Аз му угаждам, но той на мен не. Моля ви дайте ми съвет!
Здравейте! Имам приятел, който е 10 години по-голям от мен.

От 7 месеца сме заедно. През месец, два ходи на командировки в чужбина за 30 дни. Но за тези 7 месеца ходи само веднъж. Взима добри пари. НО все още нищо не ми подари не, че няма време или средства, просто не знам. Аз постоянно му правя подаръци и изненади. Спестявам, лишавам се от много неща само и само за да го зарадвам, а той от негова страна нищо. Харчи само и единствено за колата си. Разправял ми е, че е подарявал много неща на бившите си абе угаждал им е. А на мен нищичко.

Казва, че ме обича много, всичко би направил за мен. Не ми обръща много внимание. Не съм за подаръците, но постоянно става дума за бившите му и постоянно ми повтаря как излизал с тях, ходил на всякъде с тях, купувал им всичко! Апък с мен нито едно от изброените не е правил така както разправя. Когато си харесам нещо и той е при мен, не ми го купува, дори да е едно цвете или някоя дрънкулка. Когато приятелките ми разправят какви подаръци са получили чак ми става неудобно. Чувствам се някак не на място! Дори, когато ме обиди и аз плача той се прави, че нищо не е станало. Объркана съм, знача ли аз за него нещо. Знам, че любовта не се изразява с подаръци, а с действията на отсрещния човек, но как да му повярвам, че ме обича като не е направил нищо за мен. Не знам какво да правя? Моля ви дайте ми съвет!

Коментари

1.   Остави го. Любовта е и в малките жестове.

2.   най вероятно този човек си е дал сметка че когато се е раздавал много за другите не е бил оценен.. може би дори се е чувствал използван.. доста често си поставяме бариери след като сме били наранявани и си казваме че във следващата си връзка няма да е както предишните... също така все повече мъже са предубедени че жените са материални и само искат.. бъди търпелива.. но и открита.. нещата трябва да се назовават с истинските имена.. говори директно с него за тези неща

3.   Зарежи го. Кой е тоя дето с бившите да те занимава. На мен може и да ми се е случвало някой да спомене някоя бивша само ако има някакъв конкретен повод - например ако я срещнем на улицата. Ама да ти разправя постоянно за бившите и какъв купон си е правил с тях... Ставай и си тръгвай от там. Този човек не е твоя. Ти си намери твоя човек - дето на всички за теб да говори.
Успех!

4.   Ами аз на предното си гадже подарявах постоянно, дори и злато и то още в началото на връзката. Просто тогава си мислех, че съм влюбен. После всичко отиде по дяволите и разбрах колко съм се лъгал и колко не е заслужавала. Това ме нарани, защото осъзнах колко глупав съм бил да и подарявам.

После срещнах голямата любов, от 9 г. сме заедно. Но винаги съм асоциирал подаръците с болка. И чак сега на скоро се отпуснах и се отърсих и и подарих златно сърце с думите "знам, че имаш златно сърце, но приеми и моето златно сърце". До сега почти нищо не и бях подарявал. Но сега след 9 г. си дадох сметка, че тя е значела много повече от всички бивши, а аз точно на нея не съм подарявал. Просто осъзнах, че не е справедливо спрямо нея. Но през цялото време аз не го осъзнавах. Защо го осъзнах чак сега? Ами дадох си сметка, че 9 г. са предостатъчно време, за което сме си доказвали не един и два пъти, че любовта ни е истинска и това ме отпусна и ми позволи да се пречупя. Просто болката си е казвала думата през тези години, без да осъзнавам.

И ако ме питаш дали я обичам, то отговорът е повече от ясен. Така че не си прави грешни изводи, че не си обичана. Обичта не се купува с подаръци. Има много по-истински неща, които говорят за любовта. Например подкрепата в трудните момента, доверието, уважението и др. Съди за любовта му по истинските неща, а не по подаръците.

5.   Изпитва те. И ще продължи още дълго. Вижда в теб нещо различно от предишните и много здраво те изпитва.

6.   Изпитвал я бил... Айде стига с тия тестове и изпити, че обикновено "изпитващият" сам си го нахаква, защото уж е много "прозорлив".
Момиче, очевадно е, че не получаваш това, от което имаш нужда като внимание и отношение. Личи си, че не се чувстваш щастлива с този мъж. Откъде накъде ще плямпа нон-стоп за бившите си или пък няма да те успокоява, когато те нарани по някакъв начин. Говори с него по тия въпроси, виж как ще реагира и дали ще има някакъв ефект. Ако не, по-добре да го оставиш и да не се измъчваш така!