Чувствам се жалка, защото той има пари, а аз не
На 26 съм и си имам сериозен приятел от около 2 години. Проблемът между нас е, че сме много различни. Той е много по-стабилен от мен финансово. Това ме кара да се чувствам неудобно.
Той е завършил икономика и няма проблем с парите. Живее добре. Аз, все още уча в университет и не се справям добре.
Проблемът ми е, че понякога това, че съм толкова нестабилна ме кара да се чувствам слаба и ми е много неприятно.
Той дори ми предложи да живея в апартамента му, но аз все още не съм решила. Мислите ли, че във връзката ни има бъдеще?

Коментари

1.   Ако той е ок с това, недей да се притесняваш и подценяваш! Щом е с теб, значи има за какво. И аз съм била в такива ситуации, подценявах се много и това ми изигра лоша шега. Бъди себе си! Ако той се държи добре с теб, не парадира с положението си.. значи си късметлийка, а по начина, по който си споделила историята си, значи, че и той е късметлия :)
Жена, също на 26

2.   Явно проблема е в това, че ти искаш да си властващата в връзката, т. е нещо като главата на семейството, жената, която командва вкъщи.. Дали връзката ще има бъдеще, никой не знае, но ако се комплексираш че той изкарва повече от теб, сама ще я съсипеш.

3.   Връзката ви да не се базира на пари? Или трябва да сте от една прислойка на обществото? Може би родителите ти е трябвало да уговорят брака? Ако не си феминистка, няма от какво да се притесняваш. За българския мъж е напълно в реда на нещата да подпомага своята любима.
Не се справяш добре и си студентка... Ти и още хиляди други студенти в България. Търси ногавота помощ. По думите ти звучи, като човек с добра позиция и фининси. Може винаги да те опъти към добра кариера или поне да ти помогне да направиш връзки....
А колкото до "Дали имаме бъдеще": Кани те, да живееш у тях, заедно сте от две години. Ако това беше преди няколко десетилетия, досега да ти е надянал хълка на пръста. Не се чувствай пренебрегната, слаба или жалка. Бъди щастлива и силна и не забравяй, че гордостта е един от 7те смъртни гряха в християнството (и се замисли защо).

4.   Хващай го за ушите и не го изтървай... а и щом те е поканил да живееш при него... скоро всичко негово щее и твое... дерзай ;)

5.   Не слушай 4ти коментар. Ако го "хванеш за ушите", след някоя друга година може да му писне и да те изрита на улицата. И ако си се разглезила и не можеш да се грижиш сама за себе, става доста тежко.

6.   Няма какво да се притесняваш. Това положение е временно, защото ти още учиш. След някой друга година ще завършиш и като нищо ще си намериш добра работа и тогава и ти ще разполагаш с пари, така че няма да имаш повод да се чувстваш непълноценна. А и щом той е с теб, явно е защото те обича, а когато обичаш някого не ти пука какво пише във фиша за заплатата му.

7.   Сега такъв период има за повечето на твоята възраст. Няма как да стигнеш неговият стандарт може би, но като заживеете заедно и той е от тези щедричките, може скоро да имаш повече, но ако се измъчваш постоянно, че нямаш твои пари, спечелени с труда ти, по-добре изчакай да видиш и неговото мнение по въпроса. И май ще е най-добре да му кажеш какво те тревожи, така той няма да търси причината в отказа ти някъде другаде.

8.   Не разбирам какъв е проблема. След като завършиш ще си намериш работа и също ще печелиш пари. Когато една двойка е ДВОЙКА всичко е общо. Ами ако след време си женена (за него или за друг) и един от двамата остане без работа? Другият ще печели пари... Какъв ужас! И какво? Ще се разведеш заради това.
С приятелят ми взимаме почти еднакви заплати (неговата е по-висока). Никога не си броим парите - понякога той е забравил да си вземе картата или да изтегли, понякога на мен ми се случва. Парите са общи - живеем заедно, ядем на една маса.
Друг пример - майка ми и баща ми. Мама не е работила откакто съм се родила аз. Не защото не иска, а поради здравословни причини. Винаги баща ми е изкарвал парите вкъщи и това никога не е било проблем. Парите винаги са били общи.
Много е лошо, когато всичко се обръща в пари. Не го прави и ще си много по-щастлива :)
Ж27

9.   Мила радвам се че в теб има достойнство, и уважение. Радвам се че са останали макар и малко хора като теб. Ако се обичате живейте заедно. Матерялното е временно, не се притеснявай, а го вземи за стимол, и давай всичко от себе си да искарваш пари било то 1/10 от неговата заплата, това хем ще го зарадва хем много ще те оцени :) Слушай сърцето си, само така няма да збъркаш, не слушай околните :) Това ще ти е най-голямата грешка :)

10.   Проблем щеше да е ако ти беше по-добре финансово, някаква наперена фиминистка, а той не толкова добре. Тогава неговото самочувствие като мъж щеше да е засегнато и нямаше да се чувства удобно и щеше да се чувства жалък и смачкан пред теб. Ето от това ще ви докара проблем в отношенията тогава.

