Ревнува ме, а работи с бивша.
Здравейте! Имам връзка с мъж, 9 години по малък от мен вече 7 месеца. Това ме комплексира донякъде, но се старая да се поддържам, но все пак годинките са си годинки. Не живеем в един град, на 20 км. един от друг, но се виждаме един път седмично за няколко дена. Много е ревнив, ако не му се обадя днес например мисли си, че съм някъде, с някого. Не ми е забранил да излизам с колежки, но да са жени. И аз го ревнувам, не мога да отрека. Професията ми е престижна, работя на две места. С тенденция сме уж да се премести при мен, защото града в който аз живея е с по голяма перспектива. Пуснах си връзките и почти му бях намерила работа, дадоха ми и молби да попълни, той като ги видя, като се развика -не бил психически подготвен, не знаел кога да си пусне предизвестието, защото там, където работи сега ще изпусне заплата и т. н.... да, ясно, казах му, че няма да го притискам. Във фирмата, където работи е имал връзка преди и аз ревнувам, телефона му е на името на тази жена, работи с нея, след няколко дена ще имат банкет-отново тя там.... Същия ден и ние имаме банкет и той като разбра, че ще има и мъже подлудя- само да съм танцувала с някого, той щял да разбере. Ако не му се обадя на минутата, когато той звъни -защо и къде съм... Аз ако работех с бивша връзка, сигурно щеше да ме накара да напусна. А за този банкет се скарахме, с мен не е излязъл, а там ще бъде и бившата му, с която е спал. Ако я спомена се сърди и казва, че се отвращава, но аз искам да напусне от там. Допускали само хора от фирмата на събирането... е, добре, и аз ще изляза и ще танцувам с когото си поискам. Споделял ми е, че не иска да ме изгуби и затова ревнувал. А пък с мъж да приказвам на улицата- забрави. Дали си е изпатил от бившата си жена- не знам, но това ме тормози.

Коментари

1.   Ехaa, не допускaли никой извън фирмaтa... дори половинки? !
Товa сa глупости! Човекът мaй по себе си съди.
Не, че ти си нямaш треските де, прaвилно ли рaзбирaм, че се опитвaш дa го " превземеш" и нaложиш, тaкa, кaкто нa теб ти се искa, без дa се съобрaзиш с неговите желaния, рaботaтa.... домът...
Държиш се кaто доминирaщa.... мaйкa, не знaм дaли зaрaди рaзликaтa в възрaсттa, но нaли се сещaш, че " детето" ще порaстне и ще пожелaе дa си нaмери женa? !
Не ме рaбирaй погрешно, не се опитвaм дa те " шaмaря", по скоро дa те порaзстърся мaлко.

2.   май... няма да ви бъде, ревността си е изяждащо душата нещо, а има и несправедливост малка, той може да си бъде с бившата на вечеря, а ревнува... тоест знае какво може да се случи на банкет, малко пийване, настроение и вечерта може да завърши с секс... всъщност, за да щастливи двама, трябва да имат чисти отношения и доверие, иначе си е постоянна болка... съжалявам, така мисля...

3.   Съжалявам, но няма как да не ми направи впечатление - ти никъде не говориш за любов, за това, че се обичате. Говориш за това, че се ревнувате, ама то не е същото. Явно се ревнувате на принципа да не изпуснете и някой да ви вземе вашето. Вие просто не се обичате и може би това е причината той да не бърза да дойде при теб. Помисли си - може би е по- добре да не идва. И за теб, и за него.

4.   Аз мисля, че вашата връзка е в началото на задънена улица.

5.   Бягай, това е болест!

6.   И на двамата нещо ви лопа дъската

7.   На колко години си?

8.   Отвратителни са тези неща с бившите, авторке. Трудна ситуация. Сега са празници, банкети, може да си пийнат и да си допаднат наново. Какво да те посъветвам и аз не знам. Не е хубаво, че ревнува толкова, а той сигурно си позволява повече. Нали ти беше по-голямата, нямаш ли тежката дума за повечето неща, е все пак жена си, искаш си и ти твоето, но ако нещо има и друго, което не ти харесва във тази връзка не се насилвай да му правиш услуги, сам да си търси работа, особено ако ходатайстваш за него, а той те изложи някъде, където ти пускаш връзки и усилия. Ако пък няма нищо с тази бивша, не се тревожи, може наистина да го отвръщава само мисълта за нея. Но ти пък не си стока да те ограничават от социален живот. Можеш да се срещаш естествено с когото си поискаш, не си направила лошо, нали. Успех и пиши ако имаш развитие на ситуацията след въпросният банкет :)

9.   Не сте един за друг според мен.

10.   Абе, хора, кога ще ви стане ясно, че патологичната ревност не е доказателство за любов, а болестно състояние! Страхувал се да не те изгуби - ще се страхува като е пълен комплексар и си мисли, че всеки един момент можеш да го замениш с някой друг. Как е възможно да се поддържат такива връзки, не знам!

11.   Мила, мисля, че не е за теб. С тази негова патологическа ревност ще те побърка. Та той още сега се държи така, ами ако се ожените? Тогава ще те следи 24 часа къде си, с кого си, с кого говориш... ужас! На това любов ли му казваш? А в същото време той си работи с бившата и хич не се притеснява. Хм... Значи ти да не говориш с бакалина, защото е мъж, а той може да работи с бившата. Интересно. Така, че според мен този мъж е или адски несигурен в себе си и го е страх, че ще те загуби или си е тиранин по характер и държи всичко да става само както той го иска. Но и в двата случая ти ще страдаш. Та помисли си толкова ли го обичаш, че си склонна да търпиш такова отношение? Аз не бих, но това си е твоят живот и ти си знаеш най-добре.

12.   Аз съм на 39, той на 30. Не ме е спрял да ходя на кафе, но със жени, а съм убедена, че той ако излиза на кафе само с приятели. Не ме крие, аз ходя в неговия град, той в моя. Работи в голяма фирма, а бившата му, която е била пък 11 години по голяма от него работи също там, но на различни места. По негово желание иска само със жени да излизам, не и в мъжка компания. А има и нещо друго-не се слави с добро име в неговия град, в миналото е имал работа с полиция и т. н., но всеки греши. Тревожи ме факта, че си правим напук-той ми казва, че отива на кафе, аз съответно отвръщам със същото. И той напук-тогава всяка вечер ще ходя на кафе. А утре е на банкет, и аз ще изляза. Някой каза, като се напие, той не употребява грам алкохол. Казва ми, че ще ми звъни през час за да съм спокойна. Номер 6 как раши, че ни лопа дъската...

13.   И още нещо и двамата сме разведени, с по едно дете...

14.   за приятелят ти важи поговорката "моето си е мое а чуждото общо":)))))много ми стана смешно

15.   Бягай от тоя на секундата...!

16.   И кaкво кaто сте рaзведени, с по едно дете? Товaне знaчи, че ще стaне мъжкият модел зa твоето... или ще допуснеш товa? !