Дали ме има за приятел или?
Здравейте! Ето я и моята история: Първо за мен, аз съм момче на 21 години, имам добро чувство за хумор, симпатичен съм спортувам често. Искрено ви моля за помощ! Харесвам едно момиче от около 3 години. Запознахме се в когото бях у един приятел. В началото не ми привлече вниманието и дори не ми допадаше като личност. След известно време се засякохме пак у един приятел, и така лека полека се опознахме. Тя стана част от моята компания и е така до ден днешен. С течение на времето станахме сравнително добри приятели, шегувахме взаимно сравнително често и аз започнах да и отправям намеци към нея като комплименти закачки и тя много ми се радваше и определено и харесваше. Тези така наречени безобидни закачки прераснаха в нещо сериозно и аз просто се влюбих в нея. Разбира се тя това не го знаеше и закачките си вървяха в пълна сила. Както се и очаква предприех стъпки и започнах да действам:прегръщахме се, много рядко и целувки. Винаги аз бях инициатора тя нямаше нищо против и не ме е рязала или разкарвала абсолютно никога, но не можех да напредна в действията си и изобщо да се развие връзка! Не исках да и казвам че съм влюбен в нея понеже имах горчиви опити от предишни случки с други момичета на които съм казвал че ги обичам и реших за момента да го запазя в тайна. Искам да отбележа, че ме ограничаваше в действията ми към нея, относно прегръдките и целувките не бяха много чести! Не ми е казвала словом че прекалявам. Просто с поглед ме предупреждаваше все едно ми казваше ''не в момента'', нещо я спираше но така и не ми каза. През цялото това време бяхме само приятели разбирахме се много добре. Често си позволявах да я докосвам по тялото(чисто обарване така да се каже, но всичко в границите си без да я карам да се чувства заплашена, уважавах я! ). Тя нямаше нищо против да я докосвам, но много трудно успявах да я целуна по устните, както казах с поглед ме спираше да я целуна, но за докосването по тялото нямаше проблеми до секс не се е стигало а и целта не ми беше такава, пък и нямаше да иска и съм сигурен в това! Обичах я адски много, чувствах адски голяма привързаност към нея. Почти всеки път когато се виждахме бях плътно до нея, имаше прегръдки и ме допускаше до нея в известна степен. Тя беше влюбена в един приятел, той и беше първия с когото е спала, но не ходиха дълго с него. Той живее и работи в друг град, но все още правят секс когато се видят макар и много рядко. Понеже той и е първия задоволява си нуждите само с него доколкото съм запознат. Тя твърди, че не го обича вече просто правят секс. Та аз не издържах и реших да споделя чувствата си към нея. Същия ден имаше рожден ден. Подарих и подаръка и говорих с нея дали можем да бъдем заедно. Тя ми отговори че не иска връзка в момента. Аз я попитах изобщо има ли смисъл да се занимавам с нея, тя замълча но отново я попитах, каза да има смисъл и темата приключи. След ден два ми писа съобщение, да не тая празни надежди и, че няма да стане, че ме има само за приятел. Само искам да вмъкна как така ме има за приятел като ми позволява действия които са присъщи за една връзка и то само на мен ми позволява другите ги пресича още в зародиш както се вика. Но тя прави секс с едно момче и уж вече не го обича, просто потушава хормоните си с него. На мен не гледа като сексуален обект, поне така си мисля. си Спрях да общувам с нея с мисълта да я забравя. Получи се донякъде... но често се виждахме в компания, лека полека започнах да общувам с нея понеже сме в една компания и е неловко. Преди няколко дни се събрахме у един приятел и бяхме 2 момчета и 2 момичета. Стана на въпрос за масажите и едното момиче учтиво ме помоли да и масажирам гърба много и хареса и изведнъж момичето което харесвам и тя поиска аз естествено нямах голямо желание понеже не исках отново да се привържа към нея. Успя да ме убеди и то много хитро беше адски секси облечена, вдигна си блузката и се обърна с гръб към мен масажирах я 2 3 минути и и казах стига толкова. Тя ми хвана ръката и ми се усмихна, сложи я върху нея и искаше да я галя, много и харесваше но категорично съм сигурен че не искаше секс не беше в такъв период! Та сега се чувствам зле отново, привързан съм към нея :( Само на мен ми позволява такива волности! Не разбирам защо се държи така с мен като не иска да ходим нито пък иска секс. За резервен вариант ли ме има? Защо ли ме допуска до себе си в известна степен и се получава така че постоянно съм в нейната клопка Вие какво мислите и занапред как е по правилно да постъпя? Да продължа ли да се боря за нея или да спра всякакви контакти. Толкова момичета изпуснах заради нея, но си виках нищо ще се боря докато я спечеля. Е сега вече не издържам губя си хубавите години и в крайна сметка нищо не става. Според вас да говоря ли с нея сериозно да си пробвам късмета за последно или да спра всякакви контакти с нея. По принцип тя е доста хитра. Когато се ядоса на някого хич не си мълчи, а аз дори да се опитам да я ядосам тя вика аз на теб не бих ти говорила така. Опитах се да ви обясня ситуацията до колкото е възможно. Съкратих подробностите да не става прекалено дълго. Относно момичето тя е колкото мен на години. Средна хубост:D с невероятно красиво тяло. Благодаря ви за отговорите! Моля ви само по сериозно и откровено! С нетърпение чакам съветите ви!

