Невъобразимо гаден Свети Валентин!
С вълнение очаквах празника на влюбените...Но той за мен не се състоя...

Сутринта се събудихме (живеем заедно от около година и половина), честитихме си Свети Валентин, само с целувка, подараците оставих за вечерта, която според моите надежди и очаквания трябваше да бъде романтична. Уви...тя просто не се състоя. Към 13:00 часа ми се обади приятелката ми, за да излезем и да купим подаръци на "мъжете" (считайте приятелите ни, защото и двете нямаме брак), при което Н.(това е моят приятел) ми заяви, че излиза за малко. Аз естествено като една досетлива дама реших, че той ми е потготвил изненада и излиза, за да я осъществи. Мотахме се с приятелката ми, намерихме страшно романтични подаръци за половинките. Отидохме у приятелката ми, за да ги опаковаме, при което ми звънна телефона-беше Н.- каза, че колеги са му се обадили и са го поканили на Трифон Зарезан да седнат, пийка, хапка...знаете как е по мъжки.

Ок, казах си, но вечерта ще бъде с мен. Прибра се Н. в около 19:30 часа-леко почерпен (казвам почерпен, защото аз никога не съм го виждала пиян), и след 10-15 минути се обади на един негов приятел, който си бил купил някаква нова придобивка и се уговориха да се видят след около 30 минути в едно заведение, за да почерпи приятелят му.

Тц-тц-тц...и аз кипнах. Не съм правила скандал, но се разплаках, при което той започна да се оправдава, че не е можел да откаже на колегите си гостито за Трифон Зарезан (той даже не беше се усетил, че ме е яд за вечерта, когато ще излиза с приятеля си). Оправда се също, че аз първа съм излязла с приятелката ми, и аз го попитах "какво трябваше да ти кажа, че излизам ,за да ти купя подарък за деня на влюбените,така ли?" При което той нямаше какво да ми каже. Казах му, че няма да му подаря подаръка, защото не заслужава, развали ми целия празник и даже ме "накара" с постъпките си да плача, което е недопустимо според мен.

Обади се на приятелят си, за да отмени срещата за друг ден, за да остане с мен, защото се почувства съвестно (или така си мисля). Държа да отбележа, че дори и едно цвете не ми донесе за празника, говорихме и за това, оправда се с думите, че не обичал да подарява цветя, защото увяхвали, не обичал тези празници, защото били по задължение. Каза ми, защо да не си направим друг път свети Валентин-например утре или вдругиден. Аз се опитах да му обясня, че не е въпроса в това, а в надеждите на една жена, стана ми болно, защото цял ден тръпнах над подаръка, който съм му взела, исках да създам малко романтика във вечерта, която така и не се състоя. Казах му, че от днес нататък за мен Свети Валентин не съществува...

Коментари

1.   И При мен се случи нещо подобно, не си само ти...изводът е че повечето мъже са свини :)

2.   Най голямата простотия е че в един определен ден трябва по задължение да показваш на някой, че го обичаш и точно поради този факт се получават и тези конфузни ситуации къде се разминават очаквания и сърдечни трепети което от своя страна става причина дори за разпад на връзки!

Не може с някаква директива да се казва днес ще бъдеш по влюбен и по всеотдаен от всички останали дни в годината защото е празник на влюбените-тези неща човек трябва да ги чувства вътрешно и да ги показва и доказва в ежедневието и имено там трябва да се търси разковничето за успеха на една връзка,другия натрапчив момент от въпросния ден на влюбените е че това е абсолютно католически празник който няма нищо общо с православното христянство и не мога да разбера защо се обръща внимание на нещо което няма традиции в обществото ни а чрез определена пропаганда се настанява трайно в съзнанието ни!

3.   Това си е мое мнение но това едва ли е мъжа на живота ти без романтика просто няма любов и щом не те разбира значи някъде там има някой който ще срещнеш и когато го срещнеш и почувстваш тръпката в стомаха си ще разбереш че е човека за теб не може само единия да се старае а другия да е непукист :))))))))))

4.   Прав е приятелят ти, и аз не обичам тези "празници" по задължение. Напълно го разбирам...

5.   Може ли,е дин ден-два празника? Това е глупост! Имаме си празник и това е Трифон Зарезан. Какво е другото? Католически празник. Да не забравяме, че православието сме преди католицизма все пак. Да престанем да се американизираме а! Който няма никаква индивидуалност и му се налагат от всякъде (ТВ и списания), да не се натрапва. Направо не ми се вярва, че и подарък си му купила, че и тръпнеш той как ще реагира, аиде стига коледа мина отдавна. Бутилка вино и добра компаня, така се празнува 14/02.

6.   Мили боже,

Аз имах подобен проблем. Моята съпруга се поразсърди, като и казах, че не празнувам католически празници. Обичам си я и всяка вечер бих отишъл с нея на ресторант. Защо обаче трябва да го правя на разни измислени празници. Ами ако утре е денят на влюбените по индианският календар, а за мен е денят на християнското семейство? Писнало ми е от чужди ценности, които управляващи и медии на които се плаща за това ни налагат.

Някаква си католическа църква, която е изгорила на кладата половин Европа, но е успяла здраво да се срастне със светската власт ни налага божи наместник на земята и новините започват и свършват с папата. Накратко: Той може и да те обича, но да не празнува измислени от Сульо и Пульо празници. Празник с него е всяка прекарана заедно вечер, а не тая, която разни лицемери ви налагат като празник. Сигурен съм че 90 % от тези, които точно на 14-и са завели половинките си на заведение са ЛИЦЕМЕРИ, които се сещат за жените си само когато радиото или телевизията ги подсети за това. Помисли!

