Обичам ги и двамата!
Здравейте! Аз съм малко над 40, свободна, образована, с големи деца, изглеждам прилично, правя се на сериозна жена и всеотдайна майка, но напоследък правя глупост след глупост. Дълго време имах приятел, прекрасен, верен и всеотдаен, свободен/това за мен е важно, консервативна съм и не се навирам в чужди семейства/, с който се скарахме и разделихме завинаги.

След известно време срещнах друг човек, изключителен мъж, влюби се в мен безпаметно, и аз мислех че и при мен е така, докато не срещнах предишния си приятел и стана така, сякаш не сме се разделяли. Събрахме се отново, аз казах на новия си приятел сбогом и мислех, че съм приключила завинаги с него и набързо ще го забравя, а и той мене. Но не стана така и при двамата, мислим един за друг, той не се отказва от мен, пишем си, чуваме се и аз съм безкрайно нещастна, защото и двамата са страхотни, не мога да изневерявам, а си мисля-де да можеше жените да си правят харем.

Наистина не знам какво искам и уж избрах по-подходящия, ама не съм сигурна, че той е по-подходящия. Едно е сигурно-обичам ги и двамата и ми се ще да се гръмна. Тези страхотни мъже не заслужават такова отношение. Понякога си мисля да ги зарежа и двамата, дано душата ми да се успокои. Станах за смях. Ама тази ситуация е много нелепа!

И да ми се случи на стари години - ужас! Дайте съвет как да се спася!

Коментари

1.   Според мен е най-разумно да си направиш "частен" харем - какъв е проблема?! Ако двамата господа са уравновесени хора, мисля, че ще си станат приятели, ще си пият биричката, ще си гледат мачове, а вечерно време ще те чукат! Взимате си една по-голяма спалня и си живеете най-щастливо! Не се подигравам, а го казвам съвсем сериозно! Стига да се сработят - всичко ще е наред! Та, толкова хора практикуват "СУИНГ", правят си тройки и четворки, а после се разотиват! Ще ти помагат в къщи. Според мен това е решението, от което ти ще си най-щастлива!

2.   Говориш глупости номер 1 и това си е чиста подгравка дето пишеш...
Наистина кофти ситуация, и на мене ми се е случало, но с течение на времето се е стигало до избор- или единия, или другия, или ги разкарвам и двамата. Освен да оставиш на времето само да реши...въпреки че щом чувствата ти са се върнали кум първия мъж, предполагам че той е твоя човек...сама най-добре трябва да прецениш с кого да останеш, защото нали я знаеш поговорката "от двата стола,та на земята накрая...". Ако разберат, незнам...така че надблюдавай, преценявай....

3.   И аз съм изпадала в подобна ситуация, сега имам двама приятеля и някак си се прикривам, живея с родителите и имам две гаджета вече от по една година.....направи и ти като мен

4.   Аз пък мисля, че ако избереш да имаш две гаджета наведнъж животът ти ще се превърне в една несвършваща игра на котка и мишка! Не прави така бъди искрена. Сигурна съм че изборът е един просто трябва да го откриеш...Замисли се ако постъпиш така с тях в какви позиции могат да те поставят като например и двамата да ти предложат женитба в едно и също време...как ще се почувстваш тогава... Отново ще си поставена пред избор но този път не можеш да се омъжиш и за двамата, нали?! Все пак в републиката ни има закон за това... Сериозно се замисли над това кой би ти предоставил повече в живота и под ,,живот" нямам предвид само любов а и грижа,всеотдайност... ;)

5.   Не мога да бъда с двамата едновременно, не е за мен това, а и е подло. Макар, че единия /дето го зарязах/ е съгласен на такъв вариант като краен, обаче другия /с когото съм/ ако разбере какви щуротии имам в главата ще ми тегли шута веднага, а ако ме хване в изневяра - направо ще ме отстреля /в буквалния смисъл/. Май е по-сериозен от двамата. А и е страшно грижовен и всеотдаен, обаче характерът му - ужас. Понякога трудно го издържам. Не дава да му се кача на главата, а аз си умирам за това. И иска да се ожени за мен. Да, зарязания позволяваше и аз му се бях качила на главата и го тормозех понякога. А е по-готин на вид и изобщо, но май затова го оставих, не знам, а и като съм го молила за помощ - нищо, никаква помощ, не ставало. А живота е жесток и е добре човек да има до себе си истински другар, а не някой за украса.
Благодаря ви за търпението да четете глупостите ми, аз просто си разсъждавам, защото няма с кого да споделя и това ме изяжда отвътре.
Дайте още съвети и коментари, моля !!

