Мъжът ми ме тормози! Кой път да избера?
Здравейте, имам съпруг, който много ме тормози психически вече десет години. Прощавах в името на нашия син, но вече не се издържам. Незная как да постъпя. До тук животът ми беше изпълнен със сълзи, болка и т.н, но вече нямам сили. Как би постъпила една жена, били продължила с този човек в името на детето, или просто да си тръгна. Пишете ще ви бъда благодарна.

Коментари

1.   Аз прощавам защото го обичам но не е правилно знам го през какви унижения минах заради него но го обичам

2.   Ако смяташ, че този тормоз се отразява и на детето ви, ако можеш да се грижиш добре за него и сама, ако има кой да те подкрепи и да ти помогне, ако вече не издържаш, знаеш какво да направиш.

3.   Точно в името на детето трябва да го напуснеш.Най-голямата грешка на жените е да търпят в името на детето. ЗА ДЕТЕТО Е ПО ДОБРЕ ДА ЖИВЕЕ ЕДИН СПОКОЕН ЖИВОТ, А НЕ ДА ГЛЕДА КАК БАЩА МУ ТОРМОЗИ МАЙКА МУ.Това ще му се отрази след време много по зле отколкото да израстне без баща.Не се съсипвай психически, а си пази силите и здравето, за да си гледаш детето, направи го един стойностен гражданин и нека бащата не му е пример в живота, а не е зле да помислиш и за себе си.

4.   Авторката и номер 1 - жалки сте!!

5.   Стига с това "в името на детето".Това дете нали ще порасне и ще ти се чуди на акъла ,защо си седяла и си търпяла...

6.   Избери пръта! Вземай си багажа и да те няма. Ти страдаш, но недей постъпва така, че след време детето ти да страда!

7.   Действай, не чакай, отдели се, подай жалба ако трябва за тормоз ,не сотавая с такъв човек

8.   Съжалявам за това,което ще кажа,защото ще прозвучи грубо,но моля преди това да се замислите.Преди това да кажа,че не пожелавам на нокоя жена подобно нещо,НО... аз не съжалявам подобни жени,защото за мен всеки сам контролира живота си и избира как да го живее,всеки сам решава дали ще се вози или САМ ще бъде на шофьорското място в живота си.Въпрос на много ниска самооценка е една жена да позволи да се държат с нея така,значи тя самата не знае какво иска и тя самата НЕ СЕ ОЦЕНЯВА като стойностна щом позволява да я тъпчат.Това,че го търпиш заради детето е само и единствено твое оправдание.Детето няма нужда от такъв баща,то има нужда от обич и любов и щастлива майка,да вижда,че баща му я обича,а при теб май не е така.Щом толкова мислиш за детето тогава напусни този изверг и дай на детето си спокоен живот,да вижда всеки ден майка си усмихната,спокойна и любяща,а не да лицемерници с измислени усмивки пред него!
Успех!

9.   Ами кой ще ти каже да търпиш? Най- много с примера на баща си синът ти да стане един ден същият. И тогава? Младите хора са все по-освободени и едва ли бъдещата му съпруга ще го търпи. Ще си ходи цял живот сам и пропаднал, а ти малко късно ще си дадеш сметка, че също имаш вина.
Деца се гледат не само с физическо присъствие, а и с примери в поведението.

10.   Съчувствам ти, аз съм на същото ниво.Но децата ми са с мен. Който не го е изпитал няма да те разбере,повярвай.

11.   Отдели някой лев и отиди на психолог. Ако не друго, поне ще се почувстваш по-добре. Незнам кое е по-голямо зло - психически или физически тормоз, но здравето никога няма да си върнеш.

12.   И ЗА ТЕБ И ЗА ДЕТЕТО Е ПО ДОБРЕ ДА ЖИВЕЕТЕ ДАЛЕЧЕ ОТ ТАКЪВ СЪПРУГ И БАЩА. ОСЪЗНАЙ ГО СЕГА, ЗАЩОТО ПОСЛЕ ШЕ СТАНЕ КЪСНО И ЩЕ СЪЖАЛЯВАШ ЗА ЗАГУБЕНИТЕ ГОДИНИ.ЩЕ СИ НАМЕРИШ ДРУГ ТАТКО НА ДЕТЕО, ИМА МНОГО СВЕСТНИ МЪЖЕ. С МОЯ ПРИЯТЕЛ ЖИВЕЕМ ЗАЕДНО ВЕЧЕ 7 ГОДИНИ, ОБИЧА И СЕ ГРИЖИ ЗА ДЕЦАТА МИ КАТО ТЕХЕН БИОЛОГИЧН БАЩА.АКО БЯХ ОСТАНАЛА ПРИ МЪЖА МИ СЕГА ШЯХМЕ ДА СМЕ ПСИХИЧЕСКИ СРИНАТИ И ИЗПОЧУПЕНИ И АЗ И ДЕЦАТА......НЯМА ДА ТИ РАЗКАЗВАМ ПОЧЕЧЕ МНОГО Е ДЪЛГО, НО СЪМ ГО ПРЕЖИВЯЛА И ЗНАМ КАК СЕ ЧУВСТВАШ.САМО МОЛЯ ТЪЕ НАМЕРИ СИЛИ И ГО НАПУСНИ.ПОВЯРВАЙ, ЧЕ ЩЕ СТРЕЩНЕШ ПРАВИЛНИЯ ЧОВЕК.Сега сигурно те е страх , смяташ че няма да намериш друг, който да те обича, да се грижи за детео, да те приеме с дете и т. н. т. Не нее така.ИМА ПРЕКРАСНИ ГРИЖОВНИ И ОТГОВОРНИ МЪЖЕ, А ТИ БЪДИ ЕДНА СМЕЛА И МИСЛЕЩА ЗА СЕБЕ СИ И ДЕТЕТО ЖЕНА