Я не си слагай в главата такива мисли. Нали като завършиш ще работиш и ще имаш достатъчно време да се развиваш.

Може би ти е проблем ако ти искаш да доминираш във връзката, просто такъв ти е характера. Да искаш за всичко, даже и във финансов аспект да си и ти наравно до другия или "над" и за това си раздразнена в момента....

Иначе не виждам проблем в ситуацията ако между вас има хармония и се разбирате.

11.   Съжалявам за краткия отговор и, че не мога да отделя повече време да изразя по-обширно мнението си, но е 4 сутринта и имам нужда от сън.

Да, връзката ви има бъдеще, а относно притесненията ти, а и относно бъдещето на връзката ви - решението както при повечето проблеми в една връзка, е супер просто - поговори с него и му обясни как се чувстваш.

Относно това, как ти се чувстваш по въпроса, виж, тук вече би ми трябвало повече време за да дам адекватен отговор, но поговори с него и смятам, че ще можеш да се справиш/справите и без моя съвет.

12.   Момиче, ти си просто късметлийка, ако се обичате, това е напълно естествено мъжа да е силния финансово и по всеки друг начин. Радвай му се че е можещ мъж, той има мъжкото в себе си и сега е твой рвд, дай му женското, величай го, показвай му колко си щастлива че имаш до себе си такъв можещ мъж, твоята роля на жена е да му даваш крила и да го тласкаш към победи, не да се опитваш да му конкурираш. Желая ти успех и повече женственост

13.   Бъди честна с него и му кажи, че се чувстваш неудобно. Ако искаш връзката ви да прогресира, т.е. чувстваш го като твоя човек, мисля че е редно да решавате проблемите си заедно.
Стабилността е до време, може той да е добре с парите днес, може утре да е обратната..

Най-важното е да решиш дали ще се бориш да сте заедно, или това неудобство ще сложи точката на вашата връзка и ще се разделите.
Аз лично съм за първия вариант.

Успех :)

15.   За мен няма причина да се притесняваш, освен ако той с поведението си по някакъв начин не те кара да се чустваш жалка. Но както си го описала няма такова нещо. Просто поговорете като приятели. 2 години не са малко време.

16.   Защо ли имам чувството, че авторката е чела много теми, в които се оплюват комерсиалните "кучки", търсещи само пари (една от които е на първа страница) и е решила да пусне своята тема, правейки се на притеснена от ситуацията, за да се наслуша на суперлативи от рода на: колко е страхотна, почтена, суперска, невероятна, умна и нематериална...? А може и да не съм права... дано!
При всяко положение, извинявай момиче, но пишеш глупости (да ме прости бог-Модератор! ). Доколкото разбирам ти не си на издръжка на приятеля си, явно или работиш нещо или родителите те издържат докато учиш, в което няма нищо лошо. Така че, дори и да нямаш пари, колкото приятеля ти, поне не си зависима от него. Тогава не виждам какво те притеснява. Разбирам, ако те е измъкнал от някой коптор, ако ти купува дрехите и храната и пълни хладилника у вас (такива истории много съм чувала), ако ти дава джобни и ти държи сметка за това и не пропуска повод да ти го натяква - е тогава имаш проблем, сега просто си мрънкаш и се правиш на велика. Сори, ама нито ме впечатляваш, нито имам намерение да те похваля или успокоя. Нямаш проблем, имаш нужда да се самоизтъкваш и да се правиш на велика, в случая пред непознати! Чао!

17.   Разбирам те как се чувстваш, аз съм в подобно положение, само че момчето с което излизам в момента има страшно много пари, а аз се чувствам като някоя Пепеляшка и дори мисля скоро да се оттегля. Не че нямам никакви пари, но просто не мога да му стъпя и на малкият пръст, не мога да си позволя всеки път да съм с различни дрехи и обувки и т. н. Ама вие щом се обичате това не е проблем, нали той е мъжът, естествено, че той трябва да изкарва повече пари. Успех :)