Тя постоянно се цупи
Здравейте, мъж на 26 години съм и от 3 години и половина съжителствам с една дама, която ми е също така и колежка.
Аз обичам да излизам и да се забавлявам с приятели, като гледам това да става предимно през почивните дни. Хапваме, пийваме, всичко е културно и приятно. Тя обаче никога не излиза с мен, въпреки, че приятелите ми я харесват. Колкото и да я карам и да я убеждавам, никога не идва с мен и ми е доста тъпо понякога.
Не стига това, ами всеки път когато и кажа, че излизам се опитва да ми налага контрол, като много често той граничи с тормоз. Не ми дава да стоя до късно и някак ме изнудва с обичта ми към нея. Стои си в къщи сама и реве, а аз се чувствам като някакъв престъпник, защото съм навън, а тя е сама.
Много бих искал да ми дадете съвет, защото не издържам вече, много е гадно, постоянно скандали и проблеми с нервите. Чакам коментарите ви

Коментари

1.   Пич намери си друга приятелка. Като се ожените ще е още по-зле, няма да можеш да мръднеш.

2.   Ами то ние какви съвети да ти дадем. Просто трябва да поговорите и да се разберете, че не бива така, АКО е възможно това да стане. Ако не - или се примиряваш, или си търсиш друга.

3.   Аз пък искам жена като твоята, на която да и харесва да си стоим вкъщи. Обикновено е точно обратното, жените са абслютно екстравагантни и да си стоят вкъщи им е скучно. Непрекъснато трябва да ги развеждаш някъде, а това изисква много нерви и енергия за хора с нагласа като мен. Не знам как си я намерил твоята, но явно имате различие в характерите, което вие ще си решите дали ви пречи, или не.

4.   А питал ли си я защо не иска да излиза с теб? Може да има някаква нейна си причина за това.
Не я оправдавам, в никакъв случай. Не е нормално да се държи така. А ти се замисли дали искаш да продължиш с тази връзка. Защото ако нещата се променят, ако нейното поведение не се промени, животът ти ще е непрестанен кошмар.

5.   Ами поговори с нея и се опитай да разбереш защо се държи така. Със сигурност си има причина. Пък след това като разбереш защо, вече ще измислите заедно как да разрешите проблема.

6.   На нея пък може да й е писнало почивните дни да ги прекарваш с приятелите си. Толкова ли не можеш да се сетиш да отделиш един уикенд само за вас двамата? !

7.   Може би е изпаднала в някаква депресия, възможно е!

8.   Аз съм същата като нея, не знам какво ми става :(

ж, 16

9.   Това е основният проблем във връзките - на двамата им се правят различни неща и рядко желанията им съвпадат. C'est la vie.
_Az_

10.   Ж39. Виж, авторе, незнам какво точно да направиш, може би трябва да поговориш с нея и да й обясниш, че ти си я обичаш и просто понякога имаш нужда да се видиш с приятели. Но ако наистина държиш на нея, трябва и ти да направиш малко компромис. Разреди малко излизанията с приятели, прекарвайте повече време заедно. Тя ще разбере, че ти го правиш заради нея и че е значима за теб. И може би в един момент, като разбере, че това е така, тя сама ще разбере, че не е права да те лишава от тези срещи и нещата ще се променят. А и хората се променят. Като бяхме на вашата възраст с моя, т. е. преди почече от 10г. и аз му се цупех, като излизаше с приятелите си. Още повече, че той моя не ме канеше с тях, както ти каниш твоята, ами ми казваше: какво ще ти е интересно само с мъже? Отиди с приятелките си на кафе. Ама аз исках с него и му се сърдех. Пък сега да ще да излезе, де такъв късмет и такова спокойствие, ама той вече сам не ще. Седи закотвен като някой паметник на изкуството вкъщи и не излиза. Така че докато иска да си при нея, радвайте се на младите си години, че после като дойдат и деца, става едно...

11.   Здравей! Нямам много опит в живота и във връзките, но имах подобен проблем с бившия ми. В случая аз исках да излизам, а той - не. Това, което мисля аз е, че ако този проблем не се изглади, в бъдеще ще ти пречи. Така, че помисли малко в перспектива. Ако това е единствения проблем във връзката ви, може и да се преглътне по някакъв начин, но ако има и други - по-добре си кажете "край". И другото, което мисля е, че всичко си върви по някакъв начин и времето ще ти даде отговорите, които търсиш :)

14.   А защо трябва да излизаш навън с приятели, а не да си с любимата жена??? Те по-важни ли са и по-интересни ли са от нея. Тя не иска да излизаш навън с твоите приятели всеки уикенд... за да ви слуша все същите глупости всеки път и да е с други хора.

Тя иска време- само за теб и нея, иска да и ОТДЕЛИШ ПОВЕЧЕ ВНИМАНИЕ за това реагира така, като жена ти го казвам.

Като имаш жена до себе си, приятелите не би трябвало да са ти преоритет, а жената до теб. Тя иска да види, че е важна за теб и ти с готовност ще се откажеш всеки уикенд да излизаш навьн, а да предпочитеш нейната компания.

И понеже се сьмнявам, че сьвсем ще се откажеш да излизаш ти предлагам да не е всеки уикенд, а по-рядко да речем един път в месеца. А повечето време да си си с нея, за да види тя че я цениш.

На коя жена ще и е приятно да излизаш с приятели, а тя сама в къщи. И не всяка жена обича да си губи времето в излизане с твоите приятели, а не това да си е време САМО ЗА ВАС ДВАМАТА, разбираш ли?

