Един пропуснат шанс?
Здравейте, мъж на почти 30 съм, наистина ми е трудно да опиша една толкова дълга и наситена със случки история, цял роман няма да ми стигне, за това ще го направя с по една-две думи, които наистина съдържат целия смисъл, който искам да вложа.

Студенти. Случайна среща. Пръв поглед. Първа любов. Раздяла. Тъга. Минаха години. Случайност. Втора среща. Съдба? Отново заедно. Година заедно. Любов. Общи мечти. Планове. Жадувано море. Друг. Месец колебание. Избор. Тъга отново. Пълна празнота. Опит. Втори шанс?

Интерпретирайте ако искате, какво според вас се случи, как да я спечеля пак? Защо едно увлечение може да провали една наистина голяма любов.

За контраст на късия разказ ще напиша просто нещо, което ми е на сърцето:

Обичам да и правя малки подаръци и изненади, обичам да я виждам щастлива, обичам я ужасно много, обичам начина по който ме кара да се чувствам, обичам начина по който ме държи за ръка, обичам да виждам блясъка в очите и, обичам аромата и, обичам всеки милиметър от тялото и, обичам много начина по който казва някои думи, обичам да виждам как докато спи и мърдат клепачите, сънувайки, обичам да я виждам сутрин сънлива да си търка очите, обичам да я гледам когато ме гледа право в очите, просто я обичам и не искам да спирам никога. Веднъж се опитах, съдбата не ми даде да я забравя, а и не бих могъл, тя винаги е там в сърцето ми...

Как да и покажа, че тя е всичко за мен и искам да е част от целия ми живот. Никога не съм го казвал, но за първи път си представих, че искам тя да е майка на децата ми. Искам го и го мисля. Усешам, че тя е човека, когато съм до нея дори и сега, когато сме разделени имам чувството, че е по-лесно да не съм жив, отколкото да е толкова близо, а да е толкова далеч...

Коментари

1.   Случайна среща. Пръв поглед. Първа любов. 16 години заедно!

Щом е имало веднъж раздяла, после пак и пак... явно, че не е писано да сте заедно. Освен ако не искаш един ден да напишеш: "Студенти. Случайна среща. Пръв поглед. Първа любов. Раздяла. Тъга. Минаха години. Случайност. Втора среща. Съдба? Отново заедно. Година заедно. Любов. Общи мечти. Планове. Жадувано море. Друг. Месец колебание. Избор. Тъга отново. Пълна празнота. Опит. Втори шанс. Година заедно. Любов. Общи мечти. Планове. Море. Друг. Колебание. Избор. Тъга отново. ".. и така да се въртиш в един омагьосан кръг, от който ще ти е все по-трудно да се измъкнеш. А и се чудя как би могъл да имаш доверие на жена, която "избира".. не е ли.. унизително? А достойнството, то къде остава?

2.   Просто и го кажи, както направи направи тук. Ако ти е по-лесно, дай и линк да прочете това. Не подценявай силата на думите, когато произлизат от сърцето. Успех :)

3.   Не на нас, на нея го кажи.

4.   Вас мъжете наистина не мога да ви разбера. Два пъти се разделяте. Искаш и трети път ли? Ако наистина имаше взаимност, уважение, разбирателство щяхте още да сте заедно. Загърби миналото и гледай напред. На 30 си, спри да строиш въздушни кули.

