Какви са границите на изневярата?
Ще разкажа и своята история, но първо трябва да плуча отговор на въпросите..
Изневерявали ли сте на някой който наистина обичате, а не просто поредния/та?
А били ли сте предавани от някой който знаете, че наистина ви обича?
Какво за вас е изневярата?
Може ли да бъде само физическа?
Ако човек се разкайва съзнателно за прелюбодействието си Бог би ли простил?
Защото аз не знам за себе си дали някога бих простила това, че го направих на човека, който обичам дори с косите си! Имаме връзка от година, но от скоро е от "разстояние", защото ми се наложи да замина. Не съм целувала друг, не съм го правила с друг. Истината е, че не мога да погледа друг. Tой и само той притежава мислите, сърцето и душата ми. Истината е, че се чувствам като пълен боклук, защото бях изнудена да "духам", само и само да получа работата (висoкоплатена) от която се нуйдая! Изчислих, че ще трябва да я работя още поне година и половина докато имамe достатъчно пари за да постигна целите си ( да уча в престижен университет в който да мога да покривам таксите си), a също така и да мога да живея с него на квартира спокойно. Искам да му кажа защото ме убива. Като малка мравка, вътре в мен, която бавно ме разяжда, a не мога. Страх ме е, че няма да съм там да го разубедя да не си тръгва ;(. Съкрушена съм!
Не искам съвети, знам, че не трябва да работя това, но вече няма връщане назад. Не искам и критики достатъчно се мразя и не мога да се гледам буквално. Просто моля ви дайте ми кураж, че мога да го преодолея! Нямам си никой друг на който да споделя.. Умирам бавно без него <3

Коментари

1.   Един човек, когото много уважавам веднъж ми каза: "Ти винаги имаш избор. Дори да ти опрат пистолет го главата ти си свободен да избираш. "
Сама си прави изводи, има ли значение какво са ти казали 5-10-1000 непознати човека в интернет?
XII

2.   Кураж за "духане" не бях чувал някой да иска до сега.
Щом е по работа, не се брои.
Горното беше в реда на шегата, но не правя разликата от това, да работи някое момиче на околовръстното и да изкарва някой лев и това съзнателно да правиш същото пак заради пари, само че за уж почтена работа.
Поти съм сигурен че само с една свирка няма да минеш. Има един лаф : "Дал ли си си задника веднъж, ще го даваш до караш на хорото".

3.   Абе луда ли си, не му казвай! Станалото, станало. Стига си го мислила толкова.

4.   Не му казвай, ще съсипеш връзката ви, повярвай.... опитай да забравиш.... знам трудно е но, но ще ти е най голямата грешка ко му кажеш!

5.   спорет мене границата е секс. не мисла че оралната любов е изневяра

8.   По-добре го премълчи. Всеки има своите тайни....

9.   От авторката: Благорадя ви много. На номер 2 искам да му кажа, че по-долу няма да падна! Не ме интересува.
А за тези които ме съветват да не му казвам.. Как да го лъжа? Всеки път като ми каже правила ли си нещо там?? Аз как да го лъжа. Той е 100% честен с мен доказал ми го е хиляди пъти. Говорили сме за изневяра (секс) и ми каза, че ако го направя с някой няма да ме остави, но ще ми го върне а и нямало да е същото. С което съм съгласна де. Имам ужасното притеснение да не му каже един специфичен човек от семейството му който по-професия е известна гледачка или както там им викат. И при това много добра!! Не знам какво да правя.. Някой имал ли е подобна случка?