Коментари

1.   Доста е възможно да те използва, за да си повдига самочувствието. Закача се, позволява ти някои дребни волности, но колкото да се убеди, че е желана. Всяка жена обича да тичат след нея и да я ухажват, няма какво да се лъжем.
Моят съвет е да си хванеш някое момиче, а не да я чакаш нея. Нищо чудно, когато това стане, да реши, че те харесва, само защото вече не ходиш по нейната свирка. Не се връзвай. Три години са много време. Аз също съм момиче и правя такива измекярски номера, признавам си, макар и да съм по-сдържана. Има някои момчета, които са ми по-близки - гушкаме се, ала-бала, но никога не бих тръгнала с тях. Интересно ми е как ще реагира, ако някой ден цъфнеш пред нея с ново гадже. :) Знам колко е трудно, даже почри не мислимо, но според мен ще е по-добре да я оставиш.

Успех!

2.   Направи така, че да попаднете в такава обстановка отново (а и да не е 2x2 за масажи, може просто да останете двамата насаме). Ако тя действа по същия начин, директно я попитай - иска ли да има нещо повече от приятелство между вас, защо се е държала така преди (като ти е писала да сте само приятели). Ако иска нещо моментно направо я зае*авай, все пак изпускаш както други хубави момичета, така и, както каза ти, младините си!

3.   Забавен си и, разрешаваш и работи, които с другият не може, използва те да си доставя нови усещания, но щом е казала, че няма да стане, значи няма. Остави я и ще видиш как на 5-тия ден ще е дотърчала и където и да си ще те намери.

4.   You've been friendzoned.

Това е едно от най-гадните неща, които могат да се случат на един мъж.
Не си действал навреме и вече е почти невъзможно да промениш отношението ? към теб. Предполагам също така ти споделя за всичко, което я мъчи? Ти за нея си едно домашно кученце, което води на каишка, както и кошче за душевни отпадъци. Удобен си ?, защото може да те спре по всяко време, а иначе си забавен, правиш ? комплименти и това я кара да се чувства желана. Не сте приятели, а приятелки.

Позволява ти някакви волности, колкото да ти дава някаква надежда и да продължава да те манипулира. Не съм сигурен дали напълно осъзнава какво прави, нямам много идея как работи женският мозък в такива случаи :)

Добрата новина за теб е, че си все още млад. Както са написали по-горе, най-добрият вариант е да си намериш друго момиче. Не е лесно, но сам виждаш, че не се получава с тази и си стигнал до правилните изводи. Аз попаднах в такава клопка чак на 25 и също като теб загубих поне 3 години от живота си. В един момент се получава така, че ти само даваш (не говоря за пари, никога не съм ? плащал сметките), а не получаваш нищо.

Действай и успех!
След време ще се питаш как може да си бил такъв глупак и какво толкова си намирал у нея.

5.   Хм лично се съгласявам с твърдението, че просто иска да е желана. Имам една такава приятелка, която харесвах в началото на приятелството ни. Тя също ми позволяваше до някаква степен описаните от теб неща, но така и не намерих смелост да и кажа. Може би за година загубихме връзка / преди това бяхме в 1 компания /, а след това стана така, че ще сме в 1 клас и още сме. Искам да вметна, че с нея се разбираме перфектно... Винаги се смеем и веселим, когато сме заедно. Макар и да е обвързана понякога тя сама се закача и когато сме на събирания се въртим един около друг. Та излязох извън темата с цел да помогнете и на мен... Тя постоянно сменя момчетата, а все сме в добри отношения.. Въпродът ми е дали, когато ми се отвори възможмост да действам?

6.   Автора и №5 - просто забравете! Ползват ви като домашни кученца/любимци. Дори да се ожените за такава и деца да й направите - това ни най-малко няма да промени ролята ви в живота й... Ще сте винаги "удобните", "сигурните", даващи парички, гледащи децата, "разбиращите"... абе чехльовците, с една дума!

Бъдете мъже и прекратете безобразието! Една жена (~човек) ако дава ВСИЧКО в една връзка - пак няма гаранция, че тя ще е вечна и истинска, а какво остава като се пести...

№4 е абсолютно прав/а (макар, че мнението му/й е писано и преди, и най-вероятно е превод от английски :) ) - след време ще се питате как може да сте бил такива глупаци и какво толкова сте намирали у въпросните пачи?!

7.   Аз съм номер 4.

Всичко е написано с мои думи и от собствен опит, но е вярно, че нещата се припокриват. Не откривам аз първи топлата вода :)
Нито съм първият, нито ще съм последният попаднал в тази клопка.

Така че опичайте си мозъците и не се оставяйте доброволно да ви манипулират. В крайна сметка вредите само на себе си като се надявате, че някога нещо ще се промени.

Има го и другият вариант - на мен не ми се е случвало, но предполагам може да се стигне до "положителна" развръзка, само че тогава да не се окаже, че представата, която сте имали за нея, всъщност е плод само на въображението и идеалният образ, който сами си създаваме няма нищо общо с реалността ;).

Аз самият се пробвах няколко пъти, но винаги бях отхвърлян с някакви уклончиви отговори от типа на "ти си ми най-добрият приятел" :).

Може много да се пише по темата, но общо взето всичко е преповтаряне на вече известни истини.