Как да продължа напред? Изневерява ми
На 36 год. съм. С мъжът ми сме заедно от 17. Имаме две деца. Създадохме бизнес, който ни носи нормални доходи, живеем без да се притесняваме за сметки. Винаги съм го обичала. Така й обаче не успях да се почувствам АЗ обичана за толкова години. Проблемът е, че той не спря да ми изневерява толкова години. Преди няколко месеца разбрах, че има сериозна връзка. Оказа се, че само аз не съм знаела. Познава ни целия град, работата ни е такава. Знам коя е - не може въобще да се сравнява с мен, аз съм много по-хубава от нея, работя и си гледам децата. Тя също е семейна и твърде обикновена според мен. Имали сме подобни проблеми неведнъж и винаги съм успявала да продължа напред, мислех че и сега ще успея, но този път не мога. Сташно много се измъчвам от предателството му. Всичко постигнахме сами, много ни завиждат - а сега вече със сигурност се радват, че и ние имаме проблеми. Знам какво е решението, но не мога да го взема. Не мога да разбера дали го обичам, дали ще се справя сама. Дали ще намеря някой който да ме обича. Не мога да се успокоя и да не мисля за това. Всеки ден се измъчвам. Той казва, че няма от какво да се притеснявам и че ни обича за момента. А аз питам за кой момент става въпрос? Знам, че не мога да продължавам така. Ще си разсипя здравето ако не и разсъдъка.

Коментари

1.   знаеш ли... аз съм в твоята история, само че в ролята на съпруга ти... всичко постигахме сами, бяхме мислещи и работливи, водеше ни стремежа да направим нещо и да живеем нормално, само че, така се случи че веднъж изневерих, за една нощ само... после, понеже самочувствието ли, спокойствието ли, случайността ли не зная, ме срещнаха с друга жена, тоя път вече бе връзка, която трая 3 години... тя разбра за това от един смс... разбира се, признах си, не се разделихме, но остана някаква тишина между нас, някакъв егоизъм се насади, дори не си помисляхме за любов. сексът не вървеше... изхода бе... в друга, и отново връзка, този път по дълга, след нея дойде друга връзка, епизодичен секс с други жени... сега се питам защо се стигна дотук, какво ми е липсвало, къде е моята вина, и на съпругата ми също, защо бягах от нея, защо търсех все нова и нова връзка... не мога да намеря отговор, просто осъзнавам че когато се борехме заедно, бяхме един до друг, а когато успяхме като вас да постигнем нещо... ако можеш ти авторке извлечи някакъв извод или смисъл в моята история и дано намериш правилния изход...

2.   Мила, не съм толкова мъдра, че да ти дам съвет, но мога да ти кажа, нещо, което явно е измислено от някой умен човек. "По-добре ужасен край, отколкото ужасии без край! " Да, един развод ще те нарани жестоко, ще те срине емоционално, но от този момент насетне нещата ще почнат бавно да се оправят и някой ден ще си готова за нова любов и за щастие с човек, който ще те обича и ще те цени. А ако останеш съ мъжа си... ще продължи да ти изневерява, целият град ще те одумва зад гърба ти и ти рано или късно ще рухнеш психически. Струва ли си? Аз поне бих избрала развода, най-малкото за да докажа на себе си, че имам самоуважение и няма да се примиря да стана за смях. Защото той явно дори не е дискретен щом всички знаят. А това е много унизително! Имаш достойнство, нали? Тогава защо позволяваш да те унижават? Да, ще ти е трудно, но поне за в бъдеще ще имаш шанс, а иначе... самота, сълзи и скандали. А и помисли за децата си, не пишеш на колко години са, но от опит ти казвам децата лесно разбират кога нещата между мама и татко не вървят и се депресират, не искаш и тях да намесиш в това, нали? А и недай си Боже, някой "доброжелател" да потхвърли на децата ти, че е видял баща им с друга... сама се сещаш какво ще стане!
За това вдигни гордо глава и си каже "Заслужавам да съм щастлива и обичана! " И действай!
Ти си решаваш! Но аз поне бих постъпила така, ако разбера, че мъжът ми си има друга! И при това дори няма да му доставя удоволствие да ме види разтроена, а с леден тон ще му поискам развод, пък после като остана сама, сигурно ще си изплача очите.

