Истинска любов
Всъщност не знам точно как да започна.На 26 съм и не съм отчаяна,но... просто не мога да намеря любовта на живота си,колкото и банално да звучи.Говоря за тази любов,която може да бъде истинска,чаровна,понякога неразумна,спонтанна,тази,която спира дъха ти... Вярвам,че за всеки си има половинка и е въпрос може би на време или късмет да я намери.Знам ли? Писнало ми е от лъжи и лицемерие,от евтини свалки и повърхностни чувства.Не искам да ме харесват заради вида ми,а искам да ме харесват заради това,което съм аз самата.Не съм отчаяно момиче,което си търси гадже,а просто,ако има все още хора като мен,които вярват,че любовта я има,нека ми пишат:)Искам истинската си любов и знам,че някъде я има,затова се заех да я намеря.Може би едва ли ще е тук,а защо пък не,знае ли човек.Аз съм достатъчно оптимистично настроена и вярвам,че ако я има и от небето ще падне както се казва:)
Ако някой открие нещо познато в тези редове,мисли или чувства нещата по подобен начин,ще се радвам да пише.

Коментари

1.   Здравей. Аз съм мъж на 25 години и общо взето се чувствам по начина, по който и ти. Никога не ми е бил приоритет любовта, но напоследък все по-често се замислям. Хората правилно са казали, че който търси намира, а аз именно от това се притеснявам. Боя се, че не търся достатъчно, дори изобщо. Но все пак още сме млади и не бива да се притесняваш за нищо. Нещата се нареждат с времето. Бих се радвал ако ми пишеш на ico_style@abv.bg.

2.   И аз съм от клуба на заклетите оптимисти, романтици или лунатици, може би...Винаги съм вярвала в истинската любов и съм усещала, че мога да обичам искрено и дълбоко. Дълги години живеех с мисълта, че съм открила истинската любов, но се оказа, че съм се лъгала. Сега ми е пусто и за първи път започвам да се съмнявам (не в способността си да обичам, а в това дали ще намеря човек, който да приеме моята любов и да ми отвърне на чувствата).

На 27г. съм. На някои ще се сторя все още млада, за други трябва да 'търча' след последните влакове...аз се усещам единствено самотна. На всяка възраст да си сам е подтискащо. И както на 17, така и на 27г. аз все още мечтая да се влюбя :) Може би и на 57 ще се чувствам по същия начин, ако все още не съм намерила своята сродна душа. Не ме е страх от старостта и не мечтая за рицаря на бял кон. Искам просто да обичам и да бъда обичана сега, утре, винаги...от някой, който мечтае да обича и да бъде обичан от някого другиго сега, утре, винаги...

3.   Поработи над характера си и всичко ще си дойде на мястото.Ако имаш добър характер, свестните мъже няма да се впечатляват само от външността ти.Иначе звучиш доста неуверена в себе си, а това мъжете го усещат(дори и да не ти се вярва)

4.   Аз вярвам в любовта! А и няма как другояче да бъде,тъй като още търся момичето,което ще ме накара да я изпитам.Спра ли да вярвам в това чувство,значи спирам да вярвам и в Нея - тази,която търся.Това ще значи,че и търсенето ми е напълно безмислено.Не,двете съществуват някъде и е въпрос на време да ги намеря.Любовта не е и никога не е била просто една красива илюзия!

След като прочетох написаното от теб силно вярвам,че ти също ще успееш! Но е нужно да се заредиш с безкрайно търпение и огромен оптимизъм.И накрая един съвет - никога не губи романтичността си,колкото и да е суров живота към теб.Успех!
М22

5.   Да, има я тази любов- аз я наричам не просто ''спираща дъха'', а която те прави щастлив (а).
Лошото е, че тя често идва ненавреме.

6.   Прав си номер 5. Уви, това е ирония на съдбата.

