Искам бебе, но не мога да забременея!
Здравейте,

Имам ужасни притеснения и те са че ние с моя бъдещ мъж
правим опити от 3 месеца за бебенце аз постоянно мисля за бебе. Та проблема ми е ходих на гинеколог каза ми че имам две матки с една шийка и не знае коя от двете се опложда и аз много се притесних. Смисъл такъв че с моя приятел правим секс свършва в мен и нищо чакам докато не ми дойде. Има моменти когато ми се гади докато чакам да ми дойде но след 2 дена ми идва и ми става тъпо не само на мен но и на мъжа ми. Моля ви от сърце дайте ми съветче какво да правя дигам крака какво ли не правя но нищо аа толкова много искам едно бебе за начало на нашия живот. Благодаря предварително :)

Коментари

1.   Може би е най-добре ти и приятеля ти да отидете на консулт в голяма АГ-болница.

2.   Как реши , че правейки опити от 2-3 месеца, задължително трябва да стане?!? Според мен се успокой и не мисли такива неща , още повече че нямаш диагностициран проблем! Двете матки не са проблем, нито за износване, нито за зачатие.
На мъжа ти му става тъпо не защото и този месец не си бременна, а защото те обича, а ти се чувстваш тъпо и той не може да стори нищо за да те зарадва.
Спри с тази фикс идея бебе и то ще дойде в най-неочаквания момент.

3.   Продъжавайте с опитите и бъдете по-позитивно настроени.

4.   Щом гинеколога не ти е казал, че има проблем, явно няма, просто си изнервена, а понякога това пречи... може да мине повече време до като забременееш. Особено ако си под стрес и постоянно се притесняваш ще забременееш или не, може това да не се случи скоро. Почивай си, успокой се и се храни добре, яж повече плодове и зеленчуци, яйца, риба, ядки и правете секс, в никакъв случай по график. С две думи живей нормално.

5.   Инвитро

6.   Как така 2 матки бе, момиче? ! Обърната матка - да( макар, че това няма отношение към случая особено), стерилност - да, но 2 матки!? ! Смени си гинеколога, нека и мъжа ти си направи изследвания, намалете стреса до минимум ако е възможно и имайте вяра. И не го мислете, ако трябва - ще стане. Ако не - има много деца без родители, които биха се зарадвали на свое семейство :)

7.   Ако действителон имате две матки то тогава проблема ви е голям, но едва ли сте единствения случай в света, така че проучета въпроса внимателно първо в интернет просто за да си набавите информация и после почва ходенето по доктори. Мисля обаче, че въпреки това имаше случаи с раждания от такива жени.

8.   Не се претиснявай има хора който чакат много повече от вас това не става бързо изчакай те още малко и вървете на доктор ако не се получи до 3 4 месеца :)

9.   При редовен секс и крепко здраве вероятността да забременееш в рамките на 1 месец е едва 20%. Така че 3 мес. са твърде малък период, за да си правиш заключения или да се притесняваш. Напълно е възможно и след година да не си забременяла, но това е в рамките на нормалното. Съветът ми е, просто да се отпуснеш, защото стресът също оказва сериозно влияние на това. Правете си секс редовно, бъди спокойна, а останалото е въпрос на време. Няма причина да се притесняваш.

10.   Ти въобще от къде го чу това за двете матки. Ти да беше казала прегъната матка или нещо такова. Не сте опитали нищо още. А на твоя му кажи да не се муси, ами да иде да си изследва и той сперматозоидите, че кой ги знае те дали са читави. Ще стане бебето ако наистина нямате проблем. Може да ни уцелила дните в календара, в които енай-възможно това да стане.

11.   Три месеца са нищо време. А и кой е казал, че забременяването е лесна работа. Точния момент през овулацията трудно се улучва, а и понякога не е по средава на онези 28 дни. Трябва да правите секс поне 2 - 3 пъти седмично, бъди спокойна, стреса много пречи. Не пуши, не пий алкохол, нито кафе. Трябват ти витамини и билки.
Ако не става поне 2 години тогава се минава към инвитро.

12.   Моята сестра и зет ми 1 година опитваха и в една от техните почивки в чужбина е станало. Сега се радвам много на една красива племенница:)
Пожелавам ви същото щастие!

13.   Две матки ми се струва като грешна диагноза. Отидете при още няколко лекаря. Нека ви дадат и друго мнение. Да ви направят изследвания. Например, един от честите проблеми при забременяване е покачено ниво на хормона пролактин. Попринцип той се покачва при наличие на бременност и възпрепятства повторно оплождане. Но ако е с високи нива без да си бременна няма изобщо да можеш да забременееш. Изследването струва около 20 лева ако го направиш без направление и ако има проблем се лекува с прием на лекарства за известно време. Не е страшно изобщо.
Недей да мислиш най-лошите неща. 3 месеца са малко време. Опитвайте още. Опитвай се да си следиш овулацията. Избягвайте стреса, хранете се здравословно и взимай фолиева киселина. Ако след още 5-6 месеца няма бебче можете да си направите изследвания, да ходите на лекар, да се лекувате ако е необходимо. Но е важно да не се паникьосвате.
Като пример мога да дам моя братовчедка. Години наред опитваха, ходиха по лекари, правиха си изследвания. Всичко им беше наред, но бебче нямаше. Много се тормозиха и двамата, че не става, притесняваха се. Накрая се бяха отказали и бяха решили, че ще си осиновят дете. Явно като приеха нещата се успокоиха и тя забременя. :) Принцесата е на 2 и е най-усмихнатото хлапе.
Карайте го малко по-спокойно! И успех! Като забременееш се похвали :)
Ж27

14.   с жена ми правихме опити около 6 месеца сега вече е бременна дано всичко да е наред не се притеснявайте ще имате деца просто нещата стоят така че си е чисто и просто божа работа не е като да отидеш до магазина за хляб

15.   Нормално около година траят опитите. Минат ли две години, ако още няма резултат, тогава вече има повод за притеснения.

16.   С големият ми син зaбременях от първият път, бях нa 18 г.
Зa вторият рaботихме 1 год.
Имaме приятелско семейство- 9 год. чaкaне и нерви.
Когaто се откaзaхa от идеятa зa бебе, тя зaбременя.
Спокойно, ще си имaте бебче!
Но подкрепям нaпълно всички тук, които дa прaщaт зa второ лекaрско мнение.

17.   Здравей! Много бързаш :) Знам какво е, и двете си деца ги чаках да се "появят" - заченат, около година. При мен проблема първия път беше някаква гъбична инфекция, а втория - нямаше проблем, просто не се получаваше. Опитай да ползваш овулационни тестове, така няма да сте все "на тръни" и да правите секс едва ли не по задължение. Успех!