6.   Здравейте! Аз съм номер "едно", в прекият и буквален смисъл на думата, но, това е друг тема! Изобщо не съм се подигравал, или шегувал, като направих това предложение, още повече, че точно така няма да си подла, а ще си ясна и точна, но, явно едва ли ще стане, предвид вторият "мъжкар", който явно е и доста ревнив!

Май не знам какво да кажа повече, по въпроса, като се има предвид, че вие, жените, сте доста странни същества и, като правило алогични, но.... така е било, и май така ще си остане! Знаете си, че сте на принципа: "Ако е с шапка - защо е с шапка, а, ако е без шапка - защо е без шапка"! Когато човек ви държи по "изкъсо", се цупите, а, когато се държи човешки с вас - вие мрънкате, че не бил "мъжкар"! Или си ги дръж и двамата, като внимаваш когато се чукате да не смесиш образи и имена, че единият едва ли, но другият ще ти шибне един шамар, та свят ще ти се извие, или си избери единият от тях, а с другият се раздели, но, да знаеш от мен, че със сигурност ще направиш погрешният избор и ще сбъркаш! Ще се обоснова с един от Законите на Мърфи: "Когато изтървете една намазана с масло филия хляб, тя задължително ще падне с маслото надолу, а, ако случайно падне с маслото нагоре - значи е намазана обратно"!

Така мисля аз. Пиши какво е станало, че става интересно!

7.   Сигурна съм за погрешния избор, и законите на Мърфи съм чела, наистина са закони, и аз наистина не знам какво искам. Обаче по-подходящия, образно казано има големи подозрения и само ме подпитва. И е голям ревнивец, няма да ми шибне шамар, може да ме отстреля с личното си оръжие в пристъп на ярост като нищо, после да иде в затвора заради една курва. Изневярата ми е в мислите, засега. Обаче е изневяра. Хубавото е, че от такава изневяра не се хващат венерически болести. А с по-неподходящия ще се срещнем наскоро и какво ще стане не знам. Наистина, за да прави щуроти човек не са важни възраст и образование. Защото и тримата сме на средна възраст, с по 2 висши образования и добро възпитание.

8.   Язък ви за образованието. Хвани си едно жиголо без образование, за да ти е винаги под ръка. Аз имам жена
и две любовници и на трите им идва цикала по едно и
също време. Абе на твоите години си живей живота. Ако
искаш се влюби и ще страдаш. Всички страдат.

9.   Давай мила !! :) Докъдето и докогато :) Успех и не страдай много много нито за единия, нито за другия :)

10.   Номер 9, благодаря за съвета, много ми хареса. Ужасно сме скарани с "подходящия". За глупости. Не си говорим и аз спя в собствения си дом. И го споделих "неподходящия", с него поне може да се разговаря нормално. Много иска да се видим, но аз не мога да се реша. Страхувам се, че ще се върна при него. Толкова мил и нежен, и красив, и спретнат мъж досега не съм срещала.

11.   Мили хора, ще бъда с "Неподходящия", обичам го повече, само той ми е в ума. Разделихме се с "подходящия" и на мен не ми е мъчно за него. Явно след ежедневните караници съм го разлюбила някак си.

12.   Направо откачих, неподходящия не ми направи подарък за Нова година и забрави да ми честити рождения ден. Подходящия не ги е забравял тези неща. Нищо, че се караме за глупости. И ме залови в тази духовна изневяра, и ми прости. Ще съм с него, благодаря за съветите. Явно съм направила подходящия избор.

13.   Пфф...И ти като повечето не знаеш какво искаш, това да не са ти играчки та да си ги разиграваш както си решиш! Или са някакви дрешки - днес съм с това, утре съм с другото. А и в една връзка ако няма спорове/караници от време на време то значи нещо куца и поне единият си търпи, като рано или късно чашата прелива. Нормално е да има спорове и е добре когато накрая се стига до съгласие.