7.   Номер 5, кой си ти, че да определяш как се празнува 14.02?
Авторке, получило се е недоразумение между вас със ... Той изобщо не е разбрал, че искаш да празнувате Св. Валентин. Твоят празник е бил развален, неговият също. Затова не го изживявай драматично, а следващия празник го планирайте заедно-или поне се разберете какво ще празнувате. И не му прави сцени, а му подари подаръка и му кажи, че за следващия празник ти е длъжник, засмей се и толкова. Св. Валентин и Трифон Зарезан има всяка година, така че не е страшно. Горе главата!

П.С. Мъжете не са толкова романтични, но това не значи, че твоят не те обича!

8.   Номер 7....хаха Номер 6 го казва много хубаво, еваларката. Бъдете истински бе хора! от 5

9.   Че мъжете са свини спор няма. Говорите за 14.02, та вие и на другите празници се държите така напр. на рождени дни, само на Нова година се представяте добре защото можете да пиете и да се събирате с приятели без някой да ви кара да се чувствате зле и да не сте разбрани. Проблема не е толкова за 14.02, колкото в това че мъжете не се сещат да подарят цвете без повод или да накарате жената до вас да се чувства специална.Ако го правихте от време на време никоя жена няма да чака 14.02 да се чувства специална а ще знае че е такава.

10.   "Че мъжете са свини..." Явно в твоя живот са такива, помисли си дали не е заради тебе.

11.   Аз съм 6 благодаря на 5 за подкрепата. Приятелю радвам се, че има хора като теб. С жените си някак ще се оправим/ ако и да сме свине/ но на децата ни как мият мозъците не ми се мисли какво ни чака. Аз обаче имам вяра. Лошото е, че малко време им отделяме

12.   лелееееееее защо отричате този празник? Празниците са за да се забавляват и веселят хората, не виждам нищо лошо да се празнува, че макар и да е католически, който иска да го празнува, а относно показването на обич, според мен, показвайте си любовта всеки ден, обичайте се, казвайте си го, а на 14.02 просто направете нещо различно, подарете си подаръците (те са по-специални като плюшените играчки) и пиинете и се забавлявайте още повече, отколкото в останалото ежедневие.

Авторке, и другата година е 14.02. желая ви много любов и не се сърди на приятеля ти, те са такива по природа, просто не са като нас, жените:))))

13.   Свети Валентин е католически празник, аз не го признавам.
Та ние с приятеля ми си празнувахме Трифон Зарезан с приятели, хапване и домашно червено винце. Не страдай толкова, защото мъжете са си просто такива. Не го правят нарочно, дори не разбират защо жените се сърдят. Затова на празници е добре да организираш така нещата, че да няма как да се измъкне с колеги непредвидено. Аз бях организирала събирането предварително, та да няма мърдане с колеги и особено колежки. Той, разбира се никога не усеща че е нарочно, хи хи хи!

14.   Какво се оправдавате, че Св. Валентин бил католически празник?!!! Защо трябвало да очакваме нежност и внимание на точно определената дата ли??? Ами защото и без друго не се сещате в останалите 364 дена от годината и може би се надяваме, че когато всички наоколо са в празнично настроение и Вие господа ще се сетите, че имате (все още) някого до себе си!!!

15.   Ей 14 аз съм 6 . Не се излагай Дано не си от тези дето мъжете им ги ползват само за готвене, пране и секс когато се напият. Ако твоят е такъв, съжалявам - сама си го избирала. За мен обаче въпроса наистина е принципен. Не се обиждай но наистина отношенията между мъжете и жените са трудни. Аз обаче няма да празнувам празниците на онези, които мислят, че с насилие, и с пари могат да наложат всичко. Аз Ще ти цитирам Шандор Петьофи с една сричка от мен, която ще напиша с големи букви - осмисли го и дано го разбереш!
" Любов и свобода аз искам на земята
За любовта - животът си бих дал ,
За свободата СИ бих дал и любовта си!!!!! "

16.   Аз съм 5 и следя развитието на темата, 14 е 7 и 9. Според мен няма смисъл да се убеждава тази жена в каквото и да е.

17.   6 аз съм 14 :)) Определено не съм от хората, които ги ползват за пране, готвене и т.н.. Ще се съглася с теб, обаче, че наистина отношенията между мъжете и жените са трудни, понеже мисленето им е изградено в различни насоки, по различен начин. Неща, които за едните са съвсем нормални, за другите са абсолютно ненужни и непознати. Ще си позволя да ти препоръчам една много хубава поредица от полезни книжки именно на тази тема. Авторът е Алън Пииз. Препоръчвам ги и на останалите. Ще разберете от къде идват доста от ежедневните проблеми между половете.

18.   Пак съм 14 и пак към 6 Не съм искал да те обидя ако все пак съм го направил извинявай още веднъж Определено не ми е приятно която и да ежена да я ползват по тоя начин Да ние гледаме нещата от различен ъгъл но вървим по общ път Няма да чета книжки но според мен различията идват от склонноста да правим компромис Ние винаги сме или в едната крайност или в другата Ако се влюбим в някого правим компромис и със себе си Ако нас ни обича някого и прави всичко за нас нехаем Затова и живота е шарен Аз мисля че съм постигнал разумния компромис но в контекста на наистина гадният свят в който живеем се радвам че жена ми разбира че наистина има принципни неща Затова казах само че се е поразсърдила а не е счупила 24 чинии в главата ми И все пак не разбрах за кои книжки говориш Уточни защото ми е интересно да разбера откъде черпиш Уважението или не към другия пол

19.   Стана ми много скучно.