Моят живот е кошмар
Нека ви разкажа моята история. Аз сам жена на 29г. с две пркрасни момченца които обожавам и без коита немога да живея. С първият ми син забременях на 15г. Бях много малка и незнаех какво ми се случва, но с тази бременност животът ми се преварна в кошмар. Родителите ми ме тормозиха по всякакав начин през цялата ми бременност и след раждането на синът ми и в следжащите две години. може и да не вярвате но дори сам правила опити за самоубииство, исках единственно да се махна от тях, и това се случи един ден като се запознах с сегашния си съпруг. Отидох да живея при него още на втората седмица след като се запознахме. Първата ни година съвместен живот беше като на приказка, докато не се роди и вторият ми син които сега е на 9г. а големият е на 14г. , започна да посяга от време на време, карахме се много често, но се издаржаше някък си докато на десетата ни година съвместен живот (без брак ) тои влезе в затвора и това пак се случи защото си правеше каквото си поиска и не се интересуваше от второ мнение. Сигорно сте чували за телефоните измами и тои реши да се занимава с това, като си мислеше че никои неможе да го хване, е да но и това се случи. След доста ходене по съдилища и дела тои влезе в затвора и така аз останах сама с две деца и без пукната пара. Моите родители в началото помагаха няколко месеца, но след това ми обарнаха гръб изцяло дори спряха да ми се обаждат от страх да не им поискам пари. Аз първите осем месеца бях на работа, но след това фирмата в която работех фалира и аз останах без работа. И тогава вече стана страшно децата ми ходят на училище трябваше да ги издаржам някак си. Само забравих да ви кажа че ние живеем в общинско жилище и плащаме наем. Аз трябваше да се оправям сама, което беше почти невазможно. искам да ви кажа и още нещо надявам се това даневи повлияе по някъкъв начин и да ме погледнете като нормален човек. Аз сам ромка и затова забременях в такава ранна вазраст, защото родителите ми решиха да ме дадат на някъкъв си, защото те се разпореждаха с живота ми, но като си дам сметка мисля че и още го правят. Имам едни роднини които периодично ни пращаха брашно и нещо за готвене колкото да не умрем от глад. Децата ми бяха забравили дори какво е това сладко и сарцето ми се касаше от това, ходиха научилище гладни, сметките ни се трупаха и искаха да ни гонят от апартамента. Аз не преставах да си тарся работа, но това не беше лесно с моето основно образование, да не кажа и невъзможно. Не успях да си намеря нищо, но един ден се запознах с един човек, на които в началото не гледах нищо повече от секс. И преди да трагнете да ме съдите си помислете че това са савсем нормални човешки нужди, а аз след толкова месеца... , съвсем нормално си е. Виждахме се от време на време няколко месеца, но започнах да забелязвам че тои се държи с мен по начин които е непознат за мен и това много ми хареса. След време осъзнах че ми е влязал под кожата и немога без него, и така продължих да се виждаме с него докато мъжът ми не излезе от затвора което е точно днес. Тои ми помагаше винаги когато има възможност и с каквото може и в краина сметка оцеляхме докато мъжът ми излезе, но сега проблема е че го обичам и икам да съм с него, но искам и децата си и сега сме заедно, но има нещо което не съм му казала защотото мее страх и незнам дали ще го приеме. Тои незнае че съм ромка и че съм с основно образование страх мее да му кажа. Аз никога не сам се приемала за такава и никога не съм се чувствала такава, но вапреки всичко мее страх да мъ кажа. Моля ви посъветваите ме правилно ли постъпвам, или съм егоистка кажете ми какво да правя. БЛАГОДАРЯ предварително

