Историята на една наивна глупачка
Пиша я моята история тук, не за да търся съвет, а да си излея душата. Преди три години, въпреки че цялото ми семейство беше против това, се омъжих за един мъж от Йордания. Колкото и да се опитваха да ме увещават, аз не само че не послушах никого, но и с поведеието си успях да обидя и настроя някои от тях срещу себе си. Най много нараних братовчедка си като в яда си и казах че тя от любов не разбира и ако се погледне в огледалото ще разбере, защо никой мъж не и обръща внимание. Няколко пъти се опитах да и се извиня, но тя още като чуе глса ми затвая телефона и до ден днешен не иска да има нещо общо с мен. Единствените ми роднини с които сме в добро отношение са баща ми и леля ми. Те са единствените които винаги са биле готови да ми помогнат. С чичо ми преди да се омъжа бяхме в много добри отношения, но от тогва не ми е проговорил. Майка ми почина когато бях на четири години и баща ми ме отгледа самичък, като с много блъскане и лишения успя ка ми даде добро обазование. След женитбата мъжът ми успя да ме убеди че ако отидеме да живееме в Йордания ще сме сто пъти по доре, и там аз не трябва да работя а ще съм домакиня и като ни се родят деца ще мога да посветя цялото си внимание на тях. Обрисува всичко в такава розова светлина, че накрая едва чаках да заминеме. Пристигнахме в родния му град и запчнахме да живееме със семейството му (майка му, баща му и трите му сестри). Има и по голям брат, но той е женен и живее в Амман. Още на другия ден след пристигането ни, мъжът ми обясни какви са ми задълженията и какво точно трябва да правя. Излезе че през деня аз ще трябва да изпълнявам всички прищявки на майка му и двете му сестри, да готвя и да чистя. Като тези трите дебелани не съм виждала по мързеливи хора. По цял ден се излежават и се карат и надикват като циганки, направо лошо ми ставаше от това. Свекъра и мъжът ми ходеха на работа а малката му сестра на училище. Само тя и съпруга ми можеха да говорят някакъв английски, другите се разбирахме с жестове и малкото арабски думи които успях да науча. Външната врата беше вечно заключена и само свекъвата имаше ключ. Да излезе или да влезе някой тя трябваше да го пусне. До като бях там мъжът ми никъде не беше ме извел и единсвеното ми излизане беше веднъж в седмицата до пазара с майка му. Не че ме искаше с нея, но нали някой трябва да носи чантите. Задължително тябваше да бъда добре покрита и със забрадка, приличах направо на ипнгвин. Уж никога не харесвха готвенето ми а накрая облизваха чиниите. Колкото и да се стараех никога не успях да им угодя. Един ден така ми писна да се отнасят с мен като със слугиня (всъщност такава си и бях), че когато мъжът ми се върна от работа му казах че така повече не мога и искам да се изнесеме на квартира и че повече не мога да понасям нито майка му нито двете му сестри. Въпреки че бях бременна тогава, той така зверски ме би, че като в последствие от това загубих детето. От този ден живота ми стана ад. За най малкото нещо започваше да ме бие. Рядко минаваше ден без да ме удари и наругае, а секса го превърна в начин за тормоз и болка. Няма да ви казвам подробности, но изглежда че колкото повече мен ме болеше, като че ли по голямо удоволствие му доставяше на него, направо като животно пръхтеше. Беше отвратително, и дори сега като го пиша това кожата ми настръхва. Започнах да мисля как да избягам, но тъй като свекървата държеше всички пари и документи (в това число и моя паспорт) под леглото си в една кутия, просто не виждах никакъв начин. Почти се бях отчаяла, докато една вечер не гледахме по телевизията някаква комедия в която някакъв човек който пътуваше във влак имаше диария и как тябваше да чака ред пред тоалетната и физиономиите които правеше. Те го намериха за много смешно, но аз веднага си спомних че в кутията за лекарства видях шише с рициново масло. Още на другия ден за обяд и го сипах цялото в яденето, и тъй като всички те обичат да ядат мазно изобщо не усети нищо. Изненадах се от това колко бързо подейства, едва свари да отиде до тоалетната. Веднага грабнах ключа за входната врата и от тяхната стая моя и на мъжът ми паспортите. Вземах и повечето пари от кутията, които не бяха много но достатъчно за пътуването. Не го смятам за кражба, а по скоро като заплата за слугуването си. Без не много проблеми успях да се прибера в България и сега отново живея с баща си. Все още не мога да повярвам че успях да се отърва от този кошмар и отново имам бъдеще и нормален живот. Сега като гледам обратно осъзнавам че там бях като робиня в затвор и нямах право нито на глас, нито на щастие. Едва сега осъзнавам каква наивна глупачка съм била, и вместо да послушам хората които наистина ме обичаха и милееха за мен, аз застанах срещу тях...