5.   авторе, представеното от теб е твоето виждане за нещата и за връзката ви. ако приятелката ти беше писала историята, нещата със сигурност щяха да изглеждат различно. защо се е получило така, ние можем само да гадаем.
- може тя просто да не те обича достатъчно, за да остане с теб, може да я няма тръпката. пробвала е 2 пъти, явно не се е получило.
- може да те обича, но да не се получава нещо във връзката ви. не с всички, които обичаме, можем да живеем заедно. понякога хората просто са различни и не могат да преодолеят различията си, колкото и да искат.
- може просто да е от изневеряващите, на които лесно им омръзва партньорът, колкото и да е свестен
- може много други неща. написаното е доста кратко, за да се направят изводи, но ти най-добре можеш да си прецениш.
на въпроса ти: "Как да и покажа, че тя е всичко за мен и искам да е част от целия ми живот. " - ако наистина го чувстваш, разкажи й всичко това, за да си сигурен, че наистина си опитал всичко.
ако трябва да бъда откровена, не съм оптимистка за вас - връзка, която на 2 пъти се разпада, явно е трудно да просъществува. но пък нищо не ти пречи да опиташ, щом толкова я искаш. не допускай обаче да ти се качва на главата, да се събирате и разделяте както на нея й скимне и да удължавате агонията безкрайно. не позволявай да си сугурният, който винаги стои в резерв, а тя може да прави каквото си иска. жените имаме тая склонност, а и не само ние :-) ако усетиш нещо такова, приеми нещата и просто сложи край.
Ж42

6.   "Как да и покажа, че тя е всичко за мен и искам да е част от целия ми живот. " Ти ако до сега не си и го показал и ако тя до сега не го е разбрала от сега нататък надали ще се случи или ще се получи нещо като кръпка на старите ти гащи, тя ще си е поживяла докато ти си се надявал на трайна връзка - някой вече ти писа за сигурната резерва, помисли си дали цял живот си готов да си на резервната скамейка!

7.   След такава дълга връзка и след тия раздели и събирания, смятам, че е дошло времето да и поставищ нещата ребром! Или - или! Или ще си останеш вечната резерва, при когото ще се прибира, щом и бият шута! А това е яко унизително и НЕ Е начинът да и се харесаш и да те заобича, напротив! Помисли малко, защо трябва да се унижаваш и да даваш на една парясница 3-4-6-ти шанс, щом някъде чака някое добро момиче да го забележиш? !

8.   Боже... колко красиво написано! Надявам се да ти отговори на любовта. Моя господин е на почти 30 и никога няма да чуя нещо подобно от него, никога няма да ме гушкал нощем, защото не значело, че не ме обича и никога няма да ми говори миличко. Благодаря, че ми отвори очите! Защото, докато има такива като теб мъже аз няма да спра да вярвам в любовта, колкото и да ме боли. При мен беше връзка 7 мес., раздяла за 5 мес., събиране за месец и отново раздяла, защото не си мръдна пръста да изкрещи, че ме обича или да се съгласи с това, че е редно да дава и любов... И няма да се въртя в този кръг. Четох някъде за кармичните връзки. Именно тези "въртения". За да се случва това, значи душите са си оправили отношенията още в преден живот и сега просто, колкото и да се стараели няма да бъдат пак заедно. Няма за какво. :) Успех!
Есмералда 24г.

9.   Просто си представи как би описала същото тя, сигурно нещо от сорта:

Студенти. Случайна среща. Пръв поглед. Що пък не? ! Раздяла. Не ми пука.
Минаха години. Случайност. Втора среща. Що пък не пак? ! Отново заедно. Година заедно. Не е чак толкова зле, амааа... Ходи ми се на море. Опааа - друг! Е това май е любов! Месец колебание - кофти ми е за него, ама тоя по ме кефи! Кефът преди всичко! Пак не ми пука.

От това, ако не ти мине, няма оправия:)

_Az_

10.   Прати й линк към темата. Това, че сте се срещнали два пъти и след тези 2 пъти отново сте били заедно-не означава, че ще сте заедно завинаги... Смисъл, не че е невъзможно, но мисля, че приемаш нещата доста навътре /което е напълно разбираемо след като обичаш приятелката ти/ и си правиш илюзии, от които /ако не се съберете/ ще страдаш повече. Просто приеми, че тя си има друг. Поговорете сериозно... Ти казваш, че тя се колебае? Дай й време. Остави я да помисли реално с кой иска да бъде.