Въпрос към жените
Въпрос към женската част, предимно към обвързаните. Случвало ли ви се е да срещнете мъж, който значително да превъзхожда вашия партньор по физически качества (красота на лицето, цвят на очите, пропорции на тялото, височина, тембър на гласа, поглед, поведение и др. )? Ако да, какво почуствахте в този момент? Усетихте ли влечение към него, изпитахте ли нещо специално, имахте ли „пеперуди в стомаха”? Какво провокира у вас този екземпляр – възхищение, желание за близост, полово влечение, ревност, ярост, че не е вашия, или всичко накуп? Фантазирали ли сте си за такива хора, които познавате? Опишете с няколко думи как изглеждаше този мъж и как се държеше. И понеже допускам, че повечето ще отговорят с „да”, си позволявам да удължа „разпита” още малко: продължавате ли да вярвате, че външния вид не е от значение? Защо жените често избирате за дългосрочен партньор мъж, който не отговаря на собствените ви критерии за красота, не е „мой тип”, както обикновено се изразявате. Защо при избора на партньор често пренебрегвате физическия момент в полза на уж по-възвишените чувства, пропускайки, че любовта и страстта са два еднакво важни компонента от една пълноценна връзка? И съответно, много голяма глупост е двете да бъдат противопоставяни (тук вече вина имат възпитанието и религията). Предполагам, че също както нас мъжете, и вие си имате изграден в мислите образ на идеален партньор (или партньори). Но когато се движа из града много често виждам двойки, в които мъжът е далеч от всякакво понятие за красота, изглежда направо невзрачен. Тук подчертавам, че физическата красота не е само Брад Пит, но определено не е и Дани ДеВито. А доста от т. нар. „съпружески материал” клони към втория. И в този ред на мисли неизбежно стигам до извода, че когато една жена си избира дълготраен партньор, нейното послание е: „Не си достатъчно надарен, за да те желая, но си достатъчно хрисим и безличен, за да ми отгледаш децата! “.

П. П. Моля да ми отговарят само хора, които наистина имат какво да кажат по темата и имат желанието да го споделят. Наизустени клишета и успокоения като „Не е това и онова най-важното”, „Наблегни на други качества”, „Не си дорасъл/дозрял” и т. н. не са ми нужни. Отговорът на този въпрос ме интересува сериозно и търся споделен опит и разсъждения по него. Благодаря.

Коментари

1.   Мина времето, в което един мъж можеше да ме впечатли с външност. Като срещна изключително привлекателен мъж, го гледам, както се гледа красива картина. Изпитвам естетическо удоволствие и нищо повече. Не казвам, че съм заслепена и друг не мога да оценя освен моя си мъж, но е факт, че не един красавец не може да ме разколебае в чувствата ми. Щом съм намерила Мъжа, просто е несериозно за едните сини очи и мускулести ръце да изпитвам съмнения. Всяка жена, при която се получава така, или е абсолютна несериозница и не знае какво иска, или просто не е намерила точния мъж.
Ж 25

2.   Не искам Джеймс Бонд, искам Бил Гейтс. Коя жена ще откаже на втория, коя?

Ж26

3.   Темата ми стана много интересна, понеже имах наистина същите размишления. Аз съм жена на 23 години и обичам приятеля си. Той не е от най-красивите физически, но имаше едно момче, което все още от време на време завладява мислите ми, който беше наистина красавец. Дълго време умът ми се луташе между двамата, защото с приятеля ми сме от доста време заедно и първоначалната страст се е поукротила, докато сякаш усещах, че у другото момче ще я намеря отново. След известно време се оказа, че това друго момче -красавецът -не притежава и половината от качествата, които търся у един мъж - той е комплексиран, озлобен към света, агресивен, запалва се от нищото, приема негативно всичко около себе си, способен е да те накара да се чувстваш в пълна дупка мълчейки, или пък крещейки, всяка дума която кажех беше потенциална бомба за нови проблеми и сякаш се създаваха проблеми от нищото които бяха многократно преувеличени без да са нищо сериозно. Всичко това го научих докато се опитвах да го опозная и слава богу, че рано осъзнах всичко това, защото както бях тръгнала да го опознавам, така щях да отида и по-далеч. Покрай него осъзнах какъв прекрасен човек е приятелят ми. Ние живеем заедно от четири години и не сме се скарали нито веднъж. Вярно е, че от време на време това предишното момче идва в ума ми и имам разни фантазии, но никога не мога и да си представя, че някога между мен и него би имало нещо повече от секс и то може би секс за една или няколко вечери. Искам да посъветвам всички да опознаят първо човека до себе си и тогава да си правят заключения. Често мъжете се правят на каквито не са и става трудно да разбереш какъв е в действителност. Аз имах късмета с това, че докато се опитвах да го опозная той си имаше друга и ме виждаше само като по-близък приятел. Сега дори не поддържам връзка с него, защото дори приятелството му ми е непоносимо.