10.   не, не му казвай. какво ще постигнеш с това? няма да промениш миналото. онази ситуация няма да се върне, а сама казваш, че обичаш много приятеля си. няма смисъл от откровеност. не познавам приятеля ти, но той няма как да разбере, ако ти не му кажеш. в такива ситуации мъжете не реагират като по филмите: "о, скъпа, разбирам, че си го направила за нас" и всичко завършва с хепиенд.
просто не мисли за това, погреби го някъде в спомените си. ти си същото момиче, което е било и преди, така че не отдавай прекалено внимание на детайл. ако си сигурна, че можеш да го забравиш и преодолееш, наистина ще е така.
все пак не позволявай да те изнудват повече от 1 път за такова нещо! Успех!
Ж42

13.   Номер 5, то бива неграмотност ... Това на което му казваш орална любов е всъщност орален секс. Защо изобщо употребяваш тук думата "любов" тук?!
Оралният секс е пак секс. Образовайте се малко. Откога само вагиналният секс се брои за секс, явно нещо съм пропуснал :) .
Номер 5, тогава по твоята логика да те питам, ами аналния секс брои ли се? Или така да питам - "аналната любов" секс ли е? Поставянето на пениса в горната част на храносмилателната система, ако не го броиш за секс, то тогава и в другия край на храносмилателната система не би трябвало да се брои по твоята логика. Днес научих нещо ново :) .

А вече какво е изневяра и какво не е, това е друга голяма тема. Всеки там си има свои разбирания. Не осъждам авторката дали правилно или погрешно е постъпила, но остава един важен въпрос.
Интересно какво става, ако на авторката и се наложи да прави орален секс за да задъри мечтаното работно място. Как ли ще постъпи? Ще захвърли ли всичко, тоест така и свирката по "принуда" ще е била нахалост или ще продължи с жертвите, които прави в името на кариерата?

K-Man

14.   От авторката към номер 2
Явно не сте разбрал, че исках анонимен кураж, за това да преодолея постъпката си и да събера сила да си проста
До номер 13
Не съм писала историята, за да получавам като коментари кой е грамотен и кой не. И оралния секс също го наричат и орална любов, ако не знаете :) А до "големия въпрос" дали ще продължа да правя жертви мисля, че самия факт, че буквално се мразя и съм писала историята, а дори това, че вероятно никога няма да си простя, мисля че говори дали бих направила "жертвата" отново.

15.   Номер 13, страхотен коментар! Смях се от сърце. Явно цялото притеснение идва от роднината врачка, а не от това, че иска да не лъже.

16.   Не си била "изнудена да духаш", била си възнаградена за услугите си. Толкова ли нямаше друга работа?

17.   Камене, К-Manne, авторката иска тук кураж от непознати, а ти наливаш още масло в храносмилателния отвор.
Не се прави така !
Разстроена жена, можеш да преодолееш тази случка - просто изтупай праха от теб и продължи да обичаш твоят любим.
И за в бъдеще - умната !

18.   Напускай и си търси друга работа, иначе накрая ще загубиш всичко - и нея и приятеля ти.

19.   Момиче, ти уважение към себе си нямаш ли? Как така - даваш си задника за щяло и нещяло?
Нищо няма да е същото, и то в твоята глава, защото ти ще знаеш.
Времето изтрива всичко, ама не толкова бързо, че той да не усети, че нещо се е случило. Ако ти не му кажеш, ти постоянно ще се преструваш и това ще убие твоята любов, а ако му кажеш - ще убие неговата. Това за врачките са глупости, но най-вероятно ти сама ще се издадеш.
Много ми е интересно, № 10, кой е тоя филм, в който за такова нещо мъжете казват "разбирам че си го направила за нас" - няма такъв, защото обикновено след такова нещо няма "нас".

20.   до авторката/9/:

По-долу няма и как да паднеш, скъпа авторке! Направила си едно от най-низките неща на света. И искаш да учиш в престижен университет? Болна си, авторке, болна...

И как очакваш хората да ти дадат "кураж за да си простиш"? Това няма как да си го простиш.

Кажи на приятеля си задължително. Нека си направи изводи за твоята същност и дали иска да е с теб. Само това ще ти помогне да намалиш вината.

21.   Кажи му и ако пича е мъж на място ще те разкара!!! Да духаш на някой за работно място във фирма и същото като да го правиш за пари, нарича се проституция!!! И хората са ти го казали, щом вече си го направила ще го направиш пак и няма да е само "духане"!

