Влюбих се в жена...
Здравейте,

Отдавна чета този сайт и реших да споделя своята история въпреки, че сигурно ще получа повече критика и порицание отколкото разбиране, но се задушавам...

Жена съм на 29 години... и се влюбих в жена... не мога да престана да мисля за нея вечер заспивам с мисълта за нея, сутрин се събуждам отново с мисъл за нея... не предполагах, че би ми се случило на мен... никога да този момент в живота си не съм се влюбвала, и в най смелите си представи не съм предполагала, че би могло да се случи и то в жена...

И така познавам я от близо 7 или 8 години, но преди година нещо в мен се отприщи... Искам много да й споделя чуствата си, но се страхувам ужасно много..., а и би станало кофти, защото сме колежки и след това ще трябва да се гледаме всеки ден...

Усещам сигнали от нейна страна, но може и да греша, може просто да е свикнала да се държи с приятелките си по свободно, въпреки, че други мои познати са ме питали какво става между нас двете... най добрата ми приятелка даже реши, че имаме връзка...

Е това е... Иска ми се да не бях я срещала, чувала съм че боли от несподелена любов, но не съм предполагала, че боли толкова много...

Коментари

1.   Разбирам че ти е трудно в началото. Ами тия неща стават като в хетросексуалните връзки. Покани я да излезете на кафе, приказки за колеги, колежки, вметни едно друго в разговора и ще се ориентираш в наклонностите и, без да се налага да се излагаш в подобна опасност. Нужно е обаче и голяма тънкост, защото част от нас хората умело пазим тайните си. Но пък ако забележиш и най малък признак за разбиране, действай! М.

2.   Човек ако не опита никога няма да спечели и винаги ще съжалява!
Вярвам, че няма нищо срамно или лошо в това да обичаш и желаеш човек макар и от същият пол, въпреки , че не мога да възприема мъж с мъж, но това е мое мнение.
Покани я на вечеря със свещи...малко романтика, сподели чувствата си с нея и вярвам, че ще си щастлива!
Желая ти успех!

3.   Щом сте колежки истината ще лъсне скоро и се съмнявам да ви приемат такива, каквито сте - ще се наложи да напуснете работа. Да не говорим за приятелския кръг, ще смените и него. През живота ми се е налагало да съжителствам с какви ли не и винаги между нас е имало толерантност, но огромната част от обществото ни е доста консервативно настроена и ще си имате неприятности.

Иначе в чужбина се е случвало да работя и с гейове и с лесбийки, даже в съседната стая живееха две такива моми - в началото беше шокиращо, но после видях, че те си ходят на работа, не са досадни и шумни, не афишират връзката си и околните ги приемат нормално. Но това е друг свят, мнооооого сме далеч от него. И друго - ако си женена как ще съобщиш вкъщи? А на родителите ?

4.   Връзка между колеги е много рискована, първо че много тактично трябва да разбереш дали чувствата са взаимни, второ че след евентуален край,389 може да се породи омраза и някой трябва да напусне работа...

5.   Нищо не й споменавай. Просто чакай да ти мине. Ако й кажеш, може да реагира остро и тогава няма да имаш шанса да й бъдеш и приятелка дори.

6.   Трудно ми е да разбера.
Не упреквам, но и не разбирам.
Все едно 29- годишна жена да ми каже, че се е влюбила в детето ми, което например, да е на 10, или пък да ми каже, че се е влюбила в дядо ми, който е на 96.

Да се възхищавам да една жена, защото е забавна, умна, красива-ДА, нормално е, но къде са спирачките...ей това не разбирам. По същия начин човек може би е способен да се влюби и в животно-защо не? Ако много му харесва.

7.   До № 6

Не мисля, че може да се сравнявава обичта на хора от еднакъв пол с педофилия или пък зоофили, къде виждаш ти връзка...

8.   Oт автора

Благодаря на всички за коментарите и съветите!!! Беше ми полезно да чуя различна гледна точка от хора, които не ме познават.

9.   И аз съм в твоето положение.На 28 съм и много харесвам една моя колежка.Ние дори сме приятелки,но не смея да й кажа.Би ми било приятно да початим,ако можеш остави координати

10.   Щом те държи толкова дълго, може би си заслужава да пробваш. Рискуваш много, но можеш и да спечелиш много. Преди много години взех този риск с най-добрата ми приятелка. Просто й казах и за мой късмет тя вместо да почне да ме отбягва, ме целуна. Имахме дълга връзка, която приключи и макар краят да беше доста драматичен, сега пак ми е най-добрата приятелка.
Мисълта ми е, че това не са приказки, а наистина се случва.
Но никой не може да ти каже - да, рискувай или не, трай си.
Успех!

11.   Жена съм и ако някоя от приятелките или познатите ми ми каже, че е влюбена в мен, ще я избягвам.

За мен това не е нормално, съжалявам.

Какво имам да правя с жена - в леглото, на улицата, в плановете си за живота?
Как ще ме гушне така, както умее един силен и истински обичащ мъж?
Как ще ме хване за ръка на улицата, когато това е неприето- и има за какво?
Как ще бъде баща на детето ми?

