Никога не предавайте човека, който ви обича с цялото си сърце, заради нещо мимолетно "облечено в красива опаковка"
Моята история е много дълга, но знам ,че никои не обича да чете дълги излияния..... Така че, ще се опитам да бъда максимално кратка...

С приятеля ми бяхме заедно година и 3 месеца.... След това започнаха проблемите, разделихме се временно, после за постоянно и след това аз си намерих друг.... Напълно наясно съм, че новият ми приятел не е стока, всичко го казват и аз го разбирам. Ще сме заедно най-много още 1-2 месеца, понеже аз съм поредната за него. Не се разтройвам от това, понеже не ми пука особено..

Причината е, че все още обичам стария си приятел.Той беше първата ми истинска, голяма любов. И аз и той мислехме, че ще сме заедно завинаги... Бъдещето за нас изглеждаше идеално.
Обичах го повече от всичко, той мен също..... Никога няма да намеря втори като него, никога няма да има човек, който да ме търпи толкова.....никой няма да държи на мен така, както него....

С новия си приятел се чувствам добре, когато сме заедно. Забавлявам се, но остана ли сама ...пред очите ми са всички хубави моменти с бившия ми...
Знам, че само с една дума мога да го върна, но вече няма да е честно спрямо него...

Сега той заминава за година и половина в Португалия... Това явно е краят.
Знам, че мога да го спра само с едно "Остани"... но не искам да го задържам и възпирам... В България бъдеще няма, няма пари.... Искам да е щастлив, дори това да означава аз да страдам...

Искам просто да го споделя някъде, тъй като не искам той да знае какво мисля и чувствам, понеже ще се откаже и няма да замине, а не искам аз да ставам причината за това.

И от цялата си история си извадих доста поуки... Никога не предавайте човека, който ви обича с цялото си сърце, заради нещо мимолетно, "облечено в красива опаковка"... Убедих се, че е бизмислено.
Идва един ден, в който започвате да съжалявате, разбирате грешката си, а е късно да я поправите и дори нечестно...

Коментари

1.   Защо да не му кажеш? Не мислиш ли, че и той няма да е щастлив да го чуе от теб. И ако наистина общото ви бъдеще е най-доброто и за двама ви, защо да не остане в България, или пък ти да заминеш с него. Никой не знае какво ще се случи после, но защо трябва да се отказваш толкова лесно.

2.   Може да не е честно, наистина, но всеки греши! Ако бившият ти приятел още те обича... защо не опитате пак? Спри го, кажи му всичко, което ти е на сърцето... След това дори да замине, поне ще имаш утехата, че си му казала каквото ти тежи. А ако го оставиш да замине така, без да знае нищо, и той ще страда, и ти. Ще се измъчваш цял живот, че не си направила нищо.

Изборът е в тови ръце. Постъпи така, както смяташ за най-добре. Аз само ти казвам какво бих сторила аз на тове място. Защото една голяма и силна любов (каквато описваш, че е била вашата) не умира толкова бързо и лесно, дори да ни се иска. И аз съм сигурна, че ти знаеш това...

3.   Боже, не мога да повярвам, че доживях жена да каже подобно нещо.

Браво, искренно те поздравявам. Сега вече си станала истинска жена, истински човек, достоен при това. Макар и да си осъзнала нещата по трудния начин, но хей никой не е казал, че ще бъде винаги лесно. Човек става пълноценен и истински, тогава когато, осъзнава и е готов да поеме последствията от свойте действия.
Поздравления за теб!

4.   КАЖИ МУ "ОСТАНИ" ГЛУПАЧКЕ!!

5.   Очевидно авторката залита по други мъже... или бившият приятел на авторката залита по други жени... или пък нещо генерално им куца в отношенията, щом хем "са се обичали страхотно", хем са издържали по-малко от година и половина. Момиче, остави човека на мира, не го спирай и гледай да нагласиш собствения си живот колкото можеш :))