Не мога да отговоря на чувствата му
Здравейте на всички, който посещават този сайт. Преди няколко месеца започнах да влизам в него и наистина някой истории много ме трогват, дотолкова че понякога и плача като ги чета, може би защото и аз съм преживяла подобни неща. Искам да споделя тук затова, защото знам, че е анонимно. Не искам съвет-просто да излея душата си.

От година и половина съм разделена със съпруга си. Той живее с друга жена, а аз живея с двете ни деца при родителите ми. Все още не сме разведени, но натам вървят нещата. Но това информативно ви го казвам. Причината, заради която сега пиша тази история е че от миналата година ноември се виждам с един мъж. Когато се видяхме се харесахме и започнахме да излизаме на кафе, говорихме си, споделяхме си. Той ми разказа, че е бил женен и има дете, но сега бил вече разведен. Много често се виждахме, може би на два три дни и си излизахме да пием кафе.

Беше само приятелство-но самата аз се питах дали може мъж и жена да бъдат само приятели и да си споделят тревоги и проблеми както примерно бихме си споделили с жена приятелка. И се оказа, че не може-защото той се влюби в мен. Но скоро по непонятни тогава за мен причини пишехме в скайпа и той ме предупреди да не вдигам тел. на непознат номер, аз питах защо, не ми отговори и така оставихме темата.

Когато се видяхме мен изобщо вече не ме интересуваше защо беше това за тел., но той реши да ми каже. Оказа се, че живее с жена, от която има и дете освен онова, което си има от първата и тя е видяла номера ми, че е говорил много често с мен по тел. и е станало скандал.

Но те по принцип и не им вървели нещата-и са тръгнали към раздяла, така ми казва той. Преди десетина дни аз му казах, че така не мога и не искам да имаме връзка докато не си уредим нещата-аз да се разведа, той ако иска да се разделя да го направи и чак тогава можем да говорим за евентуална връзка.

Дотогава не искам да говорим по тел, в скайп, да се виждаме и т.н. Той разбира се отначало не искаше, после видя, че няма да ме обори и спря да ме търси. Това стана долу горе за една седмица-и оня ден за беля аз му написах да се видим да пием кафе ако иска и той се съгласи. А аз му го казах затова, защото през цялото това време знаех, че него го боли много от това, че не искам да съм с него и някак си искам да облекча чувството за вина, което изпитвам заради това.

Видяхме се, говорихме си, раздразнихме се един друг пак и днеска пак го отрязах, че няма да се виждаме и чуваме докато не ни се оправят личните проблеми. Сега знам, че той още повече страда, защото сигурно се чувства излъган и подведен. Знаете ли, чувствам се много гадно, защото май си играя с чувствата му. Той е мислил дори за общо бъдеще един ден, дори и да си имаме дете, иска да се запознае с мойте деца и т.н., а аз не мога да отговоря по същия начин.

Може би си търся и някакви извинения като това да си оправим проблемите-защото той сам ми каза, че може би за мен е просто някакво влечение, а за него аз знача всичко, когато говори с мен е щастлив, направо лети от щастие дори само като ме чуе по тел., а като ме види го е страх да ме докосне, за да не ме счупи-така ми каза. Това исках да споделя с вас и моля без злобни коментари

Коментари

1.   Не бива да чувстваш вина. Той не е цвете за мирисане. Оставил 1 жена с дете иска да остави втора...Ами ако ти след време се окажеш третата? В началото всички са добри, после виждаш, че нещо им куца. На тези дето е направил деца и без тях не е могъл, а сега....вече може и без жените и без децата. Може би нарочно ти говори така, за да се виждате, защото вероятно си му симпатична, интересна, нещо ново си за него....Не изпитвай чувство за вина, достатъчно си изпатила. В крайна сметка себе си обичаш повече, нали?

2.   А ти какви взаимоотношения искаш с този мъж, ако се раздели с жената, с която живее сега? Само приятелски ли? Вече е невъзможно, както си разбрала.

Когато чуя истории за мъже, които започват нова връзка, без да са приключили старата, и това не е единичен случай, а поредица от такива, предполагам, че на мъжа бързо му омръзва да живее с един човек, или има погрешна представа за него или не си прави труда да го опознае по-добре, преди да се обвърже.

Почти съм убедена, че и другите две жени са чували същите думи, които е казвал на теб. Не ги приемай за чиста монета. Той може и да си вярва, но да вярва във фантазията, която си е създал за теб, не в теб.

Да не говорим, че е крил известно време сегашната си връзка, докато не е било наложително да я изкара наяве. Готов е да се откаже от своите деца, а да приеме чуждите (твоите). Какъв човек би го направил?

На твое място много, много добре бих си помислила дали да създам връзка с такъв човек, да не говорим за планове за бъдещето.

3.   Не знам дали моят коментар ще бъде ''злобен'' или просто обективен, но на мен този мъж не ми изглежда читав. Рискуваш много да те разочарова. Човекът с лека ръка оставил едно дете без баща, сега и друго, а и толкова безогледно те е лъгал за семейното си положение.

А ти- прощавай, изглеждаш много наивна в реакциите си. Изобщо- опичай си акъла, дане станеш третата подред с дете от тоя мачо, а той да си развява лъжите пред четвъртата....

4.   Може и да е влюбен в теб и това, което говори да е истина. Но доколко трябва да му се довериш е друг въпрос. Май двамата сте твърде различни. Ти искаш да приключиш със старата връзка и да започнеш начисто, докато той държи втората в къщи, а подготвя вече терена за трета. Това не ми се струва почтено и си мисля, че когато и ти му омръзнеш, ще почне да излиза на кафета с четвъртата и да и обяснява, че развода му е въпрос на време...Мисля, че си постъпила правилно като си посавила картите на масата.

5.   Най добре премисли първо за себе си, какво те привлича -обещанията за твоята "бъдеща" единственост, или желанието да упражняваш забраненото усещане за крадено щастие. Според мен от описанието ти се излъчва не авантюризъм, а заблуда. Не е осъдително да правиш секс с човек, паралелно, тайно, скришом и т. н от другия, с който живееш. Не си внушавай, че тази авантюра е престъпна. Просто тя се прави скришом, защото обществото, практикувайки я, едновременно я и анатемосва. Но тя НЕ Е престъпление и е съвършено естествено явление. Така, че не е нужно да се развеждаш или да отстраниш отговорностите си към съпруг и семейство, за да ги посветиш на друг.
А неговото поведение е стандартно. И се ръководи от същите принципи които ти описах. Ако ги приемеш, ще имате по кратка или по дълга, но откровена и изпълнена с наслади връзка. Ако не, прекрати я още сега и не си разваляй безсмислено семейството. Той своето -също.