Обичам го, но не мога да съм с него
Такам аз съм на 20г. бившият ми приятел е на 24. Имам проблем...и вече дори мисля, че е доста сериозен. Надявам се някой да обърне внимание и да ми даде някакъв съвет как да се справя с ситуацията.

Значи... нашата история е такава....Срещнахме се на улицата.... и се влюбихме един в друг от пръв поглед. Запознахме се ...разменихме си телефоните.... излизахме.... и всичко по реда си.... цяла зима бяхме заедно. Ден и нощ, навсякъде. Всичко беше супер. И двамата имахме чувството, че сме създадени един за друг (или поне аз си мислех така..., а той само го потвърждаваше) Запозна ме с родителите си, бяхме заедно на семейни мироприятия... водеше ме на всякъде.

Но дойде момент на промяна..... стана много ревнив. Чупеше ми картите от телефоните, за да не ми звъни никой... дори и приятелки. Икаше, когато излиза с приятелите си ...да е само с тях. Не искаше дори да ни запознае. Не ми даваше аз да излизам. В секса всичко беше перфектно. Аз се примирявах с всичките му забрани. Правех всичко за него.

Но дойде лятото...Т ой реши да се разделим. Идскал бил да си ходи напред назад.... и да спи с други жени. И за да не ме наранява искаше да се разделим... въпреки че бил ме обичал... И след много караници и болка се разделихме. Цяло лято той правеше това, което си искаше без дори да се чуем.

Наближи отново зимата...и една сутрин в 5 тои хвърляше камачета по прозореца ми. Излязох.... говореше ми. Какви ли не невероятни неща. Как аз съм била жената за него.... как искал да прекара целия си живот с мен.... искал бебче... и какви ли не неща. Аз естественно глупачката... му повярвах. И му простих всичко, за да започнем от начало... около седмица всичко беше перфектно...

Една вечер ми написа смс "Ти си жената, с която искам да прекарам целия си живот" и от тогава повече не се чухме и не се видяхме. Аз му написах смс, че отново ме прави на глупачка и че не искам повече никога да го виждам. Но го обичам след всичко го обичам. Цяло лято не го забравих и май няма скоро да го забравя... склонна съм сичко да му простя. Не съм глупава, но защо не мога да се спра.... Защо не мога да кажа КРАЙ?
Писна ми...писна ми от сичките му глупости...но го обичам... и ако пак направи нещо, което да ме впечатли... пак ще ме има.... АМА аз не искам....не искам да поддам.... но как да се справя не знам.

Моля ви помогнете ми.... Каквото и да правя... колкото и да изллизам с приятели... колкото и да работя и да се усмихвам (насила) вътрешно ми е мн болн0о... мн тежко... много ми липсва.... и не мога да се справя....
Дайте ми савет....Кажете ми поне някой има ли напредстава какво си мисли този човек... защо може да е постъпил така с мен.... толкова много въпроси имам без отговори.... Не мога да спра да се питам....

Коментари

1.   Tози човек явно не знае какво иска!!! Виж сега,знам какво ти е,защото и аз наскоро преживях нещо такова! Наистина е много трудно ей така просто да спреш да обичаш някой!Но при мен се случи така ,че се появи друг и след седмици забравих бившия.Трудно е,но ОПИТАЙ!!!

2.   Да така искам да се появи друг.....Но немога да си харесам никой.....просто и най-малкия му недостатък ми се забива като трън в очите...и постоянно ги сравнявам с него....немога и с друг да бъда.....проблема се задълбочава

3.   Да, найстина незнае какво иска.... С такива "бебета" , не се занимавай.Намери му заместител и ще се видиш колко лесно ще го забравиш,просто от само себе си.Не е никак трудно ако проявиш воля.На мен ми се наложи да направя същото наскоро и повярвай ми, има ефект.
След време ще стане така, че той сам ще съжалява за това, което е направил

4.   Сама се правиш на глупачка и ако ти не си помогнеш, няма кой друг да го направи вместо теб! По добре го зарежи тоя и давай напред. Ще видиш, че след време всичко ще се оправи.

5.   С времето ще намериш отговорите

6.   Скъпа, той едва държи на теб. Ако наистина държеше да сте заедно, нямеше да се държи така. По-скоро си е карал кефа лятото, после като не е имало с кого е решил пак да се обърне към теб, защото знае, че си му сигурна. Смело напред и не му обръщай внимание. Да сеоправя!

