Проблем с нагъл бивш
Здравейте,
намирам се в ситуация, която на пръв поглед изглежда смешна, но нещата са сериозни.
Приятелката ми е голяма сладурана и много я харесвам, но известно време е излизала с един тип, който го пере съчмата.
Той е руснак, срещнали са се на морето, той остава при нея. Приказката свършва, когато е започнал с честите пиянски изпълнения.
Този симпатичен братушка напоследък взе доста често да ми се явява и да прави проблеми.
Иска да оставя "девушката" му, а аз му казах, че няма как да стане. Да постъпи като мъж, пропилял си е шанса, да го приеме и да се оттегли. Той тогава си тръгна, и оттогава ми прави мизерии.
Колата ми е издрана с пирон, наскоро разбрах, че имам и картоф в ауспуха.
Преди няколко дни пред входната ми врата някой (интересно кой) е гърмял пиратки, съседите са в потрес от шумовете.
Последната ми среща с този тип беше преди 2 дни, когато започна да ме блъска и ми каза, че лесно може да реши проблемите си с мен.
А на приятелката ми звъни и се оплаква колко е нещастен и променен.
Не искам агресия и крайности, но той прекалява и се притеснявам. Пречи и на връзката ни... как да се отърва?

Коментари

1.   Обади се в полицията и помоли да ти издадат ограничителна заповед.

2.   Ама и ти си един, ако беше стабилен мъж да си го пребил досега. Или с тайфата да го сгащите някъде на тъмно. Така се пази територия, на силата се отговаря със сила. Подай оплакване в полицията, друг летигимен вариант няма.

3.   Какъв съвет искаш?
Аз ако бях на твое място, щях да помисля дали приятелката ми всъщност е "голяма сладурана" или е нещо друго.
От мен да запомниш, че е много важно миналото и, хората с които е била гаджосана и не на последно място, как се е разделяла с тях.
Като бях по-млад, може би като теб ги мислех и аз тези неща, но в крайна сметка човек пораства и започва да си задава друг въпроси.
Примерно бих си задал въпроса, как тази сладурана е била с мъж, който от описаното си личи че е пълен провал, страшно комплексиран, нетактичен, без грам възпитание и разбира се както каза нагъл.
След като си отговориш на този въпрос, вероятно ще ти изникнат някои други, които също няма да са особено приятни.

4.   Само бой!! не знам какво друго да ти кажа ;]

6.   Събирате се няколко човека, хващате го тоя в някоя тъмна уличка и му хвърляте един як бой. И аз съм против насилието, ама явно този от друго не разбира. Щях да те посъветвам и ограничителна заповед да си извадиш, ама като знам нашите полицаи колко ще се трогнат от такава история, май няма смисъл. За съжаление в България станахме вече като Дивия Запад и всеки си решава проблемите поединично и на принципа "око за око".

7.   Дори да не вярваш,че ще помогне обърни се към полицията.Поне да имат сигнала ти за тези нередности.Защото при всяка заплаха или действие от негова страна,ти ще си в правото си,след като си подал жалба,да търсиш правата си.На думи изглежда лесно,но всъщност проблема е много сериозен.Ако се искате с това момиче-игнорирайте този тип нацяло.нека и тя да не му дава надежди и да прекрати контакти с него,за да не подхранвате лудостта му.

8.   Саморазправата би довела до друга саморазправа. Отиваш в полицията и описваш случая, като поискаш съдействие. Ще ти помогнат!

9.   Не бих слушала съветите нито за бой, нито за усъмняване в същността на приятелката ти. Най-рамумното е съветът на номер 1 - да изкараш ограничителна заповед. Още повече ако той няма българско гражданство, едно посещение от полицията за разпит много ще го изплаши, тъй като може да се лиши от всякакво право да пребивава и посещава България. Не отлагай повече! Ако трябва, купи си някакво диктофонче или камерка (вече има доста евтини), за да имаш доказателства, че той те тормози, дори в колата си сложи една мини-камерка, или пък намери свидетели.
Значи, аз бях в подобна ситуация, само че на 17 годишна възраст. Моя бивш заплашваше приятеля ми с убийство, а мен със самоубийство, дебнеше ме зад всеки ъгъл и налиташе да бие приятеля ми, на това отгоре вярваше, че приятеля ми не ми разказва нищо от страх. Човека явно си имаше психически проблеми, но докато сме били заедно, по нищо не си е проличало това.
Изходът е само 1 - той да се изплаши повече. Докато мисли, че е велик и играе главната роля в екшън филм, няма да се откаже. С такъв човек трудно се говори и начинът е той да се почувства застрашен от нещо.
Не слушай номер 2 - не знаеш как от една дреболийка може да си имаш проблем с правосъдието или с някой друг. Не се знае и той какво отмъщение ще измисли, ако го набиеш. Може и върху приятелката ти да си го изкара.
Номер 3, какви са тия съвети? Това не е критерий да оценяваш някого. Не твърдя каква е приятелката ти, но ако ще разсъждаваш що за човек е - огледай други характеристики. Всеки може да бъде наивен и всеки може да допусне грешки. Освен това всеки втори човек живее двоинствен живот и естествено няма да си го признае. Същото е да разбереш, че половинката ти си има любовник и да останеш потресен и да мислиш "всичко беше прекрасно, защо го направи? " Това означава ли, че ти си същия и щом си бил с нея, значи непременно и ти си имал любовница?
Да не би и тя да е пропила, като е видяла, че той е пияница? Не- зарязала го е! Да не говорим, че голяма част от известните серийни убийци, са имали "щастливи семейства", "любящи съпруги" и са били "добри родители".
Авторе, не се чуди, а побързай! Използвай разум и законите на държават ни, за да се отървешт неадекватни хора.

11.   Руснак не можеш да изплашиш с бой. Издръжливи са и дори им харесва. Виж полицията може да свърши работа.