7.   Здравей :) Аз съм в подобно положение, на твоята възраст съм, само че съм мъж. Вярвам в истинската любов и че един ден ще я стрещна. Също като теб не съм отчаян, но аз дори не търся подходящата жена - липсва ми смелост. Мнението ми е, че трябва да променим нещо в нас - аз да придобия увереност, а ти... не знам :) - сигурно да си намалиш стандартите, от post-а ти става ясно, че си красива жена. Също така не смятам, че само трябва да стоим и да чакаме - има самотни хора на възраст много над средната, които, предполагам, също са се надявали и чакали любовта да кацне на рамото им, но и те самите не са предприели никакви действия. Не губи надежда, :) всичко ще е наред :) Желая ти успех и дано скоро намериш Човека :)

8.   Здравей,
и аз съм на 26г. разделих се със сапруга си преди 4г. имам едно прекрасно дете което занищо на света не бих заменила. След раздялата намерих моята сродна душа, всичко бе толкова прекрасно до момента в които каза че не приема детето ми. За първи път изпитвам Любов към някои които/незнам как да го нарека/, преди месец моята голяма любов ми каза, че е обаркан и незнае какво да прави, следователно се разделихме. Вярвам, че има любов и то голяма, но хората когато са обаркани незнят по кой път да тръгнат. Много страдам от това и се надявам да се съберем макар и за трети път , но аз знам че това ще бъде една голяма грешка и незнам как да преодолея тази любов.

11.   Мога само да добавя, че ми е много познато чувството. Азз съм на 29 години, момче, висок със сини очи, строен, чист и т. н. но вече 2-ра година търся в погледите на момичетата онази тръпка, която изпиваме когато видим подходящ човек, но това става все по-трудно :(. Смея да кажа, че съм объркан и не искам това да продължава. Не съм се предал, крепя дух :)

12.   Е аз не съм на вашите години, на 17 съм момиче. Но ще ви кажа, че любовта съществува и ще ви кажа да не се се отказвате от това да намерите човека които ще ви прави щастливи и всеки път в които го видите да се ухилвате засрамено в момент на близост. Не се примиряваите с повърхностни връзки за секс или просто за да има някои до вас, бъдете сигурни, че вашият човек е някъдете там, дори може да е във вашето обкръжение, ще го открите когато разберете, че отношението ви към него не е все едно, чувството е неописуемо, казва ви го човек, който вече откри любовта.

13.   "На 26 съм и не съм отчаяна, но... " хахаха това направо ме разби :D :D

не си отчаяна.. ама май си ;dd

by J

15.   ООх и аз съм така, на 26 съм, и вече незнам...

16.   Здравей, аз също съм на 26г, и аз съм като теб, много искам да срещна онази истинската, разтърсваща, обсебваща, пареща, изгаряща, както искаш, така я наречи любов, но.. нещо все ми убягва и не се получава и наскоро пак се разочаровах.. Ние ли имаме твърде големи очаквания или просто не намираме точният за нас човек, не знам и ми е мъчно.. дори вече си мисля, че няма да го срещна, а толкова много любов имам да му дам. Ако още влизаш и следиш коментарите, пиши, още ли си самичка и ти? Наистина много си приличаме по това, което търсим и искаме с теб, но вече и трудно се открива онази истинската любов, все пак не е невъзможно, нали? Пожелавам ти късмет(:

20.   Аз се отказах да търся и чакам, вече съм на 28, имам семейство, дете на 3 год., но все още се чувствам някак празна, незавършена, не съм изпитвала истинска любов, но съм сигурна, че дори и да я срешна не бих развалила семейството си... и въпреки всичко ми се иска да бях я изпитала!

21.   Разбирам те мило момиче. Аз също съм едно момиче, което не му върви в любовта. Въпреки, че темата те пусната преди около 7 години. Аз реших да изкажа, собственото си мнение по-темата. Надявам се вече да си я открила. А ако не, да я откриеш, когато най-малко очакваш.

22.   До 20. Само така си мислиш? След някоя и друга година ще пишеш във форума: "Разумът ли да последвам или сърцето си". Така сте жените. Омъжвате се без да обичате човека до себе си, после срещате накакъв, който ви замайва главата, изневерявате, развеждате се, взимате си детето, а другия мъж кучета го яли. И в повечето случай резултата е един същ - идва отрезвяване, но вече е късно, разбити животи и незараснали рани.