3.   Прибирал се селянинът след поредния тежък ден на полето, но този път подранил, понеже не се чувствал добре и синовете му го отменили. Влиза вкъщи и... що да види - неговата проста селянка в постелята със самия Цар! В първия момент селянинът кипнал вътрешно, но нищо не казал, понеже щяла бързо-бързо да му хвръкне главата. Облекли се набързо прелюбодейците. Селянката се разшетала, царят си тръгнал. На портата селянинът само се осмелил да му прошепне:
- Царю честити, такава хубава царица си имате - като ангел! Защо сте взели с моята дрипава селянка да се занимавате?!
Царят помислил малко и на свой ред го попитал:
- Кое ти е любимото ястие?
- Печена пуйка с плънка от ориз и гъби, и гарнитура от цели картофи!
- Стража! Отведете го! Затворете го в най-просторната килия и по 3 пъти на ден му давайте да яде печена пуйка според както я харесва.
На втората седмица селянинът вече блъскал по решетките и крещял:
- Не иска-а-ам!!! Не искам вече печена пуйка! Абе една проста бобена чорбица ми дайте, бе хора!!!

6.   те мъжете рядко се задоволяват с една жена... не се притеснявай всичко минава, и разбито сърцето пак си работи... остави го нека прави каквото иска...

7.   не знам какво общо има разказаната история за селянина, хората не са като ястието, ако обичаш някого няма да тръгнеш да изневеряваш, поне според мен е така, пък да не говорим за уважение.... явно имат много свободно време и няма какво да го правят и изневеряват... в нашата страна не може човек да има много съпруги, но поне в другите държави , в който е така, ако искат няколко всичко е ясно и не се крие от първата жена.... вярност има рядко...

8.   3 го е казал много добре, всъщност и 1, но без да дава отговор за случилото се... Просто решение няма на проблема, опира си до манталитет, самоконтрол, изкушение, отдаденост, отговорност и други подобни "норми". Съвкупността им ни прави такива, каквито сме. Съпругът ти, авторке, се е изкушил и се е поддал на изкушението, много по-лесно е да държиш духа от бутилката затворен, отколкото да се опитваш постфактум да го напъхаш обратно, опасявам се, че ще трябва да продължиш да живееш по този начин, вероятно няма да се разведете, ще се отчуждавате все повече, възможно е той да прекрати връзката си и да започне друга, не изключвам вероятността и ти да започнеш да му изневеряваш и така докато нагонът, пък и моженето на съпруга ти понамалее. Тогава може и да проумее колко безсмислено е било всичко това с оглед на факта, че ти си стояла до него толкова години и си го чакала да се наиграе, а може и да не се получи така, защото ти вече ще си изстинала до степен, че няма да искаш да имаш нищо общо с него... Като цяло не съм оптимист, най-вече за емоционалната спойка на брака ви...
М, 35

9.   Здравей!

Аз съм преживяла същото - разликите между моята история и твоята са малки. Само че аз рискувах и си тръгнах. Беше ми нечовешки трудно - загубих бизнеса си, граден по същия начин толкова много години, стандарта на живот, средата си и т. н. Дълго нямах сили да започна нещо ново, възстановявах се много време. Сега обаче съм с друг човек и най-накрая разбрах какво е близост, уважение, щастие, взаимност, невероятен секс. Връзката ни е на съвсем различно ниво от предната. Не съжалявам за преживяната болка, защото без нея нямаше да имам това, което е сега животът ми. Предишното, макар и продължило толкова много години, е сякаш грозен сън, в който днес не вярвам, че съм участвала. В някаква степен се срамувам от онзи период в живота си, защото се самозалъгвах, че мога да живея по онзи начин. Човек не може така да си играе със себе си.
Не си струва да страдаш. Мъжът ти няма никога да се промени. Но всеки си прави своя избор и аз не те подтиквам към нищо, а ти споделям накратко как станаха нещата при мен. Когато някой не е разрешил личностните си проблеми, лесно се самозабравя. Дори ми е трудно да пиша за преди, толкова е далече и е толкова нелепо.

Успех!

