Несподелена любов
Здравейте, често чета сайта и ето, че дойде и моето време да поискам съвет.

Необвързана съм от доста време, дори доскоро се бях отчаяла, че няма да намеря любовта.
Но ето, че дойде и моето време и за първи път от доста време харесах един от колегите ми в университета. Беше мигновено привличане (поне от моя страна). Наскоро бяхме в една група в един от семинарите и открих, че освен всичко споделяме и много общи интереси и възгледи.
Но тук е моментът да споделя, че съм тиха и затворена като човек, тоест досега не съм му дала никакви знаци, че го харесвам, не знам и дали ще имам смелостта.
От както го видях, не мога да си го избия от главата, мисля само за него, не знам дали привличането е взаимно, ако трябва да бъда честна, той не е показал някакво по-специално отношение.
Моля ви за съвет, как е най-добре да действам в тази ситуация?

Благодаря предварително.

Коментари

1.   За разлика от жените мъжете обичат директността. Можеш да го попиташ дали има нещо против, някой път да се разходите в парка или да отидете на кино, или на дискотека и т. н. Е, първо не е зле да разбереш дали те харесва, за да не отреже. Ако той те харесва, то си личи - следи зрителния му контакт, държанието му към теб и т. н. Ако все пак не си сигурна, може да му направиш някакъв комплимент или просто да отбележиш, че ти е приятно, когато се засичате и да следиш реакцията му - дали ще се почувстава полъскан, как ще реагира погледа му и др. Той ако те харесва и в същото време по описания начин му подскажеш, че и ти го харесваш, дори и можеи да няма нужда да го каниш на кино, защото най-вероятно той ще направи първата крачка, но все пак има предвид, че ако е по-притеснителен, може и да не реши и ще трябва да го побуташ малко.

2.   По-добре действай, заговори го, ала-бала. И мен наскоро ме беше срам да се запозная с едно момиче, но след като проявих смелост и нещата потръгнаха и се обвързахме. Не се страхувай, няма нищо нередно в това момичето да подходи първо. Дори си мисля, че ще му хареса. Само, че не позволявай само ти да го търсиш!! Не ставай преследвачка, направи така, че след време той да започне да те търси. А за запознанството, примерно когато видиш, че те гледа в очите му смигни и се усмихни, според мен ще му хареса :) И така от леки закачки стигнете до запознанство :) Айде успех и нека срама да не ти пречи, защото може да провали едни от най-хубавите ти моменти :)

3.   А бе айде стига, мъжете все на готово са се научили да чакат в последно време. Момичетата да ги канили, да ги търсели... я ги гледай. Пък като ги потърсиш се правят на интересни и бълват простотия след простотия и после жените не знаели какво искат... Айде бе ама друг път. Авторке, изобщо не проявявай ти инициатива, защото ще страдаш. Изчакай, ако е писано ще се случат нещата и той ще те покани.

4.   До 3

Момичето пита "как е най-добре да действам в тази ситуация? " Ти и казваш "изобщо не проявявай ти инициатива". И как точно ще стане чудото не ми е ясно, ако поне не намекне на момчето, че го харесва? То и хабер си няма, че тя чувства нещо, а и да има, му трябва поне намек да действа, иначе той от къде да знае, че няма да го отсвирят?

5.   А бе номер 4 за къде бързаш. Той ако иска ще я покани на кафе, не му трябва намек, а само желание. Едно кафе не означава непременно любовна среща. И още повече, че са колеги има и повод и тема на разговор докато си пият кафето. Само желание да има, не намек.

6.   На около 20 години вярно си е за отчаяние, че няма да намериш любовта :)
_Az_

7.   Ти сама го каза авторке.. '' той не е показал някакъво специлано отношение към мен'' Бъди сигурна, че мъж ако хареса жена, със сигурност ще и покаже. Просто те намери за слушетел или приятел.

8.   Първо разбери дали той си няма приятелка. Няма нищо лошо и нередно в това да му кажеш, че го харесваш НО може да получиш отрицателен отговор. Това, че ще кажеш на някой че го харесваш и евентуално ще почнете да излизате заедно не означава, че сте попаднали на единствения/ната. Ако той още от начало почне "да ти сваля звезди" и да ти казва каквото искаш ти да чуеш - имай си едно на ум и дръж дистанция.

9.   От авторката: Той си няма приятелка, поне това знам :). Определено нямам намерение да се превръщам в преследвачка, просто е глупаво.
Вярно е, че се чувствам объркана, но въпреки всичко знам, че за всяко нещо си има граници. Проблемът ми е, че определено трудно разбирам, дали някой ми дава знаци, че ме харесва, или не.
Благодаря на всички за коментарите, вземам всички под внимание, надявам се, скоро историята да има някакво развитие, каквото и да е...

10.   Покани го да отидете на кафе - много банален, но много ефикасен начин да покажеш интереса си към него. Успех.