15.   Да, значи много се дразня, когато видя коментари "зарежи я". Защо? Не е ли по-редно първо да се седне на масата, проблемът да бъде обсъден? 3 години и половина никак не са малко, за да махнеш дебилно с ръка. Във всяка връзка има проблеми и трябва да се решават. С това "зарежи я", човек доникъде не стига.
Жената може да е тъжна, защото я пренебрегваш, идвало ли ти е на ума? Ако тя постоянно се шляе с приятелки, ти как би се почувствал? Според мен не неиният "рев", а твоето поведение са проблем.

17.   Авторе, да знаеш, че #14 е изразил/а най-точно и изчерпателно женската гледна точка по въпроса. Помисли дали не прекаляваш с приятелите, купоните и излизанията. Младост, младост, ама щом си вече обвързан, няма как да не се съобразяваш с нейните виждания по въпроса. Или се нагаждаш и заедно намирате компромисен вариант (ако държиш да си с нея), или се разделяте. Няма среден път, този въпрос е фундаментален и е развалил много семейства.

18.   Здравей,
Мисля че най-вероятно ти убягват някои моменти.
Мацката може би е твърде чувствителна или се е почувствала по някакъв начин неприета от компанията ти, за да се държи по този начин. Никой не бяга, когато му е хубаво. Или пък интересите и тотално се разминават с тези на компанията, до степен да се чувства по-добре сама отколкото с тези хора.
Но така или иначе това е нещо, което би трябвало да изясните и изговорите на 4 очи и то по възможност без да я осъждаш или обвиняваш. Покажи и че я приемаш и харесваш такава, каквато е - че не искаш да я променяш, за да я напаснеш към каквато и да е компания и и го напомняй по-често. Защото 100% споровете ви тя ги тълкува като - ето, той не ме харесва, каквато съм иска да бъда нещо друго.

Най-вероятно се чувства доста несигурна в чувствата ти към нея, затова и приема изборът ти да прекараш свободните дни с приятелите си толкова крайно - най-вероятно го тълкува като знак, че не ти е достатъчна и че ти е скучно сам с нея, което още повече и засилва неувереността. Оттам и драмата и сълзите и опитите за емоционално изнудване. Много е вероятно в главата и всяко твое излизане след спор да е равносилно на предателство и изоставяне. Много е трудно да се излезе от такъв филм и трябват много разговори и търпение.

Възможно е и да има нужда да прекарвате повече време заедно, и затова да е особено болезнено, че точно в почивните дни, когато разполагате с качествено време за вас си, ти тръгваш по компании.

Опитай по-често да я уверяваш в чувствата си - за да е толкова несигурна, явно нещо в миналото е преживяла неприятно, което я е направило такава. А може и ти по някакъв начин да си я наранил, за да реагира толкова крайно. Това така или иначе си е между вас и трябва да се изясни като причина.
Но ако и покажеш любов, търпение и приемане, нещата могат постепенно да се оправят. Това, ако човекът си заслужава усилията, разбира се.

19.   Обръщай повече внемание на жената младеж! Бъди с нея, колкото може повече време... Защото, дано не съм прав, ще я изгубиш.
Всяка жена, повтарям всяка нормална жена, иска да бъде специална, желана, оценявана, ухажвана, обгрижвана...
Излизайте по-често и прекарвайте само двамата, повече време... на кина, на театър, на разходка в пака или каквото на нея и се прави... Ако имате общо хоби е чудесно...
Иначе постепенно, първоначално ще се отчуждите, ще охладненете един към друг...
В никакъв случай не я пренебрегвай, заради приятели или алкохол... За да не плачеш после, като си намери някой душеприказчик-ухажар, който с някоя мила дума и цветенце ще и завърти главата. Да няма после тама, в която се жалваш от жените...
Поздрави! и умната!

20.   Жената е за зарязване! Ако беше емоционално зряла, сама щеше да проговори за това какво точно не ? е приятно, вместо да се цупи и да ти насажда вина. Това нейното е форма на манипулация, което идва от детска възраст, когато номерата ? са минавали. Действително, може да седнете да поговорите, но изгледите за промяна са малки. Има проблеми със себе си: я несигурност, я комплекси, я нещо друго. Ако ти се чака да си ги оправи самата тя - гуд лък. Но щом се цупи, значи го намира за нормално и друго не ? идва на акъл, а щом е така, работата е ясна - разкарвай я, докато все още е по-безболезнено. Има много други жени, които са по-свестни и повече си заслужават усилията.

21.   "Всяка жена, повтарям всяка нормална жена, иска да бъде специална, желана, оценявана, ухажвана, обгрижвана... ", "Излизайте по-често и прекарвайте само двамата, повече време... " - това са цитати от 19. При положение, че 5 дена от седмицата/над 70 % от времето/ той е с нея, през останалото време я кани да сподели времето си с него и с хора, които Я ОЦЕНЯВАТ/вж. цитата по- горе... /, очевидно е, че тя има някакви ненормални изисквания - още по - точно целта ? е да го раздели от приятелите. Т. е. проблема е в нея. Какъв е този проблем - характеров, ментален, сексистки, расов, умствен, възрастов, какъвто и да е - това е НЕЙНИЯТ проблем. И от това дали ще го разреши/сама или с помощ/, зависи наличието и качеството на по - нататъшната връзка. Не само с автора...

22.   Типична форма на емоционално изнудване! Поговорете си, ако не се разберете - бегай надалеч!