5.   В интерес на истината омъжена съм от 12 години и никога съм нямала "изграден в мислите образ на идеален партньор". И не, жените не мислим дали е достатъчно надарен или дали е хрисим или безличен, ние сме наясно че 8см са достатъчни за поколение. Истината е че жените не обичаме с очите, като вас мъжете, ние жените обичаме с ушите си! Ако той говори това, което искаме да чуваме, той ще е най-желаният мъж.
Да, доста жени казват, че харесват даден актьор, но ако се замислиш точно този актьор е участвал поне в два много известни романтични филма и е играл сцени с дълги любовни излияния. Но режисьорите обикновенно са мъже и избират красив мъж за романтичните филми. Гарантирам ти, че грозен актьор ако изиграе такъв известен филм с такива романтични реплики, ще има точно толкова почитателки, колкото красивия, дори повече, защото грозния ще е по реален по достъпен за мислите им.

6.   Да разбира се, знам, че има хора който са по-красиви, но това, че някой е красив външно, не означава, че ще ни се хареса и в друг план. Пък и той нас може да не ни хареса красавеца и нека си се радваме на това, което имаме...

7.   Aз съм с идеaлния. Може дa не е Вин Дизел, но зa мен е идеaлен, физически и душевно. Сини очи, светлa косa и стегнaто тяло... но товa не е нa първо място. Вaжното е, че съм всичко зa него, обичa ме много. Прaви ми нaй-милите нещa, подaрявa ми цветя непрестaнно, дaже обирa нa бaбите грaдинките, зa дa ме зaрaдвa. Когaто се нaпие е много слaдък, не спирa дa говори зa всичко. Той е бaщa, дядо и любовник. Зa почти шест години ние не се нaситихме от себе си. Всеки път ни е кaто зa първи път. Всеки ден блaгодaря нa Бог. Мaлко се отплеснaх. Мисълтa ми бе, че... зa друг той може дa е грозен и непривлекaтелен, но зa мен е всичко. Целият свят побрaн в две топли очи.

8.   жена на 42 съм. разбира се, че е имало мъже, които ме вълнуват, привличат, докарват пеперуди в стомаха и т. н. само ще уточня, че не става дума само за чисто физическо привличане, а и за ум, маниери, държане, говорене и т. н., макар че и чисто физическото привличане е налице.
дори в момента има един колега, който отдавна ме привлича по описания начин. с него сме приятели (подчертавам, не интимни) - редовно пием кафе, обядваме заедно, преди бяхме и съседи, возил ме е с колата си когато сме в една посока и се засечем, разхождали сме се из парка когато се засечим и т. н.
щом питаш защо мъжът ми не е като него: е няма как моят мъж да е най-най във всяко отношение, винаги ще има някой, който ще го превъзхожда. не си правя илюзия обаче, че другите са перфектни, ако в едно отношение са по-добри, друго ще им куца и обратно. така че изборът на мъж е някакъв разумен компромис между всички качества.
ако те интересува друго, питай :-)

9.   Когато се запознах със съпруга ми бях във дълга връзка с друго момче. Привлече ме физически още от първия път и така е до ден днешен. Омъжих се по любов дето се вика и съм благодарна на съдбата 4е ми се даде тази възможност.
Та исках да кажа, че при мен така се получи-1-во се привлякохме по външния вид и после връзката ни се разви до един щастлив брак и така вече 10 години...

10.   Авторке, на всеки му се е случвало, но ми се струва, че ще си поредната, която ще се подведе по 'много хубавите му качества', които притежава и ще се надяваш на 'по-добър живот' с него. Виж, откажи се! Първото впечатление лъже и изобщо външния вид и това, което човек показва на определен човек не винаги съвпада. Другото което е, ще изгубиш приятеля си само заради няколко страстни нощи с този, който със сигурност няма сериозни намерения към теб, колкото ти към него!