13.   P.S. OT номер 12
Молч да ме извиниш за правописните грешки, на работа съм и доста на бързо писах, нямах време да прегледам и направя корекция.Благодаря

14.   Живееш един живот. Нямаш шанс за друг- И заслужаваш нещо по добро. Бъди силна сигнализирай полиция, прокуратура заплаши го и ти и го напусни. Много скоро ше се справиш и стъпиш на крака. Трябват ти свидетели на тормоза. така става по- бързо-

15.   Като прочетох коментара на номер 8 имах чувството , че аз съм го писала! Браво , напълно съм сагласна с написаното!!

16.   ПУСНИ веднага молба за развод.
Можеш да го съдиш за психически тормоз,както и за физически.
Живях 13 г. с пияница в името на детето,добре ,че като порасна видя за какво става на въпрос и ....ме подкрепи.
Сега живея щастливо с друг мъж .
Не се страхувай да предприемеш каквото и да било.
Животът си е твой...
УСПЕХ !!!

17.   Така е и мама се страхува да го напусне, а той тормози и мене и нея :( Бих се радвала ако го напусне, но не го прави и аз не знам защо.

18.   Стига вече с това "в името на детето". Търпиш тормоз в името на детето. Как се отразява това на детето ти?!

19.   Казвах го тука и пак го казвам: всички, които търпите тормоз от малодушие и "заради детето", проумейте най-после, че децата ви много страдат от това.
Не оставайте там "заради детето".
Заради детето напуснете насилника!

21.   Как протекоха при вас нещата. Аз имам същия проблем. Напуснах съпруга си и сега се опитваме да се сборим с живота сами с дъщеря ми.

22.   Сега понеже е млад и здрав, мисли, че светът е негов. Напомняй му всеки ден, че няма да мине много време и ще поустарее, задницата ще му увисне и че при всички случай ще го налегнат и здравословни проблеми, а не дай боже да легне безпомощен на легло /което при такива се случва много често/ и тогава го питай кой ще му бере ядовете. Вашето дете ли? Гадняр! Избива комплекси за малоценност. Имам си един такъв в къщи, цял живот го търпях, защото имам двама прекрасни сина, но така ми падна накрая в ръцете, че бях готова на всичко, за да не се тормозят децата ми да го гледат. Понякога в името на децата си заслужава да понесеш несгодите. Такива са условията в България - ако останеш безпомощен, децата трябва да ти имат грижата да те гледат. Така че мила, прочети това на твоя изрод - да му дойде като мехлем на сърцето. Ако не пожелае да го прочете, по-добре е да отиде на псохолог и скенер - при всички случаи ще му изнамерят съчма в главата.

23.   Не мъжа ми ами брат му който постоянно ни се бърка в живота и насъсква мъжа ми срещу мен и децата ни съсипва брака. Мъжа ми е добър човек и съжалява малкия си брат и му позволява да се държи нагло и арогантно с думи и дела. Много пъти в продължение на много години съм се карала с девера ми и после мъжа ми не ми говори със седмици. Не искам този хитър злобен алчен и лицемерен човек да се доближава до хубавото ми семейство и специално децата но мъжа ми не може да мине от него. Само като видя девер ми се разтрепервам от ярост и гняв.

25.   Здравейте! Моят случай е по заплетен обаче! Детето ми е на 10г-момиче и мъжът ми го манипулира и насъсква от самото начало срещу мен. Той не работи от почти 2г вече, а освен това живеем и със свекърва пенсионер-работещ, която естествено е на негова страна. Аз плащам сметките и пазарувам за вкъщи, а те постоянно недоволстват. И аз не издържам вече. Мисля да изляза на квартира- сама да го видя какъв баща е, ще вземам при мен детето от петък до неделя всяка седмица. Детето ми да усети разликата, но незнам дали е правилно и е добре за детето. Моля дайте съвет!