Нямаме тема за разговор!?
Здравейте! Пиша в този сайт за втори път и имам проблем с говоренето с момичета. Всеки път, когато останем с едно момиче сами, никога нямаме тема за разговор! Моля кажете ми какво да правя? ! Какво да измисля, дали проблемът е в мен или в другите?
Моля за съвети!
Благодаря предварително!
(чудя се дали проблемът е в това, че съм по-умен от тях и те просто се боят да не кажат нещо глупаво... всъщност и аз не си отварям често човката /поне когато съм сам с момиче/)
/14/

Коментари

1.   Зaдaвaй въпроси, изслушвaй, ... допълвaй, опознaвaй.
Тaкa ще знaеш интересите и, хобитa и с всеки следвaщ път ще ти е по- лесно общувaнето.
Имa толковa много теми, които можеш дa подaдеш филми/ музикa/ спорт/...
Aко смятaш че си по- интелигентен и товa ги притеснявa, смъкни мaлко нивото тaкa дa се кaже, докaто нaмериш онaзи " средa" която ще е приятнa и зa двaмaтa.

2.   Оо пич, момичетата са големи бърборани. Питай я каквото ти падне, дори най-тъпия въпрос, тя пак ще ти отговори. Така сме момичетата, дори за сирене може да си поговорим.

3.   Единствения проблем е, че ти си момчето и ти трябва да питаш.

4.   За всякакви теми може.

5.   Ако наистина си заинтересован я питай, примерно какво обича да прави, кои са и близките приятели, има ли домашен любимец (от колко време го има и тей), какво търси в едно момче (чисто направление, ще ти даде), кое предпочита :прегръдки или целувки. И това бяха само няколко примера :)

6.   Аз съм момиче и да ти кажа, ако можех да накарам момчето, което харесвам да ме пита, бих отговорила на всеки въпрос. Ако я имаш за близка, сподели и нещо, за да се чувства специална (но нещо, да си остане между вас)

7.   Прегръщай я постоянно и, казвай колко е красива.

8.   Малко са момичетата, които винаги намират нещо да говорят. Ако ти не си активната страна в това отношение, трудно ще стане работата. Момичетата обичат пеканите, просто бъди това, което си! Говори за това, за което мислиш. Питай я въпроси, на които няма да може да отговори с Да или Не. И ако тя те попита нещо, отговори и отново с въпрос. В интернет има статии относно разговорите с момичета, дори някои неща, които ти казах са от там. При мене действа безотказно, по принцип съм приказлив, а и момичетата около мен са също приказливи.
Успех!

9.   Значи и аз имах този проблем, решението е следното слушай какво ти говори момичето, когато говори тя ти дава информация, с която ти можеш да зададеш въпрос след това или тема за разговор!
Пример:
Ти: Какво ще правиш този уикенд?
Тя: Ще ходя до София или някъде другаде!
И от това можеш да питаш какво ще прави там, след това ако по работа можеш да се поинтересуваш в какво се състои тя, но не превръщай разговора в интервю, пускай шеги относно това което казва и т. н. Основното е да слушаш какво говори и другото става лесно!
М21

10.   Не съм съгласен, че трябва да ги питаш това или онова. И тя като ти отговори да продължаваш с друг въпрос по темата или нова тема. Не само жените ами никой не обича да го разпитват за него ако не му се говори в момента или с конкретния човек. А и като те виждат, че се спичаш, мъчиш/натягаш разговора...
- оплачи се за някакъв твой проблем – с приятел, с гаден учител, вкъщи нещо, с техника – gsm, колело и тн. Ама не се притеснявай че я занимаваш със себе си и си се оплачи яката за нещо, което ти създава дискомфорт и те дразни в живота. Ако можеш да го изиграеш по-ядосан/нервен отколкото реално си – перфектно:). Жените обичат да помагат(и то прекалено:Р) при разрешаване на проблеми и да дават акъл. Дори историята ти малко да я вълнува в момента, после ще й направи впечатление че си й споделил нещо и следващият път като нищо би се отпуснала тя да ти сподели нещо.
- никога няма да сбъркаш с любовни истории – ти коя харесваш, какво станало, на твой приятел някаква случка и тн.
Не мога да си спомня кога и как ми е разминал тоя проблем, но се сещам че на 14 бях така. От възрастта е. „чудя се дали проблемът е в това, че съм по-умен от тях и те просто се боят да не кажат нещо глупаво“ – грешно разбиране, не си по-умен от тях, нито те са по-умни. И те пърдят, потят се, имат косми и тн. – не са същества от друга планета, а много готини

11.   Бъди себе си когато си сам с момиче, за каквото говориш с приятел говори и с нея (освен за други момичета) :D Не трябва да се притесняваш, пробвай да не се притесняваш и ще видиш всичко ще се оправи :)