Статистика на изневерите
Когато човек прочете споделените тук истории и още няколко пъти по толкова в коментарите, ясно се очертават няколко общи признака. Без да се влиза в темата „Изневярата като социално зло” , ще се опитам да ги подредя, а читателите да ги допълнят и коментират.
1. Жените:
- точният човек се появява винаги след брака, без значение колко дълго са се познавали с половинката си преди да се оженят;
- новата любов е голямата и истинската, предишната е изчезнала неизвестно къде;
- любовникът винаги кара жената да се чувства „специална” и „желана”, докато съпругът е темерут, безчувствен, с дразнещи навици и т.н.;
- никъде не се споменава как са се развили нещата след събирането с „любовта на живота”, освен в няколко изповеди, в които се казва, че очакванията не са се оправдали, пак се е получила рутина и се търси нова любов;
- в по-малката част от историите жените изневеряват след изневяра на съпруга, в другите случаи всичко се получава уж спонтанно;
- изневярата се счита за нещо нормално след дълъг брак, изтъква се необходимост от „освежаване” на връзката и от „разнообразие”;
- млади момичета не изпитват никаква вина, че стават любовници на доста по-големи семейни мъже и поне за пред хора се чудят, как да прекратят такава „невъзможна” връзка без бъдеще;
- една от причините за изневяра е, че съпругът не се сеща да подари цвете, макар и да е подсигурил всичко останало. Не се споменава обаче, дали след нов брак новата любов посещава често цветарските магазини;
- всички разбират, че връзката с женен мъж е безпредметна и че разбиват семейство, но въпреки това не я прекратяват;
- съпругът е грижовен, добър баща, без особени пороци, но когато дойде тръпката / разбира се, без да се търси /; надделява сърцето, а когато тръпката отмине, изведнъж надделява разумът, а семейството вече е разбито;
- изведнъж след брака сексът намалява рязко и животът придобива скучен и сив вид, не се споменава как е след втория брак с голямата любов / с много редки изключения /;
- за броени минути разбират, че човекът срещу тях е ТОЙ и са готови да загърбят съпруг и семейство;
- изневярата укрепва брака.

2. Мъжете / изповедите от мъже са много по-малко /
- изневярата е „само секс, никакви чувства” и затова вина не се усеща / това се споделя и от жени /;
- съпругата не се старае вече в секса;
- изневярата си струва заради тръпката;
- изоставени са нещастно и съвсем несправедливо;
- изведнъж виждат „умирисана на манджи жена” вместо довчерашната поддържана красавица;
- дискретната връзка с друга жена не е грях;
- чужда жена кокали няма;
- ако може ще изчукат сестрата на гаджето без угризения;
- бройка да не се изтърва;
- сексът с проститутка не е изневяра;
- забравят скайпа отворен, както и предателска информация в телефона;
- след брака не е задължително да казват на съпругата, че я обичат;
- сърфирането из сайтове за запознанства е само от любопитство, не търсят нищо странично;
- жените им вече не ги разбират;
- 20 години разлика с любовницата не са проблем, винаги могат да се върнат на сигурното.
Без претенции за всеобхватност на проблема. Сега сте вие...

Коментари

1.   Kое те провокира?

2.   Доста изчерпателно. Мога да добавя по някой ред и за двата пола.

За жените:
- Търсят, интелигентен, с чуство за хумор, добре осигурен, да си държи на думата, да е мил и внимателен, да е грижовен, да не изневерява, да прави подараци, да чете мисли, да предпочита нея пред приятелите си ... Но 99% започват връзка с пълна противоположност на желаното.

- Това хапчетата против забременяване, като бонбони вървят, и лошо няма, те са си точно, като витаминчета...
По добре да спестя 3 лв от презервативи, отколкото 300 лв. за бебешка количка или към 100-тина лв за аборт. Или пък "Защо да ползвам презервативи, той ще ме пази", "Падам си само по натуралния, кожа у кожа", "Аз, правя секс, само със сигурни" са ми любимите реплики.

- Синдрома "Бие/Тормози ме, защото ме обича" - Има нещо в него, което е толкова дълбоко скрито, ама толкова дълбоко, че даже и аз не съм го е открила, но знам че е там, знам че той не е такъв, знам че ме обича! (То и за съществуването на господ няма доказателства, но вярваме в него и смятаме, че ни обича ;)) Обичам го, не мога без него, той ме унижава, държи се с мен като с куче, изневерява ми, удрял ме е, но съм сигурна че ме обича истински и силно.

За мъжете:
- Жената трябва да е порноактриса и да изпълнява и най перверзните фантазии и точка, ако не, то тя е смотана и фригидна. Ако я накарам нещо "по така" и тя откаже или не иска, значи е тъпа, захлюпена, задръстена, не става, ще я сменям, ще търся друга дето да го иска или просто ще я накарам да иска!