22.   Явно Камен е абсолютно прав!
Игнорирай коментар 17.

23.   Понякога си мислим, че нямаме избор. Винаги има. В случая ти си направила своя. За добро или лошо, времето ще покаже. Границата на изневярата е в нашите глави, според мен, дали би могла да живееш нормално без да те гризе съвестта. И един много важен въпрос, обича ли те. Ако те обича, никога няма да ти го прости. Това е моя гледна точка. Така че, внимавай какво ще признаваш пред него. Трябва сама да се справиш със ситуацията. Животът е низ от препятствия и нищо не се дава даром. Не слугувам на клишета но "Това което не ни убива ни прави по силни".
към 2
Според мен, стига да носи удоволствие, където и да си пъхнеш оная работа си е секс. Но не винаги е любов.
В случая въпроса е, свирката брои ли се за изневяра. :). Разбира се, че е изневяра.

24.   Браво на 23!!
Точно, ясно и кратко - Супер!

25.   Драга ако си продала любимия си мъж за учене в университет плюя на теб. Ако този мъж само разбере как си спечелила работата а и парите от тази работа няма да го понесе. Ако е мъж а не мекотело разбира се. Изумьвам се винаги на такива като вас. Щом си го направила днес ще го направиш и друг път. Ако имаш поне два грама мозък не го убиваи с истината. Ще разбиеш. Нямаш право така да нараняваш човека. Макар че с устата с която го целуваш си правила свирка на друг. От тая страна погледнато тои има право да знае за да вземе мерки. Какво ти остава да не те гризе съвеста -мисли си че и тои го е правил на някоя или все някога ще го направи. и така ще сте фифти-фифти. Ще чакаме да ни отговориш кое боли по малко да те гризе съвеста или да те убива ревността.

26.   Благодаря за отговорите макар и да ме накараха да се почувствам още по-зле повечето. :)

Мисля, че в историята обясних, че го направих за да мога да събера пари (а повярвайте ми трябват ужасно много) за да се видим, тоест заради него. В историята не споменах, че живея с нашите, тоест зависима съм от тях, а съм в ужасни отношения с баща ми. Заплахи викове обиди ВСЕКИДНЕВНО. Това беше единствения начин.

За тези които ми казва, че днес свирка утре нещо друго искам да кажа че не ги упреквам за мнението, но повярвайте ми няма да мога да живея с още един грях. Отразява ми се не само психически а и физически. Не мога да спа с дни и т. н.

А до последния коментар, драга, планирала съм да му кажа, наясно съм, че не заслужава да го лъжа, но това ще стане лице в лице, не мога по скайп.

БЛАГОДАРЯ ОЩЕ ВЕДНЪЖ, МОЛЯ АКО НА НЯКОЙ НЯКОГА МУ СЕ Е НАЛАГАЛО ДА СИ ПРОСТИ ГРЯХ ДА СПОДЕЛИ И ДА КАЖЕ КАК ДА МИНА ПРЕЗ ТОЗИ УЖАСЕН АД, НАИСТИНА ИМАМ НУЖДА ОТ СЪЧУВСТВИЕ, А НЕ ОТ УПРЕЦИ, ТУК СИ НЯМАМ НИКОЙ НА КОЙТО ДА СПОДЕЛЯ, КАКТО КАЗАХ НАПЪЛНО НОВА СЪМ В ДЪРЖАВАТА..

27.   Авторке, това което си направила е по-долно от изневяра. Защото изневята може да е емоционално подплатена, да има и обич, копнеж за любов... А ти си си продала част от тялото, за да задоволиш сексуалния нагон на мьж, като срещу това да получиш работа.
А имайки в предвид, че оралния секс на подсьзнателно ниво е нещо като уверение, че приемаш и подчиняваш себе си пред тоя мьж.... как се виждаш сега от страни. Грозно и унизително, нали? Ами, нищо не може да те извини. Ти имаш ли някакво себеуважение изобщо? ... Трябват ти пари-и така ли ще ги изкараш. Това да не е единствената работа на света?

