Искам да и се обадя и да си поговоря с нея, но просто не мога да и простя.
Здр., на 25 години съм и съм обичал само едно момиче. С нея излизах 1 година и скъсахме около преди година. По-точно, тя скъса с мен. Парите бяха главния фактор, въпреки че тя твърдеше друго. Бях студент и бях закъсал тогава. Беше протакана и тежка раздяла (няколко месеца с много раздори), събирахме-разделяхме се цифра пъти, докато накрая тя окончателно не успя на преглътне моето положение. Не я обвиних, реалист съм, знам че някои ще каже, че за истинската любов парите не са пречка ама да не си ги говорим тия в 21-вия век...

Сега обаче нещата коренно се промениха. Намерих си идеална работа, мисля че вече живея по-добре и от нея. Но все още я обичам. Имах няколко връзки оттогава - не успях да я забравя обаче, въпреки че две момичета се влюбиха в мен (или поне така казват).

Когато тя разбра, че сега съм добре финансово се скри тотално, не излиза в средата ни, избягва ме всячески; имам чувство че тя ме обича също още, но предполагам и е и гузно. Но пък ми е гадно като си помисля, че на нея и е кофти.

Искам да и се обадя и да си поговоря с нея, но просто не мога да и простя. Не искам отмъщение, според мен тя си е страдала достатъчно, но не искам и пак да ми разбие срцето. Тъпа ситуация, не знам какво да пражя, да си продължаавам без нея или да я потърся? Не знам как да и простя...

Коментари

1.   Според мен не ти трябва такова момиче. Помисли малко ! Редно ли да ти бие шута, защото си нямам финансова възможност ? Нали за това се събират двама, за да си помагат в трудни моменти, а не да се разделят, когато някой е в беда. С бившия ми приятел имаше един период от месец, в който ходихме по по-евтини места, за да пием кафенце, защото той имаше финансови проблеми, но аз не го оставих. Бивш ми е защото се разделихме, заради лъжите му, не толкова безобидните му флиртове, както и да е. Горе главата намери си не толкова материална мацка !

2.   Приятел, не се занимавай...Тя ще те потърси, когато поумнее, а ти тогава сигурно вече ще си я забравил ;)

3.   Aми, прости й ве, човек, просто й прости. КАК може да й простиш по друг начин? ;)

4.   Здравей!

Обикновено не се бъркам в главите на другите хора,защото човек има право да греши сам. А ти не искаш да сгрешиш, но за съжаление нищо не може да те предпази. Първото, което трябва да направиш - да си отговориш наистина ли обичаш? Смятам, че тогава ще знаеш какво да правиш. Твоето колебание говори само за себе си.

Мога да ти цитирам умности за любовта, но смятам, че си интелигентно момче. При всички случаи разговорите помагат на хората да изясняват нещата.

Материалните неща са важни, в който и век да се върнем. Но с човека до нас трябва да гледаме в една посока .Във всички останали случаи се стига до разминаване.

"Ако наистина обичаш, тогава нищо не е загубено. Любовта е състояние на ума, а не собственост. На света няма закон, който да може да разруши тази връзка." Въпреки че цитирам, ти го споделям и от опит.
Успех!

5.   Привет. След 5 месечна връзка започнахме подготовка за сватба. През април ми направиха операция от апендицит, той дойде да ме види само 1 път. Раната ми заздравяваше много трудно, но все пак продължиш в името на бъдещето ни. Той искаше много да съм бременна на сватбата (през септември), а нямаше как да стане - болките в раната бяха голями.

В средата на юли се прибрахме от морето. На следващия ден му звъннах - не вдигаше. И така цяла седмица, до онзи ден в които получих няколко sms от които си спомням само "Кажи на гостите че няма да има сватба, не искам да правя нещо за което ще съжалявам след това".

Започнах да го търся, но уви - скри се в миша дупка. След няколко дни започнаха да ми звънят мой близки които са го засичали с по- млада и по- висока жена от него. От тогава повече не съм го виждала и чувала. Не ми каза причината - аз само гадая - дали е заради това че не можах да забременея, дали заради това че карам скъпа а той евтина кола, дали заради това че не дадохме поисканите 5 000 лв от баща му, дали заради по - младата жена, дали заради простата причина че иска да бъде вечно с различни жени, като ги заблуждава ще се ожени за тях (досега е зарязал 5 жени само няколко седмици преди свадба).

Защо ти пиша всичко това - с теб сме набори, ти си обичал една а аз двама; минах по този път - ако един човек желае да бъде с теб той просто остава. Ако един човек няма какво да ти каже потъва в миша дупка.На теб в момента ти е трудно, но на мен ми беше 5 пъти по - трудно.Вие сте просто гаджета, а не младоженци.На никой не държиш отговор - или искаш да стигнеш до моето ниво - да ти се обяждат и да те питат какво искате за свадбен подарък, а ти през сълзи на казваш няма да има свадба.

Недей - просто я забрави. Ако тя е искала да ти знаеш причината, вярвай ми щяла е да ти я каже. Но не тя се крие, защото незнае как да те излъже.

6.   Ти луд ли си да й падаш на нивото и да й звъниш. Тя ако наистина те е обичала, нямало е да те зареже заради парите, ако й се обадиш ще си голям глупак да й тичаш след гъза

7.   Зарежи я тая, за какво ти е? Пълно е с готини момичета, поогледай се!

8.   Щом имаш 2 не ти трябва 1