегна ми се тялото, доволна съм от резултата. На него също ( по негови думи) много му харесват промените, настъпили в мен. Да, ама като стане време за цуни-гуни, той пак изкарва кошницата с оправданията. Много пъти сме сядали да си поговорим. Питала съм го дали нещо в мен го отблъсква, дали самият секс с мен ВЕЧЕ не му харесва. Какво предлага самият той, как издържа без секс и прочие. Отговорите са класика! : "Живеем под непрекъснат стрес. Много работа. Когато аз искам - ти не искаш ( за протокола: това стана два пъти, когато бяхме на гости на родителите ми) и т. н. Когато нямой ме загледа, той казва, че се чувства едва ли не горд, забравяйки, че сексът с честота на месец по 1, хайде два пъти, се равнява на 0. Не знам вече какво да предприема. Не искам да търся решението в извънбрачни приключения. Не умея да лъжа и да лицемернича. Но не мога да продължа и баз секс. ще следя темата тук и дано някой намери "рецептата" и я сподели!

416.   От 406 до горните момичета
Първо - поздравления за чудесната тема и приятелския тон! Интелигентни момичета сте, не се предавайте, борете се за браковете!

На 372 мога да кажа само, че е права, но като по-умната ще трябва да отстъпва. Нека не чака признание от мъжа си, а да му го даде. С течение на времето и той ще започне да я хвали.
Иначе, в повечето бракове жената е водещата, не го отричам това, но да си водещата значи преди всичко да убедиш мъжа, че той е водещият. Има известна степен „водене за носа“, но никога „ритане по задника“.
Хвали мъжа си особено пред трети хора. Ще му се качат акциите, ще надене сам панталона и вярвай ми - много по-лесно е да се живее с мъж в панталон, отпадат ти много стресове и проблеми, когато разделиш отговорностите с мъжа си.

Колкото до раждането - не е шега работа. Не случайно хората са казали, че родилката е с единия крак в гроба. Ти какво си очаквала? Аз загубих приятелка така, дълго обвинявахме болницата и се борихме, но истината е (трябваше да го приемем), че това е част от риска на жената. Слава Богу, в България сме вече на средно за Европа ниво (3 родилки на 10 000), в Англия умират например тройно повече!
Преди сватбата си с мъжа ми си подписахме завещанията, направихме си пълномощни в случай на безпомощно състояние на някой от нас и предбрачен договор. Животът е крехък.
Не мисля обаче, че толкова години след раждането ти, твоят човек се страхува. Може обаче да има страх от втора твоя бременност. Как се предпазвате?
Ако е с хапчета, то за мъжа е трудно да свикне с мисълта, че е на 99.99% защитен. Сложи контрацепцията в неговите ръце, пробвайте с кондоми или просто го вземи с теб при гинеколог да му обяснят, как действат противозачатачните и да се успокои. Нека гинекологът е мъж, мъжте вярват повече на мъже.

На теб и 415 мога да кажа, че е време да поемете сексуалния си живот във ваши ръце. Буквално.
Не говорете, а деиствайте.
Пример за ваната - казвам на мъжа си - имаш ли желание за вана. Вика - „О, гледам новините сега“
На следващия ден се прибрира, бях подготвила специална вечеря и после направо направих ваната. Беше поизстинала, докато се накани, а като се накани и аз се пъхнах вътре, пуснахме топла вода и Воала!.

Много е важно да имате режим на децата!
В 8 ч. трябва децата ви да са по леглата! Децата никога да не влизат в спалнята ви. Не дръжте там предмети, които могат да потрябват на детето, нека се учи от малко, че там няма достъп. Научете го да чука, преди да влезне и правете същото при неговата стая. Направете спалнята ваша лична зона със съпруга ви. Нека няма телевизори и т. н.
Глезете мъжа с фелацио, с разни игрички, с неща, които харесва. Особено фелациото е любимото нещо на мъжа под стрес, защото отпада натиска да задоволи жената и може да се концентрира върху себе си. Въведете чест и редовен сексуален ритъм в брачния си живот, да - това значи, да има и бърз секс, без 1 ч. предварителна подготовка и без лиготии. Просто секс, нищо повече, без оргазми, без глупости. Апетитът идва с яденето, в почивните дни Той ще ви поглези.