11.   Преди да срещна сегашния си партньор бях с такъв красавец. Може би щях да остана с него, ако освен външния си вид можеше да ми предложи и други качества. Не беше лошо момче, просто не си пасвахме. С времето ми омразна да правя компромиси заради красивите му очи, а и красотата му се измени, или може биаз започнах да го виждам по друг начин, вече не го обичах. Знам че не искаш да чуваш: не е това най- важното, но то наистина не е. Така или иначе начина по който виждаш един човек се изменя след като го опознаеш... той вече не тисе струва красив или се превръща в най- красивото същество на земята! А и повечето многокрасиви екземпляри са твърде самовлюбени за да се държат нормално!

12.   Не знам на колко си години, но понятието тип е много ограничаващо за мен! Толкова различни, красиви, чаровни и не толкова красиви, но с излъчване хора можеш да срещнеш в този свят, с които да ти е интересно и да си кажеш " Не е Ален Делон, но има нещо необяснимо в това момче! " Да, може да не е най - бурната и умопомрачаваща любов, но пак да е истинска и някак тихо и незабелязано да се слее с цялото ти същество и да я искаш всеки ден, а ако я няма до теб да те боли и да остане в сърцето ти. Една малка голама любов!

13.   Само едно нещо не ми хареса собствения мъж. Та мъжа не е вещ.
Всяка жена търси различно нещо у мъжете. При мен пеперудите не идват заради тяло, очи и т. н. Когато усетих, пеперудите по отношение на мъжа ми, не беше заради цвета на очите или фигурата му. За мен той е хубав мъж, но не това запали интереса ми. Леко инат, търпелив, на моменти избухлив, но в същото време обичащ, грижовен, забелязващ и най - малките неща. Факт е, че пеперудите ги няма вече, но на тяхно място има друго. И също така не виждам как ще имам до себе си него и ще пърхам за друг

14.   Аз съм жена на 24, може би не съм имала кой знае какъв опит с мъжете, но все пак за мен външния вид има значение. Гледам на нещата от такава гледна точка, че аз самата съм с привлекателна външност и не мога да си позволя (или умишлено избягвам) да бъда с някой, който не отговаря на моите критерии. Знам че сигурно звучи много глупаво или самовлюбено, но от друга страна съм била и с не толкова привлекателни мъже... и нещата наистина не се получават, те самите се чувстват подтиснати от моите качества, било то визуални или чисто човешки.
За съжаление и аз напоследък виждам постоянно "странни" за моите разбирания двойки, като напр. изключително красиви, млади, интелигентни жени с някакви невзрачни (меко казано) простаци и обратно, прилични мъже (в истинския смисъл на думата) с държание, обноски, възпитание, с някакви не знам и аз дори как да се изразя... И на мен лично това не просто ми е странно, а направо нечувано. Недопустимо е да не уважаваш себе си и да се хващаш с първия срещнат, от страх да не останеш сам и още какво ли не. Достойно за уважение е така да се каже "когато си знаеш цената", т. е. знаеш какво искаш, знаеш какъв човек си и не се задоволяваш с посредственото.
Разбира се, красотата и външния вид са до време, ясно е че всички ще остареем, но външния вид се и поддържа, тук става въпрос за хигиенни навици и елементарно (и не чак толкова поддържане), нещата са комлексни, не може да разчиташ само на това, че напр. имаш сини очи и руса коса да кажем... важно е да имаш стил, излъчване, самочувствие, да се интересуваш от физиката си и да се грижиш за нея. Така, че за мен е важно как един мъж изглежда визуално, ако се е погрижил за вида си, има култура на грижа за себе си, означава, че и в чисто човешки план, като характер, качества и т. н е критичен към себе си и се стреми към по - добро.

16.   Като цяло повече ме привлича умението на един мъж да говори отколкото визията му.
Случвало ми се е да си легна с непривлекателен мъж (излишни килограми, прекалено много пушеше, неравни зъби и други физически недостатъци), в който харесвам умението да говори.
Резултатът - правеше страхотен секс и това надделя в нашите отношения занапред.
Направило ми е впечатление (да няма засегнати, всяко правило си има изключенията), че много красивите мъже с много обожателки обикновено са големи егоисти в леглото.
Ето защо повечето ми връзки са били с не толкова красиви мъже, но с подчертани други умения.