Коментари

1.   Ами дано повече жени го прочетат, че сега като гледам колко глупачки се връзват на глупостите на разни турци и араби и ми дрънкат за любов, а онея просто си търсят безплатни робини!!

2.   Да, ти наистина си била Страшно наивна! Дано да никоя да не се случва подобно нещо, дано никоя жена да не се подвежда. Мюсюлманите не могат да ценят жените. Радвам се, че си успяла да избягаш. Историята ти е подобна на историята от филма "Не без дъщеря ми". Има и книга, казва се по същия начин. Филмът ще ти бъде интересен. :)

3.   Странно звучиш, все едно е измислено. Не че няма такива неща, но така звучи. Разведохте ли се?

4.   Добре е, че си се върнала. Никак не е лесно за един човек от нашите географски ширини да се приспособи към начина на живот, който водят хората в страната, в която си отишла. Там разбиранията са различни, традициите са различни, всичко е много по-различно от тук. Дори да има любов между мъжа и жената такива връзки са си доста сложни. За да свикнеш да живееш при подобни условия, несъответстващи на тези, на които хората в България са свикнали, трябва да си готов да направиш твърде много жертви и да загърбиш много от принципите и разбиранията си, на които си бил възпитаван през целия си живот. Надявам се онези хора да не ти създават проблеми в бъдеще. За жалост при всички подобни истории накрая все става нещо и все жената, избягала от страната на съпруга си бива търсена и понякога дори тормозена от него и от семейството му. Все се налага жената да бяга, да се крие, да живее в страх. Пожелавам ти това да не ти се случи и да може да се каже, че си се спасила в пълния смисъл на думата, да водиш нормален начин на живот в родината си, до хората, които те обичат наистина.

5.   Това, което си направила заслужава похвала, но не мислиш ли, че това животно ще се върне в България и ще те намери!!! Тези араби са много опасни!!! Могат да те отвлекат и да те убият за стореното!!! Внимавай!!!

6.   Не искам да те обиждам или нещо подобно, но наистина си глупава...

Голяма грешка е било това...

Искам да те попитам гледала ли си филма "Не без дъщеря ми"... ако си какво мислиш, ако не си изгледай го и пак ми кажи какво мислиш и кажи има ли връзка с твоят случай.

Защото всичките приказки от 1001 нощ са подобни :).

Сваляне на звезди откъде ли не.. а после бой и заплахи само...

7.   Радвам се, че си се отървала от това... някои не успяват. Не малко българки се захласват по екзотични араби...

8.   Много е хубаво, че си го написала, за да разберът повече момичета за какво става дума! Живял съм в арабския свят и от наблюденията си ви казвам. НИКОГА! Не се обвързвайте с арабин. Колкото и нормален и цивилизован да изглежда в началото.
Мъж 30

9.   Така е, мила. Любовта е сляпа. Хората около теб са видели неща, които ти не си била способна да видиш. Не се притеснявай, при всички е така. Важното е, че сега си си вкъщи и всичко е наред. Наистина си преживяла много и заслужаваш щастие, което ти пожелавам.

