След затвора пак живея в него
Моята история дълга и няма да ми стигне цел ден да я напиша затова няма да разказвам подробности.
На 25 години съм прекарах 4 години и 7 месеца в испански затвор (непредумишлено убийство ).
Имам сериозна приятелка с която живеем близо година заедно, тя е всичкото което може да мечтае един мъж проблема е, че не знае за въпросният престой (вярва, че съм бил на гурбет).
Просто нямам представа как да и кажа, а трябва.. рано или късно тя ще разбере от някого и ще стане много лошо.
Не знам какво да и кажа а съм решил, все пак е редно да нямаме тайни един от друг.

Коментари

1.   Мисля, че не се разкайваш заради убийството, а се самосъжаляваш. Трябва първо сам за себе си да си признаеш, да приемеш, че си убил човек, да си простиш, а после да търсиш прошка от другите. Приятелката ти има право да знае всичко за теб и да вземе решение

2.   Непредумишлено... кaтaстрофa? ...
Кaкто и дa е, непредумишлено, ознaчaвa, че умисъл не е имaло.
Трябвa дa и кaжеш. aко се притеснявaш лице в лице, aми нaпиши и го. не спестявaй подробности. нaпиши и същи кaкво си преживял/ чувствaл по време нa случилото се и след товa.
Тук вече не говорим сaмо зa съд и присъдa, a човешки отношения, тaкa че фaктите сa вaжни, но също и чувствaтa.
Дaй и нaписaното и и кaжи дa ти се обaди, когaто е готовa зa рaзговор. дaй и време дa aсимилирa, дa помисли, дa поплaче, aко щеш, но некa тя дa те потърси, когaто реши.
Нямa от кaкво дa се срaмувaш/ притеснявaш, кaквото и дa се е случило, зaплaтил си не сaмо с лишaвaне от свободa, живея в Испaния, имaм познaт Бг, който беше в зaтвор тук, обвинен от бившaтa си в опит зa изнaсилство. знaеш кaкъв е тук зaконa зa зaщитa нa женaтa. тa той ми е рaзкaзвaл ужaсиите, които се случвaт тaм. спокойно, всичко ще е нaред!
Но нaмери нaчин дa знaе от теб, не от някои " доброжелaтели", тaкa именно можеш дa зaгубиш възможносттa зa обяснение, зaщото вече нямa дa ти вярвa.

3.   Авторе, я разкажи каква е работата с убийството (нали се води анонимно все пак).
XII

4.   Да бе разкажи за убийството, че и на мен драмите са ми слабост.
Обаче НЕ мисля, за редно да казваш на приятелката си, тя може и да разбере някога отнякъде. Но е по - добре да е късно, отколкото сега. А пък ако разбере след време, тогава и дай време да плаче и да вземе решение дали те иска.

5.   Първо- поздравления, че си решил да й признаеш. Според мен колкото повече драматизъм придадеш в начина, по който ще й кажеш, толкова по-лошо. Просто една вечер приготви нещо за хапване, след това си сипете по едно питие и й кажи, че има нещо от миналото ти, за което нямаш вина(ако действително нямаш такава, защото много зависи от обстоятелствата при които са те осъдили). И директно й разкажи историята. Подготви се, че ще те пита защо не си й казал по-рано. Бъди искрен за причините. Кажи, че все си започвал и си се спирал, не си намирал нужната смелост… и т. н. , и т. н.

6.   Каквото било- било. Обаче и аз смятам, че щом така или иначе един ден ще научи, по- добре да е от теб, а не от някой друг.

7.   Според мен, ако наистина държиш на един човек, винаги е добре да играеш с открити карти, защото рано или късно всичко излиза а яве. По добре е да го знае от тебе, отколкото да го научи от хората. Ако тя, наистина те обича и държи на теб, ще те разбере, ако не, поне ще знаеш колко силни са биле чувствата и към теб. Каквото и да стане, поне ще ти е мирна главата.