Бивш - неблагодарник
Здравейте, ще ви разкажа на кратко.
Имах връзка с 1 момче 2 години, като в повечето време връзката беше от разтояние.. Той ми изневеряваше, аз му прощавах защото си мислех че беше правилно все пак е мъж и си имаше нужди а аз бях далече от него.. Както и да е, разделихме се лятото, след като се прибрах в България завинаги заради него! Захвърлих всичко заради него! И като се сетя колко много жертви съм правила, които не е заслужавал.. за мен беше тежка раздяла, много тежка! В най-щастливите ми дни, той ми каза просто край! И това беше.... Започна да се държи грубо, а нямаше причина и като се има предвид че е виновен за много неща.... Е, сега аз съм добре, имам си нов приятел вече от 1 месец, и съм добре.... Бях блокирала бившия в фб. преди месец го добавих, защото съм прекалено добра и искам поне да сме приятели, надявайки се той да не се държи грубо... Тези дни хареса моя снимка с приятеля ми, реших да му пиша.. След което го попитах дали иска да сме приятели, той отговори ''моля''?? това как се разбира?? Казах му че искам точен и ясен отговор или ще го блокирам отново и край. Той ми каза че нямал проблем и с двете, така че избора си е бил мой.... Какво мислите? Да го блокирам ли този път завинаги и от фб, и от живота си? Или да спра просто да му пиша и да го оставя в фб... В момента честно казано ми е все еднокакво ще стане, но искам да взема правилното решение, за да не съжалявам по късно :) Не искам нищо от него, просто исках да е част от живота ми като приятел защото беше много ценен за мен.. Моля дайте някой съвет, как да постъпя, макар че виждам колко е неблагодарен съм все още добра с него... какво мислите? :)

Коментари

1.   Направо го изхвърли не само от ФБ, но и от спомените си! Така както го описваш изобщо не заслужава да си му приятелка.

2.   защо да е неблагодарен, просто той вече е минало и няма място в живота ти дори и като приятел. това приятелство би било обременено от миналото и изобщо трудно ще е истинско, по-вероятно е да ти носи повече болка, отколкото хубави емоции, както впрочем става и в момента. блокирай го веднъж завинаги и не се занимавай с глупости.

3.   Не знам защо въобще се занимаваш с него... най-малкото е обидно за твоя приятел... или имаш чувства все още и не си ги признаваш, или си много глупава... Ти си решаваш как да постъпиш, ако съм ти приятел, обаче няма да ми е приятна цялата ситуация

4.   Той сам ти е подсказал как да постъпиш - не се колебай и го изключи (както ти е писал/а номер 1)! Нали не искаш някой ден да даваш обяснения на новия си приятел кой е този във Фейсбук, какво те свързва с него, още ли си мислиш за него и т. н. - помисли на кого държиш повече!

5.   защо толкова държиш да ти е приятел? Все още храниш чувства към него ли? Аз не бих била приятел с такъв човек. И знаеш ли това, че ти влагаш добри намерения в думите " да сме приятели" в неговите очи ти не си добра, съжалявам че ще ти го кажа -а жалка, смешна и жадна за вниманието му жена. Стегни се и спри да се унижаваш като не те цени като човек да духа супата и без него живота продължава. Не линей за него, а се радвай че няма да присъства в живота ти. Не разбирам как може да държиш да имаш приятелство с човек, който не само че се е държал некоректно спрямо теб, ами и продължава да те подтиска с държанието ти. Направо не ми го побира плиткият мозък

6.   Той е пълен тъпак. Това, което ти го е написал е грубо. Щом като ти е казал, че му е все едно и че избора си е твой - не само от приятели ами и от живота си го изхвърли. И не мисли толкова много за него. Нали си имаш нов приятел. Радвай се на връзката ви и забрави за бившия ти. Каквото било - било. Недей да живееш в миналото.

7.   Изтрий ФБ от живота си и започни да живееш:)
_Az_

8.   Използвал те е финансово до като си работила в чужбина и след завръщането ти вече не си му необходима!

9.   Авторке... ти просто имам още чувства към него... за това искаш да си го държиш близо един вид до себе си.... признай си го поне пред теб това. а... но за мен за да не се чувстваш объркана... по добре го блокни за да ти е мирен живота.
Успех!

10.   детски истории

11.   Изхвърли го от живота си, той не те заслужава.