10.   От Авторката:
№ 3 сигурно си прав че историята ми звучи странно и объкано, но в момента в който реших да я споделя тука, я написах на един дъх и за това е пълна с граматически грешки и неясни изречения. Буквално си излях душата и болката която се беше събрала в мен. Бях чувала че ако имаш проблем, и го спделиш с някого ще ти олекне, и мисля че точно това се получи с мен. Някои от нещата за които писах, още не смея да ги споделя с никой друг и е много по лесно човек да го направи анонимно. Всичко това което ми се случи, сега изглжда толкова далечно, въпреки че са се минали само три седмици откакто успях да избягам. Всички сцени които понякога ми пресвяткват пред очите, сега са ми като в мъгла и изглеждат сърреалистично. Сутрин като се събудя, понякога все още не мога да повярвам че съм си в моята стая, в моето легло и не тябва да скачам и да започвам да слугувам. Толкова много съм благодарна на баща ми и всички които не ми обърна гръб в трудния момент. Сега разбирам колко много хора съм наранила с моето дебелоглавие, и че през цялото това веме те са биле прави и са го видяли точно какъв е още в началото. Всичките ми приятелки и роднини мслеха че е много лукав и че не е хубав човек, но аз им казвах че като го опознаят ще видят че не е такъв. Казват че любовта е сляпа, и това е вярно - сега от личен опит го зная! Не можете да си представите колко внимателен и мил беше в началото, истински джентълмен. Дойде ми като огромен шок когато на края ми показа истинското си лице. Още не мога да проумея как някой може, от олицетворение на добрина и нежност, да се превърне в диво животно и да изпитва удоволствие от причиняване болка на човека на когото се е клел че обича и ще боготвори до края на живота си! Тези "хора" ме накараха да разбера какво значи думата РОБСТВО. Не мога да говоря за останалите араби, защото не позавам други. Предплагам че ако не всички, повечто са такива, защото отвратиелната им култура е такава. Изкючително рядко им идваше на гости само една жена, а те никъде не ходеха. Мъжът ми редовно си излизаше и се събираше с приятелите си в кафенетата, а като ви казах, до като аз бях там не ме изведе никъде. Моето място беше да слугувам в къщата. Бях в пълния смисъл на думата безгласна буква. Сега много ме е страх че може да ме последва, и защото знае къде живеем да се опита да направи нещо. Разбрах колко злобен и жесток "човек" е и че е способен на всичко. Както писах в истоията ми, когато избягах вземах и неговия паспорт за да не може ведага да ме последва, но колко му е да си извади нов. Никъде не ходя и много често поглеждам през прозореца от страх да не се появи от някъде. Вземала съм съвет какво да правя, и денят в който се разведа с него ще е най щастливия за мен! Благодаря на всички които прочетоха историята ми и отделиха малко време да напишт някоя дума в подкрепа.

11.   Ами това са арабелите, пък и мюслитата като цяло... Не че искам да омаловажавам религията им, но точно в нея се коренят разликите във възприятието на света - дали ще го гледаш през очите на Средновековието или през призмата на 21 век... Ами в Саудитска арабия за пореден път забраниха на жените да шофират, без да има официална такава норма, видят ли жена зад волана, спират ги, пишат предупреждение да не се повтаря и връчват ключовете на мъжа до нея /не забравяйте, че жената НЯМА право да излезе сама от къщи без мъж придружител/. Историята, дори да е измислена, е много близко до истината, макар че едва ли е измислена, защо му е на някой да пълни форума с подобни неща, все пак има доста подобни дори и тук, т. е. не е нещо уникално, за да си залужава социалния експеримент.
М, 35

12.   Миличка, поздравявам те за смелостта ти и те прегръщам силно. Много тежък урок си е избрала душата ти, но важното е, че си успяла да си вземеш поука. Не мисля, че си глупачка. Всеки човек копнее за голямата любов, но само хората с големи сърца, като твоето, са в състояние да жертват всичко в нейно име.
Радвам се, че си отново с близките си. Никога не губи кураж и помни, че имаш всичко нужно, за да бъдеш много щастлива.
Още веднъж те прегръщам.

13.   Авторке, веднага заведи дело за домашно насилие и депозирай молба за развод, така при евентуално негово стъпване на българска земя ще бъде задържан, а ти евентуално уведомена за това. Вярно, делото ще има международен характер и някои проблеми, произтичащи от това, но мога да те уверя, че това е верният път. Не каза на колко години си, за да си постъпила така наивно, очевидно си жена без опит, да не би да не си била "атрактивна" за българските разбирания, т. е. леко пълна, за да си загубиш ума по някакъв арабин, лишена от вниманието на българските мъже? Нищо, след такъв урок животът и свободата ще придобият нови измерения за теб, авторке:) Бъди силна, всичко хубаво ти предстои:)
М, 35

