Просто следвай интуицията си
Хвърлих се в тази връзка сляпо. Предупреждаваха ме, но никого не смятах за прав, казваха ми, че не е редно, че просто няма да се получи.... За пръв път в живота ми всички бяха ужасно загрижени за мен, нямах представа защо..... Имаха едно изградено мнение за НЕГО и считаха себе си за прави..... Може и да са били, но не повярвах на нито една дума, която чух... Не повярвах и определено не сгреших:)

В началото, имаше един период от няколко месеца, в който не чувствах този човек никак близък, не усещах дали и той има изобщо някакви чувства към мен, мислех че просто си губи времето с мен, както и аз с него, тъй като тръгнах с тази нагласа.
С течение на времето започнах да усещам някаква близост, мислех че просто си го самовнушавам, защото го искам, а не се случва.Това е твърде типично за мен....

В един момент усетих как нещата започват да се задълбочават. Показателна, макар и леко изнервяща на моменти, е ревността.... Винаги съм била на мнение, че ако не ревнуваш просто не обичаш и не държиш на човека до себе си. Понякога дори и да се опитваш да не я показваш толкова явно, тя просто се усеща. А аз обичам скритата ревност, в смисъл.... ненатрапчива, някак си сладко е:)

....Времето минаваше, аз се привързвах към този човек, всички останали продължаваха да се придържат към теорията си, че просто не си струва. Участвах все едно в някакви залагания...."Даваха ми" най-много 1-2 месеца, с мотива, че той просто така деиствал... Все ми беше тая какво се говори.... Градът от който съм е малък, имам чувството, че съм в някакъв затворен кръг, и всички говореха все за това.... все едно беше световно събитие. Мразя този примитивизъм....
Дните продължаваха да си минават и нито едно от "предсказанията" на околните, не се сбъдна.... И не само, че не се сбъдна ами просто беше тотално далеч от истината.

Накрая чух и ...ОБИЧАМ ТЕ! Беше странно, не повярвах, че е истина, все пак някъде мноого дълбоко в мен се е криела една малка частица съмнение, насадена от всичко, което бях чула, но така или иначе уж категорично отричах...

След "Обичам те" всичко се проемни, започнах да гледам на нещата по различен начин, започнах да приемам и него по различен начин. Бях щастлива, знаех че е искрен.... Исках и все още искам, да го задържа за себе си..... завинаги.

Има някои пречки, който всъшност не са никак малки, но не съм от хората , който се оставят на трудностите да ги повалят. Проява на слабост е.

Написах тази история с една определена цел, исках да дам като пример нещо реално случващо се.
Найстина до гуша ми дойде от хора, знаещи всичко. Хора, който гледат другите, а себе си не виждат, всъщност те са жалките отстрани. Писна ми от хора, който мислят, че са вечно прави и информирани за живота и отношенията на другите, а всъщност техните лични отношения с околните са под всякаква критика.

Написах историята, за да кажа на всички, който се съобразяват с мнението на околните.... просто да престанат. Какво е значението какво мислят за теб и какво говорят. За тях или за себе си живеем?

И нещо последно.....Ако се съмнявате в нещо, не се вслушвайте в чуждите съвети, просто послушайте собствената си интуиция, тя никога няма да ви подведе :)

Коментари

1.   Съгласна съм с теб, скъпа авторке! Ние самите знаем кое е най-доброто за нас, не другите. А и ако сами не си строшим главата, няма как да си научим урока :)
Аз съм горе-долу в твоята ситуация - какви ли не неща съм чувала за приятеля ми, колко хиляди пъти ме съветваха да го оставя, колко много пъти той ме нарани и предаде... Но аз съм щастлива само с него и нищо друго не ме интересува. Аз съм с него, не другите. И само това е важното - че се чувствам идеално с него.
Пожелавам ти още много любов занапред и продължавай да се доверяваш на интуицията си :)
Успех!

2.   Времето ще покаже. Не бързай да се хвалиш. Нали знаеш приказката за вълка - мени си кожата, но не и нрава.
Дано твоят приятел се окаже едно от малкото изключения.

Понеже съветът ти е да следваме интуицията си, ще ти цитирам нещо, което ти си написала. И ми кажи каква е била интуицията ти там:

"В началото, имаше един период от няколко месеца, в който не чувствах този човек никак близък, не усещах дали и той има изобщо някакви чувства към мен, мислех че просто си губи времето с мен, както и аз с него, тъй като тръгнах с тази нагласа."

3.   И аз съм точно в твоето положение...няма ден който дане са казали нещо лошо за гаджето ми :( вече незнам и аз ;(;(;(;(;(

4.   Момичета, има и положителни и отрицателни примери за ползата от интуицията. Нали самите вие не познавате достатъчно добре себе си? Как инуицията ще ви помогне да опознаете друг човек? Но не се вторачвайте в това да търсите недостатъци -човек без такива няма. По важо е желанието да усещаш, че човекът с теб е готов да преодолява своите, за да ви се отдаде, а не за да ви спечели. Че полага усиля в дадената посока. Упреците към вашия партньор могат да идват от всякакви посоки и по всякакви причини. Включително и от ваши наистина близки хора. За вас важното е едно -може ли конкретният човек да поема отговорност и да я отстоява. Защото от това зависи и животът на вшите деца. Всичко друго е пепел. Включително и добрият секс. Всичко се намира. Умението да си отговорен -не. То е вродено и възпитано през първите 7 г.
А интуицията по чесо подвежда и по рядко нацелва истината.