7.   Тоя е пълен циркаджия! Ако искаш да не плачеш повече, сама си счупи картите на телефона, та повече да не те потърси.

8.   Според мен той винаги ще остане такъв,моят опит в любовта го потвърждава,а колко се измъчваш и това го знам,изпитва се винаги след раздяла която не си искала,единственият лек е да търсиш друг мъж,в чата е най-добре,защото навалицата е голяма и можеш да избираш,само внимавай да не попаднеш на по-голям идиот,но дори и да се случи,продължавай напред и смело търси истинският-ще го познаеш бъди сигурно,този не е,колкото и да не ти се вярва сега,след време ще го разбереш

9.   Аз че ти кажем тишто тои ако те обичаше тои ниямаш да ти чепи картите аз съшто не можем да забравим едно момче но слит време си сложих волия със други се занимавам а тои идва и глида иказва на прателките ми е зашто не съм я обичал както тия мен

10.   Съвети:
1.Ограмоти се малко.
2.Постарай се да забравиш за този глупак.

11.   Мила, много добре те разбирам. И аз се боря ден и нощ със същата болка, която изпитваш и ти - не мога да го забравя! И моят бивш се отнесе с мен като с парцал, а аз само чаках да дойде да ми се извини... Мислех си, че не мога да живея без него, че вече нищо няма смисъл... Много добре знам колко ти е тежко, но ти сама осъзнаваш, че той не е стока. Не е за теб! Ти не заслужаваш това, не заслужаваш такова отношение! Не си го причинявай сама!

Остави го да си говори и да прави каквото иска, дори пак да дойде да ти се извинява, не му прощавай, колкото и да ти се иска. Рано или късно той отново ще разбие живота ти, ако му простиш и му дадеш поредния шанс...
Не си струва. Бори се със себе си! Не спирай да се бориш. Знам, че не можеш да го намразиш, а ти се иска, но хубавите моменти няма да се върнат. Било каквото било. Сега е време за ново начало.

Уважавай се сама, за да те уважават и другите!
Ще видиш, че след време ще се чувстваш много по-добре и ще срещнеш подходящият, не се съмнявай в това!
Само не спирай да се бориш, един ден всичко ще мине.
Успех и давай смело напред! ;)

12.   Благодаря на всички за съветите.Наистина се надявам скоро да срещна някой...който по някакъв начин да привлече вниманието ми.

13.   Та ти си си отговорила на въпроса още в заглавието... Споко, ще се появи някой, който си заслужава.

14.   Щом толкова много го обичаш, ожени се за него, имайте бебе, търпи изневерите и лекия му живот и един ден любовта ти ще се изпари- ще ти опротивее не само той, ами и сегашната ти любов към него.

Аз друг лек за такава заблуда не знам.

15.   Момиче ,бягай далеч от такъв ревнивец!!Светът е голям, млада си, ще намериш още идеални за теб мъже!

16.   Oоо боже мили !!!

17.   2. Да така искам да се появи друг.....Но немога да си харесам никой.....просто и най-малкия му недостатък ми се забива като трън в очите...и постоянно ги сравнявам с него....
Да той нали ,,твоя" няма недостатъци :)))
Обичаш го защото е такъв - малоумник
Нормално момче държащо се подобаващо с теб няма да го оцениш.Ми това е и ти си като останалите глупачки.

18.   Nо 5 е прав/а. Всеки човек в живота си изживява една невъзможна любов. Млади сте и имате възможност да намерите хора, които повече да ви подхождат. Вярно е, че боли и всеки път когато си спомниш за тази любов ще съжаляваш за нея, но това е хубавото на човешкия мозък да помни само хубавите/лошите неща. Не съжалявай!
Твоят човек е бил неузрял и дори да е осъзнал какво е загубил, ще трябва да си потърси нова любов. Ти ще разбереш какво искаш и какво те прави щастлива. Смени обстановката и се срещай с други хора. Дано имаш късмет със следващия!

19.   Просто продължи напред, този човек не те заслужава. Аз съм на 17 и три години бях с момче, което е 6 години по голямо от мен..той се държеше по същият начин.Докато аз не казах краи,просто стискаш зъби и го казваш колкото и да те боли, продължаваш напред и опитваш с други хора. Това ще ти помогне най- много.Живото е пред теб и трябва да го живееш, не си заслужава да си съсипваш живота заради един мъж.И в другите не търси него,а това което той не е.

20.   Това е било преди 12 години.. много ми е интересно сега как си още ли го обичаш, колко време го обичаше след това :(