14.   Авторке, искам да ти кажа че си изключително смела жена!!! Била съм в Йордания и горе-долу имам представа от страната, обичаите и хората там (аз също имах връзка с един йорданец). Шанса да дойде в България не е много голям, особено сега когато имаме проблем с бежанците мисля че дори и да кандидатсва за виза мноого трудно ще му дадат такава. Докато си тук си в безопасност, а той да дойде мисля че няма да може. Горе главата, най-лошото е минало, а най-хубавото те първа ти предстои ;)

15.   да има и такива младежи но ги има и в бг и в целия свят. аз съм женена за арабин но не само че не ми държи паспорта у себе си ми неговия е в моита чанта. та си е до човек и възпитание наи вече

16.   От авторката:
Вече ми беше даден подобен съвет като този от на № 13, на когото съм благодарна за вниманието и времето което отдели да ми пише. В същност, бях изненадана че толкова много хора са прочели моята истоия и проявиха толкова интерес и разбиране. Искам да ви благодаря на всички за позитивните и мили коментари. Не можете да си представите колко е прекрасен светлия ден, сед тъмната безкрайно дълга нощ. Такова нещо, човек тябва сам да го изпита, за да може да го разбере. Едва сега осъзнавам, че трябваше да мина през това кошмарно преживяване за да разбера истината за живота. Някои си мислят че голяма добре обзаведена къща с плувен басейн, скъпа луксозна кола, дизайнерски дрехи, бижута и много пари в банката ще ги направят щастливи, но не е вярно (не че аз съм ги имала). Това са вещи и могат единствено да ти напавят живота по лесен и удобен, но не могат да те направят щастлив. Само обикновените неща, като здравето и хората покрай тебе могат да ти дадат истинско щастие. Когато ги имаш не ги оценяваш и едва когато ги згубиш го осъзнаваш и разбираш че малките неща в живота са всъщност големите и важните. Единственото добро нещо което дойде от преживяното е, че най после ми се отвориха очите и с изненада виждам колко много човещина и добрина е останала в хората тук. Багодаря на всички ви още веднъж!

П. П. Един безценен съвет от мен: Преди да правите някакви важни решения, винаги се вслушвайте в съветите на родителите си, защото тяхната преценка е най вярна и само те могат да видят в такъв момент истината.

17.   15, ти като си женена за арабин, би ли ни споделила откъде пишеш? От дома си в София или пък от Аман, Рияд или някой друг арабски град? Защото ако е второто бихме могли да приемем думите ти за имащи смисъл, но ако ни пишеш от уютния си дом в България или някъде другаде в Европа, то това почти няма значение - арабите са достатъчно страхливи, за да не създават проблеми в "гостоприемните" европейски страни и достатъчно подли, за да се променят според ситуацията и мястото на пребиваване, бъди сигурна, че на местна почва в родината на съпруга ти положението ще ти се стъжни, освен ако не говорим за Сирия, където има много светски мислещи хора, то неслучайно ислямистите с щедра американска подкрепа им подливат вода, все пак Асад е един просветен светски диктатор, при това с известен уклон към Русия, това американците няма как да преглътнат... Та, 15, къде живеете със съпруга ти?
М, 35

19.   та отговарям в египет живея

20.   Да, склонен съм да приема доводите ти, 19. Египет е страна на контрастите, но пък има и доста светски мислещи хора, а и не малък процент християни-копти. Борбата на хората за истинска демокрация доведе до свалянето от власт на ислямиста Морси, подкрепян разбира се отново от САЩ. Като нищо може да си попаднала на читав египтянин, аз лично имам клиенти египтяни, които далеч не са крайно религиозни, но разбира се, всички те са доста интелигентни хора с висше образование, придобито в чужбина. И все пак недоумявам на фона на размириците, които тресат Египет и особено големите градове, как така не сте дошли в България?
М, 35

21.   за сега не виждам с какво ще ни е по добре в бг не съм с впечатление че положението е много розово там

22.   Да сравняваш България с Египет е меко казано нелепо, копторите на Кайро, смрадта от липса на канализация, крайната мърсотия и социални различия могат да се сравнят единствено с най-гнусните цигански гета в България... Всъщност бих могъл да оправдая подобно на твоето желание да предпочетеш Египет пред България, ако в България си живеела в някое циганско гето...
М, 35

23.   Номер 20 е прав, Египет е страна на контрастите. Бил съм там венъж и не бих го повторил. Причината ; мръсотия, много мухи, лоша хигиена и културата им не ми допада. Един ден някакъв арабин, както си вървеше по улицата, спря се, вдигна си робата, клекна човека, направи едно голямо пу, стана и си продължи по пътя. На другите дори не им направи впечатление. Какво мнение мога да имам за тях?!