- Това презервативите са ги измислили идиоти, с едничката цел да си запълват иначе скучното свободно време, произвеждайки ги.
Аз ще го извадя преди "големия финал" и няма никакъв проблем 100% не е възможно тя да забременее.

- "Не е важно как работя с него, важно е колко е голям" или така наречения синдром "Малък ми е!". Иначе казано "Ееех аз да имам 20 сан'та да и н'буууам, Тя ще пищи от кеф, само щот ми е голям. А само като го види и вече ще се е подмокрила!"

Обобщено и за двата пола:
Ниска и почти никаква обща култура, за култура на половото общуване изобщо и дума не може да става. Себеуважение - нулево. Себепознаване - нулево. Отзивчивост - никаква. Предрасъдъци и комплекси - цял куп (невъзможно е да се изброят всички).

Ако, четейки това смятате, че до голяма степен е вярно или просто ви е ядосало и подразнило или изобщо е предизвикало някакви чуства у вас, то значи вие спадате към 5-те % които правят изключение. 5-те %, които живеят в хармония, предимно със себе си, собственото си аз и с околните. 5-те % които с пълно право могат да се нарекът човеци.

Не бързайте да се радвате, обаче! За мое голямо съжаление трябва да ви съобщя, че вие сте грешка! Да грешка сте! Според методите за обработване на статистически данни вие 5-те % не съществувате, вие просто сте приети, като статистическа грешка...

3.   Моралът и чувството за отговорност/доброта са табута за днешните хора. Просто като чета всичко споделено и се удивлявам, евала за обобщението. На къде върви света...., според мен ставаме животни!

4.   Хареса ми ироничния стил. Иначе има много истина в написаното, за съжаление.

Благодаря за труда и удоволствието!

5.   Мисля и не мога да добавя нищо след прочетената изповед и коментара на №2. Повече от истина е. Само си мисля, че авторът не е прав относно малкият процент жени, изневеряващи за отмъщение. Мисля, че доста голяма част от жените са провокирани именно от сексуална забежка на половинката. С какви чувства и намерения го правят е друг въпрос.

6.   Xахаха, браво много точно. мизерия е обхванала хората от всякакъв вид- душевна и материална мизерия ;) няяя кинти няя душа

7.   Трудът ви е забележителен, поздравления! Написаното е факт и няма особено значение как го приемаме и дали ни харесва. Срещу истината колкото и да роптаеш, нищо не можеш да промениш. Следва само да се замислим и да забавим началото на края, доколкото зависи от нас. Често забравяме, че сме способни на това и просто се отпускаме по течението, разчитайки "вечната любов" да ни предпази от една от изброените от вас развръзки.
Никой не е застрахован, имунитет тук не съществува, но с повечко старание от двете страни, приказката е ако не без край, то поне по - дълга:)
Чили

8.   Поздрави за автора и № 2. И един въпрос към втория. Не е ли по-добре да си статистическа грешка отколкото 95 % "неприятна" реалност?

9.   От автора. Благодаря за отзивите и особено за допълненията на номер 2, точно на място са. Към номер 1 - провокира ме броят на споделените истории в този раздел - почти една трета от общия брой, темата е първа по материал и отзиви, явно е актуална. Аз не съм жертва на изневяра, но знае ли човек какво го чака?

С жена ми сме се разбрали - ако някой от нас реши, че иска нов живот без другият да му е дал повод, да си вземе личните вещи и да заминава - без циркове и криеници. Бях известно време съдебен заседател и се нагледах на изневери и от двата пола и всеки си има солидно оправдание. Какви ли не пикантерии се споделят в съда, за лъжи да не говорим.

Лично аз се отвращавам от криеницата, някои я наричат тръпка и освежаване на брака. Сключването на брак изисква най-малкото коректност от съпрузите - решил си да приключиш, намерил си нова любов - ами бъди честен, кажи на партньора си. Ама не - предателството е по-лесно, лъжеш вкъщи, лъжеш и новата си любов, нито напускаш единия /защо да изтървеш сигурното/, нито се жениш за другия, това си е простащина от най-висока класа. И има жени и мъже, които знаят и търпят по най-различни причини.

За други изневярата е "просто секс, никакви чувства". Ами все едно да потроша един такъв и да кажа, че това е"просто бой, никакви чувства". Не, дами и господа, изневярата си е предателство и ненапразно за редица професии в напредналите държави се изследва и семейното положение на кандидата до подробности, ако човек е неспособен да спази поет ангажимент към семейство, как ще му се доверят за отговорна длъжност. И аз като номер 3 се чудя накъде отива светът, щом и развратът е станал част от ценностната ни система.

