На дъното съм- искам да изплувам
Здравейте!
Радвам се, че го има този страхотен сайт. Искам да споделя моята болка. Млада жена съм на 30 години. Имам или по-скоро имах 3 годишна връзка с мой връстник. Колкото много се заобичахме, толкова и ужасно много се карахме. Приличахме си, но и бяхме коренно различни като манталитет, социална среда... дори и семейства.
Смея да твърдя, че и за двама ни това е най-голямата любов, но и най-трудната, най-проблемна и болезнена. Не веднъж се разделяме и още на следващия ден се събираме. Явно, че нищо няма да се оправи. Вчера беше поредната ужасно грозна караница, обиди, болка... Предполагам, че на повечето ви е ясно за какво става въпрос. И мисля, че този път вече наистина е края. Няма как да сме заедно. Нещата, които ни разделят са толкова много. Искали сме да се разбираме и да успеем да градим бъдеще, така както винаги сме си мечтали. Но мечтите са едно, а реалността друго.
Днес ми е много празно. Объркано... хиляди мисли.... и много страх. Чувствам се на дъното. Нямам си нищо... От дълго вече съм безработна. От дълго нямам приятели и социален живот. Контактите ми се изчерпваха до срещите с него и рядките излизания с двама, трима общи приятели. А сега вече нямам и това.
Не знам как да изплувам, страх ме е, че колкото и силна да съм психиката ми няма да издържи този път. На 30 години съм а нямам нищо. Без пари, без работа, без приятели, без близък мъж. Всичко от всякъде е блато и тиня. Да са живи и здрави родителите ми, които в този труден за мен период ми помагат финансово, но и те изнемогват.. А това още повече ме поддтиска и смачква.
Нямам с кой да споделя и от кой да поискам помощ. Не знам как да се изправя на крака... Как изобщо стигнах до тук...

Коментари

1.   Миличка,любовта ти към него е толкова силна,че нищо и никой не могат да ти помогнат освен ти!Предполагам в какво състояние се намираш защото на мен ми трябваха години за да излезна от него.Трудно е,болката е непоносимо жестока,но онова което можем да кажем тук в сайта са бляблябля...неща,които и ти самата знаеш и разбираш.Обърни посоката към себе си,научи се първо да обичаш и уважаваш личността си и едва тогава ще разбереш,че не си е струвало времето да отдаваш значение на хора за които си неразбранна.Няма такова вълшепство да махнеш с магическата пръчка и да забравиш или се избавиш от проблема!Единсвенно ти си главната брънка,гледай напред,търси намери си работа, наложително е!Трудно се намира,знам,но който търси...все нещо има някъде,каквото и да е...после ще я смениш.Това е само за отскок!Успех!

2.   Аз мисля че те познавам,но няма да спомена името ти,спокойно ще се оправиш,забрави миналото и гледай напред.

3.   Стегни се!
Не започвай да се съжаляваш, защото ще пострадаш и ще отидеш на дъното наистина.
Само който търси намира, можеш да намериш работа за 15лв като да идеш и да разнесеш листовки на някоя верига магазини.. например, търси каквато и да е работа.
Не се оставяй така, ако мъжът ти носи болка зарежи го той също те дърпа надолу, мъжът е веща фигура в живота на жената той би трябвало да ти дава сила, а не да ти я отнема замисли се над това.

4.   "Ако минаваш през Ада не спирай да вървиш" Чърчил

5.   Ами трудно е ама след като си на дъното трябва да се успокоиш защото вече следва само изкачване излез потарси си работа доста трудно се намира работа в деншно време ка моли свясна но малко от малко се по нещо има. И званни на някоя стара приятелка или приятел не вярвам да не се сагласи да изпиете по едно кафе все пак хора сме!

6.   Започни от някъде. Например си намери работа. След това контактите сами ще дойдат. Вземи да пораснеш малко и създай спокойна връзка, без детински караници и простотии. Жено, та ти си на 30, не си на 15. На твоите години хората семейства градят, раждат деца, кариерата им е в разцвет, изживяват най-хубавите си години. Как се докара до това положение? Защо не си работила? Защо си позволила родителите ти да те издържат? Грешките са си твои и сега имаш два варианта - да започнеш на чисто и да си напънеш д-то или да изпаднеш в летаргия и да продължиш по стара му с нищоправенето и детинските връзки.

7.   Потърси си работа. С нея ще дойдат и пари, а може и да завържеш някакви социални контакти.

8.   Нетрябва да падаш духом, защото иначе става много лошо от личен опит ти го казвам.

10.   Другите вече са ти го казали, но аз ще си позволя да повторя, че най-големият ти проблем е липсата на работа - повтарям го защото имам усещането, че ти не проумяваш, че сегашната ти връзка и следващите евентуални са обречени ако ти лежиш в къщи и чакаш на родителите си. Какво значи няма работа, за човек в твоето положение е важно да намери каквато и да е работа, за каквито и да е пари - мисълта за служебните ангажименти, за работното време, за реализацията ще изтласка на заден план черните мисли, че си на дъното, че си без среда, че си ненужен парцал. Предполагам, не ами съм напълно сигурен, че болшинството от караниците ви са точно заради липсата на работа и безпаричието ти, дори ми е чудно как този мъж се е задържал до теб цели 3 години, че и за общи планове за бъдещето говориш.

11.   Дамян го е казал най -- добре : " Когато си, на дъното на пъкала, когато си най тъжен и злочест, от парищите въглени на мъката, направи си стълба и излез...! "