24.   ми да кажа чесно далеч съм от мисълта да убеждавам които и да е че тук ми е по добре или пък да отричам че в каиро е мръсно факт е и си живея както искам и ми е угодно. аз не съм казвала че живея в каиро, но пък то и в софия имаше проблеми с боклука това не е наи важното. съжалявам че авторката има лош опит с мъжа си но това не прави всички лоши и черни. простотията няма националност

25.   От №23 до №24
Това за проблемите с буклука в София беше в циганското гето "Факултета". Смешно е да сравняваш Кайро със София. Ако ти си толкова щастлива там, много се радвам за тебе. Вярно е че в момента България има проблеми, но тази криза е в целия свят. Скоро това ще премине и нещата тук ще се оправят, за разлика от Египет който си е бил с векове така. Само се опитай да си представиш какво щеше да е като държава, без пирамидите им.

26.   Знаеш ли, 25, не знам защо, но подозирам, че дамата със съпруг арабин не живее в Египет, но понеже бях поставил въпроса къде живее в зависимост с отношението на съпруга й към нея, тя излъга, че е в Египет като някаква защитна реакция. Разбира се, че е абсурдно да се сравнява Кайро, пък и останалите египетски градове, дори курортните, със София...
М, 35

27.   ама вие наистина ли си мислите че ше ви убеждавам къде живея с мъжа си данък обществено мнение не плащам отадвна. важното е че вие сте в бг на сигурно мчсто там като нищо може да ви се случи подобна история но пък пуне ще си е наш идиот балкански станен субект. навсякъде има свесни и тъпи хора не е и до чистотата в градовете а наи вече чистотата в мислите и деиствията. на авторката пожелавам всичко добро оттук нататък и да срещне наистина стоиностен човек които да я прави щастлива

28.   Толкова много млади момичета си зачерниха живота с разни негри и араби. След като разберат в какво всъщност са се забъркали, започват да съжаляват, но в много от случаите е много трудо да се направи каквото и да било. Господ да им е на помощ.

29.   Абе, мюсулманина си е мюсулманин. Каквото и да го правиш, мозъка му не можеш да смениш. Иди и го обясни на нашите кокошки това.

30.   От личен опит, мога да ви кажа, че тяхната ревност е неописуема, направо си е като болестно състояние. В момента в който започнеш да ходиш с него, започва да те третира като негова собственост и ако не му играеш по гайдата - бой. С голям зор се отървах от навлека - нахален и настойчив, като конска муха. Никога отново е бих се хванала с друг арабин.

31.   Арабски начин на живот? - Не, благодаря, не е за мен!

32.   Цял свят знае че рабелите са си мекерета. Такива са и такива ще си останат.

33.   Момича разкажи историята си на колкото можеш повече хора

34.   Работих като камериерка в хотел в Италия. Две от момичетата при нас, едната българка, другата рускиня се бяха хванали с някакви араби. Другите които бяха там от по дълго време, ги предупредиха да не се занимават с тях заради репутацията им, която никак не е добра. Те не послушаха никой и не само не ги оставиха, но се и преместиха да живеят с тях. Не се мина много и се започна с някакви истерични ревности. Следяха ги и им търсеха сметка за всяка минута. Преди, след работа, няколко колежки ходехме на кафе, но на тези дете им беше забранено. Отнасяха се с тях, все едно че бяха тяхна собстеност и ако не слушат, як бой. Нещата станаха толково зле, че тези двете трябваше буквално да бягат обратно за в къщи, едната за Русия, другата за България. Старата поговорка "Ако има дим, значи има и огън" напълно важи за тях.

35.   Ако искате да знаете малко повече, не само за арабите а и за мюсюланите като цяло, везте във Фейсбук и напишете в търсачката - "Knowledge is power"

37.   Щом като на българките, им харесва да живеят като слугини и робини, нека да продължават да се женят за мюсюлмани.

38.   В арабския свят се е пръснал слуха, че в България жените са безплатни и с малко юмруци са много лесни за дресиране.