10.   Всички имаме принципи и твърдо вярваме в тях, но когато се наложи да ги проверим и приложим на практика, се оказва, че не е толкова просто, колкото сме си мислели. Защото няма само черно и само бяло в една връзка. Да не ни идва на главите, казвам аз.

11.   Моите уважения към автора и всички подкрепили го, обичам хората с ясно заявена позиция по даден въпрос!
знаейки, колко е кратък живота ми, не бих си позволила да го прекарам само с един партньор и не бих се ограничила при желание за "разнообразие".нося отговорност единствено към себе си, а Господ да ни е съдник..
не съм съгласна и с №6 - "няяя кинти няя душа " - попитай усмихнатите индийки, които продават черги по земята каква е ценностната им система, дали са щастливи. Тогава ще си дадеш сметка, че няма зависимост между душевното състояние и финансовите възможности.

12.   Няма нищо по-лесно от това да омагьосаш жена. И какво доказваш, че си голям мъж? Или търсиш отдушник на многобройните си комплекси? Или се изживяваш като мачо от село? За мнозина съм праволинеен и задръстен, но семейството за мен е обет и грижа, не е проблем да кръшна, но дори и навремето, когато минавах за Дон Жуан, винаги при запознанство питах момичето дали е женено или си има приятел - в такъв случай си казвах принципите и край. Просто не исках да разбивам чието и да било щастие. Сега май изобщо не е така...

13.   Не мога да не изкажа своето истинско възхищение от мъжете писали тук! До сега в спорове, относно изневярата, все вашите "братя" са се опитвали да ме убедят, че мъжа винаги има право да изневери, защото е "просто секс". Жената, от друга страна, за тях е "кокошката", която лекомислено отдава чувствата си, с което "истински" изневерява.

Подобно на автора, аз и моят партньор имаме същия вербален пакт и се чувствам спокойна, както вярвам и той. Уважаваме се достатъчно, че да не се нараняваме, обричайики другия на живот в лъжа, дори и ако любовта ни изтлее с времето.
Изненадва ме фактът, че моралните ви ценности са толкова сходни с моите. Мислех, че са неколцина мъжете като моя:)

Сега идва и заплахата - може и вие да бъдете счетени за "псевдоморалисти, омирисани на манджа, злобни и завистливи чичковци, които никой освен жените им не пожелава":)

Тук на хората с ценности им се лепват такива епитети, но да не ви пука! Или пък същите тези хора ще се отнесат различно, само защото сте от силния пол...
Простете за повторния пост, но искрено ме зарадвахте и не можах да се стърпя:)
Чили

14.   Към номер 8.

По принцип е въпрос на личен избор към кои да се съотнесеш. Но тай като си попитал директно мен, ще ти отговоря така:

Предпочитам, ако е нужно дори да съставлявам едва 0,01 %, да бъда несъществуващ за статистиката дори, отколкото да вляза дори и по един едничък критерии в 95-те %, които ти наричаш "неприятна реалност".

Номер 13. Едвали влизам в категорията псевдоморалист, омирисан на манджа не съм, а още повече пък злобен и завистлив чичко, няма как да бъда понеже годините ми са доста под възрастовата граница в която един мъж минава в категорията "чичко".

А тези, които биха ни поставили такива етикети, както ти казваш, да се замислят! Кое точно им е за завиждане? Неграмотността? Безхаберието? Ниската култура? Това, че нямат почти никакви стойностни ценности? И понеже темата е за "Изневярата"... Да им завиждаме за това, че никога няма да изпитат истинкото удоволствие от любовта, просто защото за тях е по важно животинското задоволяване на сексуалния нагон. ПЛътското над духовното.

Нека се замислят върху крилатата фраза на Сократ: "Ние не живеем за да ядем, а ядем за да живеем" макар и да съм сигурен, че това няма да се случи никога, защото те, "неприятната реалност", не обичат да навлизат в дълбоки теми, за тях нещата трябва да са лесно смилаеми, лесно усвояеми, лесни за преживяне. Смятам знаете, кой преживя ;)

15.   Разсъждавайки статистически да не забравяме, че Ремарк пише "....животът е прекалено дълъг за една любов". А каква част от изневерите се дължат на търсене на псевдоразнообразие не знам. Може би непочтеността на връзката извън брака създава усещане за щадене на другия съпруг, може би е осъзнаване на реалността, че градене на нов дом е трудно в съсвсем битов порядък.
Не проумявам грубия тон на някои от коментарите като преобладаващо са на жени.

