Да му кажа ли за чувствата си, или просто да си замълча?
Искам да помоля за съвет , без да ме осъждате много
аз съм последна година в гимназията и се влюбих в неподходящият човек.
Той е на 29 години и се виждаме, когато имаме свободно време и двамата , далече сме един от друг и като квартали и като среди естествено :(

Знам че ще кажете, че съм една глупачка, но найстина обикнах този човек с цялото си сърце, а знам какво е любовта, но не знам как да му го кажа , с него не съм се чувала от 5 дена и не знам вече какво да мисля и как да постъпя ...

Да му кажа ли за чувствата си, или да не го търся
много ме боли в момента, защото знам, че разликата в годините ни е много , но не мога да заповядам на сърцето си ;(

Когато сме заедно времето ни лети, а и той не е безразличен към мен, направи жест , който хора който ме познават от години не направиха.
Моля ви кажете ми вие как бихте постъпили на мое място, да го потърся и да погогворим, или да си замълча просто.

Коментари

1.   Разбира се, че трябва да поговорите, Господ ни е дал словото за това. Още повече, че и за двамата чувствата са ясни. Не ви е голяма разликата в годините, само че той вече мисли за други неща, понаживял се е, а ти трябва да учиш, да придобиеш житейски опит, да вкусиш от младостта. Ако толкова държите един на друг и живеете в един град, какво пък, продължете и каквото сабя покаже.

2.   Tърси те само за секс ... вероятно и сериозна приятелка на неговата възраст си има .... Пак ще те потърси... не се притеснявай

3.   Kажи му, от мълчанието нищо няма да спечелиш.Поне ще знаеш дали си струва, а ако не-просто се отказваш.
Колко ви е разликата в годините? В много други истории това не е проблем

4.   10 години не е кой знае каква разлика. Но... преди да предприемаш нещо, защото съм сигурна, че ако му споделиш чувствата си, те ще се задълбочат, преди това, се опитай да го опознаеш по-добре. Наблюдавай го отстрани - как се държи с другите хора, добър ли е с тях, как се отнася към родителите си, обича ли децата. Ако и той те харесва или е влюбен в теб, нормално е да се държи с теб страхотно, но това не означава, че е добър човек по принцип. Мисли сега, за да ти е леко после.

5.   Скъпа ми госпоице,по най-бързият начин се влюбвай в някое наборче,че те минават като луда крава,че и за още ще питат.Кофтито при Вас жените,че остават трайни и негативни спомени след това,за да не си причиняваш тия главоблъсканици-въс ! Ари и успех в другата любов !

6.   Историята ми е много позната и подобна на моята..Човек може да е отговорен за действията си но не и за чуствата си...Не може да се измъчваш вечно...Избери момента набери кураж и му кажи какво чустваш!! Късмет! : )

7.   Блегодаря за мението на всички ви, номер 5, ако можех да заповядам на сърцето щеше да е прекрасно всичко, но не мога :(

6ти жлг за разбирането, но не знам как точно вече да постъпя, все си казвам че ще му кажа и все се плаша от реакцията му, аз знам че и да се лъжа сама себе си не работа