39.   Не разбирам защо, след всички тези истории, които прекъснато излизат на бял свят, все още има толкова заблудени и немислещи жени и продължават да се хващат на въдицата на разни мюсулмани. На края, резултата неминуемо е един и същ - робско слугуване, бой и нещастен живот.

40.   Мюсулманството е най нетолерантната спрямо жените религия. За тях жената е не повече от робиня и е създадена единствено да слугува на мъжа и да ражда деца. При тях и камилите им имат повече права.

41.   За тях изглежда, че чрез женитба си вземат безплатна робиня. Продължавайте да им се вързвате на акъла!

42.   Почти всички араби са мюсюлмани и като такива, практикуват закона ШАРИЯ. При тях жената нито има някакви права като човек, нито право на мнение и глас. От малки е натъпкано в главите им, че жената е родена, само за да робува на мъжа и да ражда деца - колкото повече, по добре (нали ходжите са им казали че те ще управляват света). Стотици години са имали този манталитет и няма никакви шанове да се промени, защото такива са религията им и разбиранията им за света. Още си живеят в средновековието и християнките които се хващат с тях, са или наивни или малоумни - друго обяснение няма.

43.   Тези жени които се женят за мюсюлмани, очевидно го правят с напълно вързани очи и не си дават сметка за огромните разлики в кутурата и последствията от това. Предполагам те си нямат и на представа че при мюсюлманските народи, масово се практикува -FGM-Female genital mutilation -"Женско генитално осакатяване". Това е една много болезнена за момичето операция, при която се премахват с остър нож частично или напълно клитура и други части от гениталите и се прави обикновенно без упойка. Няколко седмици след това, детето е в пълна агония. Цялата тази процедура се пави с единствената цел, жената след това да не изпитва никакво удоволствие при сексуален акт. Така се гаранира на мъжа че тя няма да има желание да му изневерява. Майката ще стои и гледа от страна какво циганите ще правят на дъщеря и няма да може да направи нищо. Ако това не е дивашка практика, аз не знам какво друго е! Заблудената християнка, може да свикне с това че мъжт и ще я бие и третира като робиня, но предполагам че като види как дъщеря/ите и страдат в адски болки и мъки, изведнъж ще изтрезнее и най после ще осъзнае истината, но ще е прекалено късно и абсолютно никой няма да може да и помогне.

44.   Все повече и повече истории като тази излизат на бял свят. Не мога да се начудя на жени като тези, с какъв акъл го правят.

46.   Госпожо, трябвало е да наблегнете на образованието, неграмотно пишете! Ако бяхте, може би щяхте да станете и по-разумна и да не се връзвате на йорданеца.

47.   Към автора. Как взе изходна виза от Йордания? и На летището не те ли спряха властите?

48.   И аз като №3, се съмнявам в истинността на съчинението, нямам предвид правописни грешки или объркани мисли, а това:- "Без не много проблеми успях да се прибера в България и сега отново живея с баща си. " Ако това е вярно, ще си единственият човек, успял да избяга от арабска страна, толкова лесно. Ако е вярно, имала си огромен шанс(отново се съмнявам да е истина). Имаш добра фантазия, опиши историята като биографичен роман. Навремето четох една книга-" Не без дъщеря ми"(има и филм по тази книга), подобен случай, но с големи премеждия. Опиши всичко в книга, нека се прочете от много българки, напоследък, немислещите(по скоро след събитията мислещи) жени станаха критично много, бих казал дори, фатално много.

49.   №47, напуснах пез Израел.

Авторката.

50.   Не мога да се начудя на някои от хората, които коментират в сайта. При всяка история, все ще се намери някой, който да напише нещо негативно и да оплюе автора или някой от другите коментирали. Хора, не се присмивайте, защото тва са човешки съдби и никой не знае какво ще му дойде на главата. Запомнете че когато сте в отчаяно състояние, дори и невъзможните неща стават възможни. Когато се намериш в безисходица, притиснат в ъгъла и положението е - или живот - или смърт, такива сили ти идват, че планини ще преобърнеш. Когато четете за някое трагично преживяване като това, поне проявете малко уважение и състрадание към човека който е минал пез някакъв кошмар като този, защто не знаете, какво живота може да ви поднесе и на вас един ден.

52.   Когато работих в Германия, се бях хванала с един от тези камилари. Направи живота ми черен. За тях мога само да кажа че са много ревниви и жестоки и са с коренно различна култура, напълно несъвместима с нашата.