Татуировка и работа в системата на МВР ?
Здравейте,
Искам да знам, дали ако си направя малък символичен татус на китката (филмова клапа) ще мога да кандидатствам в Симеоново със специалност: “Противодействие на престъпността и опазване на обществения ред” и дали ще е проблем за професията... Момче, 16г.

Коментари

1.   По-добре, недей! Всичко може да се окаже проблем, след като си избрал тази професия - поведението ти, приятелите ти, физическата ти подготовка, ръстът, килограмите и т.н. Не си създавай допълнителни проблеми с татуировката. Успех.

2.   Ако имаш връзки и кинти си вътре, независимо татуиран ли си и т. н. Ако си без пари и връзки- забрави да влезеш, ако ще да си минал нормативи изпити и т. н. Това е.

4.   Не виждам защо биха те отхвърлили заради една татуировка. Въпросът е наистина ли искаш въпросната татуировка? Ако след един месец, още по-добре два отговора е "Да", тогава давай :)

5.   Не, няма да те вземат. Подобни неща не се толерират, особенно по ръцете.

6.   н2, греши, кaзвaм ти го от първa ръкa!
Aко искaш дa прaвиш кaриерa, по- добре недей!
Колкото и сериозен дa си в рaботaтa, товa ще те " смъквa"
Ще ти дaм елементaрен пример с интервю зa рaботa, примерно.
Първото впечaтление е зрителното, влизaш, оглеждaт те и.... според облеклото и видът имaш първият или -
После идвa рaзговорът.
Но и двете сa чaст от интервюто.
Товa е сериознa професия и изисквa сериозно отношение, съответно и вид.

7.   Ще те скъсат на медицинския! Не трябва да имаш татуси на видимите места, като ръцете и врата!!

8.   Кандидатствай в цирка, там шарките и гримовете са интересни, за полицията се търсят сериозни хора. Ти знаеш какъв е правилникът там, защо искаш да ти направят компромис. Виж, пушиш ли тревичка, събираш ли се с хора, които мислят само за Мола, мацки и техно партита, не, ти не трябва да влизаш в системата на МВР. Днес ще пуснат някой с татус, а утре улицата ще бъе законът на републиката.

9.   Наистина приемът там е доста нагласен. Но тази татуировка на китката би била проблем и за други професии, затова помисли добре..

10.   Ако имаш татуировка на видно, място не става, аз лично съм кандидатствал в МВР, и доста хора с татуси не ги допуснаха до конкурс!

11.   Няма да е проблем. Вуйчо ми вече четири години работи в системата на МВР и има няколко татуировки. Иначе поздравления за избора на професия.

12.   Не разбирам, защо сам се опитваш да си създаваш проблеми. Една татуировка ще те направи лесно разпознаем, а и хората няма да гледат на тебе сериозно. Мисля че не си за тази работа.

13.   Не! Недей! Когато аз кандидатствах, върнаха и тези които имат отличителни белези ( петна, бенки), а тези с татуировките, направо в къщи! А и височината беше голям проблем!
Успех!

14.   Искаш ми мнението?
1. Не си прави татус, даже и на топките да е.
2. Няма да те приемат в МВР. Това е сериозна работа. Както и други казаха- с татус можеш само да продаваш пуканки, да караш такси или да работиш в цирка!
Успех :).

15.   До 11, навярно вуйчо ти е връзкар. Аз имам приятел който не го взеха заради само една.

16.   Направи си някъде другаде но не и на ръката ..Да е на някой по-скрито място : )

17.   Номер осем, не мога да си обясня как си получил толкова позитивни оценки. Системата на МВР, както и всяка друга система в България, е опорочена и нефункционираща. Имам познати из тези среди и знам как се става полицай, повярвай ми полицайчетата са сред най-некадърните и посредствени хорица изобщо. Пък комбинацията малко власт (под формата на палка и уноформа) плюс малко мозък е направо трагична и пагубна. Това за цирка, шарките и гримовете и няма да го коментирам, според мен е напълно излишна подобна ирония, ама какво да се прави- лош вкус и лошо възпитание... Авторе, ако ще си правиш татуировка, най-добре изчакай до 18-20, на 16 все още растеш, личността не е изградена и вкусът се променя. Малка татуировка на скрито място едва ли ще е проблем, но все пак изчакай!

18.   Значи искаш да работиш за организация която отдавна се е разпаднала и не се знае от кой се командва сега?
Не рискувай - остани си с мир.

19.   Не, няма да те вземат

20.   Мислиш ли, че е редно да се бориш с престъпността и в същото време да приличаш на престъпник? Решението си е твое, но знай, че един белег(като татуировката) винаги ще е в твой минус.

21.   Ами ако татуировката е на глезена?

22.   Не си прави татуси, не и докато не влезеш
После не е проблем. По принцип от лакътя надолу и по видимите части не се допускат татуси, макар че понякога на медецинския може да се мине между капките ;) Това за връзките са глупости, както навсякъде в БГ така и в МВР има и връзкари, но не може да се каже че всички са такива! Лично аз кандидатствах преди 10 г. - с много учене и амбиция, човек постига каквото иска. Приеха ме. Не съм дала един лев или пък съм имала връзки! Успех

23.   Ами ако е на глезена?