415 - не случайно старите казват, че мъжът се жени с мисълта „дано не се промени жена му“, а жената „дано се промени“. 372 е успяла до голяма степен да моделира партньора си, но е загубила човека, който я е желал бурно като жена.
415 пък е променила драстично външния си вид!
Мила - задължително спри с всякакъв спорт и качи едни 8 килца. Кльощава си. Аз съм висока точно, колкото теб и съм 60 кг., била съм и по-малко (никога колкото теб), но сега съм най-харесвана.
За косата - можеш да се боядисваш черна и с безамонячна боя. Аз си боядисвам косата руса от 15 г. и нямам проблем.. Имам много дълга коса при това, не вярвам да е от боята. Провери си хормоните, това е причина номер 1 за косопада на жената. ХРАНЕНЕТО - яж повече хляб, липсва ти витамин Е.

Успех, момичета, не се предавайте!

П. П. 415, все още съм убедена, че късният брак и особено късното раждане на деца е по-добрият варянт. Най-малкото имаш "exit option", а и двамата сте достатачно зряли, за да не се опитвате да се възпитавате и моделирате един друг. 373 ще види и за в бъдеще, че и двамата ще се развивате и променяте и на 30 ще сте съвсем различни хора, дали ще сте заедно - това времето ще покаже.

417.   Истински взрив на коментари само за няколко часа днес, кой от кой, по изпълнен с препоръки и забележки и всякакви такива.... без да се сърдите ще ви напиша и аз 393 нещо!
Няма еднакви хора на тази земя, няма идеални и понякога човек е зависим от странични фактори, не единствено от собственото си АЗ.
372 споменава за ключов момент от живота си и това е било самото раждане, за щастие всичко се е оправило и днес е добре заедно с нейното момче, но мъжът и след като е видял това, което тя казва... този човек никой освен него няма как да разбере как го е понесъл, а мисля не заеми и кредити, не бои за коси, не романтични вечери, нищо не може да се сравни с убийстената мисълче може да загубиш човека, когото обичаш, може би от тогава нещо в него се е променило, дали за добро или лошо той може да каже, но при общуване се иска откровението да е 100%, да ма поглед в очите на другия, думите да не са просто звуци, а причина душата да бъде докосната....
по въпроса за образованието, за възпитанието, за големината на родния град.... що за глупави причини за това на някой да не му се прави секс??? А как да коментираме въпроса с КОМПРОМИСИТЕ!
Една вечер тя иска сек, една вечер той и в крайна сметка когато иска единия другия не иска, и обратното, тогава какво правиме, явно трябва да се импровизира, да се прояви нюх, да се напипа онази точка, която ще премахне нежеланието, а все пак си мисля, че дори и най-тежката умора и нежелание са преодолими, когато до теб е човека, когото обичаш и си избрал за спътник в живота...
сигурно аз за това нямам спътничка, тя пък сигурно щеше да създаде тема за това какво да направи жената, за да избегне секса, защото пък бил много....
много-малко, все пак секса не е най-важното, може би сексуалните времена в които живеем, времена в които на всеки ъгъл дебне голо тяло я от реклама, я от реалността, сигурно тази сексуалност така изостря желанието в днешно време, но когато човек иска нещо по много идва момент и на пренасищане, за това са два полюса, две крайности или има от нещо по много или няма грам от него, но хубавото е, че може да се променят тези стойности и ако сега стрелката е на позиция НЯМА, то след време може да отиде на МНОГО МИ Е, ... и да не забравяме все пак, че ако двама души се обичат истински в смисъл всичко включено под общия знаменател ЛЮБОВ, то те никога няма да си омръзнат и винаги ще са готови да направят компромис за другия.
За няколкото коментара преди този сега искам да им кажа на жените, че може да се поспори и с тяхното мнение, от гледна точка на мъж мога да кажа, че малко се изхвърлят в познанията си за мъжете, както и ние мъжете се изхвърляме в познанията си за жените.
А че живота е твърде кратък, така е, но създаде ли семейство човек, със сигурност този му живот земния се удължава, защото какво по-хубаво от това да знаеш, че си обичан и тази обич е създала децата ти, и т. н. и т. н.
372 ако аз бях консултант в магазина също щях да гледам само теб, да ти се усмихвам, ако бях преподавател в университета ти щях да ти пиша шестици, но не без причина, само ако знаех повече за живота ти, ти тук разкри много лични неща и определено мога да ти кажа, че след всички тежки моменти ще огрее щастие и на твоята улица, ще видиш
На останалите.... какво да говорим повече по темата, всяка връзка е сама по себе си, със своето действие или бездействие всеки един от партньорите допринася за нейния възход или падение, за това винаги се старайте да вкарвате огън във връзката, за да не изчезва топлината

418.   Здравей, 406,

благодаря ти за коментара и за послеписа.

