Не мога да я разбера - съвет?
Здравейте,
Проблема е следния... скоро се запознах с едно момиче и дори вече може да се каже че сме приятели... излизаме насам натам като групичка. Като излизаме се закача, сяда до мен, прегръщаме се ала бала. Не мога да разбера дали това е приятелски или се опитва да ми каже нещо, защото ми изглежда малко срамежлива.. не е някаква развратница. На мен въпросното момиче ми харесва адски много, но ме притеснява това че ако й заговоря за чувства и те не са взаимни ще започне да ме гледа с други очи, а доста време от деня прекарваме заедно.... Какво бихте ме посаветвали да изчакам ли още малко или да действам?

Коментари

1.   Действай! За такива неща не се чака. Аз чаках веднъж и докато чаках друг ми я отмъкна под носа!

2.   Не бързай, изчакай така първите десетина години, после нещата между вас може да тръгнат от само-себе си ;)

3.   Щом ви е хубаво да сте заедно, забавно и има тръпка, явно си на прав път и с поведението си и външността си я привличаш и тя те харесва. Не слушай язвителни съвети, не слушай и тези прибързаните. Хубавите работи бавно стават, а и ние жените обичаме нещата да се случват на час по лъжичка, тоест лека полека. Може да придвижиш нещата лекичко напред като я заведеш на кино да речем, за да бъдете само двамата или някъде където ти си решиш, но не й налитай, бързайки че да не изтървеш нещо. Гледай я в очите с усмивка и интерес и желание, тя ще разбере и ще ти подскаже, какво очаква от теб.
Ж43

4.   Ако ти бръкне в гащите, да знаеш че няма да е защото иска.... еди какво си, а търси нещо загубено.

6.   Закачай се с нея - но на жена за чувства, НЕ се говори пръв.
Причината е, че чувствата обвързват и плашат. И ако заговориш за чувства, тя ще се дръпне.
"Но какво стана - толкова хубаво ни беше, а той се влюби в мен. Май трябва да се спра, щом ни вижда като двойка. Защо му трябваше да ми говори за чувства? Всичко развали!"
И хайде при друг. Не защото не те харесва. А защото не е готова да се обвърже - когато жена е готова да се привърже към един мъж - тогава тя е готова да воюва за него. И точно ТОГАВА, но Не и преди това, мъжът трябва да подаде - ако вземе да се дърпа прекалено може тя да се откаже. Точно когато съм виждал, че момичето което ме харесва е готово да се откаже от мен - точно тогава отивах при нея. В резултат предизвиквах не веднъж голяма привързаност спрямо мен.
Днес чух от едни момичета - Хем искам да съм с него - хем не искам. Обаче нещо би имало когато остане само Искам го.

7.   От автора,
Благодаря на н. 3 и 6 точно такива съвети исках да вида. Може би просто трябва да намеря начин да й го намекна без да я плаша с чувства. Скромните момичета са ми слабост явно.
П. П. Ако някой има още мнения по въпроса са добре дошли.