Слугиня
Здравейте! Искам да разбера как е при вас, чувствате ли се някога като слугиня на мъжа си(приятеля си)? Така при мен нещата са такива, от четири месеца ходя с едно момче за това време се случиха толкова неприятни неща за мен, и той ми беше голяма подкрепа. За това малко време разбрах, че той наистина държи на мен и аз също, но май грешката ни беше, че заживяхме прекалено рано заедно. Трябваше да напусна квартирата си и той толкова настояваше да живея при него, без това не плащам сумати пари за квартира, много се двоумях и реших да остана при него, ние без това си бяхме постоянно заедно и си помислих, че няма да има голяма разлика. Сега не мисля така, почват да ме дразня минимални неща, постоянно ми е като трън в очите все се дразня от нещо. И от горе на всичко останах без работа, по цял ден мисля какво да сготвя, да изчистя и на края той се прибере от работа, наяде се, сяда пред телевизора. Искам от него поне малко да помага в домакинските задължения, едни чинии да измие, да прибере масата, но не все се изнася. Ама аз да не съм му задължена, нито ми е мъж, нито е почнал да ме издържа финансово, по равно си делим всичко. И накрая очаква всичко да му е наготово, и като съм изнервена и му обяснявам какво ме дразни, ми излиза с обяснението, че той е изморен и като сме станели семейство с деца как съм щяла да се справям. И той си е прав, но защо все имам чувството, че съм като някаква слугиня? Споделете вие как се справяте с това положение, как си разпределяте задълженията в къщи? Дано само това не ни повлияе толкова, че да стигнем до раздяла, а пък аз си го обичам.

Коментари

51-55 от 55

54.   Представете си жалката картина, описана по-горе:
прибира се мъжът, и си хвърля якето на фотьойла.
И жена му отива при него с усмивка и целувка: скъпи,
много те обичам, ти си прекрасен и чудесен. Ще бъде още по-прекрасно ако си занесеш якето до закачалката, и тогава дори още повече ще те обичам, скъпи.

Даже не е смешно, жалко е в какво се превръщате...

55.   "Разделете си разходите по заплатата на една домашна прислужница ако не те е срам и готово. "
Не разбирам, защо някой трябва да го е срам, от факта че може да си позволи слуги. Та не бе ли това цялата идея на - Отлични оценки, добро образование - престижна професия и кариера, последвани от огромни доходи?

56.   На мен би ми е било приятно, да готвя на любимия човек.. И да му оправям леглото например ... <3

Ами прави му заблежки, когато разхвърли. : ))

Пък едва ли приятеля ти би е измил хубаво чиниите :Ддд
Или пък да оправя леглото и да глади дрехите както трябва.. Един вид повечето мъже са некадърни в домакинската работа, ако не го правят от рано. (Мъжете да не се обиждат, това си е истина)

57.   Щом го обичаш, ще правиш каквото трябва! Иначе е възможно да се превърнеш в поредната наранена душа тук

58.   Като чета тук "домакинските" теми и емоциите покрай разпределението на работата между мъжа и жената, все се питам: "Бе тези хора съдомиялни машини нямат ли; перални нямат ли; електрически печки; прахосмукачки... " Нито перем на ръка, нито носим вода от бунара за чиниите, нито метем с метли, нито пък палим огън та да сготвим. Какво има в една къща чак толкова страшно за вършене? Двустаен апартамент го лъсвам за два часа от-до. И ако тези два часа ги разпределя - днес банята, утре коридора и т. н., излизат по някакви си минути на ден. И най-заетият човек има 15 минути на ден за собственото си жилище. Ще кажете: въпросът е принципен. Ми много дребнавичък ми изглежда някак, че да е чак принципен. Кой ще направи салатата? Ами който по-хубава я прави, той. Има манджи, които само мъжът ми готви, защото ги умее по-добре - скара например. Супите правя аз. Прозорци мие само той, че е по-висок и по-бързо става. Гладя аз. Простира той. Но това не е някакво задължително разпределение на труда; има периоди, в които той е прекалено зает служебно и нищо не пипа. Друг път аз съм луднала в работата и го караме на "каквото е сготвила Била-та"... В началото на семейния ни живот бяхме наели чистачка. Аз самата скоро стигнах до извода, че това е напълно излишно и че в някои отношения е по-натоварващо, отколкото да отделя два часа седмично и да си оправя къщата. И защото тук си даваме съвети един на друг, моят съвет към започващите съвместно съжителство е да не се вторачват чак толкова в бита. Други неща и други отношения са важни, не кой ще измие чиниите.
Ж44

51-55 от 55