Направи ми впечатление параграфът, в който споделяш за завещанията ви. Смятам постъпката ви за изключително мъдра и искам да те/ви поздравя за нея! Доста извън темата е, но скоро се убедих, че трябва да живеем всеки ден, считайки го за последен, защото наистина нямаме представа какво може да ни се случи във всеки момент. Споменавам го, може би, защото скоро загубих изключително близък човек и семейството ми в момента е принудено да се занимава с нотариални, съдебни и прочие болезнени процедури относно имуществото на починалия. Така че БРАВО! Скоро и ние с мъжа ми ще направим същото.

Сега по темата. Знаеш ли, за всяка "злина", от каквото и да било естество, съм научена да търся вината - ако мога така да го нарека-в себе си и след това в другите. Ако наистина причината е в мен, така ми е по-лесно да поправя грешките/пропуските си. Така постъпих и в случая с липсата на секс между мен и мъжа ми. Мислех, че го отблъсквам по някакъв начин и се постарах да направя външността си по-привлекателна. И отчасти успях - като се изключи фактът, че наистина прекалих с теглото. Само дето всички тези промени се отразяват повече от реакциите на чуждите мъже, а не на моя. Това прави проблема ми още по-болезнен. Но най-мъчно ми е, че не знам причината за тази му промяна. Това, все пак, е същият мъж, с който всеки Божи ден правехме секс. Аз съм същата жена! Никога не съм имала табу в секса - е, като изключим тройки, четворки и други, различни от "2" цифри.

И срам-не срам, ще си призная: правила съм това с ваната, което ме съветваш. Когато, обаче, влезнах и аз, той просто беше заспал. Да, знам, че е изморен, но бих била доволна и на секс през уиикенд-а, дори и само в неделя. Фелацио? Ами че аз обожавам да му правя фелацио, но както сме я подкарали, скоро ще ми трябва manual, за да се сетя как ставаше...

Не мисля, че има друга жена, дори съм убедена, че няма. Винаги го подкрепям във всяко начинание. Дори понякога да спорим и да не е съгласен с нещо, което предлагам, независимо какво, така го "обработвам", че накрая не само, че става моето, ами си мисли, че идеята е била негова. Тази тактика ми е известна ио я прилагам успешно. Нещо друго го мъчи, а мен ме мъчи, че не знам какво е и само търся причините в себе си.

Колкото до детето - там имам съгрешения. Тъй като дъщеря ни има малко здравословни - особености ще ги нарека, често я взимам да спи при нас. МЕГА-грешка, знам. Решили сме в най-скоро време това да престане. Изчакваме само планувано посещение при специалист, който да ни убеди, че вече няма нужда от толкова много наблюдение и ще си спи само в стаята. Иначе, през останалата част от деня е научена и винаги чука на вратата, както и ние на нейната, нищо, че е толкова малка още. Стаята и е нейното лично пространство и уважавам този факт. НО преди, ние правехме секс абсолютно навсякъде из дома ни. Не е необходимо, или поне не беше, това да става в спалнята.

Относно боите за коса - когато бях на 25, безамонячни бои нямаше, или поне аз не съм знаела за съществуването им. Хормоните съм ги изследвала по други причини и са без отклонения. А в последствие обикнах естествения цвят на косата си и просто НЕ ИСКАМ да я боядисвам, дори и да ми гарантират, че боята няма да навреди. Хляб никога не съм яла... но ям плодове и то в промишлени количества.

Много си права, също, че късният брак е по -доброто решение. Това, обаче, не означава, че жените, омъжили се по-рано, са постигнали по-малко, от тези, които са инвестирали в образование, работа и т. н. Да, в професионален аспект са по-успяли, но на тях тепърва им предстои да се сблъскат И с това, което младите съпруги и майки вече са преживели, като същевременно са и учили - както е направила 372. Вярвай ми, не е лесно и в двата случая... Независимо, че да се оженим и да станем родители след 30годишната си възраст, беше по наш избор, понякога, като че ли съжалявам, че не съм го направила по-рано.. поне майчинството. Бракът ми е бил безразличен-мъжът ми настояваше за него. Уважих желанието му, все тая ми беше. Така или иначе животът ни не се промени, защото ние живеехме заедно много години по-рано.

Та, още веднъж ти благодаря! "Отворена" съм за всякакви съвети!

Извинявам се, ако постът ми е станал прекалено отегчителен!

351-400 от 664