Коментари

1.   Ох! Толкова тиипична и показателна история! Но няма да обсъждам сега интелекта на твоите родители и средата, в която си израстнала. Браво на тебе, че осъзнаваш проблемите си. Естествено, че момиче на 15 год. не може да се справи с живота без подкрепата на родителите си. Ти си жертва и имаш право на по-добър живот. Моят съвет е да му кажеш всичко - той рано или късно ще разбере, ако продължите връзката си. Нали ще те пита някой ден за семейството ти, за детството ти и т. н. т. Мисля, че той няма начин да не се досеща поне малко - едва ли те мисли за висшистка. Предполагам, че той знае за голямото ти дете и му е ясно, че едва ли момиче от добро семейство би родило на 15. Щом ти помага, щом се държи с теб "различно", както сама го определяш, не би трябвало да се уплаши от миналото ти. Говори с него нормално и спокойно - разкажи му всичко и му дай време да обмисли нещата. Ако те потърси отново, му сподели желанията си. Кажи му, че ти не искаш да живееш по този начин, че имаш желание да си намериш работа, да възпиташ децата, а защо не и да посещаваш вечерно училище. Не го притискай, разбира се - остави го да прецени добре какво иска. Ще видиш дали той има сериозни намерения към теб. Не е изключено да се стресне - все пак малко хора биха се осмелили да приемат жена с 2 деца, но поне ще знаеш. Надявам се да си попаднала на добър човек, който истински да те обикне. От все сърце ти пожелавам успех!
И още един съвет: независимо какво се случи, продължавай да си търсиш работа. Дори да се съберете с този мъж и той да иска да ви издържа, не се отказвай да работиш. По друг начин ще се чувстваш, ако имаш някакъв доход - дори минимален. Винаги ще имаш един плюс, ако изпаднеш в някаква лоша ситуация.

3.   Единственото, което мога да те посъветвам е да правиш каквото искаш, но да не спираш децата си от училище. Иначе и тях ги очаква същата съдба. Ще останат бедни и необразовани и ще си патят.

4.   И защо си мислиш че трябва да ни дреме за твоите проблеми? Такива хора като теб са социални паразити, оцеляват единствено заради такива като мен и много други хора, които се скъсват от работа само и само да вържат двата края. Плащат данъци, здравни осигуровки, ток, вода и всичко останало, а такива от твоя вид не стига, че живеят на наш гръб, ми си и мислят че им е позволено да правят каквото си искат. Никои не ви е виновен че сте мързеливи, крадливи далавераджии, които гледат да минат метър.

6.   Ромка, а толкова грамотно написано. Българите не говорят езика си толкова добре.

7.   страшна работа, ей, жената влязла в този сайт от немай къде да сподели мъката си и веднага й се нахвърля някой с предразсъдъци... , а тя можеше въобще да не каже каква е и тогава всеки щеше да й съчувства, какво значение има каква е - все едно няма хора от всякакъв произход /включително и чистокръвни българи/, които са абсолютни неудачници в живота си... , все едно всеки от нас не е имал моменти и периоди в живота си, когато си е мислел, че целият свят е срещу него...

относно авторката - не знам какво да ти кажа точно като решение, бъди силна и търпелива, мила! гледай за децата си, така поне ще можеш да разчиташ на тях в по-късен етап от живота си... , дано ти предостави някакъв шанс живота...

8.   Привет. Първо, не обръщай внимание на номер 4. Ти си дошла тук да поискаш съвет, не да те нападат без основание, така че- игнорирай. След това искам да ти кажа, че независимо, че си ромка ми изглеждаш свястно момиче по това, което чета, също и за човек с основно образование си доста грамотна. Мога да ти кажа аз какво бих направила на твое място, надявам се да ти помогна. Поговори си с този човек, който си срещнала. Разкажи му всичко за живота си, без да спестяваш нищо. Ако те обича ще остане с теб. Ако ли не, здраве да е. Но аз на твое място не бих стояла при мъжа ти, независимо дали този новия ме обича или не. Пожелавам ти успех и пиши как се развиват нещата.