Сега сьвестта ти те изгаря и не ти дава покой и искаш да се изчистиш от това... Явно не си такава по принцип, не си с прегоряла сьвест.
Питаш дали ако се покаеш искренно Бог би ти простил. Аз сьм сигурна, че да.... "Иди си и не сьгрешавай вече", е казал Исус на прелюбодейката, която е била осьдена на смърт... Покай се и той ще ти прости, но не прави повече така, не трьгвай по тая плоскост. Защото е много вероятно като си казала А, да кажеш и Б...
Най-добрата вьзглавница е чистата сьвест.

Не мисля, че е добра идея да разказваш на приятеля ти за това-какьв е смисьла да го разстройваш. Едва ли ще бьде горд с постьпката ти, ще бьдеш извинена и потупана по рамото от него за "правилния избор" за правилна кауза. Защото това ти си си го решила и избрала. Така ли е?
Ако наистина е било изнудване, както ти казваш може да го сьдиш за сексуален тормоз и успешно да го осьдиш дори, ако си някьде в цивилизована дьржава. Но тали е така? Орален секс.... насила с изнудване? Пьк после, ами трябват ми пари за университета. Ти си знаеш.

28.   Направо на въпросите ти:
Изневерявали ли сте на някой който наистина обичате, а не просто поредния/та?
Не. Ако наистина обичаш, няма причина, поради която да го правиш.
А били ли сте предавани от някой който знаете, че наистина ви обича?
Да. Чувството не може да се опише с думи. Всеки го изживява по собствен начин, но е отвратително.
Какво за вас е изневярата?
Да замениш любимия човек в определен момент за нещо ерзац.
Може ли да бъде само физическа?
Може, но това не извинява човека, който я извършва.
Ако човек се разкайва съзнателно за прелюбодействието си Бог би ли простил?
На този въпрос не мога да отговоря. Този отговор потърси в някой църква.
Защото аз не знам за себе си дали някога бих простила това, че го направих на човека, който обичам дори с косите си!
Все тая дали ще си простиш или не. Стореното не може да се изтрие с гумичка, като сгрешена буква, изписана с молив. Ще ти се наложи да живееш с него, независимо какви ще бъдат последиците от „работното духане“ за връзката ти. Кураж не ти е нужен. Със сигурност ще преживееш случката. Друг е въпроса какви изводи ще извадиш от нея.
А дали приятелят ти ще те остави, ако разбере!? ! Зависи само от него.
мъж на 47 г.

29.   Здравей, според мен си направила грешната стъпка, защото си се чувствала несигурна и дестабилизирана. Звучиш все едно самочувствието ти е потъпквано доста преди въпросното събитие. Говориш за скандали и домашен тормоз от страна на баща ти и как събираш пари, за да можеш да видиш/устроиш и приятеля си. А всъщност идеята на бащата и на приятеля са именно да предотвратяват подобни случки, затова и едно време годеникът е искал ръката от бащата.
Трудно е за едно младо момиче без подкрепата на бащата, още повече ако има домашно насилие (защото скандалите се считат за психичен тормоз), още по-трудно е за момиче, което е в чужбина. Още по-трудно е, ако се е захванала да заплаща пътуванията и на приятеля си. Още по-трудно е, ако е нямало човек до нея, който да й покаже какво значи да бъдеш ЖЕНА. И какво означава да СЕ УВАЖАВАШ и какво значи да имаш самочувствие, да не се раздаваш напразно и да желаеш да си обичана. И мнооого много трудно е, ако се опитваш сама да съчетаеш всичко това.
Съветвам те НАЙ-ИСКРЕНО да не отбелязваш нападките на 'гореподписаните' моралисти, но да приемеш, че в живота винаги се учим, за да ни е по-добре.
Познавам няколко момичета, с които следвахме в чужбината, и които са претърпяли подобни епизоди в живота им. Случаите им са за всяка различни, но на мен ти ми звучиш като едно прекършено слабо същество, от което се възползват някакви слаби и незадоволени мъже; звучиш като изкупителна жертва на баща ти и с безгранична любов към някакъв... не особено наблюдателен и загрижен за теб млад мъж.
На прима виста бих те посъветвала да помислиш върху самочувствието си, да започнеш да работиш върху 'ЖЕНАТА, КОЯТО ИСКАШ ДА СИ', да придобиеш здравословно его, да прочетеш малко истории за хората, които наистина се обичат един друг, взаимоотношения, които трябва да очакваме от хората, с които споделяме живота си, да поработиш върху себе си и твоето място в живота като ЛИЧНОСТ, не като слуга на баща, приятел, положение, шеф, придобивки.
Поздравявам те за куража!
Ако не беше съвестна, въобще нямаше и да ти хрумне да питаш такива неща, вече щеше да си много нагоре по стълбицата.
Не позволявай да злоупотребяват с теб!
Целувам те и кураж!