17.   Авторе, греша ли или те човърка ревност? Мъж ли си - кажи си. Отговорите до тук са много адекватни и би трябвало да са те успокоили (ако правилно съм разбрал подтекста на питанията ти)?

18.   Ами като обвързана 29-годишна жена бих казала че не чувствам никакво привличане към мъже, превъзхождащи моят партньор визуално. Още повече, че визията не е единственото нещо, което би ми отвлякло желанието. Получавам всичко, от което имам нужда от един мъж, не знам защо изобщо някога бих искала повече.

19.   Аз съм обвързана от няколко години, толкова много обичам половинката си, че дори не забелязвам мъжете около мен.

20.   Идеaлът ми зa мъж БЕШЕ:
Висок, мургaв, чернa косa, тъмно сини или сиви очи, aтлетично тяло, пропорционaлно.
Доооо преди около 10 год, когaто в сaлонa ми буквaлно нaхлу един мъж 175 висок, русоляв с кaфяви очи, огромен гръден кош, огромни рaменa- зa ръстa му...
Изгледa ме лошо и в следвaщият момент се ухили кaто хлaпaк. дори очите му се смеехa, трaпчинките му "преобърнaхa" вътрешностите ми. обърнaх се с гръб към него, искaх дa скрия ефектa върху мен/лицето ми, но се спънaх и зaлитнaх нaзaд. уж беше нa около 3 м. от мен, a зa чaст от секундстa ръцете му бяхa около кръсттa ми. в него момент просто искaх дa си остaнa тaм, гушнaтa в него и времето дa спре;)))))
Сегa, 10 г по късно, не бих променилa нито милиметър от него.
Дa, виждaм хубaви мъже, но онaзи моя предстaвa вече не е същaтa, нa всички им липсвa нaй - вaжното, тaзи голямa слънчевa усмивкa с нaй-слaдките секси трaпчинки;))))

21.   Мъжът трябва да излъчва страст, очите му да блестят от желание, когато говори с теб, да бъде забавен, интелигентен и с чувство за хумор. Ето такъв мъж пожелавам, дори и да не е най-големия красавец. Е, ако е антипатичен не става, но достатъчно е да е симпатичен и чаровен. Аз например преди време имах един колега - приятел ( не интимен, обаче, не сме правили секс, макар и да се желаехме). Той беше плешив с очила, но имаше много хубава усмивка и толкова секс струеше от него, че ми харесваше много повече от някой красавец.

22.   Да случвало ми се е. За какви пеперудки говориш, аз направо краката си щях да вдигна...

23.   ... честно казано никога не подценявам мъжа си нито като стил, нито като възможност... това за мен е важен критерий.... ако ме разбираш... ЗАРА

24.   Авторе... Аз съм мъж на 32 години... може и да греша, но аз останах с впечетелнието, че външният вид играе най важната роля, да знам много твърдят, че не е така, но ми се струва, че преиграват. Ми как ще иска една жена да те опазнае, ако не те харесва? .. Тя дори няма да те погледне, каму ли да ти даде шанс да я опознаеш, а после викали, че виншният вид не е бил важен, важен е и още как. Хубавият мъж винаги има по голям шанс да завърже някоя, а по нататък как ще се развият нещата, там е вече друга работа.

25.   Да, случи ми се веднъж да срещна мъж, който притежава излъчване и качества, които моя дългогодишен партньор никога не е имал и няма да има. Моят партньор е красив и много пестелив на чувства и емоции - студен човек, но добър, грижовен и отговорен. А този е чаровен, непостоянен и неблагонадежден, но пълен с живот и енергия и с много, ама много секси заряд - все едно на челото му пише "знам, че ме желаеш". Та този въпросния като го видях първите няколко пъти, всеки път ме гледаше нагло и сериозно - това ме отврати и го помислих за грозен психар. Но веднъж като ми се усмихна, отвори си устенцата и ме поздрави с тоя секси дрезгав глас и направо ми омекнаха колената. С времето започна да ме ухажва, както никой преди това. Сърцето ми прескачаше като го видя. Но не се поддадох на изкушението ;)

26.   Точно заради липсата на критерии у жените сред мъжете битува мнението, че всеки може да бъде с всяка, стига да я хване в подходящия момент в подходящото настроение.
_Az_