16.   Евала!!!!!!Абсолютно прав е авторът за всичко,поклон

17.   11, всички са съгласни - ти си на контра и защо, защото си в сайт. Ако с семейни приятели дискутираше тази тема, дали щеше да кажеш "моите уважения, ама аз ще изневерявам"? А пред мъжа ти и на него ли така му разправяш. много сте разкепостени в нета, обаче и ти си до печката всеки ден и си лягаш до 1 мъж всяка нощ.

18.   Много добре казано, страхотно- ПОЗДРАВЛЕНИЯ! И въпреки, че разпознавам себе си в групата на жените, нека кажа скромното си мнение за част от причините жените да изневеряват- не им се показва колко са обичани (ако изобщо са обичани).

Жената има нужда да чува всеки ден, че е обичана и желана. Неслучайно е казано :''Мъжът обича с очите, жената - с очите''. Замислете се колко е вярна тази приказка- и както на вас, мъже, ви правят впечатление хубавите жени, така и една жена има нужда да чува, че е обичана.
Уверявам ви, една жена ще бъде вечено ваша, ако с любовта си я правите принцеса всеки ден. Какво би я накарало да отиде при друг?

Но колцина от вас го правят?
Мъжете, които са осъзнали и разбрали тази проста истина за женската психика, са най- хитрите.
Колко от вас пишат любовен смс на съпругата си, докато е на работа, колко от вас я изпращат с целувка, колко от вас я наричат с най-нежни имена и непрекъснато й показват, че тя е единствена за тях?

ПОКАЗВАЙТЕ ЕДНА ЛЮБОВ НА ЖЕНАТА ДО ВАС И ТЯ ЩЕ Е ВЕЧНО ВАША.

19.   От автора. Благодаря на всички участници за интелигентния диалог, който се получи. Радвам се, че още има хора, за които моралните ценности не са отживелица, защото от прочетените истории и от ежедневието човек може да остане с впечатлението, че изневярата е национален спорт и норма в междуличностните взаимоотношения въобше.

Номер 18, това наистина е така, но и аз съм от многото, които не се сещат често да кажат мила дума ей така, без повод. Изглежда има още на какво да се учим, има една руска поговорка - да изживееш живот не е като да прекосиш поле.

20.   № 8 съм. Благодаря на автора за отговора. Наистина се получава интересен и нормален диалог. Особено в сравнение с други подобни тук. Предполагам, че "вина" за това имат участниците. Ще си позволя волността да комнтирам 5-те % статистическа грешка и 95-те % неприятна реалност. Всеки има парво на мнение и поведение, определени от ценностна системе и т. н. Проблема идва от това, че е много трудно да си различен и да отстояваш различието си. По-лесно, по-удобно и по-спокойно е да се слееш с тълпата.

Оправданието-така правят всички-е до болка познато. Защо обаче на никой не му олеква когато го чуе? Някъде, може би дори тук някой беше написал, че любовта е като революцията. Цитирам по памет: "... не е важно да вземеш властта, важно е да я задържиш, след като си я взел", а за това човек, без значение мъж ли е или жена, трябва поне да се старае вместо да търси оправдания. Има доста истина в тези думи и те напълно подкрепят мнението на автора по въпроса за ценностите. Извинявам се ако съм досадил с разсъжденията си. Успех и късмет на автора.

21.   КЪМ АВТОРА:БЛАГОДАРЯ ЗА НАПИСАНОТО ...НО...
Не съм съгласна с факта ,че си криеш годините.,
Не съм съгласна и с факта,че си се разбрал с жена си ,...че другият БЕЗ ДА Е ДАЛ ПОВОД ...да си събира багажа...
НА тази тема ще споря ...до утре с теб .
А ние с мят втори мъж ...сме се разбрали..,АКО някой се появи и е причина за раздяла ....Тогава да не МЪЛЧИМ.
Втори брак е и на двамата,страшно сполучлив, секса е на ниво ,мил ,нежен ,кавалер,мъж мечта,помага ми в домакинството,не ми дава да нося торби,когато сме на пазар,непрекъснато ми повтаря,колко ме обича,колко ме харесва,добър баща,разбира се и с моята дъщеря прекрасно,не си и помясляме за изневяра,интелитентен, с чувство за хумор ,както и аз, страшно се допълваме,отговорен,всички ни харесват и ни се радват,бърза да се прибере в къщи ,КАКВО повече от това ???
АЗ съм най-щастливата жена !!!
С ВТОРИ БРАК !!!

22.   Отклонявайки се малко от конкретния въпрос, искам да обърна внимание, че въпроса за изневерите по принцип, както и въпросната статистика, има задълбочен смисъл, ако разглеждаме и въпроса за лоялните връзки - защо и как се случва да има лоялни връзки, хубаво или лошо нещо са, каква е статистиката на най-често срещаните закономерности.