30.   Авторката
27, както споменах напълно разбирам колко унизително е няма нужда да го подчертавате.
28 много Ви благодаря за адекватниете отфогори.
29 определено беше грешка, и то такава, че мен ще ме боли много повече отколкото него (когато му кажа като го видя). Благодаря ти много за подкрепата, до момента само твоят коментар ме накара да се почувствам малко по-добре. От деня в който е станало става и си лягам с тази мисъл и ще е така докато не му кажа като се видим т. е след месеци.
Само не разбрах защо си останала с впечатлението, че на въпросния "някакъв" не му пука особено!? Ако знаех, че не му пука изобщо нямаше да се подложа на това. Говорим всеки ден, възката ни се изгражда на друго ниво и много ме подкрепя и разбира (особено за това с баща ми, неговия е същата гад! ). Той също се опитва да си събере някакви парички, но знам, че няма да стигнат.
Просто не знам как да обесня, че не съм такава, и го направих само и единствено за добро, макар и да платих огромна цена! Моля ви, за това е този сайт за споделяне и съвети а не за критики. Ако исках критики щях да разкажа на някой познат.

32.   От 29 - защото сте заедно от година, защото звучиш като малко момиче, което не знае на кой крак първо да стъпи и защото те е пуснал сама, при тези две условия - в джунглата. Защото имаш явна нужда от внимание, окуражаване и подкрепа, които явно той не ти дава. Защото щеше да разбере по гласа ти, че нещо не е на ред, защото, ако беше дълбоко сигурна в него, нямаше да пишеш по форумите...
Кой знае, може и аз да не разбирам любовта и... страстта. Той как засвитетелства любовта си към теб?

33.   Не разбирам само "Бях принудена да духам"..? ! Това в смисъл "насилена", или са заплашили живота ти в случай на отказ. Защото ако е така има как да си получат заслуженото по правен път.

Ако не е, тогава.. едва ли си била "принудена"

34.   Не казвай! Не се тормози! Не попадай пак в подобна сигуация! Мисли САМО за себе си, защото никой друг няма да го направи. Бъди мъдра. Успех.

35.   Номер 29 това което описа дословно се отнася за мен. Уверявам те обаче, че макар наистина да нямам кои знае какво себеуважение. Макар да останах малко момиченце което има нужда винаги от мъжката закрила. Но дефакто съм си сама мъж била в ежедневието защото някаси привличам само голи охлюви... Та да духам на някои за работа? ! Оралната любов е нещо много деликатно според мен. Това са устните с които целуваш любимите си хора, храниш се усмихваш се. Ако току така лапаш този и онзи...? ! Не е въпросът, че ние коментиращите сме големи моралисти. Просто всеки е имал нужда в даден момент от работа и от пари. И е упражнил личния си избор. Едни избират да работят мръсна работа. Втори изморителна. Трети да крадат, четвърти убиват, а някои духат.

36.   29 до 35:

Авторката има проблем точно с личния избор. Затова си е отворила тема. Някои хора избират да променят себе си, когато дадено положение не им изнася.