Отчаяна
Здравейте! Аз съм момиче на 19 години, бих искала съвет от вас, понеже съм много объркана. Имам връзка от растояние вече 5 месеца, и ми е много трудно понеже баща ми е много строг и само пие. Това лято реших да отида на морето за да поработя малко а и да съм с него, но ми е много притеснено, страх ме е че баща ми ще ми създава проблеми. Понеже ще е сам и ще трябва да се гриже за майка си, която е болна. Незнам какво да правя, от една страна искам да се махна от тук да си почина, а от друга ме е страх.

Коментари

1.   Ако връзката ти е стабилна и имаш доверие на този човек, постави му въпроса да живеете заедно самостоятелно, не при родители. А ако е някой въздухар и безотговорен, тогава за какво изобщо да се занимаваш...

А по въпроса с баща ти ти ще си решиш, но да знаеш, че страха винаги е лош съветник.

2.   Страхът е лош съветник! ;)

3.   Миличка, знам, че те е страх, но човек трябва да се бори със страховете си иначе ще прекара живота си сврян в ъгъла. На 19 си, не си дете вече, време е да станеш малко по-самостоятелна и да поемеш отговорност за живота си. Да, човек прави и грешки и после си плаща цената за тях, но си вади поуки и продължава напред. Не можеш цял живот да живееш залепена до вашите и да разчиташ, че те ще управляват живота ти вместо теб. Щом си решила да идеш на морето да работиш, върви. Не си длъжна да се съобразяваш с баща си, да хубаво е да се допиташ до мнението му, но след 18 ти си човекът, който взима решенията за живота си и съответно носи и отговорността за тях. За това, колкото и да те е страх, това е нормално, време е да се изправиш срещу страха си и категорично да вземеш решение. Освен това, свиквай, това е само първото решение, колко още решения ще има да взимаш в живота си... а иначе всички ни е страх понякога, даже много, но ако не преодоляваме страха си, никога няма да направим и една крачка. Горе главата! По-силна си, отколкото предполагаш! Успех!

4.   Ако ти бях баща, те заключвам в килера и докато не се ожениш никакви мъже.

5.   Е и какво? Дай като навърши 18 всеки да хуква накъдето му видят очите. А тези, които 18 години са те гледали не значат нищо, така ли? Даже и право на мнение не могат да имат, защото видиш ли, ти си на 18 и никой нищо не може да ти казва! Значи човекът е сам, явно съпруга, съотв. майка на авторката, няма в картинката, на всичкото отгоре майка му, която между другото се явява твоя баба, не знам дали се сещаш, е болна и се нуждае от грижи, а и самият баща също, но видите ли авторката след 5 месеца!!! връзка от разстояние ше хукне по морето да си чеше сливата и баш я брига. Така както разбрах нещата, на мен не ми звучи добре. Да на 19 си голям човек, но запомнете - с порастването идват и отговорностите. В случая звучиш безотговорно спрямо семейството ти, които се нуждаят от теб. Единственото, което се сещам, е да убедиш баща си, че е добре да работиш и да изпращаш пари вкъщи за да помагаш по този начин на семейството си в труден момент. Ама не само да обещаеш, а после да забравиш като видиш морето и дискотеките. Поеми отговорност към семейството ти, това са най-близките ти хора. Този 5 месечния утре няма да го има.