Обичам и двамата...
Здравейте! Знам, че мнозина ще ме упрекват затова , но човек не може да заповядва на чувствата си. Имам си сериозен приятел, с който сме от 5 год. заедно, но имаше перод, в който бяхме разделени за година и половина.

През този период аз срещнах друг човек, който ме накара да изживея нови емоции. Въпреки силната ни връзка , отново се събрахме със стария ми приятел , защото реших, че любовта ми към него е по силна.

Но... не можах да преодолея раздялата, затова сега тайно продължавам да се виждам и с мъжа , който запълваше празнотата ми. Дефакто единия ми е приятел, а другия любовник. Знам, че не е редно и е жестоко от моя страна да мамя приятеля си, но не мога да загърбя любовника си, ако не го чуя два дни и се подтискам и със него е същото.

Постоянно ми пише .Изпитваме невероятно влечение един към друг. Въпреки приятеля ми, той не желае да се отказва от мен, а и на мен ми е страшно трудно да си представя , че няма да го виждам. Но, не мога да си представя и повторна раздяла с приятеля си, защото го обичам въпреки всичко.

Раздвоена съм и това адски ме съсипва и ми пречи. Преследва ме собствената ми съвест с това силно влечение към двама мъже. Само. който го е изпитал може да ме разбере. Двамата са толкова различни и затова ги обичам по различен начин, като деня и нощта.

Коментари

1.   Знаеш, че това не може да продължава вечно. Трябва да вземеш решение с кого от двамата искаш да бъдеш, защото ако ти не решиш навреме, приятелят ти може да разбере и тогава, освен теб, и той ще страда. Не го заслужава, нали?

2.   Mила при мен беше същото просто се замисли кой от двама те прави по-щастлива и избора сам ще дойде аз избрах "любовника" защото ме прави наистина много щастлива както никой друг само че при мен е по-сложно... на мен въпреки това ми се налага да съм с другия... :(

3.   2, щом си с двамата, какво точно си избрала? Да си с двамата?

4.   "Само, който го е изпитвал може да го разбере"- да и аз съм го изпитвала и в последствие установих, че......не обичам нито един от двамата.
Замисли се, дали всичко не е навик и дали не е от инат -" аз няма да спра да те виждам"

5.   Докато четох, се сетих за онази приказка - от двата стола - на земята. :((

6.   Съвест ли те мъчи? Ама ти е хубаво? Е, Що си седнала да питаш, хвалиш ли се, що ли ! Карай си я така, съвестта ти ше свикне !

7.   Накрая да не се получи от 2 стола на земята. Знам го от собствен опит, макар че аз излизах скришом с другия.Накрая човека, който държеяе на мен научи за това и сложи край на връзката ни. Сега съжалявам за това,че не съм му казала аз самата че излизам с друг - при това само на кафе - но връщане назад няма. Важното е да осъзнаеш грешката си и да не я повтаряш в бъдеще. Но с 2 да излизая, споре мен не става.

8.   Oт Номер 2 към 3 : не, тросто като се замислих осъзнах че сърцето ми иска "любовника" че го обичам но не мога да бъда с него и както казва авторката само който го е изпитал мове да ме разбере... и вместу да се захващаш с мене можеше да дадеш съвет на авторката :)

9.   С твоята история ми даде съвет, никога да не се връщам към стара "любов"! Това е, все едно, да си направиш ритуално самоубийство! Аз например, никога не бих искал да съм на мястото на заблудения ти бивш-настоящ приятел (не разбрах какъв точно ти се води). Поговорката за двата стола явно я разбра от другите коментари, но тази може би е по-интересна: Всичко на този свят рано или късно се връща!

10.   От номер 3 към номер 2. И номер 1 съм аз, така, че вече съм дала съвета си. :)

И какво, като си избрала любовника си, като всъщност си с мъжа си?

11.   Oт номер 2 към 10 съветът ми към авторката беше да се вслуша в сърцето си да се замисли кой я прави истински щастлива и на мен ми беше адски трудно но направих своя избор ( кого от двамата обичам истински и с кого искам да прекарам остатака от живота си ) а другия не ми е мъж (съпруг )а по точно всеки мисли връската ни за сериозна и всеки очаква един ден да се оженим той е в чужбина и аз трябжа другата седмица да замина при него колкото и да обичам другия НЕмога да отменя това...

12.   Чудесно, само че ще е до време, докато и двамата се усетят, че са им покарали рога, а после? Само си представи, че приятелят ти лъже още една, и той изтерзаван от раздвояване, но и в същото време същият двуличник и лицемер. Щом искаш съвет - временно не се виждай и с двамата, докато се разбереш със себе си какво точно искаш.

13.   Аз те разбирам, преживяля съм го. Имах приятел 2 години като успоредно с това и любовник, макар че звучи малко грубо тази дума. Любовникът ми беше от моя курс. Разликата при нас беше, че приятелят ми знаеше за него, е може би не с подробности, но усещаше какво се случва. дори се страхувах от евентуална тяхна среща, че да не стане бой.

През цялото време си мислех, че обичам и двамата, но се лъжех, разбрах го късно и за това този фарс продължи толкова време. Сега от 7 месеца живея с любовникът си, вече гадже,(ходим от година) и сме невероятно щастливи. Просто осъзнах какво искам в действителност и се изясних и с двамата.

С бившият ми приятел сме добри приятели, той ми прости и сега също е влюбен и има намерение да се жени. Не е хубаво да мамиш човека до себе си, реши кой от двамата искаш, няма начин единия да не натежава над другия, просто се замисли добре. Успех

14.   Евала.Аз един немога да намеря,ти двама обичаш...Дай единия на мен и да си решим проблема и двете ;)

15.   Да да №9 е напълно прав единпът вазата счупи ли се не може да стане нова никога

16.   Спокойно! Все някой от двамата ще разбере - не разбрах, дали любовникът знае, че замества. Ако знае - е, не го разбирам, ако не знае - когато някой от двамата разбере - ще има - от два стола, че на земята :)

17.   Остани с приятеля си. Честно. Ще ти мине мерака за любовника.

18.   18 Остани с приятеля си.Пожелажаме радост

19.   Имам същата дилема! Напълно те разбирам. Бившият иска да се съберем и уж се събираме, но аз не спирам да излизам и с настоящия. Не знам какво да правя и съм в същата тъпа задънена улица. И двамата са пълни противоположности и са готови на всичко за мен и знаят един за друг и почнаха и мърсотии да си правят. Обичат ме и аз тях и просто не зная какво да правя, а и двамата искат да се оженят за мен.

20.   Харемът не е само за мъже, а? Лошото е, че накрая човек си плаща за тарикатлъка.

Soul

21.   Внимавай! Не губи времето на приятеля си - ти желаеш любовника и винаги ще тръпнеш - дори след години ще чувстваш ръцете и устните му. Така ще продължиш да изневеряваш на приятеля си, и ако останеш с него ще го лъжеш, и няма да бъдеш щастлива. Ще ти остане чувството за неизживянаст с любовника.