Защо нямах късмет
Защо нямах късмет или просто аз самата провалих всичко?
Немога да кажа на никой какво ми е какво ме измъчва, не ям не спя а понякога спирам да дишам като си помисля докъде стигнах защото съм глупачка. От дълго време харесвах едно момче, говорихме с погледи с повдигане на вежди и с усмивки но не и с думи. Виждахме се всеки ден в работата в продължение на повече от година, но никой не направи крачка към другия. АЗ чаках той да дойде да ми каже че ме харесва, не го разчетох в знаците който той ми даваше. Имах надежда за него, беше най хубавото момче с най хубавите сини очи и с най лъчезарната усмивка. Чаках го толкова време и когато вече бях толкова близо го загубих. Може би ми беше изпратен от съдбата като птичето което веднъж каца на рамото.
И аз незнам защо така се случи и така се получи но загубих смисъла на живота си когато загубих него. Защо след като имахме толкова време си мълчахме. Може би не ни е било писано, незнам и никога няма да разбера какво щеше да стане ако... и все пак си мисля че не направих нищо, ако нещата бяха малко по различни, ако имах смелост, ако не бях направила грешен избор може би сега щеше да сме заедно. От толкова време го чаках защо не почаках още малко, защо точно тогава се появи другия и ми каза че ме е харесвал. Защо съм толкова глупава и позволих на хората да ми мътят главата. Трябваше да говоря с него да му кажа как стоят нещата, да му кажа че е е появил друг, и ако той ме иска само трябва да ми каже. Но нямах смелост и после излезна че го предадох, а не беше така. В неговите очи може да изглежда така, и той сигурно сега се обвинява и се пита защо се е случило така? Излиза че аз го наранаих а не залужаваше. Не съм икала да става така, но когато не ти дотига смелост и си слабохарактерен човек като мен се случват такива неща. И ето ме след толкова време продължавам да миля за него, и незнам как да го забравя. Ех ако можех да върна времето, но... никой не може. Не можеш да изтриеш някой от ума си когато той е в сърцето ти. Истинската любов се среща веднъж в живота а аз я изпуснах. Може би затова толкова ме боли и умирам веки път като го видя. А ми се налага да го виждам и незнам как да се държа. Уж се правя на безразлична но той е в мислите ми в главата и сърцето ми. Осъзнах какво съм имала едва когато, го загубих, но е твърде късно. А можеше ли да е различно...?

Коментари

1.   Не схванах, ти не си имала връзка с момчето със сините очи за каква любов и загуба говориш и защо страдаш? За твое успокоение и от мой личен опит ще ти кажа само, че когато наистина желаеш, без колебание да бъдеш с някого, желанието се сбъдва.

2.   Май театърът се разиграва само в твоята глава! №1 е абсолютно прав/а.

Нищо, нека ти е за урок, и следващия път ДЕЙСТВАЙ, вместо да мислиш и да чакаш толкова. От приказките ти излиза, че си едва ли не някаква пасивна вещ, която каквото и да мисли и да чувства, просто седи пасивно и чака, докато някой не я пожелае. Може и да не я е пожелал "правилният", но тя и това няма сили и смелост да каже... Недей така! Прави избори и след това имай смелостта и отговорността да си понесеш последствията от тях (били те добри или лоши). Това се нарича зряло и отговорно поведение!