9.   Аз те подкрепям авторке, за това, че си гледаш децата, на всяка цена продължи да го правиш. Разбира се, че търсиш и ти да си обичана, като всички нас. Не изтъквай каква си, от каква принадлежност, защото в свят, в който се докажеш какъв човек си, че си добра майка и съпруга, няма да има значение дали си ромка. Ако ти се отдаде възможност продължи да учиш, да работиш и да се справяш. Вярвам искрено, че ще бъдеш някога щастлива. дано децата ти оценят каква майка си към тях един ден. Ако новият ти приятел те задоволява като човек, като усещане и ти носи любов-продължи с него. Може той да ти помогне да се стабилизирате, ако има това желание де. И не забравяй-следвай мечтите си, всички сме еднакви, само делата ни различават.

10.   Не искам да съм груб, но ЗАЩО ПО ДЯВОЛИТЕ ПРАВИТЕ ДЕЦА, КАТО НЕ МОЖЕ ДА ГИ ИЗДЪРЖАТЕ?

В случая ти си пътник отдавна, но защо си обрекла децата си на нещастие и мизерия?

Ако хората мислеха малко и правеха деца, само ако могат да им осигурят качествен живот, на света НЯМАШЕ ДА ИМЕ БЕДНОСТ, ТОЛКОВА НЕЩАСТИЯ и хората щяха да са по-щастливи. И без това Земята е пренаселена. За къде бързате на по 15-18 години да се ебете и размножавате.

Продължителността на живота на човека е 70 години, така че пак питам, за къде бързате?

12.   До някъде съм съгласна с номер 1, но не смятам, че си жертва. Била си жертва, но вече сама си майка и имаш отговорност към тези деца и си станала същност сама вече отговорна за тях.
Няма да те виня за миналото и все пак те съветвам да работиш по бъдещето - първо се разведи с „мъжа“ си, ако имаш официален брак с него. Второ, сподели на мъжа, с когото си, каква си и каква е била съдбата ти. Аз съм сигурна, че той и без това подозира или дори знае, но не иска да те засрамява и поставя в неудобно положение - България е достатачно малка, за да ти знае произхода, а и не се обиждай - ромите имате специфиани черти на лицето, дори да имаш по-бяла кожа от някои българки, всеки внмателен човек, ще види ромските черти, което не е нещо лошо. Повечето българи и без това сме някакъв микс.
Няма от какво да се срамуваш, но не лъжи като циганка мъжа до себе си, особено ако искаш общо бъдеще с него. Иначе, ако искаш бъдеще за децата си, а в момента не можеш да им осигуриш дори един хляб и да ходят на училище, по-добре ги дай за отглеждане, докато си намериш работа (отиди в голям град например). Никой не може да ти вземе децата, но най-важното - те заслужават по-добра съдба от твоята. Разбира се, много добре би станало, ако този мъж се съгласи да ви помогне, но преди да се нагърби с вас, той заслужава истината, за да може да си прецени човекът - все пак утре може да излезне мъжът ти от затвора и да го погне например, както и ще трябва да знае, какво ти е образованието, за да ти помогне в търсене на работа. Ако имаш 8-ми клас завършен имаш шансове за професионална квалификация - можеш да направиш курс за фризьор, в бюрото по труда в момента има курзове за готвачи и така нататък. Регистрирай се там задължително, ще ти помогнат при търсене на работа, ако искаш, но мила, не разчитай на мъжете - работа има, ти си млада и здрава. Ако действително искаш да задържиш децата си, търси си работа и бъди честна към мъжа до себе си с риск да го загубиш, но това висящо положение не може да продължава вечно

13.   И какво като е родила на 15? Жената е тук за да сподели мъката а коментара на номер 6 е противен жената като е на 29 опитва да си търси работа.
Към авторката не обръщай внимание на родителите си гледай си децата
и дано намериш работа скоро
Успех.

14.   До номер-10 значи никой не е застрахован от нищо, дори да направи деца и както казваш да има с какво да ги издържа, пак не знае какво може да му дойде. Според твоите критерии повечето хора в България биха останали бездетни, бедност винаги е имало... Особено у нас и какво да нямаме деца ли... юКъм авторката-ако искада е с теб, каквото и да му кажеш, ако иска ще остане с теб, а може би знае за произхода ти...