Аз съм толкова щастлива с мъжа до мен, че не мога дори да си помисля да го замествам с жена.
Е, и ако обектът на твоята любов разсъждава като мен, какво става?

12.   Това е за № 11: Фактът е , че си тук и четеш за проблемите на хората значи има нещо което да те тормози. Ако това не е така значи изпитваш удоволствие от нещастието на хората и се наслаждаваш на мъката им. Не е възможно в едно семейство всичко да бъде толкова гладко както го описваш. Моли се само да не те стигат чувства към друг мъж или жена. Винаги има първи път и никога не е изключен!
Чувствата са за хората и няма нищо лошо да обичаш себеподобният.

Той или тя може да откликне с обич което ще бъде страхотно, но може и да прояви разбиране и да не откликне. Тогава страданието ще си остане за хората които могат да изпитвот чувства , а не за тези които не могат да си представят. Аз изгубих най- голямата си любов след като тя хлътна по друга жена. Връзката им беше кратка , но чувствена. Болеше ме и ме боли много и никога няма да и простя , но уважавам решението и.

Аз като мъж ще ти кажа няма нищо по-хубаво от това да бъдеш с жена. Искрено ти го препоръчвам!
Ако някога се преродя в жена няма да пропусна да бъда с друга жена!

13.   № 11 много си крайна... това че ти не разбираш такъв вид любов не означава, че тя е невъзможна, има какво да се прави и в леглото... можеш да правиш планове за живота си... и това че те прегръща човека когото обичаш какво по-хубаво от това... да права си в нашето общество не е прието и такива хора се смятат за ненормалници точно заради индивиди като ТЕБ..

14.   От номер 11: Охх... стига. Ненормалници като мен, разбрахме.

Добре,че родителите на вторката не бяха като нея хомо, иначе сега нямаше да е на този свят да си изживява измислените тръпки.
Уф.., смешни сте.

15.   Xей номер 11, защо се даржиш така грубо?това че ти не го разбираш не означава, че е извратено или ненормално!Моли се наистина се моли да не ти се случи,защото тогава искам да видя ти как щте го споделиш.

Кам автора...няма да ти дам савет да го направиш или да не го направиш,ще ти кажа само,че аз сам в тази обаркана игра от 12 години и сам на 30.аз нямах смелостта и сгреших.....направи каквото чувстваш и не се саобразявай с хора като номер 11...ако имаш нужда от подкрепа....може да поговорим лично

16.   Аз съм в същото положение.Много бих искала да споделим опит по e-mail.Може ли да ми посочите e-mail за връзка?

17.   до № 16

j.e.i@abv.bg

18.   Аз съм в същото положение, но с една съседка. Аз съм на 19, а тя е на 36. Винаги ми намига, държи се супер милото с мен, нарича ме слънчице, сладкишче и съм почти обедена, че си пада по мен...но подходящия момент липсва.

19.   цял живот се влюбвам в жени и збягах от България ,защото щяха да ме охулят

21.   Номер 6: Ц, , ц, ц, какви са тея хомофобски изказвания, да се влюбиш в жена, значело да се влюбиш в животно, в 99 годишен дъртак, типични изказвания на профани, за жалост не могат да се избегнат, ей това жена с жена, хората луди пари дават, за да се види.
Номер 11, както целият свят за теб е мъжът ти, така целият свят е това момиче за авторката
Хубавото е, че профанските изказвания значително са по-малко, радвай се, че хората те разбира, и се опитват да ти помогнат тези, които не разбират, или не им е приятно, по-добре да не се изказват.
Към авторката, значи може би между вас с тази жена има искри, и е взаимно щом и другите са го забелязали, че има нещо между вас.
Може би си се привързала към нея, ако често си говорите, и често се срещате, гледате ли се право в очите продължително?

22.   Аз пък искам да се влюня в момче, но не се появява той...

23.   21
Защо си толкова ограничен(а) какво против възрастните хора "дъртаците" имаш и като са на 99 нима не живеят, нима нямат чувства и спомени нима са по-малко хора??? !!!
Или се правим на широко скроени за да не си като другите "профани" щото ти си "мнооо готин(а)". Това си е чисто лицемерие.
BV

24.   Любовта е нормална. Сексуалното влечение не е. Не знам защо хората слагат равенство, често. Няма лошо, че я обичаш. Човек е направен да обича. Не знам дали има други увлечения. Но по-добре се опитай да разграничиш обичта от тях.

26.   Здравей, аз съм на 15 и от 2 години харесвам едно момиче наистина те разбирам но аз и казах и тя започна да ме гледа всеки ден в училище и продължаваме с тези "погледи" Яко е, има чувства казвам ако наистина я харесваш кажи и няма да падне света. Относно номер 11 ти си прекалено жалка, че да разбереш горката.. ама то какво правиш в тая тема като мислиш, че МЪЖА обича пхахахах ще си останеш заблудена.

27.   Просто нямаш мъж до себе си, разочарована си от мъжете или гледаш много лесбийско порно. Ако е така признай си, защото има отношение към диагнозата!
Иначе нищо против, ако наистина я харесваш.
Подходи тактично... все пак е жена и ти е колежка.
Има все пак малък шанс да си търсиш нова работа и нова приятелка.