Не знам какво повече да дам
От година и 2 месеца съм с едно момче. Обичаме се. Поне така смятам... или смятах. Вече не знам какво да правя. Обичам го, но мисля, че не съм щастлива, наранява ме и вече не се чувствам така пълна и позитивна както преди. Той не ми отделя толкова време, вече излиза повече с приятелите си и учи. Студенти сме. Вика ме при себе си, но за малко, излизаме, но доста рядко и по-често с други хора. Казва ми, че има нужда да общува и трябва да учи, това правя и аз, но въпреки това е различно. Може би го обичам повече отколкото той мен, или просто той вече охладнява. Скоро ми каза, че нищо не правя за него, а аз съм му дала всичко. Нямам какво повече да му дам. Сърцето и душата ми са негови. Караме се много по-често. Казах му, че е по-добре и за двама ни да се разделим, защото връзката ни вече не е здравословна, но сърцето ми се разкъсва, въпреки всичко, мисля, че ще е по-щастлив без мен. Той не пожела и ме разубеди, каза ми че съм твърде емоционална и не мисля обективно. Повтаря, че ме обича, но не знам до кога да вярвам само на думи. При последното ни скарване ми се обади да ми каже да се успокоя, аз плаках, а той се смееше, сякаш всичко му изглежда шега. Аз му говорих сериозно, защото се чувствам пренебрегната, а той просто ми се засмя и каза, че се вживявам твърде много. Не знам какво повече да направя...

Коментари

1.   Бях в твоето положение.. Съветът ми е да се вземеш в ръце, защото от така създалата се ситуация има 2 изхода и от теб зависи кой ще избереш. Първият ти вариант е да продължиш да се държиш по същия начин, което неминуемо ще доведе до раздяла, защото той няма да те издържи и ще се чуди какво се е случило с момичето в което се е влюбил (това се случи и с мен). Вторият ти вариант е да не му се вързваш (повярвай, знам колко е тежко, защото ти приемаш навътре всяко негово действие или дума), просто започни да водиш свой живот, не му бъди постоянно подръка. Излизай с приятели, започни работа, спортувай, намери си някакво хоби, каквото и да е, само да те спре да мислиш за него. Според мен си се привързала до такава степен към твоя човек, че го задушаваш. А щом казваш, че вече не си щастлива с него може би трябва да помислиш хубаво дали виждаш бъдещето си с този човек.
P. S. Живота е прекалено хубав, за да ставаме зависими от мъжете.

2.   Изцяло подкрепям съвет номер 2 от номер 1. Не може единия да се разкъсва в една връзка и да дава всичко от себе си, а другия да си гледа кефа с приятели, купони, учене и приятелката да е на последно място. Постави го малко в това положение, в което си ти сега.