10.   Благодаря на всички за мнението, очаквах точно това - не съм изненадана от коментарите. Знам добре какво трябва да последва, но вече 3 месеца го отлагам. Изпадам в някакви шизофренични състояния, в един момент решавам, че трябва да се разведа и да продължа напред, в следващия момент си стоя спокойно и се старая да не си представям какво и с кого е правил. Много ме е яд на неувереноста ми, чувствам се страшно слаба и несигурна. Страх ме е как ще се справя и много ме е страх от самотата - не че и сега не съм сама. Той се опитва да се държи добре, но чувството го няма. Няма тръпка, а аз така копнея за любов. Сама съм си виновна и това ми е ясно, на моменти си мисля, че явно така ми харесва. Никой нормален и уважаващ себе си човек не би си причинявал такова страдание. Времето лекува, дано и с мен стане така. Работата е там, че вече не искам да се излекувам, искам да съм ЩАСТЛИВА!!!

11.   Вземи решението си възможно най-бързо, не че ще му накривиш каскета с един развод, но поне ще запазиш достойнството си. Аз не бих търпял подобна ситуация, още повече, че сама казваш, че и другите говорят за случващото се. Със сигурност в началото ще ти е много трудно, но не си ли дадеш шанс няма никога да бъдеш щастлива. Прочети номер 9, не че е задължително и на теб да ти се случи същото, но не си ли дадеш шанс със сигурност нищо няма да ти се случи.
Успех!

12.   До №3
Хитрият брат на същия селянин избрал за любимо ястие печена агнешка главичка и единия ден ядял само месото от бузите, на другия ден ядял само езиците, на третия ядял само мозъците на трите агнешки главички, които му давали. Така успял, за месец, да научи царя, че можеш всеки ден да поглеждаш на своето от различен ъгъл и да намираш нещо красиво и вкусно у него. Съвсем не е задължително да хвъляш око на чуждото.

13.   От №3 до №12
А пък третия брат на тези двама селяни бил будистки монах - той не ядял нито печени пуйки, нито агнешки главички - на части или изцяло, а се хранел от етерния двойник на Слънцето! За него не съществували понятия като "свое" и "чуждо", но... всеки с нивото си на интелектуално и духовно развитие! Така че, дай да правим разлика между понятията и хората - авторката пита конкретно за съпруга си, а не по принцип за духовно напредналия, осъзнат и просветлен човек, който хем си е самодостатъчен, хем е едно цяло с всички останали...

14.   Здравейте, аз преживях преди време същата история, с разликата, че ги хванах на "калъп" както се казва. Чаках ги да се обличат, което беше най-голямото унижение за мен. Простих и аз се питам как-след 33 годишен брак и две пораснали вече момчета, които бяха малко-по-малки от любовницата. И до ден днешен не мога да преглътна обидата. Постоянно му натяквам като дойде приказката. Той се разкайва-казва че тя го е прелъстила/разликата им е 21 години/, но нищо не се връща назад. Сърди се когато му напомням -изневярата му простих, но приказките които ми каза-Никога.

15.   14, умът ми не го побира това "простих" - трябва да имаш много сериозен мотив, за да простиш такова нещо! Има и още едно нещо, авторката казва, че съпругът и не е спрял да и изневерва през всичките години на брака им, явно човекът си е такъв "спортист", да не говорим, че въпросният ебльо ощетява и материално семейството си, защото всички знаем, че любовта са нужни пари (кафенца, питиенца, подаръчета, екскурзийка, хотелче и т. н. ) т. е. въпросния господин е и крадец, краде от съвместния бизнес - на кого му е нужен такъв партньор?

16.   до 15 - радвай се. че не ти е стигнало до главата! То и няма нужда умът да го побере или разбира или....
Ежедневният семеен живот или семейството с децата или каквото е важно за теб, може да избереш за "сериозен мотив" или причина за такова решение.
Виж какво каза 14 - двете деца!
До въпроса на авторката - как се продължава напред.
За някой отговора е - трудно, за други - не се продължава заедно! Зависи в какво си вярвал и какво ти е останало от "фундаментта" на семейството - любов, малко признание или парче уважение??
Ако отговорът е: унижението и душевната болката без повод или причина - тогава се продължава, но по други коловози.
М44

17.   Щом е от този тип мъже които непрекъснато изневеряват, скоро ще му мине мерака и от тая.

18.   Към № 15. Съпругът ми не ми е изневерявал през всичките години. Само този случай, за който пиках. Въпросната любовница беше домашен помощник на болната ми майка, и по тази причина беше в дома ми. Аз по-скоро нея виня, защото тя не трябваше да ми разваля семейството. Естествено че всичко е за пари. Кажете ми как един 60 год. мъж ще откаже орална любов? /ако му са слаби ангелите разбира се/-аз всъщност за това простих-защото въпросната дама е нещо като... к